Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umešavanje (poroka)

umešavanje (poroka)

Se podpišeeem!!!!!!!!!!

Pa kaj se imajo sploh s tastom za menit o tem, saj se ne poroči on!

Verjamem, da ti je počil film, ko o TVOJEM dogodku odločajo tretje osebe. Kako si si ga zamislila, je popolnoma vajina stvar, če komu kaj ni prav, PA NAJ NE PRIDE!

Bi pa naj na tvojem mestu naredila drugače.

Poklicala bi to teto vsa skladka (pusti posrednike, ki zmeraj vse zamočijo) in bi ji rekla: Joj, veste, gospa, sem slišala, da je prišlo do nesporazuma. Stvar je taka in taka, zamislili smo si tako in tako. Dvomim, da ti bo upala ugovarjat, če boš odločna in prijazna.

Ne jezi si zaradi stvari, ki niso vredne tega, postavi ljudi na svoje mesto, kamor sodijo in uživaj. Ampak pohoditi se pa tudi ne pusti!

naj mi nekdo razloži, zakaj je treba toliko ohceti delat!? ohcet za najožjo familijo, ohcet za tete in strice do 4. kolena brez otrok, ohcet za otroke tet in stricov do 4. kolena … pol se pa jezite, ko se vam take dogajajo. hja, kakor si si postlala, tako imaš zej preležanine.

zato, da bodo dobili čimveč daril (ali denarja).

Vse te poroke so postale en velik biznis, žal, … pa seveda bodo nekateri ugovarjali.

Ko se bom jaz poročila bodo na poroki samo moji in njegovi starši,moj brat z družino in od mojga brat z družino.That’s all!

Ti matr, poročiš se septembra, ti si pa že marca čist preč in ne spiš zaradi ene trapaste tete?
Ali živiš skrajno dolgočasno življenje in se ti do zdaj še nikoli ni dogajalo, ali pa si histeričen control freak, ki cepeta in cepeta, ne zna pa nastopiti.

Zakaj hudiča pa sploh vabite na tako velike piknike in poroke, če je pa to eno samo breme?

Po pošti pošlji vstopnice za vsak dogodek posebej, najami vunbacača, ki bo trgal karte in onim nadštevilčnim brez kart, ki bodo prišli nepovabljeni, zaračunal vstopnino.

Pri nama je bilo tako – s tem, da nečakov še ni bilo. Zakon!

Saj ti je lepo ena zgoraj razložila: zaradi denarja. Odrasli se lahko skeširajo, otroci se ne morejo.

Poroka je priložnost, kjer se zbere vsa žlahta. Če ne želiš toliko gostov, potem se vabi sorodnike od najbljižjih do bolj oddaljenih.
Poroka je tudi priložnost, da se žlahta spozna med seboj.
Sem jih imela tudi čez 100, tudi na račun otrok … in prav nič niso pokvarili, meni je bilo prav fajn, da smo imeli na poroki od dojenčka do devetdesetletnikov.

Skratka, otroci poroke ne pokvarijo ženinu in nevesti, če jo, jo pokvarijo staršem – pa še o tem bi se dalo debatirat. ( Na najini poroki so največ sivih las naredili svojim staršem mladostniki, tam od 16 let navzgor :-)))
Nesmiselno se mi zdi tako kompliciranje. Skratka, poroka je družinski obred, zaradi ustvarjanja družine ipd, in se mi zdi res neumno, da zakompliciraš zaradi otrok. Mene na tako poroko ne bi bilo iz principa!
Te pa lahko potolažim, da si marsikdo samoiniciativno uredi varstvo za otroke, ker hoče imeti sproščen večer. Samo vprašanje, kako bo to zdaj pri vas, ko sta že naredila tako zbrko. Zagotavljam ti, da si naredila kar nekaj dolgih obrazov za celo življenje. Pri nekaterih enostavno ne boš imela več priložnosti, da se pokažeš, kako fajn oseba si sicer. Škoda no!

eh, saj bodo MON prebral, če jih imaš 100 povabljenih, jih vsaj 5 bere MON:)))

V kratkem-septembra???? Jaz sem se pred leti poročila v juliju, pa so bila vabila poslana konec maja, okvirno sva vse imela splanirano res že aprila ( potrebne prijave in papirnato vojno), ampak fotografa, torto, meni, animacijo za otroke…to vse sva delala v juniju.
Mal pretiravate?

“Poroka je priložnost, kjer se zbere vsa žlahta.”

Zame je bila prd 20-timi leti poroka poseben dan za naju oba, želela sva ga deliti le z najbližjimi (sorodniki, prijatelji).

Odkrito povem, da se mi fučka za bolj oddaljeno žlahto – drži, po neki sorodstveni liniji smo povezani, ampak da bi skoraj nikoli videne vabila na poroko zato, da se bodo srečalei še kje drugje in ne le na britofu – ah, dajte no, v času dobrih prometnih povezav bi se zainteresirani lahko mirno obiskovali tudi brez posebnega razloga.

Bila pa sem na “veliki ohceti” (da, seveda razlog: “mlada dva sta opremljala stanovanje”) in zase lahko rečem le: “hvala, toda ne, hvala.”
Pač nisem tip za meh in bebave igrice pijanih slinežev; ob posebnih trenutkih sem rada zgolj z ljudmi, ki mi posebej veliko pomenijo.

Dobra ideja. 🙂
Avtorici teme pa: očitno se tebi res nič zanimivega ne dogaja. Preprosto ne razumem ljudi, ki jih take malenkosti spravijo v tako slabo voljo. Saj se vendar poročiš, to naj bi bil dan praznovanja, ko bi morala biti vsa vzhičena, ne glede na take in drugačne spodrsljaje. V čem je problem? Ok, pač imaš dve ločeni zabavi. Napišeš vabila za ene in druge, vabila naj bodo dovolj jasno napisana, in to je to. Pa menda ne boš zdaj na svoji lastni poroki povesila nosu, če bo nekdo prišel še na tisti del, na katerega uradno ni bil povabljen? Poleg tega: če že zdah povešaš nos zaradi tega, je to do povabljencev zelo grdo. Če jih nočeš videti na enem delu, jih tudi na drug del ni treba vabiti, ker očitno ti ni toliko do njih.

Oba mi delujeta malo naivna, tvoj izbranec je videti še vedno malo pod “družinsko komando”.Če ni sposoben tega pretrgati, je sedaj še čas zate- da greš !! Pa niiiikar se ne preselita k staršem !

Napako si naredila že na začetku: ne razlagaj teti, da je vabljena samo na poroko, na piknik pa ne ampak lepo reci: “teta, vabljeni ste na poroko tja in takrat.”. Njegovim otrokom pa posebej (stran od tete) rečeš: “vabljeni ste na piknik tja in takrat.”.
Drugače pa: poročiš se tudi s fantovo oz. moževo družino, ožjo in širšo. Ker je to fantova familija, naj on stvari ureja. Če ne bo zdaj, tudi kasneje ne bo. Pogovori se z njim.

ma kaj vam ni jasno?? sem že napisala vabila sva nesla osebno(kjer je vsa napisano) in lepo povedala in so vsi govorili samo ja ja…..

Nismo vabila daljne žlahte ampak samo bližnjo.Moj oče ima 9 sester in bratov, njegova mati pa sedem.In vsi tej bratje in sestre imajo svoje otroke ki so poročeni in imajo že svoje otroke.Ja nisem pa panična sem pa zelo zelo jezna……da se določeni kar tako spomnijo.Če jim je prav naj pridejo če ne naj bodo doma…..Me prav zanima kako bi vsi tisti ki me zdaj kritizirate reagirali..ko bi se vaša teta al stric za hrbtom dogovorili za vašmi starši kako in kaj, kljub temu da sta vidva želela drugače…

Podpišem.

V razmislek: tu zaradi par komadov ljudi doživljaš šok in ne vem kaj še vse – si predstavljaš, da te v življenju in zakonu čaka na tisoče neprimerno hujših stvari, kot je tole? Kaj bo pa takrat, če ob tem pokaš??? Jaz se ne čudim, da so na vsakem koraku vojne, ko pa niti ene same drobnarije ne znate reševat v pogovoru in kompromisu. Verjamem, da te jezi, ampak vprašaj se, če je vredno?!

Do septembra je POL LETA!!!! Če hočeš poroko ZASE in za svojo dušo, potem narediš tako, kot sva midva: oboji starši in najtesnejši prijatelji z družinami, torej otroki. Ker mi res na kraj pameti ne pade, da bi nekomu ukazala, naj mi ne vlači “frocovja”- kot se je ena izborno izrazila! – na poroko. Vsi so vedeli, da gre res za najožji krog in mi je gladko dol mahalo, kdo bo užaljen in prežaljen. So bli pa vsi glih prežaljeni, to pa 🙂 in po par mesecih so pozabili, da so prežaljeni. Če pa je poroka v stilu “nek se vidi raskoš”, pol je pa to druga pesem. Jaz osebno teh preseravanj s 5imi različnimi žurkami ne razumem. Poroka je čisto načelno vajina stvar in bosta pač vidva odločala in odločila kako in kaj. Samo se bojim, da tako, kot sta začela, se bosta v pol leta do tam pobila, vidva in vajina žlahta.

Podpišem.

V razmislek: tu zaradi par komadov ljudi doživljaš šok in ne vem kaj še vse – si predstavljaš, da te v življenju in zakonu čaka na tisoče neprimerno hujših stvari, kot je tole? Kaj bo pa takrat, če ob tem pokaš??? Jaz se ne čudim, da so na vsakem koraku vojne, ko pa niti ene same drobnarije ne znate reševat v pogovoru in kompromisu. Verjamem, da te jezi, ampak vprašaj se, če je vredno?!
Ne gre za to da me moti par ljudi več moti me to, da sva se dogovorila….A bo potem v zakonu vedno tako da ko se bova dogovorila in se bodo drugi umešali, postalo tako kot bodo oni želeli????Zdaj sem govorila z mojim in sem mu dala jasno in glasno vedeti da želim da se pogovori z očetom in mu pove da je to prvič in zadnjič da se nekaj dogovarja za naših hrbtom…[/u][/b][/b][/b]

Do septembra je POL LETA!!!! Če hočeš poroko ZASE in za svojo dušo, potem narediš tako, kot sva midva: oboji starši in najtesnejši prijatelji z družinami, torej otroki. Ker mi res na kraj pameti ne pade, da bi nekomu ukazala, naj mi ne vlači “frocovja”- kot se je ena izborno izrazila! – na poroko. Vsi so vedeli, da gre res za najožji krog in mi je gladko dol mahalo, kdo bo užaljen in prežaljen. So bli pa vsi glih prežaljeni, to pa 🙂 in po par mesecih so pozabili, da so prežaljeni. Če pa je poroka v stilu “nek se vidi raskoš”, pol je pa to druga pesem. Jaz osebno teh preseravanj s 5imi različnimi žurkami ne razumem. Poroka je čisto načelno vajina stvar in bosta pač vidva odločala in odločila kako in kaj. Samo se bojim, da tako, kot sta začela, se bosta v pol leta do tam pobila, vidva in vajina žlahta.[/quote]

Pol leta-naju so vabili tudi že veliko prej…

Ja in zakaj točno potem nimaš piknika za vso to maso folka? A ni to daleč najbolj enostavno?? Zakaj še z neko večerjo extra komplicirat? Ker piknik ni dost fensi in ne boš mogla v “tisti” obleki tam paradirat? Pa če že kompliciraš z njo – zakaj ne greste na večerjo vidva+priče+starši? In se ne bo nikomur povešal kljun pa nobenih komplikacij ne boš imela pa za nobeno reč se ti ne bo treba ob tla metat, kam bo kdo in zakaj prišel in s kom se bo zmenil? A si res s takim užitkom kompliciraš življenje? Si res tako rada nakopavaš zamere?

Če gledam zgolj principielno 8pa nobeno poroka ne gre mimo zgolj na principih!) , torej iz golega principa – imaš prav. S tastom se pač ne more nihče menit, kot se s tvojim očetom ter mamo ne more – menit se morajo z vama. Še vedno pa tudi menim, da je škoda energije, še bolj pa slabe volje zaradi takih bedastoč. In še vedno ti pravim: POENOSTAVI!!!!

Uj, evo enadva TAKA, KI SE NISTA DRŽALA NAVODIL, brez otrok, sva privlekla vse 4, na 4 poroke v lanskem letu, ta mala je imela na pri komaj 3 mesece. Ohcet ni za ženina in nevesto, je za svate. Vzemi ali pusti. Piknik bi tudi jaz odpovedala. Na dveh ohcetih so imeli rezervirano sobo, kjer so lahko spali otroci, 10 jih je spal0, eden jih je čuval. Super rešitev, ti rečem!

Imaš več možnosti:
1. poroko odpoveš z obrazložitvijo, da povabljenci nočejo upoštevati tvojih želja
2. teto povabiš tudi na drugi del poroke
3. se s teto skregaš, kar ti bo zamerila in je sploh ne bo na poroki
4. sprejmeš to, da bo teta naredila po svoje, in se s tem ne obremenjuješ več
5. poroko sicer normalno izpelješ, a vse do takrat in potem do konca življenja bentiš nad takimi sorodniki in vsake toliko časa o tej teti na MON napišeš novo zgodbo

Zdi se mi, da boš naredila to, kar sem opisala v točki 5.

tebe bo do septembra že pobralo, al pa boš ločena preden boš sploh poročena

se strinjam.

:))) Žalostno ma resnično.Sem se že mal pomirila.Tam bom pa kar izbrala varianto 4. Ko jim jebe mater….

Ampak še vendo e razumem kako se lahko povabiš sam nekam kamor te niso povabili??????

New Report

Close