Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Franciji na plažah prepovedali burkini, ampak

V Franciji na plažah prepovedali burkini, ampak

Jewish rabbi stabbed by attacker shouting ‘Allah Akbar’ in France

A JEWISH rabbi has been stabbed by an attacker shouting “Allah Akbar” in the city of Strasbourg, sparking fears France has fallen victim to another Islamist-inspired terror attack.

http://www.express.co.uk/news/world/701847/Strasbourg-stabbing-Hasidic-Jew-knifed-attacker-France

Jewish rabbi stabbed by attacker shouting ‘Allah Akbar’ in France

A JEWISH rabbi has been stabbed by an attacker shouting “Allah Akbar” in the city of Strasbourg, sparking fears France has fallen victim to another Islamist-inspired terror attack.

http://www.express.co.uk/news/world/701847/Strasbourg-stabbing-Hasidic-Jew-knifed-attacker-France%5B/quote%5D
Ja, verjetno spet en revček s psihičnimi težavami. Jih je zadnje čase kar veliko. No, ampak očitno so dojeli, da avtoagresija ni dobra in so se začeli vedno bolj odpirati proti drugim….

Mama Merkel je zihr ponosna.

nova
Uredništvo priporoča

Mama Merkel je zihr ponosna.[/quote]
A ni ona bolj suha veja?

Če je dovoljen burkini, se pravi kopati se cel oblečen, pa naj bo dovoljena še nagota, se pravi biti cel slečen… Naj bodo potem enake pravice za vse.

V Iranu Evropejke ne nosimo čadorja, in v Jemnu ne nikaba, v večini muslimanskih držav niti las ne pokrivamo.
Obnašanje gosta je pa nemalokrat odvisno od gostitelja. Ljudje smo različni. Vsi.
Primer.
Tudi tukaj imaš kopico nestrpnežev. Jaz recimo niti z besedico nisem nikogar žalila, ker to ni moj način, sem pa v teh dveh ali treh dneh tukaj prebrala nemalo prav nagravžnih zapisov na moj račun. Da o provokacijah sploh ne govorim.
Kaj pa če se jaz kot gostja na tem forumu spustim na vaš nivo in vas začnem žaliti?

Vam povem nekaj?
Delala sem z migranti in na žalost slišala tudi podobne izjavo o njih, kot jih berem tukaj, in to od ljudi, ki so bili z njimi po službeni dolžnosti.
Vem, da migranti ne razumejo slovensko, razumeli so pa zven glasu, videli mimiko in slišali zmerjanje. Mene je bilo globoko sram. Pa žalostna sem bila tudi.[/quote]

V Jemnu je bila sodelavka turistično – vse ženske turistke so nosile rute. V kratkih hlačah niso smele biti, bile so v tankih dolgih poletnih hlačah. V Iranu je bil moj brat z ženo. Čadorja res ni nosila, je pa morala imeti ruto. Prav tako nič kratkih hlač, ne zanjo, ne za mojega brata. Oba v dolgih hlačah. V Saudski Arabiji ne bom mogla najeti avta, ker tam ženske ne smejo voziti avtomobilov. Tako da ne nakladaj.
Mi se moramo prilagajati njim, oni se nam ne bodo.[/quote]

Kje vidiš nakladanje?
Pišeš točno to, kar piše Micka.

V Jemnu je bila sodelavka turistično – vse ženske turistke so nosile rute. V kratkih hlačah niso smele biti, bile so v tankih dolgih poletnih hlačah. V Iranu je bil moj brat z ženo. Čadorja res ni nosila, je pa morala imeti ruto. Prav tako nič kratkih hlač, ne zanjo, ne za mojega brata. Oba v dolgih hlačah. V Saudski Arabiji ne bom mogla najeti avta, ker tam ženske ne smejo voziti avtomobilov. Tako da ne nakladaj.
Mi se moramo prilagajati njim, oni se nam ne bodo.[/quote]

Kje vidiš nakladanje?
Pišeš točno to, kar piše Micka.[/quote]
Jaz pa tega ne razumem tako. Micka argumentira (kolikor pač zmore), da zato, ker Evropejke tam n nosijo nikaba in čadorja, to pomeni, da se jim ni treba prilagajati. Kar je neumnost, a ne? Še vedno ne smejo hoditi naokoli tako, kot doma – nositi namreč morajo ruto, pa kratke hlače odpadejo, celo kratki rokavi… Torej se morajo prilagoditi tistemu okolju. Vidiš razliko?

Kje vidiš nakladanje?
Pišeš točno to, kar piše Micka.[/quote]
Jaz pa tega ne razumem tako. Micka argumentira (kolikor pač zmore), da zato, ker Evropejke tam n nosijo nikaba in čadorja, to pomeni, da se jim ni treba prilagajati. Kar je neumnost, a ne? Še vedno ne smejo hoditi naokoli tako, kot doma – nositi namreč morajo ruto, pa kratke hlače odpadejo, celo kratki rokavi… Torej se morajo prilagoditi tistemu okolju. Vidiš razliko?[/quote]

Ne, nikjer nisem zapisala, da se nam ni treba prilagajati. Pišem o tem, da se prilagodimo do določene meje, če je to pač potrebno.
Tujka v Jemnu ne nosi nikaba in tudi Jemenka ga naj ne nosi pri nas, Dovolj je hidjab, če želi seveda.
Prav tako tujka v Iranu ne nosi čadorja, in ne pričakujem, da ga bo Iranka nosila pri nas. Večina Irank tako ali tako z veseljem sname ruto že izven iranskega zračnega prostora, čadorja pa tudi veliko Irank ne nosi. Nadeti si ga moraš samo v mošejah.
Pa še nekaj, v Iranu VSE ženske morajo imeti pokrite lase, vključno s turistkami, čeprav ima večina mladih Irank v mestih šale čisto simbolično na glavi, kar samo še poudari njihove lepe lase, (plus rokave vsaj do komolcev in tuniko do bokov), v Jemnu pa nobeni ženski ni potrebno zakrivanje las, kaj šele obraza. Ker v Jemnu to namreč ni obvezno, tudi za domačinke ne. Je pa res, da v Jemnu vsaka pametna turistka zaradi sonca na visoki nadmorski višini nosi ruto na glavi. Je bilo že kar nekaj primerov sončarice.
Iz SA pa nimam nobenih izkušenj, ker me tja sploh ne mika.

Kva ste ljudje retardiranini s temi muslimanskimi rutami. To spada na bližnji vzhod zaradi podnebja, v EU pa ne.

Poglejte poleti. Mi nimamo nobenih peščenih viharjev, da bi se morale ženske v rjuhe zavijati. Poglejte pozimi. Mi rabimo topla oblačila… debele plašče in kape,…. ni sploh prostora za klovnovska oblačila….

Muslimanske vera je narejena za bližnji vzhod (vroče podnebje). Ženska, ki nosi muslimanska oblačila v EU se smeši, dobesedno se smeši, ker se zakriva zaradi peščenih viharjev, KI JIH NIKJER NI…. itak, da so muslimani mentalno zaostali, sej sploh nič ne morejo dojeti, še tega ne, zakaj delajo kar delajo. Še tega ne morejo dojeti zakaj nosijo taka oblačia, ki jih imajo Evropejci za znak NOROSTI.

To je skoraj tako, kot bi Eskimi živeli v večnem ledu in potem bi prišel prerok in rekel, da morajo vedno nositi eskimske kape…. in potem bi šli eskimi na jug in bi še vedno nosili eskimske kape, čeprav sploh ne bi vedeli zakaj…. isto je.

Men so ti ljudje tako zaostali… Bog nam pogmagaj…. res, pred temi retardiranci….

Ko jest vidim žensko tako zakrito pomislim na mentalno zaostale ljudi… dobesedno….

http://www.telegraph.co.uk/travel/advice/dress-code-guide-for-muslim-countries/
4 APRIL 2016

Iran
The current Foreign Office advice for travel to Iran outlines that Islamic codes of behaviour and dress are strictly enforced.

In any public place women must cover their heads with a headscarf, wear trousers (or a floor length skirt), and a long-sleeved tunic or coat that reaches to mid-thigh or knee.
There are additional dress requirements at certain religious sites. Women may be asked to put on a chador (a garment that covers the whole body except the face) before entering, it adds.

these rules are not observed very strict [sic], especially for tourists and foreigners”

Članek navaja še kodeks oblačenja za:

Morocco
United Arab Emirates
Turkey
Egypt
Oman
Lebanon
Jordan
Saudi Arabia

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img]

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]
No ja, v RL jaz tega že doooolgo nisem videla. Pa sem že kar nekaj časa na svetu. Pa živim na kmetih.

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]

SEVEDA SO NOSILE RUTO, ker so vsak dan v hlevu drek kidale…. A si mentalno zaostal/a? Pejt v hlev drek kidat, potem pa v hišo – pa ne zakrij si las. Včasih pač ni bilo standardnih kopalnic. Pozimi pa -20 stopinj. Pa vse ženske so imele dolge lase. Slovenija je bila 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmečka. Taka je bila pač EU.

Kva vam ni jasno? Kje jest to živim. Kot bi živela med opicami, ko se tako počutiš…

A se delate zaostale al kaj?

O ne, pa so, so. Poglej slikce recimo društev upokojencev na podeželju.

Pred kratkim sem guglala eno reč in naletela na tole.

Vaš link

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]

Končno si dala dober argument. A ne s tekstom. S tekstom samo dokazuješ, da ne razumeš problematike.

Slikca je pa ta prava. To je edina Evropejka, ki nosi ruto, ker se je tako odoločil njen najvišji verski poglavar.

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]

SEVEDA SO NOSILE RUTO, ker so vsak dan v hlevu drek kidale…. A si mentalno zaostal/a? Pejt v hlev drek kidat, potem pa v hišo – pa ne zakrij si las. Včasih pač ni bilo standardnih kopalnic. Pozimi pa -20 stopinj. Pa vse ženske so imele dolge lase. Slovenija je bila 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmečka. Taka je bila pač EU.

Kva vam ni jasno? Kje jest to živim. Kot bi živela med opicami, ko se tako počutiš…

A se delate zaostale al kaj?[/quote]

Pa še to, kje je bila kakršnakoli ZAPOVED, da morajo nositi ruto? Nosile so jo pač zaradi praktičnosti, kot na bližnjem vzhodu nosijo tiste rjuhe, zaradi peska….

Jest ne morem več, to je preveč zame, k bi se pogovarjala s tistimi iz posebne šole.. dost mam….

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]
Ena razlika, ki ti ne gre v glavo, čeprav je bila že tisočkrat napisana:
če je ne nosiš te ne bodo posiljevali, kamenjali, ubili, itd…

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]

Končno si dala dober argument. A ne s tekstom. S tekstom samo dokazuješ, da ne razumeš problematike.

Slikca je pa ta prava. To je edina Evropejka, ki nosi ruto, ker se je tako odoločil njen najvišji verski poglavar.[/quote]
Sorry, moram te popraviti, njen najvišji verski poglavar je ona sama. Kot kraljica je tudi vrhovni poglavar anglikanske cerkve.

Ruto pa nosi, ker je znana po slabem okusu, prevsem kar se tiče naglavnih pokrival :p

Končno si dala dober argument. A ne s tekstom. S tekstom samo dokazuješ, da ne razumeš problematike.

Slikca je pa ta prava. To je edina Evropejka, ki nosi ruto, ker se je tako odoločil njen najvišji verski poglavar.[/quote]
Sorry, moram te popraviti, njen najvišji verski poglavar je ona sama. Kot kraljica je tudi vrhovni poglavar anglikanske cerkve.

Ruto pa nosi, ker je znana po slabem okusu, prevsem kar se tiče naglavnih pokrival :p[/quote]

Ni nobenega upsa. Si opazila, da sem napisala, da se je tako odločil in ne zaukazal? Je bistvena razlika, ker ona se lahko odloči, ne bo si pa zaukazala. Saj ravno zato ker vem, da je ona vrhovni poglavar (vsaj na papirju) anglikanske cerkve, sem napisala, kar sem, ker mi grejo Mickini argumenti že krepko na živce in sem hotela biti samo malo sarkastična.

Pa ste vi brali komu sem odgovarjala? Moj odgovor ni argument ampak dokaz, da so se (in se še) tudi v Evropi nosijo rute.


A kot verski simbol? A so se v Sloveniji nosile kdaj kot verski simbol? Pri nas islama ni bilo torej si potem takoj vedel, da je ena mamca goreča katoličanka, če je bila na njivi z ruto na glavi?


A kot verski simbol? A so se v Sloveniji nosile kdaj kot verski simbol? Pri nas islama ni bilo torej si potem takoj vedel, da je ena mamca goreča katoličanka, če je bila na njivi z ruto na glavi?[/quote]

Sej pravim, da so zagovorniki islama slaboumni. Brez veze zgubljati čas.


A kot verski simbol? A so se v Sloveniji nosile kdaj kot verski simbol? Pri nas islama ni bilo torej si potem takoj vedel, da je ena mamca goreča katoličanka, če je bila na njivi z ruto na glavi?[/quote]
Tudi v krscanstvu obstaja zakrivanje las pri zenskah.


A kot verski simbol? A so se v Sloveniji nosile kdaj kot verski simbol? Pri nas islama ni bilo torej si potem takoj vedel, da je ena mamca goreča katoličanka, če je bila na njivi z ruto na glavi?[/quote]
Tudi v krscanstvu obstaja zakrivanje las pri zenskah.[/quote]
A je bila katera kaznovana, če ni bila pokrita? Kdaj nazadnje?


Sorry, moram te popraviti, njen najvišji verski poglavar je ona sama. Kot kraljica je tudi vrhovni poglavar anglikanske cerkve.

Ruto pa nosi, ker je znana po slabem okusu, prevsem kar se tiče naglavnih pokrival :p[/quote]

Ni nobenega upsa. Si opazila, da sem napisala, da se je tako odločil in ne zaukazal? Je bistvena razlika, ker ona se lahko odloči, ne bo si pa zaukazala. Saj ravno zato ker vem, da je ona vrhovni poglavar (vsaj na papirju) anglikanske cerkve, sem napisala, kar sem, ker mi grejo Mickini argumenti že krepko na živce in sem hotela biti samo malo sarkastična.[/quote]
Ok.

Kaj pa praviš na mojo razlago, zakaj nosi ruto?

New Report

Close