Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Franciji na plažah prepovedali burkini, ampak

V Franciji na plažah prepovedali burkini, ampak


https://www.youtube.com/watch?v=vQx490A7zDU

Ženske v Evropi, sploh Vzhodni, so še do nedavnega vsakodnevno nosile rute. Tudi pri nas v Sloveniji jo na podeželju stare ženice še vedno nosijo.
Angleška kraljica si rada nadene Hermes.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-Dhh1kr6uWGM/TbQtD64t5wI/AAAAAAAAAIs/9JGXsUPnqKw/s320/queenn-elizabeth-hermes.jpg[/img][/quote]
No ja, v RL jaz tega že doooolgo nisem videla. Pa sem že kar nekaj časa na svetu. Pa živim na kmetih.[/quote]
No, jaz kdaj svojo staro mamo vidim v ruti. Živi v mestu, ampak ima več kot 80 let in zato ne želi, da bi jo kdaj zvečer prepihalo v ušesa ali da bi ji veter razmršil njeno novo trajno. Toliko o tem.


No ja, v RL jaz tega že doooolgo nisem videla. Pa sem že kar nekaj časa na svetu. Pa živim na kmetih.[/quote]
No, jaz kdaj svojo staro mamo vidim v ruti. Živi v mestu, ampak ima več kot 80 let in zato ne želi, da bi jo kdaj zvečer prepihalo v ušesa ali da bi ji veter razmršil njeno novo trajno. Toliko o tem.[/quote]
Potem jih mogoče tudi angleška kraljica nosi iz istega razloga, trajne. Vlaga pa to.

islam pravi da je treba deklice skrivati pred očmi očetov in drugih moških, žene pa pred očmi drugih moških….to je glavni razlog, da so začeli ovijati le ženske in ne moških, ki komot s kratkimi rokavi in kratkimi hlačami hodijo poleg svoje “družine”..družine v narekovajih ker je mož lastnik vseh..žene in otrok

sedaj

v preteklosti se je najbrž vse skupaj res začelo s peskom, burjo, vročim soncem…marija, dalmatinke, indijke z njihovimi sariji,……..

a pustimo preteklost in evropejke, ki si lahko odkrijejo glave v javnosti če si jih hočejo

ker muslimanke si tega ne smejo..evropejke tudi ne rabijo hčera oblačiti v rjuhe in jim zakrivati las in obraza pred lastnim očetom

in in in

nekateri ste še lani obupano iskali podobnosti z muslimansko invazijo v evropo z ekonomskimi migranti, npr. slovenci ki delajo v avstriji, nemčiji, avstraliji…ali pa podobnosti s siceršnjimi begunci pred vojnami

že če pogledamo srbske, bosanske, hrvaške delovne migrante v sloveniji..ti imajo v povprečju manj otrok kot slovenci..je povezano tudi s standardom, slabšim znanjem jezika in posledično slabšimi plačami…nihče ni bil upravičen do socialne podpore, vsi so prišli v lastni režiji, se sami preživljali do prve plače..ti muslimani pa pričakujejo socialno podporo, ker delat ne morejo, ker ne znajo pisat in ne znajo jezikov..potem pade primerjava s pravimi vojnimi begunci..bosanci so se večinoma stacionirali v sosednjih državah, nekaj jih je šlo pa v avstrijo, nemčijo, zda…na lastne stroške, če niso imeli denarja za stanovanje, so stanovali pri sorodnikih… vsi so zagrabili za delo, otroke poslali v šole…

tile so pa nasilno prodirali čez meje, ko jih niso države same dovolj hitro prepeljale na želeni cilj

delal ne bo noben, to zdaj že vemo

mediji in politiki so želeli utišati tiste ki smo pravilno domnevali, da tu nekaj smrdi, kaznovali npr. viole zaradi napisa, ki je ščitil evropo..

slabo se nam piše ob takih politikih in takih ljudeh, ki se oprimejo vsake bilke, da bi lahko izpadli velikodušni, sočutni, humani,…nemci so že ugotovili kateri izraz je pravi za micke, pisma rosna,…:

samovšečnost

piše v tistem intervjuju

malo berite no kaj se dogaja v nemčiji, konkretno je opisan gottenberg..muslimani vladajo tam..

dobra:-)

a ti živiš v sloveniji ali na bv? ker ljudje iz srbije, bosne, … delajo pri nas, ne dobijo plače, poznam delodajalca, ki jih zaposluje in jim daje 400 eurov mesečno za delo 6 dni na teden 12 ur..že leta in leta

vse potrpijo, da bi prišli do delovnega dovoljenja

migracije so bile in vedno bodo..delavci grejo vedno za boljšimi plačami, mi v avstrijo, nemčijo, srbi sem…

muslimani pa ne morejo delat tu, ker imajo preveč otrok kapiš?:-))


Aha, torej je tudi pri krščanih ruta verski simbol? Se pravi, če ima ženska ruto na glavi, je to gotovo krščanske vere ? Hm, potem jih je pa komaj še kje najti. Samo čudno, da imajo cerkve se vedno polna? Turisti najbrž. 🙂


Aha, torej je tudi pri krščanih ruta verski simbol? Se pravi, če ima ženska ruto na glavi, je to gotovo krščanske vere ? Hm, potem jih je pa komaj še kje najti. Samo čudno, da imajo cerkve se vedno polna? Turisti najbrž. :-)[/quote]

Kristjani (in ne kriščani) niso samo rimokatoliki.

dobra:-)

a ti živiš v sloveniji ali na bv? ker ljudje iz srbije, bosne, … delajo pri nas, ne dobijo plače, poznam delodajalca, ki jih zaposluje in jim daje 400 eurov mesečno za delo 6 dni na teden 12 ur..že leta in leta

vse potrpijo, da bi prišli do delovnega dovoljenja

migracije so bile in vedno bodo..delavci grejo vedno za boljšimi plačami, mi v avstrijo, nemčijo, srbi sem…

muslimani pa ne morejo delat tu, ker imajo preveč otrok kapiš?:-))[/quote]

Gornji zapis ni moj.
Problematiko DD poznam, prav tako poznam kršenje delovne zakonodaje ne samo do delovnih migrantov, ampak tudi do Slovencev.
In točno to, Bosanci, Makedonci z bolgarskimi potnimi listi in Srbi k nam, mi pa v Avstrijo in Nemčijo, s tem, da je Slovenija nemalokrat odskočna deska za pot naprej.


Aha, torej je tudi pri krščanih ruta verski simbol? Se pravi, če ima ženska ruto na glavi, je to gotovo krščanske vere ? Hm, potem jih je pa komaj še kje najti. Samo čudno, da imajo cerkve se vedno polna? Turisti najbrž. :-)[/quote]

Kristjani (in ne kriščani) niso samo rimokatoliki.[/quote]
Ja, saj zato je pa to napisano tako. Angleška kraljica spada tudi mednje, tako kot slovenske stare ženice. 🙂
Samo zgleda, da z njimi na plažah vseeno ni toliko problemov, ker jih očitno ni tam. 🙂

Kristjani (in ne kriščani) niso samo rimokatoliki.[/quote]
Ja, saj zato je pa to napisano tako. Angleška kraljica spada tudi mednje, tako kot slovenske stare ženice. 🙂
Samo zgleda, da z njimi na plažah vseeno ni toliko problemov, ker jih očitno ni tam. :-)[/quote]

Nisem imela v mislih anglikancev, ampak vzhodne pravoslavne (ortodoksne jim pravijo) cerkve, kot so v Gruziji, Armeniji, Siriji in tam naokrog. Mislim da gor v nekje v Gruziji ne samo, da smo si punce morale nadeti rute, ampak smo celo morale krilo obleči čez hlače, če smo želele vstopiti v cerkev. Rute pa mislim, da so več ali manj kar obvezne, ali pa je tradicija tako močna, da jo nosijo.

[img]https://bardachtravels.files.wordpress.com/2013/08/georgia-2-035.jpg?w=300&h=200[/img]


Ja, saj zato je pa to napisano tako. Angleška kraljica spada tudi mednje, tako kot slovenske stare ženice. 🙂
Samo zgleda, da z njimi na plažah vseeno ni toliko problemov, ker jih očitno ni tam. :-)[/quote]

Nisem imela v mislih anglikancev, ampak vzhodne pravoslavne (ortodoksne jim pravijo) cerkve, kot so v Gruziji, Armeniji, Siriji in tam naokrog. Mislim da gor v nekje v Gruziji ne samo, da smo si punce morale nadeti rute, ampak smo celo morale krilo obleči čez hlače, če smo želele vstopiti v cerkev. Rute pa mislim, da so več ali manj kar obvezne, ali pa je tradicija tako močna, da jo nosijo.

[img]https://bardachtravels.files.wordpress.com/2013/08/georgia-2-035.jpg?w=300&h=200[/img][/quote]

V pravoslavno CERKEV gre lahko ženska tudi brez rute in brez pokritih ramen, če ima slučajno odkrita. Ne sme pa brez rute in brez pokritih ramen oz. v kratkih hlačah ali mini krilu v pravoslavni SAMOSTAN. Vsaj tako je v Srbiji, Makedoniji in v Grčiji, za druge pravoslavne države ne vem.


Ja, saj zato je pa to napisano tako. Angleška kraljica spada tudi mednje, tako kot slovenske stare ženice. 🙂
Samo zgleda, da z njimi na plažah vseeno ni toliko problemov, ker jih očitno ni tam. :-)[/quote]

Nisem imela v mislih anglikancev, ampak vzhodne pravoslavne (ortodoksne jim pravijo) cerkve, kot so v Gruziji, Armeniji, Siriji in tam naokrog. Mislim da gor v nekje v Gruziji ne samo, da smo si punce morale nadeti rute, ampak smo celo morale krilo obleči čez hlače, če smo želele vstopiti v cerkev. Rute pa mislim, da so več ali manj kar obvezne, ali pa je tradicija tako močna, da jo nosijo.

[img]https://bardachtravels.files.wordpress.com/2013/08/georgia-2-035.jpg?w=300&h=200[/img][/quote]
a po ulici pa lahko greš brez rute, al te kamenjajo?
za PROSTOVOLJNI vstop v cerkev se rabi ruta, če te prav razumem, luba moja Micy
kot se za prostovoljni vstop v džamijo moraš sezut
kar pa ne pomeni, da pa moramo vsi bosi tudi po ulicah

Mici lubezn moja, take nelogične primerjave vun strelaš in opravičuješ obvezna POLITIČNA oblačila, da tak rečem, s prostovoljnimi obiski cerkva…..pa ki ti je logika, Micika cartika?….
…..oz. osnovna poštenost, bi moral rečt. Zakaj kot pridna vernica nimaš ene navadne, najbolj osnovne poštenosti v sebi?
…lej Micika lubica….ne papagajlat kar te naučijo filantropične kuzle, dej malo s svojo lepo glavico razmisli preden žališ inteligenco uporabnikov, najbolj pa seveda svojo.

Ni dobro nečesa prepovedat, potem bodo šele zganjali paniko in sovraštvo. Treba jim je na nek prijaznejši način dopovedat, da tele črne vreče in rjuhe pa res niso za nikamor, no.


A jim niso na prijazen način dopovedovali xy let?


Pa a ne vidite, da tega enostavno ne razumejo?!? Da ne jemljejo resno nikogar, ki jim jasno in glasno na njihov način (s konkretnimi sankcijami) ne pokaže kaj smejo in kaj ne? Naš način, da jim prijazno prigovarjamo, enostavno NE DELUJE! Sovraštvo pa zganjajo že zdaj. Čas je, da ukrepamo, ne pa da se izogibamo konfliktom. Žal brez ne bo šlo.


Pa a ne vidite, da tega enostavno ne razumejo?!? Da ne jemljejo resno nikogar, ki jim jasno in glasno na njihov način (s konkretnimi sankcijami) ne pokaže kaj smejo in kaj ne? Naš način, da jim prijazno prigovarjamo, enostavno NE DELUJE! Sovraštvo pa zganjajo že zdaj. Čas je, da ukrepamo, ne pa da se izogibamo konfliktom. Žal brez ne bo šlo.[/quote]

Pol smo ga pa naje*ali. Mi, Evropejci, na zadeve gledamo z razumom. In proti takemu, ki je versko zaslepljen in gleda na stvari s čustvi, se ne moreš borit. Ne gre nikakor.

Ne vem če ga ne priznava in obsoja. Glede na to, koliko trgovine z ljudmi je v zahodnem svetu, se ne bi ravno strinjal.

Ne vem če ga ne priznava in obsoja. Glede na to, koliko trgovine z ljudmi je v zahodnem svetu, se ne bi ravno strinjal.[/quote]
A je legalna? Ni. V nekaterih muslimanskih državah pa je.

Tvoj oče ima hišo in varnost. begunci pa bežijo pred nevarnostjo in so izpostavljeni in 47 eur dnevno je zelo malo.[/quote]

Begunci pridejo v Slovenijo iz Hrvaske. Pred katero nevarnostjo bezijo iz Hrvaske?[/quote] Ustaško,hehe

no pismo rosno barca sosedova micka end kompani

se gre angleška kraljica kopat v bazen z ruto na glavi in vse starejše ženica in vse ki si kdaj drznejo zavezati ruto na glavo?

si katera od teh ne upa na cesto brez rute?

ne

te vaše muslimanke…barcina kolegica tudi ane? .. se pokrivajo da pokažejo da so podrejene moškim, da nimajo lastne besede pri ničemer..ničemer

je tako?

ali obstaja kak drugi razlog? pripadnost veri edino kolikor se vidi po 12 straneh postov

veri ki to ni, gre za sekto, ki krši osnovne človekove pravice, podpira pedofilijo, kamenjanje za brezveze itd..spet imam prav ne?

a lahko dobimo potrditev prosim ali nas boste še naprej žalile oz našo inteligenco? ja za pokrivajo se zato da pokažejo da so muslimanke ne pokrivajo se zato ker so si vzele zgled po mariji ipd

Hitro mi citiraj, kaj so te zgoraj navedene napisale v tej temi, da ne berem vseh črev!! Barce ne najdem nikjer.

New Report

Close