Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek UŠI- kaj dejansko pomaga

UŠI- kaj dejansko pomaga

Izražam podporo vsem, ki se borite z ušmi!

AMPAK!

“Naša punčka ima tako lepe lase, ne moremo jih ostrič!”

Aja? Ok, gremo dalje, vi pa crkujte z ušmi!

Pa p*zda materna, kaj pa je to, da ostrižeš lase 7, 8 letnici????! Pa kaj, ste vsi že tako bebavi, da mora biti vaša sončica lepa 24/7 vse dni življenja od rojstva dalje, če bi slučajno kaka modna hiša iskala lepe punčke za njihove blagovne znamke, al kaj????!!!

Pa p*zde, ostrižte tiste lase pa gmah!!! Sploh pa za otroke ni priporočljivo, da imajo ves čas dolge lase, ker lahko oslabijo, ko bodo pa odrasle in res hotele biti lepe, bodo pa vse slamnate v glave pa razcepljene!

Fak, mi greste na živce s tem svojim bebavim protekcionizmom vaših glupih sončkov!!! Zato se pa uši me da iztrebit! Ker ste preglupi vsi skupaj!!!!

Majoneza pomaga

Kot preventiva pomaga kis – zjutraj pred šolo/vrtcem se počese z v kis namočenim glavnikom.
Seveda, če jih že imaš, najprej kot so že opisali.

Mi smo se jih brez tezav znebili z losionom od Ljubljanskih lekarn na bazi benzena (za usi in garje),ki ga pustis na lasicu in po celotnih laseh mislim da cca eno uro. Ponovis cez cas (po navodilih). S tem se jih res vse unici potem pa preventivno dnevno razcesavanje z elektricnim glavnikom (kupili v Sanolaborju) in sicer pred vrtcem/solo in po koncu vrtca/sole tj ko pripeljemo otroka domov. Tako se nobena ”nova” ne izmuzne in namnozi. Seveda enak protokol za vse druzinske clane. Pa popipsat ”zaplinit” stanovanje in avtosedeze potem pa po eni uri vse preluftat in preprat. Voila. Sam len ne smes bit :).

Problem je, ker eni starši ignorirajo vse. Mi smo imeli pred 3 leti živ cirkus. Samo da je šel v šolo, je privleke nazaj domov uši. Na koncu sem stala pred blokom z električnim glavnikom in ga česala na ulici, da sem vse hudiče polovila, preden mi je stopil čez prag. Dokler je bil doma, je bil čist, čim je šel v šolo, je privlekel domov par primerkov. Enih 5,6 mes – nato se mi je strgalo. Vmes smo imeli kup sestankov, pa NIJZ pa ne vem kaj vse – vsi samo reklamirali kemijo, vsaka flaša 20 e – ne me no! 2 x smo ji odstranjevali z oljem, nato pa samo redno vsak dan električni glavnik in da hudiče poloviš preden gnide naserjejo po glavi. V glavnem – na koncu je v šoli sledil bojkot: kar nekaj staršev se nas je postavilo na stališče, da dokler ne bodo ušivih otrok poslali domov, naši otroci ne bodo hodili v šolo – PIKA!!! Ker je bilo tega mnenja kakih 300 staršev, je ravnatelj počepnil in KONČNO “tvegal tožbo” (po njegovem!), ker so učiteljice vsaj vidno ušive otroke pošiljale domov. Prej se ni dalo nič, potem se je pa dalo vse!! Pa kam smo to padli, da se staršu niti z lastnim mulcem in njegovo glavo ne da ubadat in s svojo lenobo teroriza 25 drugih staršev?!?!? OBUP!

New Report

Close