Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Poreč pred mano je natakar fizično napadel nemško družino…

V Poreč pred mano je natakar fizično napadel nemško družino…

kolikor jaz vidim, po hrvaških lokalih hodijo samo evropski turisti, Slovenca boš zelo težko videl. Kaj šele, da bi šli v kakšno restavracijo. Slovenski turisti, ki jih je vse polno, si v kempe navlečejo celo bajto s krompirjem in paradajzom vred, v polpenzionih pa so oni tisti, ki si pripravljajo sendvič za kosilo. Tudi najrevnejši Nemci zaslužijo namreč več kot povprečni Slovenci.

Kaj naj rečem – potem bolj slabo vidiš:

poznam kar nekaj gostincev (govorim za Istro in Krk), ki so mi rekli, da so Slovenci najboljši gostje (poleg Italijanov). Nič ne rečem – verjetno je Nemcev res več, ampak so na splošno gledano ZELO preračunljvi. Vedno se smejim, ko jih gledam v kampu, ko trikrat obrnejo plastenko z vodo v trgovini, da jo kupijo za kakšno lipo ceneje.

Se pa strinjam z zadnjim stavkom – najrevnejši Nemci res zaslužijo nekaj več kot povprečen Slovenec.

Kako živijo in trošijo Slovenci po polpenzionih pa nimam podatkov, edino to drži, da imajo na Hrvaškem 125.000 nepremičnin (in ti ljudje si verjetno res prinesejo hrano s sabo)…plus, da ne omenjam kako so polni leti iz MB v Grčijo (ravno prejšnji teden sem se vrnil iz Krfa)…tak da…dobro nam gre in smo povsod dobri gosti:)

Da malo branim mojega fanta, on je sedel nasproti mene in je samo slišal, kaj se dogaja, ni pa videl, ker je družina sedela nasproti mene, točno za njim. Kaj se dogaja, sem mu opisovala. Oba sva bila mnenja, da je najbolje se ne vmešavat, saj je bilo natakarjev ogromno in eden je pomagal šefu vržt očeta družine iz lokala – v vsakem primeru se ne bi vmešavala, ker nisem vedela, zakaj se je to zgodilo, kaj je bilo narobe – nisem vedela, da je to zaradi kepic.

No, do sedaj sem tako nasilje videla le v filmih. Po moje je bila tudi družina sama presenečena, ker ta šef – natakar je govoril le v hrvaščini – oni pa ga niso razumeli, dokler jih ni fizično spravil ven, so mislili le, da nekaj kriči na njih.

Je pa to lokal, ki ima plave stene – opaž in srebrn strop, kot kakšen disko, to sem si zapomnila, ker sem lih pred dogodkom razmišljala, zakaj so tako skrili originalno stavbo, ki je bila verjetno stara in zato lepa. Žal si fasade nisem ogledala, ker sva takoj ušla. Natakarji so bili lepe zunanjosti, vsi so imeli temne lase in rahlo temnejše polti, ta glavni natakar – šef, pa me je po zunanjosti zelo spominjal na enega albanca iz naših krajev – lahko bi bila brata. Kje je slaščičarna stala, sedaj ne znam pogledat, naracamicie je pri ulici Decumanus.

Nemška družina je vstopila za nami, midva sva bila v lokalu le kakšnih deset minut, kar pomeni, da so bili tam manj kot deset minut, mogoče celo le pet. Ni šlo torej za posedanje v lokalu, ki traja ure in ure.


Bemti, ti pa nikol nisi bil v Nemčiji! Ker te tam kelner po 15 minutah ponovno vpraša, kaj boš! In tako naprej na 10 minut! In če ne naročiš, ti prinese račun. Ne pa takole balkansko, ko z kornetom v lokal! Naroči si porcijo, saj ne boš bankrotiral! In dam popolnoma prav lastniku, da jih je nagnal! Zasedajo mesta z kepicami, ki se cedijo po stolih, mulci so roke brišejo v sedeže, mati in oče pa pametujeta, kot bi bila lastnika slaščičarne.

Mislim, da je šlo za manjši trg. Ko sem sedela v notranjosti, sem opazila, da imajo teraso zunaj in za je pokrita – kar velika. Ni šlo za eno izmed manjših ozkih ulic. Ko greš iz Naracamicael naprej in potem zaviješ na trgu na levo, mislim, da je to drugi lokal. V vetrini lokala imajo slaščice. V lokalu imajo na koncu na desni ženski wc – dejansko sta dva ženska veceja. Mize v notranjosti so ob steni – le ena vrsta, mislim, da štiri mize. Bom poskusila preko zemljevida in različnih drugih registrov identificirati ime lokala.

Mislim, da je šlo za to:

http://www.poslovna.hr/lite/namik-hasipi,-ugostiteljski-obrt-edit-,-porec,-decumanus-1/260731/subjekti.aspx

NAMIK HASIPI, UGOSTITELJSKI OBRT EDIT , POREČ, DECUMANUS 1 Poreč NAMIK HASIPI, UGOSTITELJSKI OBRT EDIT , POREČ, DECUMANUS 1
Kontakt

adresa

Poreč, Decumanus 1

Ampak naj gre kdo prej preverit, če gre res za isti lokal (plave stene, srebrn strop).

morda je potem bolje naročiti sladoled v stekleni posodici :-)..pa morda še eno kavico..če so hoteli zaveterje in so si privoščili dopust si verjetno to kavico dodatno lahko privoščijo..sicer si niti ne želim predstavljati kak bi bil njihov dopust v primeru res izrednih/nepričakovanih stroškov npr okvara avta ipd..če je že bil n evro problem..

očitno ima ta človek še druge probleme in duševne boje – ljudje tako ali tako pop. zaradi malenkosti in nikoli takrat ko je potrebno razčistiti kak resen problem.

in ja stranka ima pravico tudi sladoled v kornetu pojesti za mizo! bi lažje razumela, če bi sladoled že pojedli in bi jih prišel natakar LEPO opomnit, da so tam še drugi gostje, ki bi se radi usedli…

pa v tem primeru je še malce (icibici 🙂 ) prostora za razumevanje tega natakarja – ker je šlo za njegov posel in njegov zaslužek – POGLEJTE NAŠE ZDRAVSTVO… tam so odnosi do bolnikov oz. njihovih strank grozni – pa tu sploh ne gre direktno za zaslužek zaposlenih…
– sem bila priča naslednjemu dogodku: čakali smo v vrsti pred okencem, ker si se prijavil za oddajo krvi in imajo nek tak polkrog na pultu kamor odložiš kartico in jo potem zaposlena z zasukom pripelje na svojo stran okenca.
…no in ena gospa srednjih let še ni poznala tega sistema in ni znala kartice not odložit pa se je iz druge strani slišalo od zaposlene slednje: “ja gospa dajte notr kartico… ja ne notr jo dejte no! pa sj ne morem verjet, ja djte jo notr no…! pa glej jo zmešano… dj jo noter!…!”

ma men so šle kocine pokonc – je ubogo gospo tista sestra v 3 min tako znervirala,da se je kar tresla in je bla čisto rdeča v glavo…

mal ste ovce če vrjamete vtake bedarije

spet si ena mona zmišljuje zgodbice o grdih hrvatih.

kakooo smo pokradeni to je prava zgodna a ne o šiptariji in o sladoledu v Poreču

15.07.14 11:31
31.05.2011,

vlaganj 
še nekaj časa ne bo

Na vprašanje Dela, kdaj bo preobrat v portoroškem turizmu, je Čedomil Vojnič dejal, da pred letom 2013 ni mogoče pričakovati novega naložbenega ciklusa.

———————————————————————————————————————————–

2014

Grand Hotel Metropol (5*, 103 sobe): 11,5 milijona evrov
Hotel Roža (3*, 111 sob): 4,1 milijona evrov
Hotel Lucija (3*, 182 sob): 12,5 milijona evrov
Hotel Barbara (3*, 65 sob): 1,5 milijona evrov

Ne, to se je dejansko zgodilo. Priča je bil moj partner, ki lahko zgodbo v celoti potrdi (kolikor je pač slišal in videl). Tudi meni se je zdelo nekaj neverjetnega, kaj takega sem do sedaj videla samo v filmih. Ko sva pozneje o tem govorila z nekim Hrvatom, ki ima tudi lokal, je povedal, da ta gostinec gvišno ni bil Hrvat, da je bil Albanec. In res sem po poizvedovanjih na netu, glede na to, kje je lokal stal, ugotovila, da gre za Albanca – kar sem tudi sama sumila, ker me je po videzu spominjal na enega Albanca, ki ga poznam. Pa sem do sedaj vedno naletela na albanske slaščičarje, ki so bili prijazni, res ful prijazni, tako da ne vem, kaj je tega trknilo.

Mogoče je Nemčija ravno predtem deportirala vso njegov družino heheeh.


Si prepričana da kje v SLO ne bi naleteli na enak pristop ? Pojdi malo ven,poglej kako se v Avstriji gredo turizem !To nam prekleto manjka, predolgo se že družimo z balkanci !

Nikakor ne morem bit priča čemu sličnemu. Niti na konec pameti mi ne pade it v ščptar lokal po sladoled, ker kupim skoraj dosledno ljubljanske mlekarne. In tega dobim v vsakem slovenskem kraju, kjer pač preživljam dopust. V dvajsetih letih, kar sem bila nazadnje pri bratih Hrvatih, še nisem uspela videti vsega lepega in dobrega, kar ponuja moja domovina. In še, v hotelu na mojem morju v moji domovini je bila nastanitev cenejša kot v primerljivi nastanitvi v radiusu 20 km preko meje.

zgodbice o grdih hrvatih

Grdi Hrvati gor al pa dol. Ne vem zakaj taki zgodbi ne morete verjet? Itak se ne gre za Hrvata.
Hrvatov je tud en kup sort, k se se med sabo ne marajo. Kot je v meni nekaj dalmatica in poznam vse skup bi dalmatinci purgere utaplal v morju pa so tud Hrvati. In tisti iz Istre se imajo za nekaj vec. Ampak kakor je dalmacija lepa, je ni dezele na tem svetu, pa sem ze marsikje bil sploh sluzbeno in privatno.

Moti me to vase posplosevanje vsega na kup.

Zdej pa sparavni nemci, ja al ne? Zakaj pa bi ne vem kako mogu zapravljat, tud mi si veckrat zabasemo sendvice za cez dan v ruzak ne glede a imamo okol sebe gostilne ali ne. Sladoled tud jem v kornetu, sam eno kepco pa se gliham vedno a lahko 50:50 – 2 okusa za eno ceno – pa mamo drugace 10 metersko jahtico pa skuter, pa iPhona 5s pa bmw-ja. Pa nisem nikdar dozivel kaksnih takih izpadov in zaljenja. Povsem pa verjamem da se je to zgodilo in je nedopustno. Kaj so nemci s siptarjem imeli ne vem, verjetno pa nic in ja ti pripada prostor za pojest, sicer je to v kornet bolj kot coffe to go ampak ce je bil ze dez bi lahko siptar imel vsaj toliko kulture, da bi pocakal da pojejo pa jim to na kulturen nacin povedal. Sam v kozi Nemcev bi se pa itak odstranu ce bi videl da je naval in bi kdo sedel pa kej vec narocil, ker so res narocili minimalno, pa ce tudi bi ostal se pod streho kje na vogalu stoje. Zdi se mi pa vseeno ne, da so nemci na njihov nacin grdo ravnali, pravico pac imajo pojest, je blo pa malo egoisticno od njih da se niso umaknili – kar se pa tega ‘izbacivanja’ tice, bi pa siptarja steriliziral ze ko bi se mi zene dotaknu al pa koga druzga katere koli narodnosti. Pa nisem noben rasist, poznam veliko siptarjev dobrih ljudi, tudi to ni zaljivka kot recimo cefur (tud cefur ni, ce bi se poglobili) ampak oznaka za albance in kosovce, ker je ta Namik itak Kosovec bolj kot ne.

Če bi blo to res, kot pišete in bi se zgodilo meni, bi ga na gobec in prinest bi mi moral pošteno kosilo
ali pa bi mu inšpekcija zaprla lokal. Tako se to dela, dragi moji…čeprav dvomim v resničnost zgodbe

http://www.zurnal24.si/natakar-zaradi-pritozbe-brutalno-pretepel-gosta-clanek-232898

Te zgodbe bi lahko vsak dan gor limal

Vidim, da vas ogromno ne ve kakšno gostilniško etiko imajo v drugih državah.

V veliko državah imajo že na mizah napise, da te prosijo, da po končanem obroku hitro zapustiš gostilno. Tako rešujejo problem prostorske stiske. Vem, enim je to šokantno, ker so navajeni slovenskega standarda, ki ima skoraj eno gostilno na prebivalca, drugje pa tako ne gre in enostavno rabijo prostor.

To seveda počnejo zato, da ljudje ne pridejo na eno kavico in solatko pa potem tam sedijo 5 ur, ker je WiFi zastonj in se jim ne da doma sedet ampak hočejo pomembneže špilat (takih ljudi je ogromno). Glede na to, da je tisti kelnar samo tej družini to storil bi rekel, da jih je šel prosit naj se umaknejo zaradi ostalih gostov (deževalo naj bi in lokal se je napolnil zaradi tega), ki niso imeli sedeža.

Najbolj glupo je res gledat ljudi, ki grejo do šanka po sladoled in se potem ruknejo za mizo pa tam sedijo s tistimi korneti. Vsedi se in si naroči v šalčko pa pojej z žlico- sploh če dežuje zunaj,… To je j*b***e kelnarjev v glavo, da prideš do šanka naročat sladoled in potem se vsedeš za mizo. Če prej nisi hotel mize je tudi potem ne rabiš. Kelnar je ravnal pravilno ampak ni bilo pa lepo. Z nasiljem ni glih način, ker si tako lahko še ostale stranke odženeš.

Jaz sem tista, ki je to zgodbo napisala in ne, ni šlo za isti primer. Pri meni je šlo za štiri člansko družino, ki je jedla sladoled v gostinskem objektu, ki je bil slaščičarski, ta družina (sem prebrala zgodbo v Primorskih novicah), pa je bila šestčlanska, naročili so večerjo, vendar so potem odšli, ker je bila postrežba prepočasna. Kolikor sem prebrala, jih je eden natakar zaustavil, ker niso plačali pijače (a so jim prej rekli, da če niso zadovoljni naj grejo, da ni treba plačati pijače), potem so očeta družine surovo pretepli, da je končal v bolnišnici.

Je pa pri obeh primerih skupno to, da je šlo za šiptarski objekt (priimek Hajdini pri tej večerji in pri moji Hasipi), in to da je šlo za Poreč.

Ko sem danes to slišala na Svet, sem mislila, da opisujejo moj primer….. Očitno je klima v Poreču slaba za vzgojo natakarjev…..

http://www.primorske.si/Novice/Kronika/Natakar-v-Porecu-brutalno-pretepel-nizozemskega-tu

Meni se zdi popolnoma logično, da hitro zapustim prostor po obroku, če vidim, da je gostilna polna in se gostje nimajo kam usest. Jaz sem prišla jest,svoje sem opravila, lačni so tudi drugi, zato se mi zdi prav, da grem.
Ta kelnar, ki je pred mano napadel to nemško družino, pa ni videti, da bi jih prosil, od njih je zahteval. Rekel je, naj odidejo odmah. Če mene vprašate, po moje družina ni niti vedela na začetku, da dela kaj narobe, saj hrvaškega jezika niso obvladali. Sama sem bila že večkrat v Italiji v gostilnah, kjer natakarji večkrat kričijo drug čez drugega in je to tam povsem običajno. Družina je bila v lokalu maksimalno 10 minut, verjetno še manj. Meni se zdi popolnoma nedopustno, da se svojega gosta lotiš fizično, da ga primeš za roko (in to trdno, možno da je imela gospa podpludbe naslednji dan), tako da ga povlečeš iz stola gor… Gospa bi lahko mirne volje poklicala policijo zaradi fizičnega napada. Družina se je tudi takoj po tem, ko so gospo tako napadli, odstranila iz gostilne – možno, da so šele tedaj dojeli, da želijo od njih, da odidejo. Kar pa so naredili z njenim možem pa meji že na western – tako so ga pahnili iz slaščičarne, da sem mislila, da bo padel po tleh. Bilo je zelo nasilno in kaj takega lahko počneš le, če se je tebe nekdo fizično lotil. Ta družina pa je bila mirna in mirno je sedela na svojih stolih za mizo. Kelnar vsekakor ni ravnal pravilno. Ne moreš od svojih gostov zahtevati, da odidejo tako, da se jih fizično lotiš. Nikoli nimaš pravice nikogar se tako dotakniti in zganjati tako nasilje, če se nad tabo nihče ne izživlja fizično, da bi torej uporabil samoobrambo.

To, kar ti zagovarjaš, je kot da bi npr. varnostnih v trgovini zalotil nekoga pri kraji in namesto, da bi sporžil normalen postopek (poklical policijo itd), bi ga sam pretepel. Ker sem pravnica, vem, da bi ta družina lahko komot se obrnila na policijo in bi dosegla, da bi temu šiptarju izdali plačilni nalog za prekršek, če pa bi dokazali kakšno poškodbo, pa mogoče celo za kaznivo dejanje.

Kake nakladate ej. Nihče nima pravice fizično obračunavat s stranko, pa če je šef, šiptar ali pa navaden kelnar. Po tukaj napisanih mnenjih sodeč, bi moral kot gost ves čas sedeti za mizo z občutkom krivde, ker nisem zapravil 200 eur za ogabno industrijsko hrano v zanikrni slaščičarni z napol užitnim sladoljedom. Očitno še nihče ni bil na kaki destinaciji na dopustu, kjer se znajo obnašati do turistov. Značilno za bivšo jugo je zavzdihovanje lenih kelnarjev, ki slabo strežejo zanič hrano in pričakujejo 10 eur napitnine in da bomo vsi jedli njihove najdražje “specialitete” (ki ponavadi pomenijo zmrznjeno gojeno ribo zanikrne kvalitete). Ne mi in ne Hrvati nimamo pojma, kaj je to turizem. ZATO PA HODI K NAM V GLAVNEM NIŽJI SLOJ, ČE SE KDO SPRAŠUJE IN ČUDI!

New Report

Close