Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V bllokih, vsi prijavljajte najemodajalske osebke, da se ugotovi kasiranje!

V bllokih, vsi prijavljajte najemodajalske osebke, da se ugotovi kasiranje!

NA TISOČE EVROV MESEČNO banda najemodajalska kasira tudi od študentov, po luknjah! Prijavljajte jih na DURS!

Odgovor na objavo uporabnika
mama od študenta najemnika!, 05.12.2022 ob 15:24

NA TISOČE EVROV MESEČNO banda najemodajalska kasira tudi od študentov, po luknjah! Prijavljajte jih na DURS!

Kliči svoje starše in se jokaj zakaj tsta te spravila v ta svet in zakaj ti ne privoščita stanovanja?! Njuna odgovornost si in ne naša!

a nisi razmišljala da bo enkrat odrastel… pa da bo mogoč šel študirat… pa če ste iz manjšega kraja da bo moral it v drug kraj… pa da bo rabil prenočišče… pa da bi mooooogoče rabil svoje stanovanje…

kva se fukate stari… psa ko si nabaviš rabiš ambient… razmišljaš kam ga boš dal… znači vaši otroci so na nižjem nivoju kot psi… in dejansko je tako. vidi se po vas.

V NAŠEM BLOKU NA SESTANKU GOVORIMO O TEM KDO ODDAJA. KER VELIKOKRAT NA ČRNO DRŽIJO LJUDI IN KASIRAJO.

Vsak najemnik, ki prijavi najemodajalca je tudi sam v prekršku. Plačala bosta oba. S tem, da bo najemnik na cesti, najemodajalec pa bo še naprej oddajal po višji ceni.

 

No… ne nameravam nikoga od sosedov prijavljati kar tako čez palec, saj ne vem ali kdo oddaja in če plačujejo davke ali ne. Tudi nasploh mi ideja prijavljanja soljudi ni všeč, pa krive prijave tudi ne.

Če se pa kakšen strošek nenavadno poviša ali je kaj drugega takega, uredimo direktno med sabo.

In kaj misliš da bo? A misliš da se FURS na vsako prijavo odzove? Ja pa ja de. Pa tudi če bi ugotovili oddajo na črno, bi dobili kazen 300 EUR pa plačali davek pri dohodnini

Zamislite si trg s ponudbo nič in povpraševanjem max.  Kakšno ceno ima produkt, proizvod, dobrina…. ob takšnih pogojih.

Vsekakor, kar prijavite najemodajalce ampak prej študirajte s svojo glavo. Kdor nima za najemnino ne bo nikoli imel za nobeno najemnino. A bi radi imeli zastonj? Zakaj je bila cukrarna dom vse slovenske kulture? Že od nekdaj si lahko nekaj privošči edino tisti, ki ima sredstva za to. Pa tudi vkradeno je potrebno nekomu plačat, čeprav je nabavna cena najnižja kar je sploh možno.

Kdo sploh ste tisti, ki napeljujete na prijavo? Morda takšni, ki ne dobite najemnika za visoko ceno? Ali preprosto samo škodoželjni in fovšni Slovenci?

Pravilno, prijavite najemodajalce in jih uničite. Morda bo kdo doživel deložacijo z najemnikom vred. Kaj pa potlej, kam? Kar pod most ali v podhod.  Dvomim, da so najemniki tako butasti.

Odgovor na objavo uporabnika
Kliči starše, 05.12.2022 ob 15:34

Vsak najemnik, ki prijavi najemodajalca je tudi sam v prekršku. Plačala bosta oba. S tem, da bo najemnik na cesti, najemodajalec pa bo še naprej oddajal po višji ceni.

 

Zakaj bo najemnik v prekršku?

Imam najemnika, pogodba urejena, davki prijavljeni.

In me model klice, da mu pridem zamenjat zarnico! 🤦‍♀️🤦‍♀️

A v pogodbi lepo pise, da je potrosni material njegov…

Ze tako ima najemnino nizjo od povprecne, da mu hodim pa menjat zarnice, bo dobil pa 900€ najemnine! In naj si isce pol boljse stanovanje, boljsega najemodajalca in nizjo najemnino!

Takoj, ko bo tvoj otrok

To ni resitev, mater no..

Oddajam dve stanovanji, niso sicer studenti, oboji imajo nizko najemnino. In ta je res nizja.. In ne nas, stare najemodajalce enacit z novodobnimi wannabe najemodajalci.. Vecima nas, ki ima najemnike ze dolgo casa, imamo sprejemljive cene.

In tudi jaz sem sokirana tako kot vi, nad visinami najemnin ki jih v oglasih zahtevajo lastniki teh stanovanj!! Zato nas ne vse  metat v isti kos. Jaz od DVEH stanovanj skupaj dobim 700eurov, medtem ko, glede na oglasevane cene bi mogla dobit tolk skoraj za enega, ce bi bila oderuh.. PA NISEM!!

Prijava in stroski so pa tako, lastnik ne prijavlja, ker tako omogoca nizjo najemnino, najemnik se pa strinja, sploh zdaj, ko je davek spet ubijalski, 25%, zakaj je lahko pa na Hrvaskem samo 12%? ..

Sej ce meni mojster ponudi popravilo brez racuna, ki bo nizje, se bom tudi strinjala, a vi ne? NIKOLI?

Najemniki bi kmalu pristali pod mostom. Itak pa ne veš, kdo plačuje davke in kdo ne.    Oba bosta kaznovana , če nimata pogodbe. So pa davki od najema absolutno previsoki.

Odgovor na objavo uporabnika
ma, kupite si svoje flete!, 05.12.2022 ob 17:18

Imam najemnika, pogodba urejena, davki prijavljeni.

In me model klice, da mu pridem zamenjat zarnico! 🤦‍♀️🤦‍♀️

A v pogodbi lepo pise, da je potrosni material njegov…

Ze tako ima najemnino nizjo od povprecne, da mu hodim pa menjat zarnice, bo dobil pa 900€ najemnine! In naj si isce pol boljse stanovanje, boljsega najemodajalca in nizjo najemnino!

Mi imamo urejeno. V najemu sem na novo. Menjala sem se kaj drugega kot zarnice.

Zgleda je res tezko najt nek primeren odnos. Za nizjo najemnino pac marsikaj pozres. Jaz imam kar trzno, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi rekla jim, da pridejo popravit. Sporocim, ce je kaj narobe in popravim. Zakljuceno.

Predlagam, da se vzpostavi crna lista najemnikov, ki delajo v stanovanjih skodo.

Odgovor na objavo uporabnika
crna lista, 05.12.2022 ob 19:04

Predlagam, da se vzpostavi crna lista najemnikov, ki delajo v stanovanjih skodo.

Strinjam!!!

 

Najboljše je oddajati za cash, ker ni nobene sledi. Pa saj lahko imaš čisto uradno koga v stanovanju čisto zastonj. In ker je zastonj, ni treba plačati nobenega davka od najemnine. Če pa kdaj kakšno kuverto da, pa tega sosed ali kdo drug seveda ne more dokazati.

New Report

Close