Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V letu 2020 bo kar pet dela prostih dni manj kot v letu 2019, ko jih je bilo 12.

V letu 2020 bo kar pet dela prostih dni manj kot v letu 2019, ko jih je bilo 12.


Ne razumem dobro tega posta, v čem je tvoj problem?
Drugače pa, uboga revica/revež. Ti bi mene dala na tako delovno mesto? LOL
Po šihtu oddelam še drugi (skrajšan d.č. šiht).
Za desca (ali sebe) in pospravljenje za njim mi zmanjka časa, priznam, mora kar sam za sabo, huda krivica, ane?
[/quote]
Niso ti drugi krivi, da moraš po očitno slabo plačani službi delati še popoldan. Ker nekateri delamo popoldan tudi z solidno službo, vendar delamo popoldan z veseljem in prostovoljno za dodaten zaslužek. In nam je čisto vseeno koliko dni so drugi prosti.
Tvoj problem pa je očitno, da imaš zanič službo, verjetno moraš delati, ko so drugi frej in še popoldan. Za tvojo slabo plačano službo niso krivi drugi, ampak lepo tisti, ki jih na vsake par let obkrožiš.

Normalne države imajo državna stanovanja, 14 plač letno, možnost skrajšanih delavnikov, normalno plačilo za opravljeno delo. Normalne države imajo praznike, ki so dela prosti dnevi. V normalnih državah nima upokojenec ali zaposlen manj denarja kot socialc. Dobra organizacija dela in dobro plačilo sta osnova dobre ekonomije.

Glede na to, da je večina uporabnikov mona na zdravilih in brezposelna, so take teme samo odraz tega, da nekateri pojma nimajo, kaj pomeni delati in biti utrujen.

Za vse ostale zagovornike ukinitve praznikov in dopustov pa tole: dokler sem na minimalcu, delam minimalno.

Malo para, malo muzike….


Ne razumem dobro tega posta, v čem je tvoj problem?
Drugače pa, uboga revica/revež. Ti bi mene dala na tako delovno mesto? LOL
Po šihtu oddelam še drugi (skrajšan d.č. šiht).
Za desca (ali sebe) in pospravljenje za njim mi zmanjka časa, priznam, mora kar sam za sabo, huda krivica, ane?
[/quote]

Kaj pa potem cviliš, če tako rada delaš. Delaj še več, da boš še bolj vesela, frača glupa zmešana!

Imam zelo rada frej dni in menim, da si jih pošteno zaslužim.
Ampak tudi to, da bo letos manj prostih prazničnih dni, ima svoj čar. Končno ne bo te presnete fovšarije nekaterih samskih zagrenjencev, ko bodo starši šolarjev vzeli dopust za prvomajske, ker so pač takrat njihovi otroci frej in jih lahko kam peljejo. Vi ljubosumneži se boste pa najverjetneje prav tako zanalašč grebli za enake termine in tedaj vsaj ne boste imeli izgovora, da hočete tudi vi kdaj dati samo tri dni dopusta in biti 10 dni doma… Tako boste pokazali, da vam ne gre toliko za enakopravnost, kot za to, da enostavno zavidate ljudem družinsko življenje in jim ne privoščite, da bi se imeli lepo.

(Komentar seveda ne leti na vse samske, z mojimi sodelavci se vedno lepo zmenimo in si pravično razdelimo dopuste in dežurstva.)

New Report

Close