Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uredba je butasta (začetek pouka)

Uredba je butasta (začetek pouka)

Meni je v bistvu vseeno, ker mora otrok itak hoditi sam, ker sem jaz takrat že dve uri v službi. Samo dobro je to, da je že višji razred in gre lahko sam. Samo mi je pa hecno, ker se bo pri nas pouk začel ob 8.20, organiziran prevoz pa je ob 7.20, vožnje imajo pa max. 15 minut. Šola je bila do sedaj zaklenjena do 7.45. In me zanima al bodo potem otroci čakali pred zaklenjenimi vrati, mogoče pa pričakujejo naval na plačljivo jutranje varstvo?

Ampak po zakonu je tako, da če je pot do šole prenevarna ali preveč oddaljena, mora šola poskrbeti za varnost in prevoz. Tako nam je to razložil ravnatelj.
Edina možnost tukaj je, da se vaša pot ne smatra kot preveč nevarna. Morda daš predlog, da se to še enkrat poučuje? Ali pa pač ravnatelju razložiš, da imaš tako službo, da ni možnosti, da bi otroka pripeljala do ure v šolo.
Kako imajo pa to drugi organizirano?

Se mi pa kar smeje, ko država neki naredi, jaz sem pa potem zaradi tega naduta. A je to krščansko, da smao kimaš? A ne smem zaradi tega imeti svoje mnenje? A proti komu karkoli napisala? Mi je jeasno, da to enim ni všeč, drugim pa pač ni všeč, če se šola začne bolj zgodaj. Če imaš težavo, jo res reši z ravnateljem. a se ti zdi, da sem jaz pravi naslov?

Zakaj pljuvaš v lastno skledo. Nimajo vse šole takega varstva, po novem pa zna bit, da tudi ne bo vec brezplačno.[/quote]

Nič ne pljuvam v nobeno skledo. Samo odgovarjam na tvoj prijazen post. Ne poznam šole, ki ne bi imela varstva do 3. razreda. To pa že nekako zadostuje, se ti ne zdi?[/quote]

če ti ne poznaš šole,ki ne bi imela varstva to ne pomeni da takšnih šol ni veliko!!!!
In je ogromno šol,ki imajo jutranje varstvo samo v 1 razredu

Pač bodo morali otroci biti malo bolj samostojni. Ne pa da jih vozite v šolo še v 7. razredu.
Kar sploh ni redkost.

Čisto resno, ženske: pri nas je že ves čas (sedmi razred zdaj) pouk ob 8.20, predura ob 7.30. res nobenih problemov. Za ta male je varstvo, na prošnjo se podaljša še tja do tretjega razreda, ta veliki pa pač počakajo, če pridejo toliko prekmalu, poleg tega imajo ta veliki večino časa predure. Res se čisto ok izide. Brez skrbi.

Hej, mi lahko poveš, v katerem zakonu to piše? Sicer še nimamo šoloobveznih otrok(bodo pa kmalu).

Ja, je butasta, ker v okolju, kejr živim, je osma ura čisto prava za začetek pouka in predura 7.10
tudi.

se pravi obstaja uredba, ki določa kdaj se pouk lahko začne. Ker pa učitelji hočejo nekaj po svoje, si izmislijo nov izraz predura in lahko imajo pouk zjutraj? Pa kdo je tu nor?

Učitelji pri tej zadevi nimamo prav nobenega vpliva. Vse določata ministrstvo in vodstvo šole. Pri nas je proces vezan na šolske prevoze, o katerih pa odločajo občinarji….

Seveda pa mora spet nekdo biti kriv in to bo učitej, kajne!

Hej, mi lahko poveš, v katerem zakonu to piše? Sicer še nimamo šoloobveznih otrok(bodo pa kmalu).[/quote]

po moje mora biti v zakonu o osnovni šoli. Jaz ga nisem šla iskat, sem verjela ravnatelju. 😉
Bom pa te dni enkrat šla čez zakon, pa če najdem, ti prilepim, prav?

Za zakaj uredba. Spet nam je ravantelj povedal, da je ura določena in jo lahko šola spremeni, če ima vozače.

Predure nikoli niso za cel razred, ponavadi je to kakšen dopolnilni ali dodatni pouk, v zadnjem triletju pa izbirni predmeti, ki jih raztalajo nekaj zjutraj, nekaj na sedme, mogoče kje tudi na osme ure, sploh če imajo zelo veliko izbirnih predmetov, je sigurno težko prilagoditi urnike, kaj šele, da bi izbirne predmete umestili med prvo in denimo šesto uro, ker ne hodijo vsi k istim izbirnim predmetom.

Preživijo. Samo veš, nas je kar nekaj, ki nimamo babic in dedkov v bližini in naši otroci so ogromno sami.

Glej, ne bom se nič zagovarjala kako in kaj, ker je brez veze. Samo zato, ker si doma ne pomeni, da imaš časa na pretek, ampak ok, pustmo to.

V tem primeru bi ti jaz svetovala, da se poskusiš v šoli zmenit, da je tudi tvoj otrok v jutranjem varstvu.

Sicer pa te res sprašujem, ali na vaši šoli ni jutranjega varstva? Ali ne pelje kombi ali avtobus?

Pa še to, eni starši se bunijo, ker se šola začne ob pol osmih, da je to prezgodaj, drugi, da je potem ob 8.20 prepozno…. Že na naši šoli je skoz zaradi tega kreg. Torej, kaj naj ravnatelj po tvojem naredi?[/quote]
Podpišem, kar je napisala “si zadnja”.

mirijam, a res misliš, da imamo vsepovsod kombi ali avtobusne prevoze?? Moj otrok mora do šole prehoditi zelo razgibano pot navkreber (ponekod brez pločnika, divja križišča, enosmerna, ki je veliko ljudi ne upošteva, trije nevarni prehodi), ki je za organizacijo prevozov prekratka. Imam bodočo drugošolko in si res ne predstavljam, da gre sama. Naša OŠ ima jutranje varstvo organizirano samo in izključno za prvošolce.
Tako zelo si naduta, da tega res ne morem več smatrati za krščansko vedenje :([/quote]

To pa ne bo držalo. Naši so imeli lane preduro glasbeno vzgojo in razredno uro. Cel razred.

Drži, tudi naša oz. cel 6. razred je imel preduro – slovenščino!

Pravilnikom o šolskem koledarju za osnovne šole (Ur. l. RS, št. 50/29.6.2012)

Na nanaši šoli pa so šli v drugo stran in sicer piše, da se bo pouk pričel ob 7:30 uri – 1. ura. Očitno ne bo predur.

Morilsko?
A ni bolj morilsko to, da je v šoli že 5.45, pouka pa se začne on 8.20?
Kaj ni še bolj morilske, da je praktično cele počitnice vstajal ob 4.00, da sem ga peljala babici v varstvo, ke je precej oddaljena in nato prispela v službo do 6-ih?

Ojoj.
Uredba je bila mišljena čist fajn. Pouk se ne sme pričeti pred 7.30. Nikjer ne piše, da šole ne smejo obdržati iste ure začetka pouka. Samo predhodne ne smejo bit pred 7.30.
Bodo pač v popoldanskem času. Pa sem prepričana, da bodo ljudje spet skočili v luft v smislu : “A zdej bojo pa kar naprej v šoli? Zdej pa še popoldne?” Nikoli ni za vse prav! Meni bi odgovarjalo, da se pouk začne ob 8h ali 8.20, pa ga imamo kar ob 7.30. Brez predhodnih torej.
Varstvo pa za otroke MORA bit organizirano – preberite kakšne šolske zakonike. Je pa res, da smo jih čisto razvadili, saj jih dostavljamo do šolskih vrat in se vozimo po njih, tud če majo 5 minut peš do šole. Jaz sem že v 1. razredu (zdajšnji drugi) sama vstajala, se oblekla, šla v šolo in bila kdaj kako urco tudi sama doma. Pa sem imela zelo skrbne starše.

New Report

Close