Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V podpis sem dobila predporočno pogodbo

V podpis sem dobila predporočno pogodbo

Na sebi imam še vedno maskirne hlače zelene barve. So že precej umazane, ampak zame so odlične. Stuširal se nisem že peklensko dolgo. Vsakih milijon let en cigaret pokadim. Sem pa danes opazil ob cesti na sprehodu neko absolutno neznanko. Bila je dolgolasa rjavolaska, izredno postavna. Koliko let bi ji prisodil tako na avgenmas bi težko rekel. Morda tam nekje od 15 – 25, ne vem, ker ne znam določati let. 

Odgovor na objavo uporabnika
bodoča nevesta942, 17.05.2021 ob 16:23

S fantom sva se zaročila. Sva sorodni duši, najboljša prijatelja. Razmišljava in čutiva enako. Vsaj do nedavnega sem mislila tako. Za najine najbližje, bilo nas je osem, sva pripravila kosilo. Prijetno druženje na katerem sva povedala, da se bova poleti poročila.
Med tednom naju je obiskala njegova mama in mi pod nos pomolila papir za podpisati. Vrglo me je na rit. Prava predporočna pogodba. Vprašujoče sem pogledala fanta oz zaročenca, ki me je mirno in hladno vprašal, če tega nisem pričakovala. Neeeee, nisem!!! Lahko bi mi kdaj kaj omenil, ne pa da me kap od šoka pred njegovo mamo.
Fant izhaja iz premožne družine. Sami lepi in uspešni ljudje. Tudi on je precej uspešen. Jaz izhajam iz delavske družine, kjer nihče nima narejene fakultete in se že celo življenje prebijamo iz meseca v mesec, a v resnici nam nič ni hudega. S sestro sva bili vedno lepo oblečeni, hodili smo na morje in na smučanje. Starša sta nama vcepila prave vrednote. Po končani srednji šoli sem se zaposlila v velikem podjetju, si pridobila določena znanja, ugotovila, da to ni zame, riskirala in odšla na samostojna poslovno pot. Lahko rečem, da mi je z veliko odrekanja, iznajdljivosti in dobre volje uspelo. Na svojem področju sem zelo uspešna in tudi finančno dobro preskrbljena. Od zaročenčeve družine ne potrebujem nič. Po poroki bom tudi svoje stanovanje obdržala. Lahko ga oddajava. Od viška glava ne boli. Le zakaj torej njegova družina misli, da moram, podpisati predporočno pogodbo? Njihov odgovor je, da imajo tako pač oni urejene stvari.
Zaročenca ljubim, zaradi lista papirja ga res ne bi rada izgubila, vendar pa se mi res zdi za malo, da mi ne on ne njegova mama ne zaupata. Vse kar potrebujem imam, ustvarila sem si sama. Malo sem si morala olajšati dušo. Prijateljice mi vse pravijo naj podpišem in dam mir, ker takega fanta pač ne dobi kar vsaka.

 

 

Ja res je, takega ne dobi vsaka. Namreč takega, ki ti ne zaupa in da v to nezaupanje vpleta še mamico. Ni me zmotila pogodba sama po sebi, ampak način. To je veliko povedalo o njegovem pravem obrazu. Dobro premisli. Jaz bi na tvojem mestu fanta z mamico vred poslala v tri dni in našla moškega, ki te bo spoštoval.

Mhm, ti bi ampak ne bi!

Pa ne moreš pričakovati, da boš zaraadi češplje nekoč odnesla nekaj, za kar se nisi trudila.

Mali namig: Prinesi v vezo več kot druga stran in postavi svoje pogoje!

imaš svoje stanovanje.naj se poba priseli k tebi.pazi pa ko bo poroka.bo tašča rekla da bo v ožjem krogu.a z vaše strani bo,z njihove pa do 5. kolena.videno pri prijatelju

Stepni volk se strinjam, da so bila že prej v veljavi določila Družinskega zakonika, kot jih opisujete, vendar pred spremembo zakonika predporočna pogodba (PP) ni bila “veljavna”. Določila PP so urejena drugače in za vsako področje je posebej specificiran procentualni delež ustvarjenega skupnega premoženja, ki ga dobi zakonec ob ločitvi. Bistvo predporočne pogodbe je v tem, da se zaščiti premoženje pred izgubo. Nič drugega. Poznamo primere, ko mlada frajla visi na odvečni koži starejšega moškega in mu pravi, kako zelo ga ljubi. Po vsej verjetnosti ta starejši moški ni revež, kajne???

Ce podpises si kes pi…, upam da das nekaj nase, on pa naj naprej mamo cuza. Upam, da imas kaj v glavi, da se ob razhodu deli skupaj ustvarjeno premozenje.

    dr. psih. Pevt Tera

Nimam idealnega zakona, a idealen zakon ne obstaja. Dober zakon se začne z nežnim dotikom in vrhunskim seksom ter konča z nežnim pogledom in objemom na smrtni postelji. Brez odvetnikov, papirjev in tašč. Vmes letijo krožniki, se obiskujejo partnerske svetivalnice, otroci odraščajo, se pobotaš z dotikom in ubiješ s pogledom zaradi drobtin na pultu, kričiš, ugotoviš, da je življenje rutina, a obenem prekratko, da bi ga grenil s prepirom ali preživljal napačnim človekom, ali pa se vsak večer nekomu tam gor zahvališ, da imaš doma človeka, ki te ima rad in na katerega se v tem norem svetu lahko zaneseš!  Včasih razmišljaš, da si poročen z napačnim, ker imajo vse prijateljice normalnega ljubečega moža, ti pa avtističnega čudaka ali pa vzkipljivega neuravnovešenca, s katerim te povezuje le seks. A že v naslednjem trenutku ugotoviš, da mož od prve na skrivaj pije, od druge živi na vikendu, tretja pa ne sme sama niti v kino, kaj šele da bi ji bilo dovoljeno skrbeti za ostarele starše.  Zaveš se, da so vajini otroci preveč popolni, da bi šlo za usodno gensko nezdružljivost, zato  in vztrajas in plačata 1000 evrov za partnersko terapijo. Terapija čudežno pomaga. Ne zaradi terapije same, ampak ker vidiš, da si je tip končno vzel čas zate, namesto za prijatelje in ker je zate pripravljen 1000 evrov dobesedno scefrati in vreči skozi okno. Ali pa ti celo dovoli, da to storiš s svojim denarjem. Kar je napredek, saj ti sicer teži za 20 evrsko jopico iz HM. Dokaz čiste ljubezni!  Tudi to je zakon. Vse živo je zakon. Vse živo je ljubezen. Vse živo je partnerstvo in vse živo je življenje. Ti samo glej, da se poročiš s človekom. Samo človek je garancija, da te bo pobral in poljubil, ko boš na tleh. Začutil bo, ko bo zakon v krizi in bo pripravljen za vajino ljubezen tudi kaj narediti. Človek. Tiste papirje zmečkaj in mu jih vrži v glavo, da ga sprobaš, če je človek ali preračunljiv hladen čustveno otopel mamin sinko.  Odgovori si na naslednja vprasanja: Kakšen je njegov odnos do alkohola? Do igralnic? Do kriptovalut in hazardiranja? Je ljubosumen? A se lahko dobiš z moškim sošolcem iz osnocne šole na kavi? Kakšen je njegov odnos do živali in majhnih otrok? Do staršev? Do sirojencev?  Do ostarelih in nemočnih ljudi? Do beguncev? Do čudakov? Se znata skupaj zabavati, se nasmejati? Zaupaj si, imej se rada, poroči se s človekom. Tvoja zgodbica je sicer izmišljena, a dober učni poligon za mlada dekleta. Srečno!!!

“Mamica je prinesla papir za podpisat”. Mamica? On je pri tem hladen? Ta dva nista sorodni duši, ona živi v utvari. S predporočno ni nič narobe, skleneta pa jo partnerja, po posvetu vsak s svojim odvetnikom in tako, ki ustreza obema stranema. Ničesar se ne podpisuje takole neprebrano, brez revizije in samo zato, ker bo drugače tašča rekla sinu, da si lovača.

    Sebi v dobro ne podpisuj ničesar!! , tako bodo manipulirali stabo celo živl…

Odgovor na objavo uporabnika
iDESI, 21.05.2021 ob 20:38

In v čem je potemtakem problem?

ja problem je v tem, da ga ona ljubi on pa nje ne ljubi. Ona hoče preko tega it, ker je pleh p. in bi se očitno rada poročila samo zaradi denarja. Sedaj pa, ko je ugotovila , da bo malo jerbala, je pa problem.

Če misli, da ji fant ne zaupa, ja kaj pa potem tam vztraja.

Ok teoreticna tema, ampak prvic ti nima kaj tasca molit pod nos, ker se ne mislis porociti z njo – to bi bil prvi deal breaker. Druga pot bi nila pa do odvetnika, ea ti sestavi tvojo predporocno pogodbo – ali jo bo podpisala tasca ali zarocenec, se pa zmenite.

Hebo vas Ameriški način poroke kjer bogati zavarujejo s pogodbo premoženje, ki ga imajo že pred poroko in ne gre v delitev, kar je do nekje normalno, pri nas pa vsak papak, ki ima 10 jurjev na računi hoče podpis te pogodbe.

Jst bi tega fanta njegovo mamico in vse njihovo sorodstvo poslal v tri PM, hebeš tako ljubezen kjer se že sedaj trese za premoženje, ki sploh ni njegovo temveč staršev in itak ne gre v delitev saj dediščina pripada dediču in ne njegovi partnerici ali partnerju, pusti tega snobovskega pajaca naj si najde drugo naivnico, ti pa razmisli kakšna oseba je to itak on nima nič oz je vse od staršev, naj pobič živi s starši brez bojazni, da bi mu katera pobrala tisto revščino, ki jo imajo itak mu bo mamica našla pokorno ženičko, ki bo ubogala tudi mamico.

Tisti trenutek, ko bi mi njegova ali njena mamica pomolila pod nos pogodbo bi jo vrgla iz stanovanja in to skupaj s fantom/punco.

Odgovor na objavo uporabnika
Vražička, 22.05.2021 ob 06:07

Stepni volk se strinjam, da so bila že prej v veljavi določila Družinskega zakonika, kot jih opisujete, vendar pred spremembo zakonika predporočna pogodba (PP) ni bila “veljavna”. Določila PP so urejena drugače in za vsako področje je posebej specificiran procentualni delež ustvarjenega skupnega premoženja, ki ga dobi zakonec ob ločitvi. Bistvo predporočne pogodbe je v tem, da se zaščiti premoženje pred izgubo. Nič drugega. Poznamo primere, ko mlada frajla visi na odvečni koži starejšega moškega in mu pravi, kako zelo ga ljubi. Po vsej verjetnosti ta starejši moški ni revež, kajne???

Res je, premoženje se deli enako kot sicer, je pa potrebno določiti vrednost premoženja vnaprej.  V tem primeru je za avtorico predporočna pogodba še boljša, ker ima svoje podjetje in s pogodbo si bo zagotovila, da je v primeru ločitve tista družina ne bo okradla.

 

Ne vem zakaj ti tašča ponuja podpis predporočne, verjetno se ne boš z njo poročila.? Ali pač.? :))
Predporocno lahko skleneta samo vidva za svoje lastno premoženje, nikakor za premoženje družine.

Če hočeš samo poroko pač podpiši.

Če hočeš pa zakon pa se vsedi in razmisli če je možno imeti dober zakon z človekom, ki očitno ni nikoli odrasel. Ki ni zmožen sam urejati svojih zadev. Ki nima niti malo spoštovanja do tebe. Ki nima jajc po domače povedano. Če bi te spoštoval bi ti pač povedal da pričakuje podpis pogodbe pred poroko. On. Vidva bi sedela kot par in se pogovorila o tem. Ampak ne, on ni bil zmožen tega. On je poslal mamico da uredi. Kot v vrtcu.

Vsedi se in si predstavljaj naslednjih 50 let s tem človekom. Misliš da je to vajin največji problem? Predstavljaj si kaj vse še pride. Boš izbirala voziček za otroka….tašča določila katerega. Kupovala plenice za otroka….tašča povedala katere. Opremljala stanovanje….tašča odredila znesek in kaj kupit. Dopust? Tašča povedala kam. On bo prijazno kimal. Mož kot se šika. Da sploh razmišljaš o poroki s takim človekom pa tudi veliko o tebi pove. Odrasti tudi ti. Ker vsaki odrasli ženski bi tisoč rdečih lučk žmigalo ko bi ji tašča pomolila te papirje, medtem ko bi njihov bodoči mož čičal v kotu in sesal prst. Pa ne zaradi denarja.

predporočna pogodba bi morala biti v vsaki poroki. če bluziš o sorodni duši in večnosti, očitno nisi dovolj dorasla, da bi se zavedala realnosti, da je življenje nepredvidljivo ne glede na to kako nemogoče se ti nekaj zdi. nista prva na svetu, ki se imata za sorodni duši, pa se je mnogo takih razšlo in potem je bil cel kaos. pogodba ne pomeni nezaupanja, pomeni samo varnost in pravno urejenost. tako kot garancija ob nakupu ne pomeni, da je izdelek nekvaliteten in da se bo pokvaril, ampak je za varnost, če bi slučajno se. in tudi zdravstveno/življenjsko zavarovanje ne pomeni, da se ti bo nekaj zgodilo, ampak je za varnost, če bi slučajno se.

je pa trapasto da se o tem nista že prej pogovarjala, to so stvari, o katerih bi se morali zreli partnerji vedno pogovarjati, ravno zato, ker niso najbolj prijetne, je toliko bolj potrebno, da se razčistijo. jaz verjamem da se je tvoj tip temu izogibal zaradi tvoje naivne zasanjanosti, in pravilno sklepal, da boš tako pogodbo vzela kot nezaupanje in se odzvala otročje.

je pa precej butasto od njega, da je v to vpletel mamo.

kaj novega

Ne tako, ti je lepo povedala.Če se res razumeta,tudi ti naredi svojo, ostane stanovanje samo tvoje in toliko eur tvojih, vse tako naprej. Res pa je, da nima tašča kaj s tem, žal je mamin sinček, o tem razmisli.

Lahko ja. Samo naj ti jo odvetnik pregleda če se gredo tako in kot je ena svetovala, zavaruj svoje in vsa bodoča svoja podjetja. Zaupanja pa več nebo po moje, ker so pristopili na tak način, očitno nista tako sorodni duši kot pri seksu.

Je pa še ena pot – saj se ne rabiš poročit, a ne? Še nekaj dodatno se prihrani pa sramota, ko gresta narazen, tudi.

S pogodbo nič ni narobe. Saj tudi poroka je pogodba, a ne?… si jo prebrala? Ok, se strinjam, da ni ravno okusno, da ti jo je pod nos pomolila bodoča tašča.

Saj če je pogodba normalna, se nimaš kaj sekirat. Praviš, da imaš finančno vse. Torej, zakaj ne bi podpisala… preveri, kaj piše o morebitnih otrocih…

Danes se pač preveliko krat zgodi, da grejo pari narazen in bojazen bogate tašče je najbrž čisto na mestu.

Np ja, pri denarju se aka ljubezen neha, sodišča imajo delo 🤣😂😅😅😅Taki sorodne duše my ass. Nisi zaželena v profilu družine. Seveda te ljubi q😂

 

Mati očitno ve, da so ženske kače in njena sveta dožnost je, da sina zaščiti.
Vsem princesam se opravičujem za svojo izjavo.

drug drugega programiramo

Predporočna pogodba.Edino pravilno.Moja prva žena me je obrala u nulo k norca.

Podpisi. Na tvojem mestu bi pa prinesla svojo predporocno in jo dala njemu v podpis. Pa da vidimo kolk fajn je tale tvoj.

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi jaz, 21.05.2021 ob 22:13

To je bila ena izmed prvih stvari, ki sem jih razčistila s tipom, preden je prinesel svoje kufre k meni. On nima nič, jaz sem si vse ustvarila sama. Ni fer, da ti ob morebitnem razhodu sredstva oz. delež pobere nekdo, ki niti pikice ni in ne bo vložil v tvoje stanovanje. Tako da je razumel in podpisal, seveda sem mu vse prej razložila, mu dala pred dokončnim notarskim overjanjem za prebrati, poslušala sva drug drugega in skušala razumeti vsako stran. Zdi se mi prav, da so te stvari urejene prej, preden morebiti poči v vezi.

Način sigurno ni ok. Nisi pa nič povedala o vsebini. Normalno je, da je njihovo premoženje njihovo, ampak kar pa  ustvarita v času skupnega življenja, je pa prav ,da gre na polovico ne glede na dohodke.

Nekateri ljudje so materialisti in dejansko se zapletejo in poročijo z osebo, v prvi vrsti zaradi bogatstva. Vem, da tudi preračunljivi moški niso izjema.  Imamo v daljnem sorodstvu primer, ko je se ženska sredi tridesetih želela poročiti z bolnim sedemdesetletnikom. Tako da se mi  zdi na nek način prav, da so stvari jasne na začetku. Ampak sporazumno, dogovorjene na spošljiv način. Pa tudi ti moraš biti strokovno pravno poučena kaj kaj pomeni, če do ločitve dejansko pride.

New Report

Close