Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ujemajoča posteljnina – nehigienično?

Ujemajoča posteljnina – nehigienično?


Meni je predvsem nehigienično to da drugi hodijo po moji spalnici. Po možnost da bi se še vsedli na steljo.
Najina spalnica je najina in notri hodimo samo midva in najini otroci. na postelji smo pa čisti in pa v pižamah. Tako da ne vem kaj je tu nehigieničnega če se nam prevleke ujemajo.
Kakšno imamo postelnino pa rugi ne vejo ker pač nimajo vstopa v spalnico.
Če bi pa druga hodila po najini spalnici bi imela pa večji problem kot pa prevleke, se ti ne zdi?

Tisti ki zagovarjate menjavo na več kot 14 dni, se mi zdite čudni.
Na posteljnino se nabirajo odmrla koža, dlake, lase, slina, sperma, urin, kri, …

To je tako kot bi 14 dni nosil majico ali hlače, ne moreš reči da so čiste, tudi skozi spodnje hlače preide nekaj urina in ostali izločki, pa zaradi potenja po 14 dni oblačila niso čista.

Ali ste vsi tako leni, če pa imate rjuhe po 14 dni čiste, pomeni da premalo seksate.

Haaaahahaaa..crkavam od smeha!
Pa da se eni res sekirate zaradi posteljnine??

Na koliko časa jo peremo..kaj pa vem, ne delam kljukic na koledar.
Pojma nimam.
Zagotovo različno. Odvisno, koliko časa imamo, koliko obveznosti. Ravno danes sem bila doma in sem vse oprala. Pa včasih, ko ni časa, operem samo rjuhe.
Pa včasih, ko zjutraj slečem, pustim luftat, potem pa pridemo pozno utrujeni, samo rjuho dam gor, odeje pa oblečem naslednji dan.
Se zgodi, da sploh nimamo oblečenih odej, vzglavnikov.
So what?
Barve..hm.
Ja, imamo komplete…večina bela barva prevlada. Dodatne blazine so bele.
Midlim, a ni vseeno, na koliko časa se pere?

Se strinjam! 🙂

Kaka drama….odmrla koža pri dolgi pižami…no ja, dlak nimam, lase mam v čopu, slinim se ne, sperme nimam, urin kri….sem oblečena….


Z razlogom, da sem avtorica in nočem, da se me diskreditira zaradi nečesa, kar sploh ni point. Point je, da je prevleko za vzglavnik potrebno menjati pogosteje. Kaj pomaga rjuhe na en teden, če se ves ta čas valjaš po istem vzglavniku.
Sicer pa 2-3 tedne, 2-3 dni.
Precej sem oblečena, spim v hladnem.
Posteljnino sicer kuham, mehčalca ne uporabljam, prevleka pa vedno pride prav za sortiranje cunj za pranje.

Glede tega, ali hodim po sobah …
Pač, nisem stara 100 let, za mlajše generacije soba ponavadi ni samo prostor za spanje, ampak dnevni prostor … pa tudi sicer je verjetno vsak že videl v življenju kar nekaj spalnic … pri sorodnikih itd. Kaj se zdaj neumne delamo. Samo da pač v živo ne rečem “ej a se ti ne zdi ogabno da …”, ampak pač iz radovednosti povprašam na forumu.

Sicer pa meni ni prijetno sedeti na nikogaršnji posteljnini in se temu izognem. Če bi se kdo usedel na mojo (kar je sicer praktično nemogoče, ker je postelja lepo v mojem kotičku), bi potem takoj zamenjala vse (tudi če bi bilo en dan staro). Navajena sem si tudi umivati roke itd. Bizarno mi je recimo v filmih, ko odložijo torbo od zunaj na mizo v kuhinji. Žal pa tudi kdo zares (recimo moja bivša najemodajalka, fina gospa). Ne morem, da ne bi opazila takih stvari.

Mimogrede, tisti, ki perete vsak teden in imate kavč/tv (jaz ne) in recimo ležite/sedite na njem, a imate deko gor in a jo dosledno perete?
Torej če se postelja uporablja povprečno 8 ur na na dan, kavč pa recimo 4 ure na dan (vsi družinski člani), je treba deko za kavč oprati na 14 dni?

In ja, posteljnina mi je flash v življenju.


Z razlogom, da sem avtorica in nočem, da se me diskreditira zaradi nečesa, kar sploh ni point. Point je, da je prevleko za vzglavnik potrebno menjati pogosteje. Kaj pomaga rjuhe na en teden, če se ves ta čas valjaš po istem vzglavniku.
Sicer pa 2-3 tedne, 2-3 dni.
Precej sem oblečena, spim v hladnem.
Posteljnino sicer kuham, mehčalca ne uporabljam, prevleka pa vedno pride prav za sortiranje cunj za pranje.

Glede tega, ali hodim po sobah …
Pač, nisem stara 100 let, za mlajše generacije soba ponavadi ni samo prostor za spanje, ampak dnevni prostor … pa tudi sicer je verjetno vsak že videl v življenju kar nekaj spalnic … pri sorodnikih itd. Kaj se zdaj neumne delamo. Samo da pač v živo ne rečem “ej a se ti ne zdi ogabno da …”, ampak pač iz radovednosti povprašam na forumu.

Sicer pa meni ni prijetno sedeti na nikogaršnji posteljnini in se temu izognem. Če bi se kdo usedel na mojo (kar je sicer praktično nemogoče, ker je postelja lepo v mojem kotičku), bi potem takoj zamenjala vse (tudi če bi bilo en dan staro). Navajena sem si tudi umivati roke itd. Bizarno mi je recimo v filmih, ko odložijo torbo od zunaj na mizo v kuhinji. Žal pa tudi kdo zares (recimo moja bivša najemodajalka, fina gospa). Ne morem, da ne bi opazila takih stvari.

Mimogrede, tisti, ki perete vsak teden in imate kavč/tv (jaz ne) in recimo ležite/sedite na njem, a imate deko gor in a jo dosledno perete?
Torej če se postelja uporablja povprečno 8 ur na na dan, kavč pa recimo 4 ure na dan (vsi družinski člani), je treba deko za kavč oprati na 14 dni?

In ja, posteljnina mi je flash v življenju.
[/quote]

…da imaš problem.

…da imaš problem.
[/quote]

…..in ro hudi

…da imaš problem.
[/quote]
Če ti tako praviš:) Kaj pa je tvoj vsebinski prispevek? 🙂

New Report

Close