Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V drugem zakonu

V drugem zakonu

Nisem edina.. Ja sem ločena in na novo poročena. Od druge poroke je nekaj let mimo. Prvi zakon zaradi trme pač ni uspel.. Po tistem se sem na novo zaljubila in vse je bilo kot mora biti. Razen ene stvari. Klb vsemu temu času ga nisem prebolela in pozabila. Ker imava otroke se morava seveda kdaj pa kdaj kaj dogovarjati in takrat se mi odprejo rane. Spominjam se nanj, mislim nanj.. Poskušam se zavedati za sva se razšla z razlogom.. Ampak kljub temu mislim nanj.. Seveda ker v tej vezi ni kar bi moralo biti. Mož se mi premalo posveča, si vzame premalo časa zanj, mi premalo izkazuje pozornost.. Zadnjih nekaj mesecev nenehno bolan in tako od njega nimam nič. Boli me to.. Boli me oboje.. Sanjam o bivšem, s katerim ne morem biti ker pač nisva za skupaj in boli me to da sva s sedanjim možem na isti čustveni ravni ampak se hitro oddaljujeva.. Po eni strani niti nočem, da bi se nazaj zbližala. Raje v sebi trpim.

 

Pardon – mož je bolan, trpiš pa ti?

Kurba prej, kurba zdej.

nova
Uredništvo priporoča

Bolan je ja, ampak nič takega samo se mu vleče. Nekako se ne pozdravi.

Hvala za iz srca lepe besede, da sem kurba.

 

Ma sej moški teh stvari niti ne upate vedeti.. Za vas je vse eno in isto.

ti si z enim a v resnci z drugim.. na energetski ravni je to prineslo možu bolezen. zato, da ga bo ta bolezen prisilila spoznat, da je z žensko, ki je s srcem rpi bivšem.

pa kaj ne morete biti samski, kaj morate druge kaznovat za grehe prvega oz prejšnje veze?

Ko nimava stikov oz ni potrebe po dogovaranju se situaciji umiri in nimam problemov.. Trenutno ima otrok probleme v šoli in se mora učiti ko je z očetom. Zato žal tudi dogovarjanje.

Bivšega imam še vedno nekako rada. Res mu želim srečo, da bi se s tanovo razumela. Slabo mu želim edinko ko se kaj skregava oz sem jezna nanj. Sicer mu res želim vse dobro.

Če bi z njim ostala v zakonu ne bila bila srečna. Se poskušam zavedati.

Nisi edina. To se dogaja vsakemu drugemu. Spomnimo se bivših vedno takrat, ko nam trenutna veza ne gre. Prej nas pa boli k.urac za bivše.

Torej, ko gre veza v franže, se gre po navadi jokat bivšim. Slučajno, če se da še njim razsut vezo.

Pusti bivše pri miru!

Sedanjemu se vleče bolezen, ker ima negativo v domačem okolju. To negativo mu povzročaš ti. On čuti, da nekaj pri tebi ne štima. Z mislimi si pri bivšem. Grozni ste ljudje, se slepate na drugih, z namenom da bi preboleli bivse partnerje.

Odgovor na objavo uporabnika
kkk169, 28.11.2022 ob 20:12

Kurba prej, kurba zdej.

To napiše nekdo, ki ni poročen, nima otrok in SPLOH nima ženske.

Sicer pa  – avtorica -ti nisi kurba.

To je njegovo.Njegov primitivizem, njegova raven pogovora, njegov nizki nivo.Njegova kultura.

Moj nasvet :vrži se v delo.Ne premišljuj o bivšem.Šla sta narazen z razlogom, ker skupaj ni šlo.

Ni šlo, pa konec.In tudi naprej ne bi šlo.

Avtorica, potolaži se.Z nobenim moškim ne more biti idealno.

Zato si SAMA naredi čimlepše življenje.

Če moreš, si kupi lepo oblačilo, pojdi s prijateljico ali sestrično ven na pizzo, zavrti si ljubo glasbo.

In imej se rada.

Življenje ni vedno potica z rozinami.

Saj bo.

Enkrat so pač suhe krave, drugič pa debele.Če razumeš prispodobo…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Takole889, 28.11.2022 ob 20:44

To napiše nekdo, ki ni poročen, nima otrok in SPLOH nima ženske.

Sicer pa  – avtorica -ti nisi kurba.

To je njegovo.Njegov primitivizem, njegova raven pogovora, njegov nizki nivo.Njegova kultura.

Moj nasvet :vrži se v delo.Ne premišljuj o bivšem.Šla sta narazen z razlogom, ker skupaj ni šlo.

Ni šlo, pa konec.In tudi naprej ne bi šlo.

Avtorica, potolaži se.Z nobenim moškim ne more biti idealno.

Zato si SAMA naredi čimlepše življenje.

Če moreš, si kupi lepo oblačilo, pojdi s prijateljico ali sestrično ven na pizzo, zavrti si ljubo glasbo.

In imej se rada.

Življenje ni vedno potica z rozinami.

Saj bo.

Enkrat so pač suhe krave, drugič pa debele.Če razumeš prispodobo…

 

Kako lep in normalen odgovor. Hvala, čeprav nisem avtorica posta.

Odgovor na objavo uporabnika
Daisy500, 28.11.2022 ob 20:49

Kako lep in normalen odgovor. Hvala, čeprav nisem avtorica posta.

Hvala!

Z leti sem prišla do spoznanja, da življenje ni romantičen film, da so lahko le  lepi trenutki in da ti en moški, s katerim si, ne more dati vsega, kar bi me rade.

Ker ni Superman.

Ostalo, kar manjka dobiš tako : kupiš si sama, se razveseliš z lepo glasbo, nekaj  v pogovoru ti da ena prijateljica (recimo pametne nasvete za življenje), nekaj druga , pa še sama se potrudiš.

Da delaš tudi vsak dan nekaj od tistega, kar te veseli(poješ, plešeš, pečeš piškote, športaš…)

 

Odgovor na objavo uporabnika
Takole889, 28.11.2022 ob 21:05

Hvala!

Z leti sem prišla do spoznanja, da življenje ni romantičen film, da so lahko le  lepi trenutki in da ti en moški, s katerim si, ne more dati vsega, kar bi me rade.

Ker ni Superman.

Ostalo, kar manjka dobiš tako : kupiš si sama, se razveseliš z lepo glasbo, nekaj  v pogovoru ti da ena prijateljica (recimo pametne nasvete za življenje), nekaj druga , pa še sama se potrudiš.

Da delaš tudi vsak dan nekaj od tistega, kar te veseli(poješ, plešeš, pečeš piškote, športaš…)

Se pravi, držiš ves čas fokus na pozitivnih stvareh 🙂

 

A da bi se pa potrudila za odnos s sedanjim možem, ti pa ne pride na misel? A bi rada, da ti še ta zakon propade? Kaj boš potem, iskala spet novega in med lizala, potem pa cvilila tule, da se ti ne posveča dovolj, da tega ne, da onega ne?

Kaj pa ti nudiš v tej zvezi? Praviš, da je bolan. Saj ni čudno, da je. On podzavestno čuti, da tvoja energija odteka drugam. Moški so pa bolj ponosni, kot ženske. Oni redko prosjačijo za ljubezen, če čutijo, da se ženska odmika. Raje sami ližejo svoje rane. Zna biti, da ko se bo pozdravil, da bo odšel drugam. Pa ne, da bi to hotel namerno, ampak se bo to zgodilo kot posledica tvojega odmikanja.

Zakaj ne daš priložnosti svoji sedanji zvezi? Saj se menda nisi za brezveze spet poročila? Menda si ga ljubila, ko si šla z njim pred oltar? Spomni se teh občutkov, zmasiraj moža in mu postrezi čaj. Ne razmišljat samo, kako TI nimaš nič od njega, ker je bolan. Raje razmisli še malo, kaj ima lahko ON od tebe. Če je normalen, se bo pozitivno odzval.. Pa vztrajaj nekaj časa, efekta pač ne bo takoj.

V dajanju je moč, je ljubezen, iz dajanja pride prejemanje, iz sejanja in zalivanja pride žetev.

Saj sama veš in čutiš, kako je na stvari. Ni mi jasno, zakaj si skočila v nov zakon. Morala bi si dati čas, da bi v celoti prebolela bivšega. Verjetno bi bilo najbolj fer do tvojega moža, da mu poveš po resnici in da gresta vsak svojo pot. Lahko pa živita kot cimra, tudi to je opcija, meni sicer nesprejemljiva, ampak ne bi bila ne prva ne zadnja.

Ne zdaj meni take hecne spuščat,kot jih ene :).

Če se zavestno (ne ljubeč,kot piše avtorica) odločiš vezati nekoga nase , si obvezan do poštenosti in ljubezni do njega. Človek je že  dolgo bolan, z bivšim gotovo nista šla narazen pred več kot petimi leti, ali pač?

Drugi mož je torej bolan in se ji premalo posveča…??? Kaj?

Ona ve, da je bolan in se pritožuje, da se ji ne posveča dovolj? Kaj vam že v tem stavku ni jasno, kakšna oseba je avtorica?

Ženska se je z njim poročila in kaj je en od stavkov ob poroki? Kdo naj bi  se v takem primeru posvečal komu?

Prvi jo je očitno pustil z razlogom, lahko kdo razloži, kaj pomeni ..ločiti se zaradi trme..?

Hej, koliko je avtorica stara? Se loči zaradi  trme in si dovoli poročiti se z moškim  ki  je očitno   samo nadomestil  prvega, ker je prvemu hotela pokazati, da je veliko vredna in lahko najde moža kadarkoli.

Koliko je ob tem mislila na drugega moža, je očitno jasno. Šla je z njim brez ljubezni (sama piše, zaljubljenost, ne ljubezen) , samo zaradi koristi.

Prvi ima prav tako gotovo  že drugo družino, za katero je avtorici prav tako popolnoma vseeno. Ona bi kar malo prvega spet.

Ampak, tule se ona smili večini . Ali ste si podobnih usod in se cmerite, ker bi imele še enkrat bivše ali pa se ne morete postaviti v vlogo drugega moža in videti, kaj ta ženska dela z njim.

Kot je bilo napisano, prej kurba, zdej kurba.

Pa brez zamere. Ali pa z njo, mi je vseeno, vem pa, da resnica marsikoga zaboli.

p.s.

Luštkano, kako ugibate ali sem moški ali ženska..:)

 

Mhmmm, kako lep šolski primer ,ki potrjuje govorice, da so Slovenke k….  .

Ni lepo, je pa precej res.

Tole potrjuje, da “zdravljenje” nezdravih/preteklih odnosov z novim odnosom problem zgolj potlači.

Drama queen. Ti ne boš nikoli zadovoljna.

 

Premalo pozornosti ti posveča? Saj nisi kuža, ki pomaha z repkom, ko ga kdo počoha za ušesi.

Odgovor na objavo uporabnika
kkk169, 29.11.2022 ob 06:30

Ne zdaj meni take hecne spuščat,kot jih ene :).

Če se zavestno (ne ljubeč,kot piše avtorica) odločiš vezati nekoga nase , si obvezan do poštenosti in ljubezni do njega. Človek je že  dolgo bolan, z bivšim gotovo nista šla narazen pred več kot petimi leti, ali pač?

Drugi mož je torej bolan in se ji premalo posveča…??? Kaj?

Ona ve, da je bolan in se pritožuje, da se ji ne posveča dovolj? Kaj vam že v tem stavku ni jasno, kakšna oseba je avtorica?

Ženska se je z njim poročila in kaj je en od stavkov ob poroki? Kdo naj bi  se v takem primeru posvečal komu?

Prvi jo je očitno pustil z razlogom, lahko kdo razloži, kaj pomeni ..ločiti se zaradi trme..?

Hej, koliko je avtorica stara? Se loči zaradi  trme in si dovoli poročiti se z moškim  ki  je očitno   samo nadomestil  prvega, ker je prvemu hotela pokazati, da je veliko vredna in lahko najde moža kadarkoli.

Koliko je ob tem mislila na drugega moža, je očitno jasno. Šla je z njim brez ljubezni (sama piše, zaljubljenost, ne ljubezen) , samo zaradi koristi.

Prvi ima prav tako gotovo  že drugo družino, za katero je avtorici prav tako popolnoma vseeno. Ona bi kar malo prvega spet.

Ampak, tule se ona smili večini . Ali ste si podobnih usod in se cmerite, ker bi imele še enkrat bivše ali pa se ne morete postaviti v vlogo drugega moža in videti, kaj ta ženska dela z njim.

Kot je bilo napisano, prej kurba, zdej kurba.

Pa brez zamere. Ali pa z njo, mi je vseeno, vem pa, da resnica marsikoga zaboli.

p.s.

Luštkano, kako ugibate ali sem moški ali ženska..:)

 

Kakšne bedarije pišeš! Pa tisti vzkliki: Hej! Na ravni najstnikov!

Odgovor na objavo uporabnika
kotoberem, 29.11.2022 ob 07:16

Mhmmm, kako lep šolski primer ,ki potrjuje govorice, da so Slovenke k….  .

Ni lepo, je pa precej res.

A ti je že prišlo ob tej misli na kurbe?

New Report

Close