Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v lokalih previjate dojenčke??

v lokalih previjate dojenčke??


Odvisno od tega, na kakšne goste cilja. Vtirustičnem kraju, kot je Bled, ne bi škodilo, če bi bilo res povsod. Ampak če prav razumem, v tem primeru je previjalnica bila, ampak je niso hoteli uporabljati. Taki so pa res zateženi. Tvoje drugo vprašanje pa sploh ni vredno odgovora.[/quote]

Ti povej, zakaj pa bi morala biti previjalnica povsod. Ker si jaz želim v miru spiti svojo kavo, pa mal poklepetat in mi res ni do tega, da za sosednjo mizo sonce vrešči, mama in ata pa ga ob tem ignorirata na splošno in posebej,
Zakaj imate eni starši otroke, če jih namesto na svež zrak vozite v lokale? Nostalgija za samskim življenjem? To bo![/quote]

Moji so že zdavnaj ven iz plenic. V turističnih krajih pa zato, ker veliko ljudi pride vanje za en dan, nimajo hotelske sobe, nimajo stanovanja, pač, javna stranišča so dobro skrita, previjalnice tudi, pa pač vse urediš tam, kamor greš na sladoled. In če se spustim na tvojo raven: če ti grejo otroci na živce, pač ne hodi na Bled, tam jih je vedno polno.

Ti povej, zakaj pa bi morala biti previjalnica povsod. Ker si jaz želim v miru spiti svojo kavo, pa mal poklepetat in mi res ni do tega, da za sosednjo mizo sonce vrešči, mama in ata pa ga ob tem ignorirata na splošno in posebej,
Zakaj imate eni starši otroke, če jih namesto na svež zrak vozite v lokale? Nostalgija za samskim življenjem? To bo![/quote]
Moji so že zdavnaj ven iz plenic. V turističnih krajih pa zato, ker veliko ljudi pride vanje za en dan, nimajo hotelske sobe, nimajo stanovanja, pač, javna stranišča so dobro skrita, previjalnice tudi, pa pač vse urediš tam, kamor greš na sladoled. In če se spustim na tvojo raven: če ti grejo otroci na živce, pač ne hodi na Bled, tam jih je vedno polno.[/quote]
Imaš lokal na Bledu? Imaš kaj pojma o gostinstvu? Če na Bled pride veliko ljudi za en dan, potem morajo ti ljudje vedeti, kje bodo previli svoje dete? A v lokalu, na sredi mize? A tam? In zakaj v času pampers plenic morajo novodobne matere otroke previjat prav v lokalih? A so na Bled prišli z avtobusom ali peš? Ne eno, ne drugo? In v avtu se to lahko kar enostavno stori! Ampak novodobne matere in očetje bi vse udobje za dva kufeta!

Če sediš v Aproposu zunaj na stopnicah, gledaš direktno v javni WC, Tabla je dobro vidna, tukaj so za nameček dobili še podatek, da previjalnica obstaja.

Torej, Jep, nekdo bi ti razložil, da je tam in tam (10 metrov proč) vse pripravljeno, da v miru previješ otroka, pa bi ti natakarju zabrusila, e ne bom, sem se odločila, da bom pri vas sredi lokala, tukaj sem za en dan in nimam najete sobe v hotelu (ne vem, kaj ti to pomaga, če je soba par km proč, na primer). Ravno zaradi turistov je tista previjalnica tudi tam. Ravno zaradi enodnevnih gostov. Ker je tam v tem kompleksu veliko ljudi, otrok in dojenčkov.

Vedno več opažam nestrpnosti do družin, otrok, že tudi nosečnic in doječih mater.
To, da te pride lastnica nadirat, ker previjaš otroka, neverjetno. Skoraj si upam trditi, da otroka ni previjala direkt na mizi, če torej previješ v svojem vozičku, tle ni vprašanje higiene. Škodiš le sebi, če si potem rok ne očistiš in razkužiš.

Kot jaz razumem članek, ni pravne podlage za to, da bi kdo lahko ‘zaprl’ lokal, ker se je v njem previjalo dojenčka.

Po mojih izkušnjah pri nas še nismo na nivoju, ko bi previjalnicam posvečali kaj preveč pozornosti, ponavadi so v nekem temnem, tesnem prostoru, ravno toliko, da je. Izvzete so seveda previjalnice v trgovskih centrih. Meni se ne zdi tako neverjetno, da je bila previjalnica mrzla.
Noben ne komentira kakšna sramota je za Bled, da imajo tako malo previjalnic, pa so. se šteje, tako turistično oblegano mesto.
Drugače pa tipični odzivi – ženska naj bi se že, ko se ji začne poznati trebuh umaknila iz javnih prostorov, na dojenje naj niti ne pomisli, da bi počela kjerkoli drugje kot doma. v bistvu je najbolje, da si do otrokove polnoletnosti kar zaprt v hiši.
Kako si lahko mlada mamica drzne usesti na kavo ali pijačo? Naokoli sicer mora vandrati po ‘svežem zraku’ ampak samo s sitim in previtim dojenčkom, ki ne sme jokati, najbolje je da samo spi. vse ostalo pa mora početi doma, da ona, njena pojava in dojenček ne bi zmotili kakšnega zadrgnjenega težaškega tečneža obeh spolov. Sem že povedala, moj dojenček ne bo pokakan ali lačen zato, ker eni mislijo, da je cel svet njihov.
Tega, da moram poslušati vreščave afne, ki si razlagajo svoja bedna mala življenja tako naglas, da jih mora poslušati cel lokal, ali pa dedce, ki smrdijo po čikih in alkoholu ko težijo natakaricam in gostjam, ali pa raje ne mislim na to, koliko vas, popolnežev, ki mrzite mamice, dojenčke in družine, si ob prihodu s stranišča rok sploh ne umijete. pa nekateri ne vidite kot problematično.
Da ne omenjam, da so te kao ‘ brezhibno čiste’ mize brisali s krpami, ki so kilometre daleč od čistih ali celo brezkužnih.
Me zanima, če bi se upali zatežiti takemu stokilskemu smrduhu, če bi poleg zgoraj naštetega v restavraciji še glasno in pogosto prdel zraven vaše mize, me prav zanima.

To, da na Bledu ni previjalnic, je zelo res, ampak v tem konkretnem primeru je bila le par stopnic dlje od lokala, kjer si je mlada mamica omislila svojo privat previjalnico.

@Kere mate eni, pri vas doma torej otroke previjate kar na jedilni mizi?

Sem pogledala članek. Sanitarna torej ne bi ukrepala zaradi previjanja samega, ne vem pa, kako bi bilo, če bi jemala kake brise in bi bile v njih fekalije. To pa verjetno ne bi bilo več kul, tudi če so direktno iz dojenčkove ritke. Saj sanitarna tudi verjetno nima pristojnosti ukrepati, če bi se odrasel človek pokakal sredi lokala. Tudi takšnega primera verjetno v svojih predpisih ne obravnava. Obravnava pa, kaj sme biti na mizah in stolih in česa ne sme biti. In fekalije definitivno ne smejo biti na pultih in stolih. Pa saj to mora biti normalnemu človeku samoumevno no.

V članku nisem zasledila, da so dojenčka previli na mizi. Menim, da če otroka previješ v vozičku in primerno poskrbiš za higieno in plenico, to ni problematično, še posebej ne v praznem lokalu.
Namreč če je dojenček pokakan in ga previješ in primerno odstraniš plenico je vseeno bolje, kot da doječek smrdi in čaka v pokakani plenici. Ali pač morajo starši ob prvem znaku pokakane pleničke zbrisati.
Konec koncev ti nihče ne more zagotoviti, da ni na mizi pred odprtjem lokal lastnica počela kdovekaj oz da je miza tudi dejansko čista in brez fekalij.

@blejka
, če je med mizo in dojenčkom previjalna podloga in morda še kakšna tetra plenica v tem ne vidim težave. Nikjer kamor greš na obisk ali v lokal ti nihče ne more zagotoviti, da si ja ta, ki ti streže hrano res umil roke in ravna po zahtevah higiene.

Pohvale lastnici lokala, vsekakor se bom oglasila pri njej ko bom na Bledu.

Na kozlanje mi gredo “mamice” ki svoje mulce previjajo, razvijajo, turijo in na joških viseče nastavljajo naključnim mimoidočim in zraven sedečim.

Ma za kozlat, potem pa na bankah rišejo neke črte po tleh, linije zasebnosti in ne vem kaj še.

Te budale od ravno po porodu psihopatk nam pod nos molijo svoje usrane pamže in njihove riti, na FB limajo fotke posranih plenic, sej to ni normalno. Res ne.


haha lol
komentar 1a:))
se strinjam popolnoma

************************** § ▲ !

Noben lastnik lokala ti ni dolžan dovoliti previjati otroka izven toaletnih prostorov, pa je čisto vseeno, kje, na mizi ali na klopi.
Fekalije (tudi če gre samo za vonj) in strežba pijače in hrane pač ne gresta skupaj.

Noben lastnik lokala ti ni dolžan dovoliti previjati otroka izven toaletnih prostorov, pa je čisto vseeno, kje, na mizi ali na klopi.
Fekalije (tudi če gre samo za vonj) in strežba pijače in hrane pač ne gresta skupaj.[/quote]

Enim je to očitno češnja (malce nagnita, pa vendarle) na torti.

Meni se zdi prav neverjetno, česa vsega se ljudje ne spomnijo.
Smo imeli male otroke, hodili z njimi naokoli, a za previjanje nismo imeli nikoli težav. Previješ pač pred odhodom od doma, potem pa v avtu, v previjalnici, v vozičku… Da bi pa previjala sredi lokala? Toliko pameti pa še imam, da mi to ne pride niti na misel.

Najboljse, da naslednjic previjajo otroke kar v kuhinji med ponvami na pultu….

Ne, jaz jih ne previjam, jaz jih delam za šankom. 😛

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Tukaj gre za stvar osnovne kulture. Nekatere matere so prepričane, da je vse, kar se tiče opravkov z dojenčkom, od previjanja do dojenja, del “normalnega” obnašanja v javnosti. Pa ni čisto tako. Gledanje otroških golih teles in dojk mater za mizami v lokalih marsikomu ni sprejemljivo. Pika.
Pa se bo spet našla kakšna pametnjakovička, ki bo rekla “kaj pa gledaš, stran se obrni, če te moti”. Ne, ne bom se obračala stran in ne bom si zatiskala nosa, zakaj bi si morala? Prišla sem v lokal, pošteno plačala pijačo in jed in niti slučajno se ne mislim obračati stran in se delati, da me vonj plenice ali stiskanje dojke za sosednjo mizo ne moti. Ker me moti! In večino ljudi, ki pridejo na kosilo, tudi moti. Naravno gor ali dol…. tudi prdenje je naravno, pa ga kulturen človek ne bo izvajal sredi lokala. Enako je z opravljanjem potrebe – zakaj se potem vsi ne pokakamo v javnosti, (pač počepnemo za vogal in spustimo zadevo na tla), če je to tako normalno? Ker smo ljudje, in ne živali. Ker naj bi bili kulturni in obzirni do soljudi. Ker menimo, da smo prerasli stopnjo opice.
Za previjanje obstajajo temu namenjeni prostori, za hranjenje pa tudi. V skrajnem primeru se takšne stvari opravi v avtomobilu, ne pa sredi restavracije ali lokala.

Meni pri mojem otroku niti na misel ni padlo, da bi ga previjala sredi lokala. Ali da bi sredi kosila odpela bluzo in začela vsem na očeh dojiti otroka… Nikoli nisem imela želje, da bi tujcem razkazovala svoje joške.
Če smo šli na izlet, sem imela zmeraj pripravljeno stekleničko in tako sem otroka lahko kulturno nahranila med ljudmi. Če pa stekleničke nisem imela, pa sem opravila zadevo v avtu, ali na klopci, vendar ne na sredi promenade, ane.

Še petnajst let nazaj so bile ženske z dojenčki in malimi otroki bolj kulturne, zdaj pa se obnašajo, kot da je ves svet njihov. Tudi tista zgodba, ki jo je zadnjič napisal Gunnar, ko se je umikal s pločnika dvem mamicam, ki sta hodili vštric, čeprav so se jima morali vsi umikati, sodi v to novodobno obnašanje mater.
In potem se matere sprašujete, zakaj so kar naenkrat ljudje postali nestrpni do vas? Enostavno zato, ker se ne znate obnašati.

Pretiravaš. Tukaj ne gre za nestrpnost do družin in otrok, ampak predvsem za to, da se je mama pač odločila, da bo otroka previla v lokalu ne glede na to, da je previjalnica par metrov stran. Tudi, če ne bi bilo previjalnice, bi lahko otroka peljala v sanitarije in to naredila tam. Zame ni nestrpnost, če se ti ne zdi normalno, da se otroka previje sredi lokala. Mi pa sicer otroci niso nič moteči, moti me pa, da posplošuješ, da če ti ni do opazovanja otrokovega dreka sredi lokala, potem pa kar ne maraš otrok.
Da ne govorim o tem, da dotično mamo osebno poznam in mi je kristalno jasno, da je šlo tukaj zgolj in samo za njene principe in prepričana sem tudi, da ni niti z besedico vprašala, če imajo kaj proti, če previje otroka v notranjosti lokala. Najbrž se je raje drla na vse po vrsti, njen mož je pa po dogodku hitel klicat novinarje. Taki so.

Torej po tvojem družine z dojenčki ne smejo iti npr. na izlet in sprehod ter potem sesti na teraso ali pač v lokal na kavico? Ravnanje tele vsevišne matere, ki si je drznila sredi lokala previti otroka res ni milo rečeno primerno in se obnaša kot da je edina na planetu. Če se je že meni to primerilo, sem ponavadi osebje vprašala, če imajo kak prostor, da v miru previjem otroka, sicer pa sem improvizirala tako, da sem ga previla na straniščni deski, da bi pa to storila v lokalu pa mi nikoli na kraj pameti ni padlo, no še zdaj ne 🙂

In plačali so celo že celih 6 eurov, haha za posrat 🙂

Bog se vas usmili sovražnice dojenčkov! Suhe veje od nikogar ljubljene, niti od staršev še manj od moških!

Ja, si moraš mislit? Plačajo 6 eurov in potem jim lastnica ne dovoli previjat sredi lokala? Namesto, da bi ženska povabila mamico noter, zaklenila lokal za 15 min, naštimala CD z neko fino melodijo, pa kakšno ropotuljico prinesla, da se otročiček ne bi slučajno slabo počutil med previjanjem…. Mogoče tudi kakšen kaloriferček ne bi bil napačen, da bi bilo res lepo toplo….

Navadna prepotentna baba brez manir in odnosa do drugih, da ne omenjam higiene.
Drek je drek, otroški ali odrasel, in to ne sodi v lokal!

In ta krava se gre še blamirat po časopisih?
Pa usranih 6 eur je pustila tam, potem je pa vse njeno?

Dobra reklama za lokal, ko bom na Bledu, grem tja.

Tale mama svojo sončico ziher previja na kuhinjskem pultu, očka zraven pa je kosilo.

Da je ni sram, ženske!

Sem doživela lastno nosno, kako to izgleda. Lokal je bil poln ljudi, eni smo jedli sendviče, drugi so jedli pice, eni sladice, nekateri so samo pili kavico….In se je šla ena mati pri sosednji mizi spraviti previjati otroka v vozičku par cm stran od naše mize. Postan drek par ur, smrdeč, da te kap. Dala sem nos v majico in čakala, da kolikor toliko smrad izgine in se grizla v jezik, da sem ostala tiho in mirna, ker bi tisto mamo najraje zgrabila za vrat. Imam tudi sama otroke, pa mi kaj takega ni nikoli padlo na kraj pameti. Človek bi še razumel, da bi bil zunaj dež in kak hud mraz, ampak je bilo poletje in zraven narava, tako da bi to brez kakršnegakoli problema lahko opravila tudi zunaj.

imam dva majhna otroka, mlajši je ravno ven iz plenic, in se popolnoma strinjam z lastnico…edino pravilno je to, kar je storila..jaz NIKOLI nisem previjala v lokalu, gostilni…pa tudi če je že bila previjalna na wc-ju, sem raje previjala recimo v avtu, ali pa kar zunaj v vozičku…ne pa v lokalu celo za mizo, na klopi zraven mize, kjerkoli so že hoteli previjat…starši majhnih otrok malo zgubijo stik z realnostjo..ko še jaz otrok nisem imela, mi je bil vonj po pokakni plenici grozovit, kar na bruhanje mi je šlo, in ne predstavljam si, da bi nekdo v lokalu,kjer jaz pijem, ali bognedaj jem..zraven mene previjal dojenčka..takp pač to je, vse ima svoje meje…da ne govorim o tem, kako dolgo prostor še potem smrdi po dreku…pa ne more si lastnica lokala tega privoščit no…kje imate nekateri pamet….

Ne, jaz jih ne previjam, jaz jih delam za šankom. :P[/quote]

Hehe, temu sem se vsaj nasmejala! 🙂

Kajti, nekateri komentarji res sprožajo vprašanje, če tako popolni ljudje sploh kakajo?

Še nekaj spustim v MON-sko javnost: če bom imela v penziji višek časa, bom šla volontersko previjat in kopat dojenčke. Poskrbeti, da se ta miceni spet dobro počutijo v čistem, je res poslanstvo. Kaj šele, ko jih po tem crkljaje stisneš k sebi…

Bravo, lastnici! Imam 4 otroke, nikoli jih nisem previjala v lokalih. Tudi ne vem, zakaj je je treba dojenčke vlačit po lokalih, ampak to je že druga zgodba. Smo doživeli laniv Kranju, ko smo poleg čevapov in lepinj dobili še malo drugačen “čevap” pri mizi, 10 cm od naše. Mama niti trznila ni, slepa in gluha za cel svet. Pa jo je natakar opozoril, ga je zignorirala na polno. Sorry, lej, naga rit, tudi dojenčkova, ne paše v lokal – PIKA!

New Report

Close