Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ukinjeni SMS-i na Najdi si – kam zdaj? Pomoč, prosim!

Ukinjeni SMS-i na Najdi si – kam zdaj? Pomoč, prosim!

Da torej dopolnim/preoblikujem vprašanje:

Pozna (ali še bolje: uporablja) kdo (brezplačno ali poceni = okrog 1 centa/SMS) pošiljanje SMS-ov v Sloveniji ali po svetu na slovenske mobilne številke, podobno temu, kar je do približno predvčerajšnjim ponujal Najdi.si? Pri ceni 1 centa/SMS bi bilo lepo še, da SMS-i ne bi zapadli, ampak bi “ostali kupljeni”. Seveda je pomembno, da storitev deluje, od danes približno osem preizkušenih ponudnikov po svetu na moj mobilnik ni prispel prav nobeden testni SMS, kar se mi zdi izredno nenavadno.

Vsaka tovrstna povezava in izkušnja bi bili zelo zaželeni.

Hvala, res je, drži vse, kar si napisal. Žal je tvoja rešitev hkrati moja težava (pa ne neposredno, ampak je težava plačljivost SMS-ov pri Telekomu oziroma to, da nimam paketa, ampak Mobi in so SMS-i po 0,18 EUR namesto po 0 EUR na Najdi.si). Rešitev pa bi bila, če bi SMS-i na Najdi.si še delovali. Vseeno hvala za dobronameren poskus pomoči.

https://www.nadlani.si/multimedija/brezplacni-sms/

Morda katera od teh aplikacij? Ta preko gmaila se zdi obetavna. Preizkusila pa nisem nobene, priznam.

Lol kakšna tema. SE PRIDRUŽUJEM VPRAŠANJU, katero alternativno spletno stran poznate, da DELUJE, tako kot so delovali najdi.si smsi. Da lahko brez svojega telefonskega aparata prisotnega prek računalnika pošlješ SMS na poljubno mobilno številko.

LM v tem primeru ni “zaslužen”, ker so prispevki pri pogodbah civilnega prava določeni fiksno v odstotkih in niso vezani na minimalno ali povprečno plačo – če zaslužim 1 evro ali 1 milijon evrov, mislim, da plačam enake odstotke (seveda pa višji znesek, čeprav je z dohodki enega leta lahko pokritih največ 12 mesecev pokojninskega zavarovanja).

LM je v peskovnik, pardon, parlament, bil izvoljen šele kasneje, takrat je zakon (18. člen ZPIZ-a) že bil sprejet. Zaslužna sta, vsaj simbolno, ministra IS in AKM, ki nista obenem določila tudi varovalke pri priznanih stroških, ampak so ti 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kot da bi jaz lahko preživel celo leto z okrog 35 evrov stroškov mesečno, če pa imam samo državnih položnic (za dve obvezni zavarovanji) za skoraj 60 evrov, z internetom pa ne pridem skozi z 80 evri. 🙁

Pa hvala za komentar.

Hvala, Mini rožica, bom premislil o vseh predlogih. SMS-i imajo prednost, da so najpreprostejši, najrazširjenejši, najosnovnejši za uporabo (ravno danes so mi pisali sorodniki z dopusta, da niso dobili mojega SMS-a (seveda, ker ga nisem poslal), e-pošte pa niso pričakovali in pregledovali ter so tako odgovorili z enodnevno zamudo). Nekateri moji znanci so tudi prestari, stari čez 70 let in ne morem 70-letnemu direktorju razlagati, naj uporablja Facebook, če še SMS-e uporablja zelo redko. Bom še naprej iskal in videl, mogoče pa se bo kje našla možnost nakupa SMS-ov, ki ne zapadejo.

Hvala še enkrat za predloge.

Bom preizkusil Gmailovo razširitev, hvala lepa. 10 SMS-ov mesečno je sicer veliko manj kot 40 SMS-ov dnevno na Najdi.si, vendar bo mogoče celo dovolj.

Vem, da tega niste vprašali ampak premislite še 1x kaj delate, za koga delate, ustrezno denarno ovrednotite delo, nekarte iti izpod cene, ne pustite se izkoriščat.

Ker imam občutek, da vas za vaše delo nekdo nateguje.

Vsak, ki dela bi moral imeti za preživetje in eno mobi kartico na mesec, da bi pošiljal sporočila.

Mini rožica, najlepša hvala za prijaznost in skrb. Dokler ne bo boljšega dela, bo tole moralo zadostovati (ne delam pod ceno, le strank si moram poiskati več), sicer pa sem vedno bil bolj na minimalistični porabi. Bom pač omejil nenujna sporočila in pošiljal le najnujnejša, ostala (čestitke za rojstne dneve) pa po e-pošti. Hvala in vse dobro. 🙂

https://www.slovenskenovice.si/potrosnik/clanek/slovenec-dozivel-hladen-tus-ukinili-so-brezplacne-sms-e-203185

Popularen si.

LOL novinarji očitno kar nekaj materiala za novice dobijo ravno iz naših tem:)))

In ravno v kometarjih tega članka je nekdo dal uporaben odgovor.

Upam da deluje…

Najlepša hvala za povezavo. Ni me toliko razveselila “popularnost” (ni veliko razlike kot biti popularen v “črni kroniki”, pa še to v času kislih kumaric, ampak dobro, sem hvaležen novinarjem SN za trud) kot novica nižje tukaj na MON-u o uporabnem nasvetu, ki ga pa pri najboljši volji ne najdem.

P.S.: Takoj zamenjam popularnost za 100 mesečnih SMS-ov po 0,1 centa (0,001 EUR/SMS).

In ravno v kometarjih tega članka je nekdo dal uporaben odgovor.

Upam da deluje…
[/quote]

Najlepša hvala za ta komentar, vendar še ne deluje, ker ne morem prebrati/najti komentarjev na strani Slovenskih novic.

Najlepša hvala za ta komentar, vendar še ne deluje, ker ne morem prebrati/najti komentarjev na strani Slovenskih novic.
[/quote]

Posredujem komentar:

če kdo želi uporabljati PC računalnik za pošiljanje SMS sporočil je na voljo Googlova storitev “Messages for web”, na svoj telefon je treba namestiti aplikacijo, ter na PC-ju registrirati telefon s fotografiranjem QR kode na povezavi

https://messages.google.com/web/authentication

Najlepša hvala za ta komentar, vendar še ne deluje, ker ne morem prebrati/najti komentarjev na strani Slovenskih novic.
[/quote]

Popravljam svojo prejšnjo informacijo (da se ne bo kdo trudil s kopiranjem): mnenja bralcev so se pravkar prikazala, že berem. Hvala še enkrat za novico.

Popravljam svojo prejšnjo informacijo (da se ne bo kdo trudil s kopiranjem): mnenja bralcev so se pravkar prikazala, že berem. Hvala še enkrat za novico.
[/quote]

Takole, pravkar sem prebral opis ponujene rešitve v Slovenskih novicah:
“Aplikacija Messages za splet pošilja sporočila SMS prek povezave med računalnikom in telefonom, zato vam operater zaračuna stroške kot pri uporabi aplikacije za mobilne naprave.”
https://support.google.com/messages/answer/7611075?p=web_computer&visit_id=636979343263700024-2574170870&rd=1

Malo nižje na isti strani pa še:
V telefonu potrebujete:
/../
Android 5.0 ali novejšo različico.”

Ker ima moj mobilnik Android 2.2. (Froyo), lahko rečem samo: Vseeno hvala za trud. 🙂

Posredujem komentar:

če kdo želi uporabljati PC računalnik za pošiljanje SMS sporočil je na voljo Googlova storitev “Messages for web”, na svoj telefon je treba namestiti aplikacijo, ter na PC-ju registrirati telefon s fotografiranjem QR kode na povezavi

https://messages.google.com/web/authentication
[/quote]

Hvala lepa za posredovan komentar, očitno sva se zgrešila (sva oba pisala in kopirala ob istem času). Kot razumem opis, računalniška aplikacija omogoča pisanje in pošiljanje SMS-ov iz mobilnega računa (sem to videl že tudi pri več drugih v zadnjih dneh preizkušenih programih/aplikacijah), kar po moje pomeni, da plačujem SMS-e, kot bi jih tipkal na svojem mobilniku. Poleg tega moj mobilnik nima Androida 5.0, ampak 2.2. Hvala še enkrat za kopiranje.

Hvala lepa za posredovan komentar, očitno sva se zgrešila (sva oba pisala in kopirala ob istem času). Kot razumem opis, računalniška aplikacija omogoča pisanje in pošiljanje SMS-ov iz mobilnega računa (sem to videl že tudi pri več drugih v zadnjih dneh preizkušenih programih/aplikacijah), kar po moje pomeni, da plačujem SMS-e, kot bi jih tipkal na svojem mobilniku. Poleg tega moj mobilnik nima Androida 5.0, ampak 2.2. Hvala še enkrat za kopiranje.
[/quote]

Sem upala da bo delovalo… Škoda. Upam da useeno najdete ustrezno rešitev.

Sem upala da bo delovalo… Škoda. Upam da useeno najdete ustrezno rešitev.
[/quote]

Hvala še enkrat za pomoč, pa tudi za lepe želje. Sem pravkar preizkušal še Sloveniji bližnjo (hrvaško) rešitev http://www.smsaj.me/, ki naj bi omogočala tudi pošiljanje SMS-ov v Slovenijo, vendar ne deluje, vedno izpiše “Greška”, ne glede na to, ali svojo mobilno številko začnem s “+386” ali s “386” (in nato seveda brez ničle) ali brez predpon, torej samo 041… .

Želim se zahvaliti uporabniku Ju Je, ki je na zgoraj citirani strani Slovenskih novic objavil, da se sporočila da pošiljati s strani https://globfone.com/send-text/. Sem tudi sam preizkusil in res deluje – to je prva stran od preizkušenih devetih, ki je delovala.

Hvala še enkrat, Ju Je, naj ti nocoj in vse dni svetijo srečne zvezde! 🙂

To pomeni da je Kapital- Fasizem v polnem zamahu! 🕳️🐑🏃

New Report

Close