Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Cerkljah na Gorenjskem so ljudje zelo zaplankani in nazadnjaški!

V Cerkljah na Gorenjskem so ljudje zelo zaplankani in nazadnjaški!

Tűtuta

Živim v Cerkljah.
Kaj pa vem. Mogoče imaš delno prav, kar pa ne pomeni da se s takim načinom razmišljanja vsi strinjamo.
Ne maram zahrbtnih opravljivcev, ne maram ksenofobov, ne maram podtikanj, manipulacij in izigravanj, ne maram hujskaštva in še marsičesa, kar se okoli mene dogaja, ampak žal mislim, da kamorkoli v tej naši kokoški grem, da se te stvari bodo dogajale v tisti okolici.

V svojih mislih si idealiziram Prekmurje, češ tam so pa bolj srečni, bolj prijatelji, potem pa srečam Prekmurca in slišim, da se pri njih dogajajo zelo podobne zgodbe, kot pri nas. Žal.

Na koncu negativneže izklopiš. Njihova natolcevanja so njihova in od njim podobnih neotesancev, sam pa si najdeš skupino ljudi, ki jim zaupaš. Nekaj iz domačega kraja, nekaj pa iz drugega kraja in živiš, tako kot ti tvoja vest narekuje, da je prav.

To, od kje prihajš, te ne bi smelo definirati; to, kar si kot človek, pa bi moralo biti napisano na tvojem čelu.

Ton, ge je Plečnik cerkev gor sezijdau.

En popravek: zelo zleht. Edino hujsi je Sencur.
[/quote]

Podpis. Pa še domobranci so pri vsaki hiši.

Cerklje, moje rojstna vas. Že več kot pol stoletja tu živim. In nimam nobenih problemov z sosedi, niti s sovaščani. Nisem opravljiva in konfliktna oseba, lepo pozdravim ljudi okrog sebe in mi prav nihče nič noče. Res pa je, da se ne spuščam v nobede debate in opravljanje pa je.
Sploh pa lahko javno pohvalim ulico v kateri živim, držimo skupaj, se včasih poveselimo skupaj, si pomagamo. Stara cesta , tu so ljudje carji.

Ja vse te vasi (Cerklje, Šečur, Preddvor, Golnik…) so malo posebne a gredo kar lepo z razvojem naprej. Je pa tudi res, da če si južnjak te pa ne sprejmejo lepo, pa kakorkoli grdo se to že sliši. In še nekaj – priseljenec bo vedno priseljenec! Tudi če prideš iz sosednje občine in kmetije in si 300{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenc, boš vekomaj priseljenc.

Tukaj je bil bolj govor o priseljencih, prišlekih, gostih. Do teh so domačini zelo neprijazni. večkrat tudi nesramni.
Ti verjamem, da se med sabo razumete.

Skozi Cerklje že ne grem. Če se tam samo ustaviš, te že naderejo, spodijo.
To se večkrat sliši.

Res lepo rečeno zelo, zelo neprijetni ljudje.

Kakšne pice imajo trenutno?
Sem bila pred dvema letoma tam na pici – dizastr.
Pred 18 leti pa so tam bile resnično dobre.

Itak, de ne. Drgač bi jih kuj nagnal!!!

Kako prisrčen dialekt! Jaz bi Prekmurce vsak dan kar poslušala in poslušala, tako mi je všeč njihova govorica. Tudi razumem skoraj vse.
Sama sem Gorenjka, tukaj nimamo tako posrečenega dialekta:))

Vsekakor si se s svojim zapisom lepo predstavila, avtorica!
(P.S.: ni čudno, da te v Cerkljah ne marajo )

Še jaz potrdim to! Imam sorodnike v vaši ulici in zame ste zgled, kako dobro se povežejo in delujejo kot skupnost, ko je treba, ljudje v novejših naseljih.
Sicer so pa Cerklje zakon, takoj bi živela tam. Avtorica mora biti, vsaj glede na svoje pisanje, eno pritlehno in konfliktno bitje, takšni pa ne funkcionirajo prav nikjer, niti v brezosebnih stolpnicah ne.

Iz katere psihiatrične ustanove zaprtega tipa pa občasno zbežiš, da te pot na begu zanese skozi Cerklje??

Vsekakor si se s svojim zapisom lepo predstavila, avtorica!
(P.S.: ni čudno, da te v Cerkljah ne marajo )
[/quote]

Hm, tvoj post je vsebinsko zelo prazen. Na podlagi pripisa sklepam, da me vidiš kot slabo osebo. Zakaj že?

V postu se nisem predstavila, ampak sem podala mnenje o Cerkljanih. Bila sem direktna, ampak realna. To je potrdilo tudi nekaj drugih komentarorjev v tej temi. Tudi sami Cerkljani so se oglasili. Nekateri ustrezajo mojemu opisu, nekateri pa so lepo napisali. O njih pa nimam slabega mnenja, seveda, če so napisali resnico.

Zdaj pa mi ti prosim obrazloži, kaj tako slabega sem napisala?

(P. S. Prosim, ne napiši spet kakšnega skropucala, ki nima ne repa ne glave.)

Sploh v Mostah pri Komendi je nemogoče živeti v miru. Zaradi nekaj totalno nesocializiranih ljudi-iste družine.

Imajo pa najboljšega zobozdravnika.

kaj delate tako antipropagando, se vam kisa? Vse to je izmišjeno kaki domobranci, če so tukaj najbolj verni ljudje doma!

Saj ravno verni (seveda ne vsi) so takšni.

Sama sem se preselila v eno od vasi okoli Cerkelj. Vsekakor je tu lažje živeti, če se aktivno vključiš v cerkveno, gasilsko, narodnozabavno, kmetijsko sceno z različnimi prireditvami in dejavnostmi. Če te to ne zanima, si vedno malo izločen, ampak mene to niti malo ne moti. Tu živim, do sosedov sem prijazna, prijatelje in družabno življenje imam pa drugje.

nau držau da nobenga ne sprejmemo. če pride kašna fejst baba k zna kuhat pa tud kej druzga devat je kr dobrodošla za naše fantince da se naumo skoz samo u žvaht parl.

New Report

Close