Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katerih blokih po Ljubljani živijo socialci oziroma nižji sloj?

V katerih blokih po Ljubljani živijo socialci oziroma nižji sloj?

En tak socialblok, kjer je svega i svašta (v dobesednem smislu!), je hotel Lipa na Celovški. Noter kupleraji, na črno, delavci iz Bosne, slovenske družine, ki se stiskajo v garsonjerah, smrad, pokvarjena dvigala. Za druge pa ne vem.


Mišljeno je bilo v hecu.;-)[/quote]

No evo… zgleda da imam dneve, ko slabo prepoznavam hec. Zdaj se grem pa sramovat.

Hahaha, šala dneva.[/quote]
Ni šala.Je resno,če ne more človek naredit vsaj ene hiše v življenju,je sociala.Pa kaj ti misliš vsa ta stanovanja,ki smo jih gradili vsi in sedaj jih imajo ljudje za desetino cene ko jim je jazbinšek to razprodal.Seveda so sociala.Ne moreš primerjat razkošne bajte z utesnjenim 100 ali manj kvadratnim pajzeljcom.
Skratka v bloku je vse nekako socialno in sprogramirano na manjše stroške.In to potem ni razkošje ,ko se drenja stotine ljudi v eni bajti.Jaz se bojim živet v bloku.Vsake toliko se kakšnemu zmeša in užge plin in adijo nekaj stanovanj.V privat hiši se to ne more zgodit,ker je vsaj malo odmaknjena.

Evo, stara ljubljančanka.

Tudi kupujem stanovanje, iščem nekaj novejšega, pa ni na trgu nič pametnega. Opažam celo, da so cene nekaterih starejših stanovanj enake ali višje od nekih novogradenj. Tako sem se odločila, da morda počakam kakšno leto ali dve.
Taka bolj stigmatizirana naselja so bila Fužine, Štepanjsko, tudi BS-3, Rakova jelša, vendar se to spreminja. Z Jazbinškovim zakonom je precej stanovanj prešlo v zasebne roke, tako da se je stanje verjetno spremenilo. Fužine so, kakor slišim, pa tistih parkrat, ko sem bila tam, videti čito v redu, veliko zelenja, imajo vso infrastrukturo, dostop do mesta, je pa več južnjakov, to je res, se vidi. BS-3 je bil že včasih mešano naselje socialcev in lastniških stanovanj, tako, da nisi izstopal, če si živel tam. Čeprav so se mi tisti bloki z odprtimi stopnišči res zdeli bolj tako tako.

No, in ker kupujem stanovanje sem gledala tudi Celovške dvore, imajo lepe tlorise, sedaj se bo spet začela prodaja, predvidevam, da bo cena zelo zelo ugodna, ampak imajo res tako stigmo, da ne bi hotela tja. Se mi niti ne zdi dobro za otroke. Tako, da to je res tista zadnja lokacija, kamor bi šla. Tudi zaradi tega:
“V Celovških dvorih je, tako kot v drugih ljubljanskih soseskah z neprofitnimi stanovanji, najemnikov z liste A približno enkrat več kot tistih z liste B.
Taka razdelitev v času naraščajoče družbene razslojenosti verjetno ni najboljša. »Z vidika lastnika je logično, da ima v stavbi večjo koncentracijo svojih stanovanj, ker jih tako laže upravlja. Vendar ima lahko velika koncentracija ljudi z nizkimi prihodki negativne posledice, saj imajo njihov otroci manj možnosti za integracijo,« opozarja Srna Mandić iz Centra za preučevanje družbene blaginje. Za revne otroke je namreč druženje z vrstniki iz drugačnih okolij priložnost, da nadomestijo nespodbudno okolje svojih družin.
……
V Šišenskem centru za socialno delo se je ob naselitvi Celovških dvorov »precej povečal obseg dela«, pove v. d. direktorice Alenka Lovišček. Podobno količino ali še več dela imajo socialni delavci v drugih soseskah, kjer je veliko neprofitnih stanovanj. A pomembneje kot konkretne socialne in gmotne stiske družin in konkretni dogodki, ki so njihova posledica in vplivajo na življenje soseske, je, da so k sobivanju prisiljeni različni družbeni sloji.”

Imaš pa precej napisanega tu:
http://www.mladina.si/149883/celovski-dvori/

Celovški dvori imajo nemogoče tlorise. Razna dvosobna stanovanja – 50 m2 bivalne površine in enako število kvardratov terase, potem stanovanja s kuhinjo in dnevno v enem s celo stekleno steno na balkon, da nimaš kam postaviti pohištva…. Poleg tega zgrajeni s polovico potrebnega materiala. Skratka, jajca.
Seveda je Hildo reševal Janković in Mol je odkupil veliko tistih lukenj, kamor je naselil reveže – češ, zanje je vse dobro, kajne.

Samo mimo se pelješ in pogledaš gor, proti balkonom in ti je vse jasno. Pa tisto mularijo, ki se preganja okoli in dela nevšečnosti v bližnjem Meku….

Hahaha, šala dneva.[/quote]
Ni šala.Je resno,če ne more človek naredit vsaj ene hiše v življenju,je sociala.Pa kaj ti misliš vsa ta stanovanja,ki smo jih gradili vsi in sedaj jih imajo ljudje za desetino cene ko jim je jazbinšek to razprodal.Seveda so sociala.Ne moreš primerjat razkošne bajte z utesnjenim 100 ali manj kvadratnim pajzeljcom.
Skratka v bloku je vse nekako socialno in sprogramirano na manjše stroške.In to potem ni razkošje ,ko se drenja stotine ljudi v eni bajti.Jaz se bojim živet v bloku.Vsake toliko se kakšnemu zmeša in užge plin in adijo nekaj stanovanj.V privat hiši se to ne more zgodit,ker je vsaj malo odmaknjena.[/quote]

Nimaš pojma o pojmu. Pa da ne bo pomote, živim v hiši, ki sva jo zgradila z možem. Ampak sedaj kupujem stanovanje in ti kar povem, da tisto malo, kar je na razpolago novih stanovanj max 4 km iz centra Lj, je vse krepko nad 300k, raje 350-400k.
Ne iščem pa garsonjere ali stanovanja na Brdu.


Ni šala.Je resno,če ne more človek naredit vsaj ene hiše v življenju,je sociala.Pa kaj ti misliš vsa ta stanovanja,ki smo jih gradili vsi in sedaj jih imajo ljudje za desetino cene ko jim je jazbinšek to razprodal.Seveda so sociala.Ne moreš primerjat razkošne bajte z utesnjenim 100 ali manj kvadratnim pajzeljcom.
Skratka v bloku je vse nekako socialno in sprogramirano na manjše stroške.In to potem ni razkošje ,ko se drenja stotine ljudi v eni bajti.Jaz se bojim živet v bloku.Vsake toliko se kakšnemu zmeša in užge plin in adijo nekaj stanovanj.V privat hiši se to ne more zgodit,ker je vsaj malo odmaknjena.[/quote]

Nimaš pojma o pojmu. Pa da ne bo pomote, živim v hiši, ki sva jo zgradila z možem. Ampak sedaj kupujem stanovanje in ti kar povem, da tisto malo, kar je na razpolago novih stanovanj max 4 km iz centra Lj, je vse krepko nad 300k, raje 350-400k.
Ne iščem pa garsonjere ali stanovanja na Brdu.[/quote]

Prodala sem polovico velike hiše v Lj in to glede na razmere na trgu, kar solidno prodala. Za ta denar si trenutno v Lj lahko kupim dvosobno stanovanje. Pa ne v novogradnji.

Hahaha, šala dneva.[/quote]
Ni šala.Je resno,če ne more človek naredit vsaj ene hiše v življenju,je sociala.Pa kaj ti misliš vsa ta stanovanja,ki smo jih gradili vsi in sedaj jih imajo ljudje za desetino cene ko jim je jazbinšek to razprodal.Seveda so sociala.Ne moreš primerjat razkošne bajte z utesnjenim 100 ali manj kvadratnim pajzeljcom.
Skratka v bloku je vse nekako socialno in sprogramirano na manjše stroške.In to potem ni razkošje ,ko se drenja stotine ljudi v eni bajti.Jaz se bojim živet v bloku.Vsake toliko se kakšnemu zmeša in užge plin in adijo nekaj stanovanj.V privat hiši se to ne more zgodit,ker je vsaj malo odmaknjena.[/quote]

In ti boš hišo odnesel/ a na drugi svet, ali kako?
Smisel življenja ni gradnja hiš in drago vzdrževanje le – teh.
Naš čas tukaj je zelo omejen in se nima smisla vezati na katerokoli materialno stvar, ker ni ni tvoje, popolnoma nič!!! Tudi ‘svojo’ hišo imaš na uporabo le za določen čas!!!

Kaj pri bogu rabite 200 kvadratov velike galeje?
Jaz vem, da če bom gradil hišo bo taka s 100m2 bivalnih površin, ene 20 servisnih (kurilnica, shramba) – pa to boljši materiali kot K+P+1 galeje s 300m2.

Pol pa eno samo jamranje poslušamo z vzdrževanjem. Evo jaz imam fiksnih stroškov s stanovanjem cca 200EUR mesec – to vključuje vse – od zavarovanja, vode, smeti, upravnik, elektrika vse. Sklada ni ker je novo. Ni šans da si naredim 200m2 hišo, ki je povsem neracionalna gradnja.

No, povejte kaj delate v vaših galejah? Sploh ko gredo froci od hiše? Tekate iz kleti v mansardo in vice versa? LOL

ja, s cunjo v roki…

v Dragomlju ene 50k enej kot v Ljubljan atrijsko, sosedi top-prodal sem bajto staro 5 let pa še mal mi je ostalo zraven.

pa to oreng bajto z bazenom Lumar, bla je huda želja pol se pa tud tega naveličaš.

Razširjena metoda med nepremičninskimi agenti (seveda v tujini, ne pri nas kjer potrebe po takih praksah še ni) je izračun razmerja med številom in povprečno kvadraturo/vrednostjo stanovanj v soseski in številom in povprečno vrednostjo osebnih avtomobilov prebivalcev te soseske.
Dva ekstrema tega spektra sta npr. stanovanjsko naselje precej izven centra z nizko povprečno kvadraturo stanovanj in revnim voznim parkom ter elitno naselje v centru z visoko kvadraturo stanovanji in visokim razredom voznega parka.

no de novte zdaj mislili ,da se zastonj kupu flat v Dragomlju ne skeširu sem zanga 240k bajto sem pa prodal za 300k pa mela je še okol 500kv vrta zraven.

Sram naj te bo!

Povsod so. Si tud sama ane ali pa imaš par 10€ več, zato si pa nespodobna kupit kaj boljšega, dražjega.
Avtorica, za bruhat si!

Kapitelj – to bi bila lahko uresničitev tvojih želja …

Poznam veliko “revnejših” ljudi, ki so delavni in dobrega srca ter skrbijo za higieno, prav tako veliko “premožnejših”, ki so pravi packoni.
Glede na vašo primitivno segmentiranje ljudi in posledično način razmišljanja sklepam, da boste naleteli na težave, kamorkoli se vselite.

Ja seveda,ce so oni ta tezava…obira druge a sama je se hujsa…

Najbolj slovijo po čefurjih, ki se ukvarjajo s kakimi pol legalnimi posli.

Živim na Fužinah in nimam takih izkušenj. Pa tudi sama se trudim biti poštena.

Pri nas ni socialcev. Stanovanja so v večini lastniška že iz 60, 70 let.
Smo pa 5 km iz centra.
Samo , stanovanja so kar draga.

10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} meščanov živi odlično, ostali se utapljajo v brezposelnosti, predragih najemninah ali odplačevanju večdesetletnih kreditov za predraga stanovanja. Ne hodi tja, če to ni res nujno.

poem veš, da so problematični.

Jp, Lipa je geto. Edini geto, za katerega vem v Lj. Tam je vse od ščurkov do narkomanskih igel. Sem iz Bežigrada in tu je kul. Avtorica, če nimaš denarja, hočeš pa v hoh blok, hja ne vem kako ti bo to uspelo 🙂 Tudi tvoj attitude do ljudi na sociali je čist napačen. Niso vsi na sociali brezdelneži. Marsikdo zboli. Vse sorte se zgodi. Glej, da se tebi ne bo in pometaj pred svojim pragom 😉

New Report

Close