Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek V LJ samo še najbogatejši in najrevnejši

V LJ samo še najbogatejši in najrevnejši

Če prav razumem spodnja in podobna pisanja, bodo v Ljubljani sčasoma živeli samo še najbogatejši in najrevnejši:

forbes.n1info.si/nepremicnine/kako-je-ljubljanska-obcina-prisla-do-stanovanj-po-2-000-evrov-na-kvadratni-meter/

Ker, ali si upravičen do socialnega stanovanja (vemo kateri sloj ima ta nenormalno nizek cenzus) ali pa imaš res veliko pod palcem. Morda bo še nekaj neumnih, ki se bodo za dve sobi do grla zakreditirali do konc življenja.

Pa zakaj ljudje tako zelo rinejo v to Ljubljano? Službo je sploh danes vendarle mogoče najti tudi drugje po Sloveniji. Na srečo ne midva, niti najina otroka po študiju v Ljubljani nismo imeli želje tam ostati, veliko njunih sovrstnikov pa ja.

Malomeščanski kompleksi… mora bit prestolnica… znotraj ac obroča… cim blizje centru… vsak z gramom mozga ve da z delavsko placo ne mores ziveti na sirsem obmocju centra. Ja pa izvolte no.

Odgovor na objavo uporabnika
Kakko, 08.05.2024 ob 09:59

Če prav razumem spodnja in podobna pisanja, bodo v Ljubljani sčasoma živeli samo še najbogatejši in najrevnejši:

forbes.n1info.si/nepremicnine/kako-je-ljubljanska-obcina-prisla-do-stanovanj-po-2-000-evrov-na-kvadratni-meter/

Ker, ali si upravičen do socialnega stanovanja (vemo kateri sloj ima ta nenormalno nizek cenzus) ali pa imaš res veliko pod palcem. Morda bo še nekaj neumnih, ki se bodo za dve sobi do grla zakreditirali do konc življenja.

Pa zakaj ljudje tako zelo rinejo v to Ljubljano? Službo je sploh danes vendarle mogoče najti tudi drugje po Sloveniji. Na srečo ne midva, niti najina otroka po študiju v Ljubljani nismo imeli želje tam ostati, veliko njunih sovrstnikov pa ja.

Hočeš ali nočeš, je Ljubljana edino slovensko mesto. Vse ostalo so vasice. Mladi rinejo v Ljubljano, ker je to edini kraj kjer se karkoli dogaja, pa čeprav po svetovnih merilih vseeno zelo malo.

Kako naj si nadejo partnerja v vasici z 50 ljudmi, od teh jih je 40 v družinskem krogu, edini dogodek je pa petkovo bolestno pijančevanje v vaški beznici?

Odgovor na objavo uporabnika
Saj je logično, 08.05.2024 ob 10:10

Hočeš ali nočeš, je Ljubljana edino slovensko mesto. Vse ostalo so vasice. Mladi rinejo v Ljubljano, ker je to edini kraj kjer se karkoli dogaja, pa čeprav po svetovnih merilih vseeno zelo malo.

Kako naj si nadejo partnerja v vasici z 50 ljudmi, od teh jih je 40 v družinskem krogu, edini dogodek je pa petkovo bolestno pijančevanje v vaški beznici?

O Bed… cisto napacni razlogi in nameni… ja lej..  pa bodi v lopah.

Mislim kaki bi hodli v ljubljano. Kao pravis vaska beznica, nic ne dogaja, mali kraj… vidi… lahko clovek gre iz svojega kraja..  samo kraj ne more uz njega.

In bunite pa jamrate samo seljaci. Seljaci ki nimate denarja da ste v lj… bi pa bili da se lazje in boljse pocutite…

Jst ne jamram glede najemnin ali pa cen stanovanj.. vidim kaksna je cena… vem da je vredno in to je to… nimam sploh kaj komentirat…

Ce ti kaj ne paše, marš! Konc koncev so najemnine taksne zaradi takih kot so teli našteti… zaradi mene se ne višajo… zaradi vas se.

Spet frustracije neke kmečke odločbarke 🤣

Kaj pa se toliko fogaja v Ljubljani?

Vem, da se veliko drogirajo, da je polno guzve povsod. Da ne prideš do zdravnika. Da kradejo kot srake.

Da nimaš narave v bližini, imaš pa hrup, onesnaženost?

Edini razlog je, da pač marsikdo ne najde službe drugje. In mora gniti v Ljubljani zaradi službe.

Kakko, pač odvisno je od tega kako si svoja otroka vzgojila.

Nista hotela ostati v Ljubljani, ker si ju morda spremenila v nevrotika, ki ne živita mladosti, ampak raje visita na družbenih omrežjih na pametnih telefonih.  Seksata pač ne, socialni stiki težava, kaj je nočno življenje sploh ne vesta.

Mogoče pa sta do te mere aseksualna, da hočeta imeti fanta ali punco in živeti življenje 70 letnih zapečkarjev z občasnimi sprehodi po naravi.

Sovrstniki pa se radi zabavajo, gredo zvečer ven, radi imajo veliko izbiro lokalov, krajev za zabavo, kulturo in druge dejavnosti. Radi imajo svobodo, kjer se noben ne vtika v njih in jih na cesti ne prepoznajo. Radi imajo zasebnost. Radi spoznavajo vsak dan nove ljudi. Pač stvari, ki jih mesto da. Pač se obnašajo kot mladi ljudje, ki imajo življenje v sebi in nočejo, da jih karkoli omejuje.

Večina ljudi v ljubljani je kar vmes med tema dvema ekstremoma. In nekateri pač radi živimo v mestu. Pa nismo bogati. Če bi imela možnost bi živela v velemestu. Jaz sem odraščala na podeželju, pa se tja prostovoljno nikoli ne vrnem. Ja bi imela lahko grad tam za ceno stanovanja v katerem sem. Ampak jaz nočem tega. Jaz hočem biti tu kjer sem. Tu je moj dom. Tu živim tako kot želim. Ne vem zakaj bi bila dolžna tebi razlagat zakaj. Če ne razumeš, ne boš razumela niti če ti razložim. Pač nisi za mesta. Super je to da imaš izbiro in lahko živiš tam kjer želiš. Isto jo imam jaz. Da te čudi da sem izbrala drugače kot ti pove vse o tebi in nič o meni. Nisi ti nek vzor kako moramo vsi razmišljati. Večina je pač nima, izbire, živi kjer lahko. Privilegij je da lahko izbiraš kje želiš živeti.

Odgovor na objavo uporabnika
mladi796, 08.05.2024 ob 10:23

Kakko, pač odvisno je od tega kako si svoja otroka vzgojila.

Nista hotela ostati v Ljubljani, ker si ju morda spremenila v nevrotika, ki ne živita mladosti, ampak raje visita na družbenih omrežjih na pametnih telefonih.  Seksata pač ne, socialni stiki težava, kaj je nočno življenje sploh ne vesta.

Mogoče pa sta do te mere aseksualna, da hočeta imeti fanta ali punco in živeti življenje 70 letnih zapečkarjev z občasnimi sprehodi po naravi.

Sovrstniki pa se radi zabavajo, gredo zvečer ven, radi imajo veliko izbiro lokalov, krajev za zabavo, kulturo in druge dejavnosti. Radi imajo svobodo, kjer se noben ne vtika v njih in jih na cesti ne prepoznajo. Radi imajo zasebnost. Radi spoznavajo vsak dan nove ljudi. Pač stvari, ki jih mesto da. Pač se obnašajo kot mladi ljudje, ki imajo življenje v sebi in nočejo, da jih karkoli omejuje.

A Jeli??? Drage neumnosti, izhodi ven, nocno zivljenje, lokali… pol bi pa v 35 stanovanje?

Mislim izvoli… samo ne pricakuj da bo vse to poceni…

Sej v tem je problem… ti vse to bi ampak nimaš.

To tudi jst lahko veš… zase vse najbolje. Bolj agresivno kot ti.

Ja ja kmetičke in kmetavzarji… zase vse najbolje in na racun drugega… bolj agresivno in invazivno kot vi vsi skupaj.

Gledam zadnjic video na yt… isto na hrvasko… neka cura sa sela… dosla… jamra kako so najemnine drage… opa… zdej je ona gradska cura… tatu na roki… in take bo gledala z viska na fante z svoje vasi…

U lopo pizda ti materna!!!

https://m.youtube.com/watch?v=-3ZdhshCcP8&t=149s

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 08.05.2024 ob 10:27

A Jeli??? Drage neumnosti, izhodi ven, nocno zivljenje, lokali… pol bi pa v 35 stanovanje?

Mislim izvoli… samo ne pricakuj da bo vse to poceni…

Sej v tem je problem… ti vse to bi ampak nimaš.

To tudi jst lahko veš… zase vse najbolje. Bolj agresivno kot ti.

Kaj klinac pa ti pametuješ? Živiš pri materi, verjetno v občinskem stanovanju v nekem ciganskem naselju očitno kjer je nezaposleni, socialkakar in kriminalc zadetek na lotu za ženske tam.

Odgovor na objavo uporabnika
wtf, 08.05.2024 ob 10:59

Kaj klinac pa ti pametuješ? Živiš pri materi, verjetno v občinskem stanovanju v nekem ciganskem naselju očitno kjer je nezaposleni, socialkakar in kriminalc zadetek na lotu za ženske tam.

JA v selundri ali pa kaki jebini, frizer ni 30€…

In jst sm drugace v najboljsi hisi v siski.

Vecina pomoje ve kje je to. Pozna ulico.

Najboljsa hisa v siski.

Se sploh ne zavedas.

Pa saj v Ljubljani se itak nič ne dogaja. Ljubljana je mrtva. So pa vse službe tu. Lahko greš v vaški Merkator delat, ampak orej ali slej ti bo dopizdilo in boš iskal drugje. Ja, kje kot pa v Ljubljani. Aja, ogromno je starih ljudi, a misliš, da ne bodo pomrli in se bodo njihove nepremičnine sprostile? 600.000 je upokojencev, koliko ljudi ravno pred tem. To bo masa upokojenih ljudi. Nič se ne dogaja v Ljubljani, v Ljubljani živijo, da se ne vozijo 4 ure do službe.

Ljubljana je najlepša in najboljša.

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 08.05.2024 ob 11:04

In jst sm drugace v najboljsi hisi v siski.

Vecina pomoje ve kje je to. Pozna ulico.

Najboljsa hisa v siski.

Se sploh ne zavedas.

Lipa? 😀

Ker tisti dom za odrasle z motnjami v razvoju so preselili če se ne motim.

Odgovor na objavo uporabnika
wtf, 08.05.2024 ob 11:07

Lipa? 😀

Ker tisti dom za odrasle z motnjami v razvoju so preselili če se ne motim.

Zvala se vila venezuela. Bi ti povedal naslov.

Odgovor na objavo uporabnika
Masa upokojencev, 08.05.2024 ob 11:07

Pa saj v Ljubljani se itak nič ne dogaja. Ljubljana je mrtva. So pa vse službe tu. Lahko greš v vaški Merkator delat, ampak orej ali slej ti bo dopizdilo in boš iskal drugje. Ja, kje kot pa v Ljubljani. Aja, ogromno je starih ljudi, a misliš, da ne bodo pomrli in se bodo njihove nepremičnine sprostile? 600.000 je upokojencev, koliko ljudi ravno pred tem. To bo masa upokojenih ljudi. Nič se ne dogaja v Ljubljani, v Ljubljani živijo, da se ne vozijo 4 ure do službe.

….https://dogodki.kulturnik.si/?where=ljubljana….

Kaj se pa dogaja v tvoji domači vasici?

    V Ljubljani imaš polno sodrge. Recimo Božo. Pa ni edin, ogromno je take sodrge. Kdo bi živel med tako gmadjo?

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 08.05.2024 ob 11:09

Zvala se vila venezuela. Bi ti povedal naslov.

Ne rabiš hvala. Nimam nobene želje vedeti kje se ljubljansko dno zadržuje. Glavno da vem da nisi v mojem koncu 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Bedniki tam, 08.05.2024 ob 11:12
    V Ljubljani imaš polno sodrge. Recimo Božo. Pa ni edin, ogromno je take sodrge. Kdo bi živel med tako gmadjo?

Ja, na dolenjskem je ni. Pa štajerska in drugje tud ne. Zato se pobijate med sabo tam po vaseh.

Sem mislila, da bo bo debata tekla bolj argumentirano pa se razvija v nestrpnost. Tudi tega ne razumem.

Ker, kar sem hotela je zgolj razumeti s tem, da napišete razloge, tisti, ki tam živite ali pa vaši otroci.

Sicer pa smo mi štirje (midva in otroka) študirali v Ljubljani, se družili in zabavali. Potem pa si doma našli službe. Sinova enako (starejši je sicer 4 leta takoj po faksu delal v tujini), eden ima svoje stanovanje v bližnjem mestu, drug ima kupljeno parcelo, ker bi rad gradil hišo. Oba imata tudi izobraženi partnerki. So res zadovoljni, pridni, veliko potujejo po svetu, nobeden ne pijančuje. Upam, da tako ostane tudi, ko si ustvarijo družine.

In ko jih poslušam in hkrati zgodbe vrstnikov in sošolcev, ki so ostali v Ljubljani, jim gre našim na splošno veliko bolje. Zato sprašujem, kaj jih tako vleče v to mesto. Sploh, ko berem o cenah, kriminalu, nedostopnosti storitev,…. Ampak je lepo napisala ena zgoraj – različni smo si, eni za vas, drugi za v mesto. To bo torej razlog.

V redu je, preusmerite se na drug post, jaz grem zdaj v mesto. Bližnje, manjše. Ki ima vse, kar imajo velika ali celo vse bolj dostopno. Res pa je, da se moram vsest v avto. Ampak v Ljubljani bi z LPP ali avtom potrebovala več časa, kot ga bom tukaj. Bi blo pa s trolo res kakšen evro cenej.

Lep pozdrav vsem v mestih in na vasi.

se absolutno strinjam. Sem naredil napako in se deset let nazaj preselil v Kranj. Sem odraščal tud v Kranju. Ma katastrofa, nič se ne dogaja, SDSovci sami, groza, pa žal sem tud šiht najdu v Kranju. JOOOOJ samo še ene pol leta, ali nazaj v Ljubljano, ali pa na Dunaj. Pa sem odršačal tuki in mi je zdej svanulo zakaj sem se odselil v LJ. Ne moreš primerjat, bil včeraj v Ljubljani, joj kako lep vonj ima meni Ljuibljana, pa ful enega folka, turistov in tako dalje. Tele prirpzdine naše se pa non stop neki kurčijo kok je enih migrantov pa Albancev, a greš v petek v mesto nikjer ni nobenega. Ker v centrih mest je zdej treba imet mir, ane de tastari lahko spančkajo. Tud nivo odnosov med sabo na šihtu je bilo men v LJ boljše. Tle pa same drame, pa vsak se vtika non stop vate pa kr neki, ma dej seljačine kr neki. Idelano zame: brez kredita met stanvane v centru ali malo ven, avto, pa eno službo lahk tud z povprečno plačo, sam de nimam kreditov. PA me kranj ne vidi več, oziroma sam še na pogrebe pridem.

New Report

Close