Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ukinitev zlorabljenega 27. aprila, kot državnega praznika

Ukinitev zlorabljenega 27. aprila, kot državnega praznika

No, pa grema v srednji vek.

Leta 2000 so neodvisni zgodovinarji pregledali vatikanske arhive. Iz njih zbrani podatki so potrdili odkritja iz drugih evropskih arhivov. Srednjeveška inkvizicija je odgovorna za okrog 2-3 tisoč smrti posameznikov, kar je okoli 2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh, ki so jim sodili. Inkvizitor Bernard Gui je npr. v Toulousu v obdobju 10 let obtožil 700 ljudi, od katerih so jih 40 usmrtili.[2] Med temi je mnogo žensk pa tudi moških, ki so bili obtoženi čarovništva

https://sl.wikipedia.org/wiki/Inkvizicija

Koliko jih je že dal pobiti Tito? Ali pa Stalin? Meni se sliši, da milijone ….
Če že koplješ …..[/quote]premalo. Problem tega pobijanja je, da so po vojni potoukli premal belčkov. Pa še pankrte od belčkov bi mogli[/quote]

Še poseben problem pa je to, da ima dandanes dostop do interneta vsak polpismen trot.

Če ne morete dvakrat na leto stisniti zob, prav tako kot jih mi ob vaših poganskih obredih, naj vas hudič vzame vse po vrsti. Nas pa tudi.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

Dajmo na referendm, pa bomo videli.

Dva komunalna delavca sta prišla do križa z lestvijo in kleščami, da Jezusa snameta, ker ga je treba preštrihat.
Izpulita žeblje iz rok, Jezus pa začne kriliti z rokami in loviti ravnotežje: “Jao, pubeci, najprej noge, najprej noge!”

27.4. nimamo česa praznovat. najmanj kaj takega, na kar bi bili lahko ponosni. Bo pa ta praznik ostal, ker je boljši vsak tak praznik, kot da bi imeli kakšnega – Bognedaj – cerkvenega, kot jih ima ves civiliziran svet.

Morda nekateri res nimajo česa praznovat na 27.4 in je to za sodelavce okupatorja najbolj žalosten dan v letu. Ampak lepo bi bilo če bi bili tolerantni, ker nekateri tudi nimajo česa praznovat na 15.8, 25.12, velikonočni ponedeljek, ker pač ne verjamejo v pravljice, ki so jih nekoč naumili.

A dan zmage pa nikogar ne moti:-))?

A dan zmage 8. maja, ki ga slavi vsa Evropa ali “dan zmage” 9.maja ko se slavi okupacija Slovenije s strani J(N)A?

New Report

Close