Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V prepričanju, da bom na LJ tržnici dobila/kupila slovenska …

V prepričanju, da bom na LJ tržnici dobila/kupila slovenska …

Hvala za ta dragocen podatek.
Danes sem doživela tako razočaranje, da bom od sedaj naprej preverila vse od A do Ž, preden kaj kupim.
Če ne bo certifikata, da je pridelano v Sloveniji, ne kupim nič več na LJ tržnici.
Boh vedi, kako so te začimbe prešpricane in obogatene s pesticidi!
Je sploh dobro, da uporabljam ta ITALY začimbe za kuho in jih imam na okenski polici?
[/quote]
Zakaj že recimo italijanska bazilika ne bi bila v redu? A ste res že vsi čist paranoični?


Zakaj že recimo italijanska bazilika ne bi bila v redu? A ste res že vsi čist paranoični?
[/quote]

Ni point v temu, da italijanska bazilika ni v redu, ampak je problem v tem, da se ti preprodalec zlaže, da je bazilika gojena v Sloveniji v njihovem rastlinjaku, na lončku oa je napis Italy.
V tem je problem.
Kapiš?

Če je na lončku napis Italy, je pa mogoče lonček italijanski 🙂

Mimogrede – moja žlahtnica je že dolgo let nazaj prodajala solato na tržnici. Ene dve je pobrala doma, fino umazane z zemljo, preostale je pa kupila na veletržnici in jih vse skup mal popacala z zemljo, pa je mela domažo solatko za prodajat.
Ne vem od kod vam misel, da imajo une mame, ki so celo leto za istim štantom, doma take plantaže, da imajo lahko ves čas tolk zelenjave na voljo…

Na tržnici v Kosezah sem jaz še vedno kupila sadike in zelišča od domačih pridelovalcev. Tam, na tisti strani poglej, bolj proti Vodnikovi. Na drugi strani je v glavnem “uvoz”.

Mogoče pa res. Ampak jaz sem naletela že na veliko člankov, kako sta italjanska zemlja in morje onesnažena.
Ne morem se spomniti katera pokrajina v Italiji je, kjer je ful vse dekontaminirano, zakopani so strupeni odpadki, torej vse je strupeno in kljub temu tam “kmetujejo”.
[/quote]
ti sploh razumeš, kaj pomeni DEkontaminirano…
mahate s tujkami, ki jih sploh razumete ne.

Ni point v temu, da italijanska bazilika ni v redu, ampak je problem v tem, da se ti preprodalec zlaže, da je bazilika gojena v Sloveniji v njihovem rastlinjaku, na lončku oa je napis Italy.
V tem je problem.
Kapiš?
[/quote]
oni kupijo semenke v lončkih iz italije in jih nato dalje gojijo v sloveniji v rastlinjaku
torej, kje so gojili to baziliko?


ti sploh razumeš, kaj pomeni DEkontaminirano…
mahate s tujkami, ki jih sploh razumete ne.
[/quote]

Se pa dobro in učeno sliši. 😏


oni kupijo semenke v lončkih iz italije in jih nato dalje gojijo v sloveniji v rastlinjaku
torej, kje so gojili to baziliko?
[/quote]

Kako pa ti to veš?


ti sploh razumeš, kaj pomeni DEkontaminirano…
mahate s tujkami, ki jih sploh razumete ne.
[/quote]
Ja saj če je dekontaminirano, pol je uredu, ane? :)))

Hvala za ta dragocen podatek.
Danes sem doživela tako razočaranje, da bom od sedaj naprej preverila vse od A do Ž, preden kaj kupim.
Če ne bo certifikata, da je pridelano v Sloveniji, ne kupim nič več na LJ tržnici.
Boh vedi, kako so te začimbe prešpricane in obogatene s pesticidi!
Je sploh dobro, da uporabljam ta ITALY začimbe za kuho in jih imam na okenski polici?
[/quote]
Da niso bili samo lončki italy?

v Sloveniji gojenega popra recimo ne boš našla.
Peteršilj si pa lahko sama posadiš.

dve okoli kepe in ku.rac v rit … hinavka
euri so od EMU ne samo SVN ☺

Toplo ti priporočam, da se prijaviš tukaj, nama je ta organizacija super, točno tudi izveš od koga kupuješ: http://www.nakupujmoskupaj.si/

Torej, ne tam na koncu med rožami itd, ampak na robu, nasproti vhoda v pokrito tržnico, ima en tip štant z začimbami, vse sam vzgoji, tudi kaj eksoticnega se najde. Jaz samo pri njemu kupim.
[/quote]

Jaz sem bila včeraj na tržnici prav z namenom, da kupim par začimb na tem štantu.
Žal ga nisem našla, oziroma gospoda ni bilo. :(((

Ps
Sem vse pregledala, pa zelo dvomim, da na glavni tržnici sploh kdo prodaja doma gojena zelišča (bio, eko).
Po moje je vse to “kar je bujno in lepo izgleda” uvožena roba.

Misliš Rudi Kovačič?

New Report

Close