Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V čem je fora, da Ljubljančani rinejo na morje za 1. maj? :)

V čem je fora, da Ljubljančani rinejo na morje za 1. maj? :)

Pa saj ne hodijo le za 1.maj, sedaj bodo hodili vsak faking vikend, aaaaaaaaaaaaaa:)(

ja, sem prvič slišal

men je fora, da grem kam, da poslikam drugačne kraje in da se mal spočijem in potem vrle monovke podučim, da ne obstaja samo njihov kraj in hrvaška

Pa ne da si to zdaj prvič slišal 🙂

Saj Ljubljančani tudi ne marajo folka z drugih koncev Slovenije. Tako ful zviška gledajo nanje. Še posebej kakšne podnajemnike, tudi če imajo recimo na drugem koncu Slovenije altroke vilo kot je pa tista njihova smrdljiva luknja, ki jo hočejo oddat za bogastvo.

Itak pa ni fora v tem ali vas lokalci marajo ali ne. Zanima me v čem je fora teh morskih počitnic izven sezone med Ljubljančani. Ali vam je to nek ljubljanski statusni simbol, neka ljubljanska fora, kaj?

Ker Primorcem nam je to smešno. :)[/quote]

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Če bi si lahko privoščila, bi šla tudi jaz na morje.
Morski zrak in pogled na vso tisto modrino, to
me skrajno pomirja 🙂

sem gorenjka in sicer za prvi maj nimam časa počitnikovat, ampak zakaj pa ne? primorci ne razumete občutka, ko se ob prvih znakih poletja zapelješ do morja – ko te sonce še dodatno pogreje, vonj morja, bučanje valov.. poletna predigra.. občutek, ki smo ga prej mesece pogrešali…

Brigaj se zase?

Živim v Ljubljani in priznam-trpim, ker bolj nadutih ljudi res ne srečaš nikjer po svetu kot prav v Ljubljani.
In potem naj hodim za vikend še v Portorož in naj jih gledam še tam – ne hvala!

V Ljubljani je najbolj luštno prav med vikendi, ko se snobi poberejo na morje piti “kavico”:)
Kakšen miiiir.

Primorci, držite se, saj bo bolje – septembra:)

men je pa Ljubljana zakon

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Poznamo.
Ampak še enkrat: Primorci ne maramo nadutih, prepotentnih Ljubljančanov, ki mislijo, da če so prišli kot turisti na obalo, da potem se jim moramo pa vsi klanjat, umikat, jih spustiti v vrsti, odstopiti parkirišče, itd…zakaj? Za tistih ušivih 5 euro, ki jih pustijo?
Nikar ne mislite, da obalni turizem živi od ljubljanskih “FB turistov”.

zakaj potem tak poudarek na 1. maju? a poleti so pa ljubljančani kaj drugačni? :))

Tudi ljubljančani se med seboj razlikujemo, staroselci Ok, priseljenci s periferije, groza, priseljenci od drugot groza[sup]2[/sup]

ha ha
staroselci se imajo za nekaj več

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Kaj vraga imate proti meni?? :))

hvala, da si mi povedala, koliko sem vredna. Lep dan ti želim, primorska ljubljančanka

To je pač statusni simbol, da poznaš portoroške lokale, da se lahko pohvališ v ponedeljek v službi, če imaš pa apartma ali vsaj parcelo na morju, si pa itak frajer v LJ 🙂

Pa si se že naučil slovensko, ko si prišel po naročilo?

Staroselci so sploh največji wannabe snobi 🙂

Hm, tudi nam ni noben gušt gledat horde neljubljančanov, ki vsak dan med tednom kmetavzujejo po Ljubljani. Žal, ampak kaj čmo, ker smo odprti za vse, jih pač prenašamo.Danes je bil užitek piti kavo ob Ljubljanici, sami urbani ljudje, med tednom pa… stisnemo zobe, pa preživimo.

Pa lep večer še naprej.
Ljubljančan

Hm, tudi nam ni noben gušt gledat horde neljubljančanov, ki vsak dan med tednom kmetavzujejo po Ljubljani. Žal, ampak kaj čmo, ker smo odprti za vse, jih pač prenašamo.Danes je bil užitek piti kavo ob Ljubljanici, sami urbani ljudje, med tednom pa… stisnemo zobe, pa preživimo.

Pa lep večer še naprej.
Ljubljančan[/quote]

Sure. Ampak za razliko od Ljubljančanov na Obali, ogromno Ljubljančanov dejansko živi na račun neljubljančanov. Ni težko stisnit zobe, če ti nekdo recimo mesečno prinese po 500 evrov neobdavčenega denarja. 🙂
Razlog, da je bila nedeljska kava ob Ljubljanici večji gušt kot tista med tednom pa ni v neljubljančanih, ampak v tem, da so se vsi največji Ljubljanski kmetavzarji spokali na morje.
Itak se ob Ljubljanci najraje kažete Ljubljančani.

Zakaj (tudi) na morje maja?

Takoj povem svoje razloge – zato, ker najlažje jadram po vodi (morju). Po travniku ali asfaltu je precej težko.
Tudi veslam najraje na vodi – in maja je morje toplejše od rek.

Pa prevroče ni na soncu, pridejo celo dnevi, ko je sonca na koži ravno prav in res paše – sploh ob kakšni aktivnosti, ki je doma neizvedljiva.
Zato.

P.S. Za razne lokale ipd… mi je pa res čisto vseeno.

joj kakšno razmišljanje, slovenija je tok majhna da smo dejansko vsi sosedje no 🙂 v ameriki bi mi vsi bili v enem predmestju, tukaj pa se kregate kot da sta lj in obala veliki najmanj kot new york haha še tam se ne kregajo kdo je iz katerega mesta v katerih živijo milijonski prebivalci. Lepo vas prosim, ne delajte si sramote.

Helga, a ti si iz Berlina?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Vau, to je pa en cel kup prežvečenih stereotipov, ki se jih oklepajo samo še duševno moteni in seksualno zafrustrirani osebki.

Po logiki stereotipov ste primorci makaronar wannabe fagoti za nas, ampak naj te potolažim, jaz ne podlegam takšnim stereotipom.

Hm, tudi nam ni noben gušt gledat horde neljubljančanov, ki vsak dan med tednom kmetavzujejo po Ljubljani. Žal, ampak kaj čmo, ker smo odprti za vse, jih pač prenašamo.Danes je bil užitek piti kavo ob Ljubljanici, sami urbani ljudje, med tednom pa… stisnemo zobe, pa preživimo.

Pa lep večer še naprej.
Ljubljančan[/quote]

Sure. Ampak za razliko od Ljubljančanov na Obali, ogromno Ljubljančanov dejansko živi na račun neljubljančanov. Ni težko stisnit zobe, če ti nekdo recimo mesečno prinese po 500 evrov neobdavčenega denarja. 🙂
Razlog, da je bila nedeljska kava ob Ljubljanici večji gušt kot tista med tednom pa ni v neljubljančanih, ampak v tem, da so se vsi največji Ljubljanski kmetavzarji spokali na morje.
Itak se ob Ljubljanci najraje kažete Ljubljančani.[/quote]

Ko boš malo dozorel, boš skapiral da 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva živi na račun preostalih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če bi vsi hoteli živet od lastnih rok in samozadostno, bi to pomenilo vsaj državljansko vojno, saj je za kaj takega premalo, zemlje, surovin, infrastrukture in gospodarstva.

In v LJ kot glavnem mestu, bo vedno določen delež državnih služb, kljub temu, da vsi vemo da se bo moral javni sektor pošteno skrčit.

1 maj na morje? da mal avto peljem

New Report

Close