Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek UE ob sobotah?

UE ob sobotah?

ša na tako majhen obrazec se je potrebno podpisati, kae pa preko spleta ni mogoče, torej moraš ravno tako na UE.

torej potrebujemo po tvojem, manj kot polovico sedanjih javnih uslužbencev in nekaj spletnih strokovnjakov. Jaz sem za.

pa v čem je problem, do sedaj so bili priviligirani, sedaj bodo služili tistemi, ki jih plačuje in prav je tako.

ma ja , da me petkrat pošljejo nazaj, ker vedno nekaj manjka, pa še podpis se ne sme ponaredit, ali se morda motim.

aja, obratno je pa popolnoma v redu, kako smo enostranski, vsi ki delamo, lahko uredimo stvari brez dopusta samo ob sredah, pa še to če imamo srečo in nas šef spusti pol urice prej. Drugače pa moramo vzeti dopust.

zelo veliko ljudi že sedaj opravlja svoje delo tudi ob sobotah in nedeljah, pa nočnih itd.

za koga so jutranje uradne ure na JU , samo za polnoletne študente in upokojence, pa morda za koga, ki dela v smenah.

ja jaz bi namesto sobot v JU uvedla celo smene in obvezno vsakodnevne uradne ure vsaj do 19 ure, no in potem ne bi bilo potrebno več delati sobot.

hja, od kje potem na vsako raspisano mesto toliko prošenj in če bodo šli sedajšni, bodo prišli novi, samo ne vem kam bi lahko šli in kje bi se lahko zaposlili.

Trgovine delajo v izmenah, pa so vseeno odprte ob sobotah. Nekater celo ob nedeljah.

se strinjam, bil je že skrajni čas, da ti ljudje ugotovijo, da so tam zaradi nas in ne obratno in popolnoma podpiran Viranta.

ja ali naj uvedejo uradne ure, kot je že rekla kitty tudi popoldne ali pa naj delajo ob sobotah.

Verjemi, da to uradniki že dolgo vejo. So v to prisiljeni. In Virant si samo nabira politične točke, strokovnost je preveč zanemaril…

Če bodo uradne ure non stop, potem boste za dovoljenja in določbe in druge listine zelo dolgo čakali. Med uradnimi urami nareč uradniki delajo s starnkami, neuradni dnevi pa so namenjeni temu, da se listine sestavlja, študira predpise in ureja dokumentacijo in birokracijo. In te je vedno več.

Vsi, ki tako tolčete čez JU bi morali kakšne pol leta delati na UE. Potem takih postov sigurno ne bi bilo.

Res je, da veliko ljudi dela v več izmenah. Večina pa so zato tudi plačani dodatno. Moj mož je delal v treh izmenah, pa je imel dodatek za izmensko delo, nočne ure so bile še bolj plačane.

Ne vem, kako bo pri zaposelnih na upravnih enotah. Vendar dvomim, da bodo prejeli kakšen dodatek, ure se bodo pa kompenzirale in to tako, da greš kakšen dan lahko prej domov (samo kako, če moraš biti skoz prisoten?). Nadure pa se v JU ne plačajo.

Lep dan! poli

uh , prav zares ne govorim na pamet, prvo pripravništvo sem delala na naši upravni enoti, pa ti povem, da bi se dalo marsikaj še postoriti, pa je bilo veliko kofetkanja in sprehodov iz službe in brezveznega čveka.

ja verjamem, da se ne more urejati papirjev , medtem ko govoriš s strankami, in zakaj ne bi potem dopoldan urejav zadeve, ki si jih že prijel in popoldne bi bile uradne ure, kjer bi se zadeve sprejemale v obravnavo.

pa ti povem uradne ure naše UE, PONEDELJEK 9 – 13

SREDA 9 – 11 IN 13 – 16.30

PETEK 9 – 11

Torej dobrih 13 ur v 40 urnem delovniku, res veliko ni kaj. In v končni fazi komu služijo te uradne ure, ker se pogosto zgodi, da prideš med uradnimi urami, pa čakaš na referenta tudi po debelo uro in zakaj.

me pa sploh ni presenetila reakcija JU, saj se bodo morali navaditi, da so oni tam zaradi nas, sedaj si imel opčutek, kod da si imel privilegij, če te je nek referent sploh sprejel in hotel slišati.

kar se pa Viranta tiče, je bil že prej svetovalec ministra samo ni bil slišan, ali pa se prejšni minister ni želel spopadati z temi problemi.

dodatke na uspešnost prejemajo tudi že sedaj.

zraven tega imajo močan sindikat, ki bo verjetno kar lepo poskrebel za njih, tako da se po tej plati ne boljim zanje.

Ne poznam nobene UE s takim urnikom uradnih ur. Kot je meni znano je razen v Lj povsod enako pon: 8-12, 13-15, sre: 8-12, 13-17 in pet: 8-13.

“ja verjamem, da se ne more urejati papirjev , medtem ko govoriš s strankami, in zakaj ne bi potem dopoldan urejav zadeve, ki si jih že prijel in popoldne bi bile uradne ure, kjer bi se zadeve sprejemale v obravnavo.”

In koliko časa bi po tvoje morali uradniki delati? Dopoldne urejat papirje in pisat odločbe, popoldne se neutrudno posvečat strankam tja do 19 ure. Kaj se ti hecaš?

kar se Viranta tiče, pa nevarno potiska strokovno plat dela v ozadje in ves svoj trud vlaga v to, da je všečen svojim volilcem. Za ceno česa pa se nihče ne vpraša. Glavno, da so volilci zadovoljni in srečni, da bodo lenuhi v UE končno začeli delati. Kaj se medtem potiho sprejema, pa nihče ne vidi…

Močan sindikat??? Zdaj pa res vidim, da nimaš pojma. Poglej si posnetek zadnje Tarče, potem pa povej kako močan sindikat imajo JU!!! Prosim te! Z zelo malo zahtevami uspejo. Veliko delavcev je bolj zaščitenih kot JU.

Dober večer!
Najprej – delam v javni upravi, pa ne na UE.
Po eni strani vem,da jih veliko dela v soboto, nedeljo, med prazniki, po drugi strani pa iz lastnih izkušenj vem, koliko se da urediti po telefonu, po pošti…..
Pri nas so uradne ure enake delovnem času. To pomeni ves čas ( tudi 10 pred 7, ko pridem v službo, me je stranka že čakala pred vrati ) , tudi tisti, ki ne hodimo na malico sprejemamo stranke v času odmora, odgovarjamo na telefonske klice… Zgodi se, da ravno začnem delat npr. odločbo, ko pride stranka, spustiš vse iz rok, greš v drug program, miselno preklopiš področje….Res pa je, da nas dela s strankami mogoče le polovica.Ko so sestanki ( pa jih ni malo ) , me seveda stranke ne morejo najti, pa tudi na telefon se me ne dobi.
Sama tudi jemljem dopust, ko grem na govorilne ure v šolo ( zanimivo, vedno srede ob 16.00), k zdravniku ( le enkrat tedensko dela popoldne ),….Delo me v času dopusta počaka, zato se zgodi, da me po dopustu čaka tudi po 50 novih zadev…
Z več kot 20. leti delovne dobe, z visoko izobrazbo, za par tolarjev manj kot 1000 € neto ( z 1 olajšavo ) . Dejstvo, da ne moreš priti do svojega stanovanja, ker pač zaradi višine plače nisi dovolj kreditno sposoben, da se ne moreš oblačiti po modi, da greš k frizerju 1 x na 3 mesece, h kozmetičarki ali na masaže nikoli…..je žalostno.
Takoj bi šla drugam v službo, toda živim v kraju, kjer veliko ponudbe žal ni.
Toliko, malo sem se razpisala, mi je lažje. Mogoče bo katera razumela.
Lep večer!

ne boš verjela, prek spleta se je možno podpisat

za to imaš certifikate

ma sedaj pa nehaj, kdo od delavcev je bolj zaščiten kot JU, ja gospodom in gospem se nikoli ni smelo nič reči, saj so vendar javni uslužbenci, medtem ko so oni počeli marsikaj in hvala bogu da se vzpostavi red enkrat za vselej tudi v JU in davkarijo, pa še kje drugje in čas gledanja zviška na ubogi narod je minil.

mimogrede kako pa delajo na bankah, imajo deljen delovni čas, torej dopoldne in popoldne in so se prilagodile potrebam državljanom in zakaj hudiča se ne bi mogli tudi JU, zakaj za vraga se imate za nekaj posebnega in hočete biti še vedno nedotakljivi in priviligirani.

in na koncu me še zanima zakaj hudiča pride na razpis za eno delovno mesto več sto prošenj, če se vam tako slabo piše in imate tako preklemano slabe plače. Potolažite se in se zavedajte, da niste več priviligirani in hvala bogu, da se počasi urejajo zadeve.

ja sem se zmotila pri uradnih urah, v ponedeljek in petek začnejo ob 8 in v sredo ob 9, kar pomeni 15 ur od 40.

jaz sem 15 let delala, kakor je želel moj šef, ko sem imela dovolj sem odšla in če vam ne paše več imate enako možnost, saj jih veliko čaka prav na vaša delovna mesta.

dobrodošla v srednjem sloju.

da te malo potolažim, imaš pa službo za nedoločen čas, redni mesečni dohodek, regres, tudi dopust, ni ravno problem, sicer ne vem v kateri UE , delaš ti pa povem, da v naši izven uradnih ur prideš samo v sprejemno pisarno.

če jemlješ dopust za zdravnika, ga imaš vsaj možnost zamenati itd…,

aja, ja le koliko mladih si pa lahko danes kupi stanovanje, ja čeprav mislim, da se z takšno plačo, kar da dobiti že dober kredit.

tako, da bodi poštena in povej, da le ni vse tako črno.

hvala, zelo lepo si povedala.

Ti pa kar nekaj, tebe je pa Virant vesel…..
Pridi enkrat na UE pozitivno naravnana in poglej zadeve realno.
in že ko smo na banki ali pri zdravniku: tam mirno stojiš v vrsti (pri zdavniku morda celo z vročino????), pa je vse OK, na UE pa bog ne daj počakat par minut.

Mislim, da so problem javnega sektorja dosti višji stolčki od uradnikov na UE……

Dober večer,
kot sem povedala – ne delam v UE in res je, da so uradne ure ves delovni ( ali poslovni čas ) .
Ker nisem več najmlajša ( glej delovno dobo ) , je kakšnen dolgoročni kredit utopija.
Še to, ta plača mi je z otrokom edini dohodek.
Toliko.
Res pa je, da je plača vedno petega v mesecu.
Tudi jaz sem poslušala Viranta ( mimogrede, njegova predavanja so me navduševala – ogromno zna in odlično predava ) – zelo rad je govoril o prijazni upravi in zadovoljnih zaposlenih. Res denar ni vse, ampak veselje…zelo težko daš v lonec.
Zato – dekleta ( in, če je nami kakšen moški ) ne posplošujte. Ni vsa javna uprava gnila, lena, neizobražena,,,,le včasih je težko biti s kom prijazen, če te že na vratih nadere, pošlje v kakšne kraje, težko je, ko vidiš nepravilnosti, pa ne moreš nič. Kako je že rekel znan zdravnik : ” Nasmeha nimam plačanega,zato se ne bom smejal ” . Jaz kljub vsemu poskušam biti prijazna – tudi do tečnih in nesramnih.
Mogoče je danes tak dan, ampak ni mi vseeno.
Še to – naš sindikat! OBUP! Poglejte sindikat učiteljev in njihove plače.
( vzgojiteljica s srednjo šolo me krepko prekaša ).
Lep večer!

Nehala na tvojo željo sigurno ne bom. Zaenkrat lahko povem svoje mnenje, to da ga ne znaš sprejeti pa je tvoj problem in ne moj. Vseeno ti bom skušala odgovorit v normalnem tonu. Ob tvoji morebitni repliki bi te prosila za isto. Čeprav prepričat prepričane….

“ma sedaj pa nehaj, kdo od delavcev je bolj zaščiten kot JU, ja gospodom in gospem se nikoli ni smelo nič reči, saj so vendar javni uslužbenci, medtem ko so oni počeli marsikaj in hvala bogu da se vzpostavi red enkrat za vselej tudi v JU in davkarijo, pa še kje drugje in čas gledanja zviška na ubogi narod je minil.”
Ne vem iz katerega stoletja si, ampak tej časi so že zdavnaj minili. Vsakodnevno Ju stranke nadirajo, čudežno pričakujejo da bodo imeli rešeno zadevo v dveh dnevih, medtem ko čakaš na nekatere nujne listine iz drugih organov tudi po dva meseca. Jasno, krivi so vedno JU. To ljudstvu pridno vbija v glavo tudi “naš” minister in ljudstvo mu seveda pokorno verjame.

“mimogrede kako pa delajo na bankah, imajo deljen delovni čas, torej dopoldne in popoldne in so se prilagodile potrebam državljanom in zakaj hudiča se ne bi mogli tudi JU, zakaj za vraga se imate za nekaj posebnega in hočete biti še vedno nedotakljivi in priviligirani.”
Nimamo se za nič posebnega. Delo ob sobotah sprejemamo in razumemo. Jaz sem pisala izključno o ozadju tega problema in negativno naprejenih posameznikih, ki lačni krvi čakajo, da se bo po JU še bolkj udrihalo. Najbrž zdaj lažje spiš ponoči.

“in na koncu me še zanima zakaj hudiča pride na razpis za eno delovno mesto sto prošenj, če se vam tako slabo piše in imate tako preklemano slabe plače. Potolažite se in se zavedajte, da niste več priviligirani in hvala bogu, da se počasi urejajo zadeve.”
Da te razsvetlim: tudi za druga delovna mesta pride ogromno prošenj. Če ti še ni jasno, stvari so se od tvojih časov krepko spremenile in danes dobiti službo je manjši čudež. O tem lahko kaj povprašaš na najbljižjem zavodu za zaposlovanje.

“ja sem se zmotila pri uradnih urah, v ponedeljek in petek začnejo ob 8 in v sredo ob 9, kar pomeni 15 ur od 40.”
Spet nimaš prav. V sredo začnejo ob 8-ih. Vendar te ure nič ne pomenijo. Ker smo prijazna uprava dejansko uradnih ur več ni, ampak se sprejema stranke non stop.

“jaz sem 15 let delala, kakor je želel moj šef, ko sem imela dovolj sem odšla in če vam ne paše več imate enako možnost, saj jih veliko čaka prav na vaša delovna mesta.”
Seveda, danes ti službe mečejo za vrat na vsakem koraku. Večina ljudi ima neznanske možnosti izbiranja. Saj ne morem verjet kakšne bedarije pišeš. Časi so se krepko spremenili…

Verjemi mi, če bi sedaj delala v JU tega tvojega posta sigurno ne bi bilo. Seveda pa lahko ocenjujem le tisto kar poznam. Mogoče je kje drugače, ampak pri nas sigurno ni tako.

Pa upam, da nisi tako tečna če prideš kaj urejat na UE.

Pa še nekaj dodajam: nihče se ne vpraša koliko nas bo to davkoplačevace stalo.Dodaten dan ogrevanja, plačilo prevoza na delo, malice… Tisti uslužbenci, ki bodo delali ob sobotah, ne bodo npr. v četrtek doma, ampak bodo morali vseeno priti na delo, le delal bo namesto 8 ur, pač sorazmerno manj.

Po moji logiki, pomeni to le še več davkoplačevalskega denarja…

Samo toliko, da odprem še en vidik problematike.

Najprej ti povem, da te vzgojiteljica s srednjo šolo še zdaleč ne prekaša, ker je moja prijateljica vzgojiteljica (hvala bogu že en mesec diplomirana), pred tem pa sem videla njen plačilni list s srednjo šolo in niti na kilometer ni blizu 1000 evrov.
Jaz sem tudi med vami (ne delam na UE), pa že itak delam vse vikende doma (za kar NISEM plačana) in me veseli, da bom vsaj delno plačana v soboto. Moja plača ni večja od tvoje, pa sem vendar zadovoljna s tem kar imam, ti pa brez dvoma verjamem, da je otrok in ena plača zelo težka preizkušnja. Zato ti svetujem, da zmeraj, ko boš žalostna, pomisli na to, da pa vseeno lahko živiš človeku dostojno življenje, kar lahko malo ljudi v naši državi reče. Govorim o t.i. srednjem razredu, ki vedno bolj razpada.
Glede kredita ti pa ne verjamem, da ga ne dobiš, ti pa verjamem, da sama z otrokom in svojo plačo težko odplačuješ. Tukaj pa se tvoja zgodba glede kredita bistveno spremeni.

Glede UE pa bom povedala tako. Res je, da sem velikokrat doživela, da so uradniki premalo strokovno podkovani za delo, ki ga opravljajo. Velja predvsem za kadre, ki so se izobraževali po sistemu, ki je veljal prej in težko dohajajo spremembe, ki so roko na srce bile kar nagle. Pa vendar je tudi med temi moč ločiti med tistimi, ki se imajo za “male bogove” in imajo občutek, da so nedotakljivi (se ne morejo odvadit) in na tiste, ki se trudijo in vsaj vprašajo kolega/kolegico glede določene zadeve o kateri sami ne vedo dovolj. Seveda pa govorim samo o določenih uradnikih, ker obstajajo tudi takšni, ki so strokovni, prijazni in opravljajo svoje delo tako kot treba.
Zato je vsakršno pljuvanje po VSEH uradnikih in vsakršno zagovarjanje samega sebe v tej temi popolnoma nepotrebno.
Če in ko se spremembe uvedejo in če oz. ko se pokažejo kot učinkovite ali neučinkovite, takrat lahko debatiramo/debatirate o tem.

Malo sem bila predolga, če se vam ne bere preskočite.

Samo moje mnenje!

Neumnost!

Upam, da mi ne bo nikoli treba v soboto po opravkih na UE. Ravno tako kot iz principa ne hodim ob nedeljah (izogibam se tudi sobot) v trgovine.
Vse lahko opravim med tednom do 19. ure (po sedmi uri zvečer sem rada doma).
Gelde na moje potrebe mi zadostuje internet in če kaj le ne gre, potem se potrudim v sredo.

Vsi smo le ljudje! Tudi tisti, ki delajo v JU …..
Nihče ni ventil za sproščanje naših …. karkoli …

New Report

Close