Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ugriz domačega psa

Ugriz domačega psa

Imamo dobro leto starega psa. Sinoči sva se s hčero igrale z njim, metali sva mu palico. Pa je naneslo, da je hči (8 let) segla po palici ravno tisti hip kot pes, tako da je med zobe prišel še prst na hčerini roki. Ugriz je bil zgolj površinski, vendar je bilo nekaj krvi in veliko joka. Ranico smo očistili in razkužili ter povili. Ponoči pa mi ni dalo miru, če bi morali storiti še kaj, vendar se mi ob devetih zvečer ni zdelo primerno na urgenco hoditi zaradi površinske ranice in nekaj kapelj krvi. Pes je seveda cepljen proti nalezljivim boleznim in zdrav. Bi morale vseeno do zdravnika?

Tukaj piše

http://med.over.net/forum5/read.php?37,8026201

Lp

Jaz ne bi šel, otroka pa le pelji na preventivni pregled. Običajno se v takih primerih nič ne zgodi, ker pes še nima pravega občutka za ugriz zato je stisnil malo močneje, a zaradi odgovornosti in da si ne boš kaj očital zaradi posledic katere se lahko izkažejo že danes ali jutri, ti predlagam, da to storiš. To ni tvoje življenje, je otrokovo življenje.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
nova
Uredništvo priporoča

Pobrskaj po zgodovini, ni dolgo, ko je bila podobna tema. Jaz sem imela zaradi podobne situacije cel kup težav – cepljenje hepatitis (okej, to razumem), prijavo ugriza za Zavod za zdravstveno varstvo, na Inšpektorat za ne vem kaj že, pa še psa sem morala voziti 14 dni na opazovanje k veterinarju. Skratka, cel kup birokratskega sranja zaradi ugriza, ki se je ravno tako zgodil po nesreči…

Kot so že linkali, opazovati. Nujno je, da se pes v naslednjih 10 dneh ne izgubi. Če bi se ranica pričela gnojiti, bi bil potreben antibiotik, ker je živalska slina precej kužna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pasja slina ni kužna.

pasja slina ni kužna.[/quote]

Resnica je nekje vmes. Skratka, enako se lahko bojimo človeške sline. Pes je domač, negovan, cepljen, predvidevam, da tudi redno razglisten, tako da ne bi smelo biti strahu zaradi okužbe z njegovo slino.

Avtorica, jaz ne bi šla k zdravniku, ker se zgodi tako, kot je napisala Ena Barbara, razen če se zlažeš, da je bil neznan pes.

Sama sem imela primer v okolici, kjer je pes večkrat “po nesreči in v igri” nekoga uščipnil ali ugriznil. Vedno je renčal in napadal ljudi…včasih tudi na člane družine. Po ugrizu je bilo tako kot je zgoraj opisala ena barbara.

S tem, da je bil ta pes ljubosumen na eno dojenčico v familiji in so se bali za njo. Na koncu ga je dočakala humana usmrtitev (moreš zaprosit in potem čakaš na odločbo kako se bodo odločili)

Lastnica tega psa je šla enkrat skozi proceduro, ko je sosedov pes (privezan) ugriznil njeno hči in ji na obrazu pretrgal solzni kanal in je rekla, da nikomur ne privošči, da bi šel sam čez to, pa zdravniki, pa bolnišnica,… strah, skrb,….

Humana usmrtitev? Sram te bodi!

A ste vi normalni da naj se laze da je pes neznan??? A veste da se v takem primeru cepi otroka proti steklini in se obravnava kot da je pes bil bolan?? V primeru da poves da gre za tvojega psa pa ga bos morala vozit k veterinarju 14 dni ali se vec. A bi rada da ti hci po nepotrebnem cepijo proti steklini in to ne le enkrat??? nekateri majkemi da NISTE NORMALNI s temi glupimi in debilnimi nasveti!!!! Ce je pes cepljen, negovan, razglisten potem je zelo zelo malo moznosti da se rana zagnoji. Ce vam bo sumljiva jo razkuzite se parkrat pa boste videli naslednji dan. Nikakor se pa ne lagat da je biu pes neznan zaradi površinske ranice!!!

Ni res, od kod ti ta podatek? Sem tako naredila in me niso cepili.

Kaj zavraga je otrok delal poleg privezanega psa? Kako je lahko pes ljubosumen na dojenčico? Kako psa humano USMRTIŠ?

Kaj otroka bo tudi humano usmrtila, ker ga ne bo znala vzgojiti, tako ko psa ne?

Ah, kar nekajkrat me je pes in maček v igri po nesreči opraskal. Takoj sem razkužila in konec.
Če je pes domač in je cepljen ni problemov. Razen, če bi se po nekaj dneh začelo gnojiti. Ponavadi se pa lepo zaceli. Brez panike. Maži z bepantenom plus okrog ranice.

Pa dajte nehat z nekimi usmrtitvami ipd., če je šlo za blesavo nesrečo. Mene je lasten pes spravil na urgenco, ja, pa kaj. Pač sva norela, pes je skočil, se mi z bučo zaletel od spodaj v brado, ustnico sem si pa preklala s svojimi zobmi. Aja, pes je imel razbito arkado in je bilo treba šivat. Najbrž bi torej morala psa uspavat, jaz pa bit ovadena zaradi mučenja živali :p

Avtorica, ti samo razkužuj in opazuj rano, da se ne zagnoji. To je to.

Pa še to.

Začnite ločevat od ugrizov in “ugrizov”. Poznam podoben primer, kot je opisan zgoraj, ko je pes v igri šavsnil otroka, so šli zganjat paniko itd. In je takrat 3-mesečni mladič!!!!!! pristal v registru nevarnih psov.

ubogi pes, kaj vi vse z lastnimi psi delate, če vam otroka šavsne. haloooo dajte otroke naučiti naj ne uzemajo tistega kar pes bo vzel sploh med igranjem. to je isto, kot če bi meni nekdo sredi kosila prišel in vzel krožnik pa normalno da ga useknem. lasten pes ki napade vašega otroka je zgolj samo tupavost staršev. potem pa hitro na urgenco gužvo delati, pa lastnega psa prijavljati. če ne znate z živalimi kaj jih sploh imate.
tudi mene je pes že velikokrat med igro na tla podrl, ali pa me samo narahlo poškodoval, ker sva skupaj norela in se lovila. pa nisem mona, da bi lastnega psa hodila prijavljati kaj mi je naredil.
kaj naj pa rečem za mojo mačko, ko me je že 1000000000000000000000000000x opraskala pa grizla?

Marija, kam smo prišli!
Če bi jaz pri 8-ih letih za vsak mačji in pasji ugriz ali prasko (med igro) šla na urgenco, bi si lahko spremenila stalno bivališče na naslov urgence.
Pa ste normalni ali kaj?????
Tale svet je res šel v Q!

je domači pes kar močno stisnil dlan, do krvi….po nesreči, ker sem roko približala v nepravemu trenutku.tudi on je mislil, da nisem jaz…očistila sem rano in opazovala,…ki je začela počasi rdečeti…V treh dneh sem imela pol dlani rdeče, vneto, potem pa kar naenkrat konec..rdečine, vse je bilo tako kot prej….
Avtor naj se pomiri, vse bo v redu…Cirkus bo naredil sebi in psu…
Ja, tudi mene zelo zaboli, ko rečejo, humano uspavati….Vsak ima pravico do življenja, tudi polž, ki leze po cesti. Humano uspavati je samo humana beseda, dejanje pa je precej kruto..


Enako, žal 🙁 Cepili so me proti tetanusu. S tem, da niti ni bil ugriz, ampak samo praska, samo ker že dolgo nisem bila cepljenja proti tetanusu, sem šla predvsem zaradi tega. In je potegnilo za sabo stroške pri veterinarju in še zabeležko, da je pes ugriznil :((( Čeprav je bila praska povzročena med igro, ko sva s psom vlekla “cufo” in sem jo zagrabila preveč pri sredini, ko mi je drsela iz rok, pes pa v istem trenutku tudi.

A tudi sicer vlačiš otroka na urgenco zaradi vsake praske?

Pes nima kaj terjat nekaj za svoje, ampak ga je treba naučit, da on popusti. Ena osnovnih vaj v pasji šoli je jemanje sklede sredi obroka – nima pes kaj renčat in godrnjat, če mu to narediš, ampak lepo počakat, da mu blagovoliš skledo dat nazaj. Enako je z aporti in igračami: če mu rečeš, da ne sme vzet ali da mora izpusti, mora ubogat, pa igra gor ali dol. Skratka, ravno obratno je: psa moraš naučit, da se ne tika tistega, kar si se odločil vzeti ti, in ne obratno.
V primeru, ki ga opisuje avtorica, je šlo za nekaj drugega, tako rekoč lapsus. In ja, to se zgodi, in otroka je treba naučit, da ne sme hkrati s psom štartat na isti predmet. Hkrati pa seveda psa učit, da mora predmet/hrano na ukaz pustiti pri miru.

No, super napisano, ravno obratno.
Zgoraj pa je dejansko šlo za lapsus, nepazljivost. Jaz bi kvečjemu opazovala dogodke naprej, glede na to, da gre za dobro leto starega psa. Če bi se lapsusi ponavljali, je seveda treba ukrepat drugače.

Kaj zavraga je otrok delal poleg privezanega psa? Prvi sosedi, otrok bil pri njemu 100x. Enkrat ji je ušla žoga k sosedom in jo je šla iskat, tako kot že nekjakrat prej. In se je zgodilo, da je pes ugriznil otroka in mu pretrgal solzni kanal. Sicer je rana na samem obrazu bila še dokaj majhna in so se vsi zdravniki in ostali čudili kako “dobro je odnesla”. Kako je lahko pes ljubosumen na dojenčico? Boljše, da ne veš. Pes je bil hišni, ampak ko je tisti dojenček bil doma si ga niso niti za sekundo upali pustiti v kuhinji s psom. Kako psa humano USMRTIŠ? Tako da mu dajo inekcijo. Lahko se pa sprenevedaš pa ga sam pospraviš na takšen in drugačen način.

Kaj otroka bo tudi humano usmrtila, ker ga ne bo znala vzgojiti, tako ko psa ne? Ne, ker otroki so vzgojeni lahko rečem zelo dobro in že odrasli. Dojenček v zgodbi pa je od lastnice psa nečakinja.[/quote]
Točno sem vedela, da se bo nekdo obregnil ob moje sporočilo.

Vprašajte Megliča ali je zato, da se nevarni psi odstranijo ali ne. In ko se v Ameriki zgodi, da kakšen nevaren pes ubije otroka…takrat ste vsi pametni.

Ta pes se je VEČKRAT IZKAZAL ZA NEVARNEGA z raznimi ugrizi in uščipi. Nazadnje je ugriznil žensko s katero je skupaj spal in ga je največkrat hranila….in tudi ni bil nedolžen ugriz, ker ima ta gospa probleme s krvjo.

In kateri faktor je Meglič v tem primeru?

Sam res. Od ene navadne nesrece pride monovska brihta na bulmastife in Meglica. Glava sam za frizuro nosit, knede?

New Report

Close