Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ugriz psa

ugriz psa

Ti si šele ena avša! Namesto da bi se ukvarjala s psom in njegovo vzgojo, bi ga uspavala. Hjej, ker boš zgrešila v vzgoji otrok, ti jih bo čez par let odpeljala socialna služba in oddala v drugo družino. Simpl kot pasulj, kajne?! No ja, ti bi psa uspavala, kar je neopravičljivo za človeško neumnost in neznanje.

Na svetu vsak dan v mukah umre na tisoče otrok vi se pa zarad enga psa sekirate.. NI čudn da je recesija…

Isto lahko rečeš za vsako temo tukaj. Vsak dan v mukah umre na tisoče ljudi, ti se pa zaradi enega lasanja svojega otroka v vrtcu sekiraš. Bodi vesela, da je živ. Ali pa koga briga kje se dobijo poceni crocksi, a ne veš, da vsak dan umre na tisoče otrok. Bog ne daj, da kdo vpraša, kako iti na izlet tja in tja. Ježeš marija, vsak dan na milijone ljudi nima hrane, ti pa o izletu sanjaš.

Got the point?

ampak ravno zato ker mišlenje psa ne moremo poznat, in ga nikoli ne bomo, je psa tako težko prevzgojit.če je frfotajoča majica vzrok napada, kako ga boš preprečla? ga ne boš mogla…nasploh se mi zdi enačenje uma človeka in psa…huh…lepo vas prosim.

Psa v pesjak, kjer otroci nimajo dostopa ali pa ga oddajte.

Kdo pa pravi, da mišljenja psa ne moremo poznati? Potrebna je samo volja in želja spoznati ga. In če vemo, kaj delamo narobe, in se želimo naučiti, kako je psa treba vzgojiti, ni prevzgoja prav nič težka, v ekstremnih primerih napačne vzgoje tudi s pomočjo strokovnjaka.

Pes, ki ugrizne človeka zato, ker je za njim frfotala majica, je pes, ki je bil napačno in z nasiljem vzgajan. Morda je imel gospodarja, ki ga je pretepal in kateremu je majica v vetru frfotala, pes pa je to dvoje povezal. Nasplošno pa tudi če se pes npr. prestraši frfotajoče majice, ker je plašen pes, ne bo zaradi tega kar napadel. Za napad mora biti veliko močnejši razlog. Npr. pes, ki je kot mladič nekaj brskal po smetnjakih, pa mu je enkrat padel pokrov smetnjaka na glavo in ga udaril, v tistem trenutku pa je pes ravno videl človeka z marelo v roki, lahko poveže udarec z marelo. Lahko pride do tega, da se bo dežnikov bal in bo zbežal pred človekom z dežnikom, pa nihče ne bo vedel, zakaj. Da bi pa človeka z dežnikom napadel in ugriznil, je pa potreben veliko hujši in sistematično grajen strah. Npr. tak, kjer se bo pes bal dežnika zato, ker ga je lastnik z njim pretepal. Torej strah, ki povzroči napad, je tak strah, zaradi katerega pes čuti tako močno stisko, da se mora braniti z napadom, saj pobeg ne bo zadostoval. Seveda kot naključni sprehajalec ne moreš narediti dosti, če prideš v stik s takim psom. Klasični nasveti, da ga pač ne gledaš v oči, ostaneš miren, počakaš, da se pes sam odstrani, lahko pomagajo, lahko pa tudi ne. Če pa psa dobi v roke dober strokovnjak, lahko korenito spremeni njegove vzorce delovanja.

Enačenje uma človeka in psa? O čemu ti to, hehe? Jaz ravno razlagam, da je pasje razmišljanje drugačno od človekovega, zato se je potrebno potruditi in se naučiti, kako razmišlja in deluje pes. Če ga hočemo imeti.

Vsak dan v mukah umira na milijone otrok, ti pa se sekiraš za svojega, ker ga je napadel pes in mu izmaličil obraz. Kaj je eno življenje v primerjavi s tisočmi?

Recesija pa ima res dosti veze z umiranjem otrok.

zelo lepo napisano.

jst si želim dab mela tok cajta k frca. res, v vsaki temi ima same pametne.le kaj bi brez nje. da se da uspešno psa preuzgojit? pogumna izjava…malo pomisli za nazaj primere tudi po tv-ju. kjub strokovni pomoči so pse uspavali.

verjetn maš še več cajta k frca. sam d imaš vsakič drug nick. sploh pa ni napisala da se vsakega psa da prevzgojiti. napisala je, da se psa lahko prevzgoji če ga dobi dober strokovnjak. Lahko. razumeš? Enih se pač ne da in jih je treba uspavat.

se mi zdi, da se za marsikaterim nikom skriva elaine. enkrat sem izvedela od tistih k imajo možnost videt, da je baje zelo veliko na forumu in da pod drugimi niki odpira veliko tem.

saj sem vedla.
na grmado z mano, potem pridejo na vrsto še doječe matere, pa novorojenke, pa vse nore babe za šporhet pa z ruto pokrit.
pse pa z zakonom zaščitit, kot v indiji krave.
potem boste pa končno srečne in zadovoljne.

verjetn maš še več cajta k frca. sam d imaš vsakič drug nick. sploh pa ni napisala da se vsakega psa da prevzgojiti. napisala je, da se psa lahko prevzgoji če ga dobi dober strokovnjak. Lahko. razumeš? Enih se pač ne da in jih je treba uspavat.

se mi zdi, da se za marsikaterim nikom skriva elaine. enkrat sem izvedela od tistih k imajo možnost videt, da je baje zelo veliko na forumu in da pod drugimi niki odpira veliko tem.[/quote]

jaz se bi vprašala kok je zanesliv tale tvoj vir. nisem eaine.eh, ene mate cajt neumnosti gruntat in tle trosit.

napisala je da se extremne(!) primere da s strokovno pomočjo. extremni primeri zame zajemajo potem use.

eh, tale mon, brezveze

Sem šla prav gledat. Na tej prvi strani je točno 100 tem in od teh stotih sodeluje frca pri 5 (petih!!!) temah. Na naslednjih 5 straneh (se pravi prejšnjih kakšnih 4 dni) je sploh ni.

In iz tega ti sklepaš da ima v vsaki temi same pametne? Da ti ni stopila na žulj, zdaj pa stokaš?

Sem šla prav gledat. Na tej prvi strani je točno 100 tem in od teh stotih sodeluje frca pri 5 (petih!!!) temah. Na naslednjih 5 straneh (se pravi prejšnjih kakšnih 4 dni) je sploh ni.

In iz tega ti sklepaš da ima v vsaki temi same pametne? Da ti ni stopila na žulj, zdaj pa stokaš?[/quote]
k že tko rada šteješ…

če ti nisi glupa, no.

nekatere ekstremne primere se da porihtat s strokovno pomočjo druge pa ne. tako kot niso vsi ljudje isti, tudi psi niso. eni se odzovejo na terapije in drugačno vzgojo drugi ne. psa, ki je nekoga ugriznil se lahko prevzgoji, lahko pa ne. odvisno. niso vsi psi ki so že koga ugriznili, nepopravljivi.

Sem šla prav gledat. Na tej prvi strani je točno 100 tem in od teh stotih sodeluje frca pri 5 (petih!!!) temah. Na naslednjih 5 straneh (se pravi prejšnjih kakšnih 4 dni) je sploh ni.

In iz tega ti sklepaš da ima v vsaki temi same pametne? Da ti ni stopila na žulj, zdaj pa stokaš?[/quote]
k že tko rada šteješ…[/quote]

kva če b ti štela svoje poste? in to vse z vsemi različnimi nicki. Kolk nickov je sam dons? NO?

Ne razumem, zakaj si ljudje nabavijo psa, če niti malo ne vložijo v njegovo vzgojo in v vzgojo otrok. Oba otroka in psa je treba naučiti primernega vedenja, sploh pa ju nikoli puščati sama.

In če pes ugrizne iz obrambe, ni agresiven. Kaj pa veste, kaj sta otroka počela psu, če vas ni bilo zraven?

Poskrbite raje, da bosta oba otrok in pes na vernem, vi pa prevzemite svojo odgovornost (to do česar je prišlo, je zgolj in izključno vaša krivda) in otroka naučite, kako se sme in kako ne obnašati do psa, predvsem pa psu omogočite možnost umika ( veliko ugrizov otrok je ravno zaradi tega, ker otroci tako dolgo rinejo v psa, ta se nima kam umaknit pred njimi, da mu ne presotane drugega, kto da jih šavsne, če hoče imeti mir).

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Priznam, da se sončkov iz tvoje vzgoje prav bojim, ker so to tisti srčki, ki jim “moderni” starši ala ti uspešno vtepate v glavo, da so živali namesto plastične igrače, starši ponižni sužnji vsake otrokove muhe ter celodnevni animatorji, sovrstniki pa potrpežljivi tovariši pri igri, ki nimajo pravice do lastnih želja in so grdi grdi, če se ne podrejajo vašem malemu princu. In da je vsak, človek ali žival, ki se sončkovemu egoizmu v samoobrambi upre, grdi grdi, ki ga je treba nemudoma kaznovati.

Slabi starši se pač znebijo psa, ki je ugriznil otroka, ker ga je dražil ali z njim grdo delal. Dobri starši pa tamalemu za en teden prepovejo risanke in dajo druženje psa in otroka pod strikten nadzor.

janis, si se zmotla.
zelo.
in si me sposobna na osnovi nekaj stavkov okarakterizirat popolnoma napačno, mene in moje otroke in misliš da si frajer.
ne, nestrpna si mnogo bolj kot jaz.
jaz nikoli nisem imela sončkov, ampak imam že od nekdaj otroke.
vzgojeni so popolnoma drugače, kot ti opisuješ, pse imamo pri hiši že skoz, zanje skrbijo otroci brez da bi jim morala to rečt in prav nikoli me ni skrbelo, da bi bilo kaj narobe, ker imajo otroci do vseh živali zelo lep odnos.( ko je hčero pičila čebela, je jokala in sem vprašala, ali fejst boli, je rekla, da joka zato, ker je zdaj čebelica umrla). pa do ljudi tudi.
če pa bi naš pes koga ugriznil, gre pes takoj na usmrtitev, okrog tega nimam nobenih dilem, pa čeprav bi ga recimo “sprovociral” kak nevzgojen mulc.

Torej otrok lahko dela s psom karkoli, pes se pa ne sme braniti? Res vzgojne misli.

@Đizus avša

Upam, da v resnici nimaš psa. Ker tvoje razmišljanje malo kontrira to dejstvo…
Svojega psa bi dala takoj uspavat, če bi šavsnil otroka, ki bi ga izzival? Metal vanj kamenje? Ga vlekel za ušesa? Ga dražil? Otrok torej lahko z živaljo dela kar mu paše, samo zato, ker je otrok? In pes mora vse to prenašati samo zato, ker je pač “samo” pes? Pa dajmo ga ubit, če ne pusti, da se ga draži, a ne?

Kot pravim – res upam, da imaš psa le v svoji domišljiji.

Kot razumem, pasje vzgoje pri vas ni, pač pa ste dali otrokom nalogo, da skrbijo za pse. Velika večina psov sicer nagonsko otroku ne bo ničesar hudega naredila, posebej če otrok do njih ni napadalen. Lahko se pa zgodi, da bo pes šavsnil malega otroka, ki mu je vzel najljubšo pasjo igračo, zato, ker ima otroka za hierarhično manjvrednega. Vendar pa ti sama praviš, da se v pasjo psihologijo tako in tako ne misliš spuščati in bi psa, ki bi kdaj iz kakršnegakoli razloga šavsnil otroka, dala uspavati. Kar pomeni, da je zate pes bitje, ki ga ne želiš razumeti in ti dol visi, če ima ali nima razloga za napadalnost. In ja, istočasno žal pomeni, da ti tudi otrok ni bogve kako pomemben, saj ga dnevno izpostavljaš nevarnosti, da zaradi pomanjkljivega znanja o pasji mentaliteti ugrizne tvojega otroka. Ali pa si samo neosnovano prepričana, da pes otroku ne bo ničesar naredil samo zato, ker otrok ni nasilen do psa. Napaka! Sicer kot rečeno je velika večina psov res nagonsko zaščitniških do otrok in tolerirajo njihove napake, zato imaš srečo, da se že do sedaj ni kaj hudega zgodilo. Ko pa pri tebi podobnih pride do nesreče, je seveda “do sedaj zelo potrpežljiv pes, ki nikumor ni nič naredil” naenkrat morilsko orodje, ki ga je treba eliminirati, saj je “kar naenkrat” napadel ubogega otroka. Resnično me čudi, da ob taki mentaliteti ne prihaja do veliko pogostejših pasjih agresivnosti. Pa je očitno pes toliko pameten, da ve, kaj je prav in kaj ne, če že gospodar ni.:)

Hahaha, eni pa imate cajt.;)) Mene npr. niti najmanj ne zanima, na koliko temah se pojavlja “eh dej” in koliko “pametnih” ima, če sploh kakšno.

LOL no.

jaz pa upam, da ve nimate otrok.

Na povezavi imaš seznam območnih uradov VURSa, kamor lahko zadevo prijaviš- Predlagam, da pisno in da na koncu napišeš, da želiš, da te o obravnavi prijave obvestijo. V vsakem primeru so podatki prijavitelja anonimni, tako da ni potrebe po anonimni prijavi – ki je mogoča, vendar to pomeni, da ne boš obveščena o tem, kaj so ugotovili ob ogledu in kako so ukrepali.

Lahko pa kontaktiraš tudi društvo, ki deluje na tvojem območju, da ti pri prijavi pomagajo. Seznam društev najdeš tukaj:

New Report

Close