Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V restavracijah ne vedo, kaj je vegetarijanska hrana

V restavracijah ne vedo, kaj je vegetarijanska hrana

Jaz nisem vegetarijanka pa mi še zdaleč ni osnovna prehrana goveja župca pa tenstan krompir pa šnicli. Eni imate pač omejena obzorja in je za vas bodisi na kupe šniclov al pa trava.

Da je vmes še na tone okusne raznolike hrane še niste opazili. Pa ne govorim o soji in tofujih, tega ne jem. Obstaja ogromno nemesnih obrokov, ki bi jih prilagodljiv gostinec lahko ponujal svojim strankam, ki so bodisi vegetarijanci bodisi pač niso ravno neki jaki ljubitelji mesa. Ampak očitno v zahojeni, takole agresivno nastrojeni Sloveniji to res ni opcija- Žal.

Jaz nisem vegetarijanka pa mi še zdaleč ni osnovna prehrana goveja župca pa tenstan krompir pa šnicli. Eni imate pač omejena obzorja in je za vas bodisi na kupe šniclov al pa trava.

Da je vmes še na tone okusne raznolike hrane še niste opazili. Pa ne govorim o soji in tofujih, tega ne jem. Obstaja ogromno nemesnih obrokov, ki bi jih prilagodljiv gostinec lahko ponujal svojim strankam, ki so bodisi vegetarijanci bodisi pač niso ravno neki jaki ljubitelji mesa. Ampak očitno v zahojeni, takole agresivno nastrojeni Sloveniji to res ni opcija- Žal.[/quote]

Ja, prav res. koliko zarukancev na kupu.
Saj ne veš, a bi se smejal al’ bi se jokal 🙂 🙁

Jaz nisem vegetarijanka pa mi še zdaleč ni osnovna prehrana goveja župca pa tenstan krompir pa šnicli. Eni imate pač omejena obzorja in je za vas bodisi na kupe šniclov al pa trava.

Da je vmes še na tone okusne raznolike hrane še niste opazili. Pa ne govorim o soji in tofujih, tega ne jem. Obstaja ogromno nemesnih obrokov, ki bi jih prilagodljiv gostinec lahko ponujal svojim strankam, ki so bodisi vegetarijanci bodisi pač niso ravno neki jaki ljubitelji mesa. Ampak očitno v zahojeni, takole agresivno nastrojeni Sloveniji to res ni opcija- Žal.[/quote]

ok, so še pohan sir ups, mlečni izdelki, sirovi štruklji, ups spet mlečni izdelki, palačinke, ups, spet mlečni izdelki, pečena zelenjava, ups pekl so jo na istem žaru kt meso, gobova juhca ups, ma še mal goveje not itn…. jebi ga kt sm že omenu, specifičn futr = specifične restavracije, če jih pa ni nej pa kdaj mal pojejo kej živalskega, ubil jih ne bo. Pa še to, nism še vidu, da bi ker dobu konkretno alergijo na meso tko k jih dobiva folk na arašide, jagode ipd. aja, sej to pa sploh ni vege futr ane?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Se delno strinjam z tvojim mnenjem.

Priznati pa moraš da je toliko “podvrst” vegetarijancev, da sploh ni čudno da nek natakar skoraj ne sledi vsem trendom.

Ne vem če ti je jasno da mnogi, ki se imajo za vege jedo ribe. Nekateri imajo izjemo pri pršutu. Neka indijska struja lahko je školjke, ker nimajo oči – pa vseeno spadajo pod žival.

Torej teh imaš res kot listja in trave.

Strinjam pa se da je marsikje predstavljena kot vege hrana kakšen solatni krožnik in zelenjava na žaru – potem se pa fantazija že konča.

Jaz sem kar konkreten mesojedec ampak ne pa vsak dan. Včasih bi pojedla polnjen paradižnik z proseno kašo, bučke s sirom, ajdovo kašo z gobami, zelenjavno čorbico, Zapečeno polento z gorgonzolo, pirina rižota, zelenjavna musaka, polenta in fižolov golaž, lečine polpete……………………….[/quote]

Če si vege ne ješ mesa v nobeni obliki. Ne rib, ne občasno pršuta. Prav to bi moralo biti gostincem jasno. Tebi se kot laiku to lahko spregleda, ljudem, ki bi znanje o prehrani morali imeti pač ne.

Če ješ ribe, ni to nobena podvrsta vegetarijanstva, ampak to vegetarijanstvo pač ni. Da o pršutu niti ne govorimo. Za vse ostale podvrste ala veganizem, pa čisto razumem zadrego gostincev v povprečni restavraciji. V tem primeru je pač potrebno malo prilagajanja, ki ti ga gostinec lahko nudi ali ne. To je razumljivo. Če pa prodaja vegetarijanske jedi, naj bodo brez mesa. To je osnovno znanje.[/quote]

Pa kaj iz postov ne zaznaš da se imajo za vegetarijance tudi osebe, ki ne jedo mesa. Tenstan krompir na svinjski masti je pa sprejemljiv.

Zastopiš zdaj, da je gostincem zelo težko krmariti med raznimi takimi osebki. In koliko res pravih vegetarijancev pravzaprav je?

Ker prav vsak lokal nikakor ne more prenesti da ponuja neko vege jed, ki jo naroči en gost na dan.

Jaz nisem vegetarijanka pa mi še zdaleč ni osnovna prehrana goveja župca pa tenstan krompir pa šnicli. Eni imate pač omejena obzorja in je za vas bodisi na kupe šniclov al pa trava.

Da je vmes še na tone okusne raznolike hrane še niste opazili. Pa ne govorim o soji in tofujih, tega ne jem. Obstaja ogromno nemesnih obrokov, ki bi jih prilagodljiv gostinec lahko ponujal svojim strankam, ki so bodisi vegetarijanci bodisi pač niso ravno neki jaki ljubitelji mesa. Ampak očitno v zahojeni, takole agresivno nastrojeni Sloveniji to res ni opcija- Žal.[/quote]

Ja, prav res. koliko zarukancev na kupu.
Saj ne veš, a bi se smejal al’ bi se jokal 🙂 :-([/quote]

Se popolnoma strinjam. Če že ne poznate druge hrane kot tenstan krompir in goveje župe pustite druge pri miru. Zame je popolnoma normalno da dobim v gostilni cmoke, nabodala, veliko različnih omak in prilog, bučke,polpete, mehiška,kitajska, španska kuhinja… eh, res ne morem verjeti da je toliko primitovnosti med ljudmi še vedno. Da bi se najraje zaklali ker želi nekdo v gostilni jesti čičerikino juho in pohan sir, zavitke ali pečen sladoled. Ker oni jedo le tradicionalno in ne prenesejo drugega in ga popolnoma popljuvajo, en še piše da si naj gre drug žile rezat. VTF! je narobe z ljudmi.

Travarji eni!

Jaz nisem vegetarijanka pa mi še zdaleč ni osnovna prehrana goveja župca pa tenstan krompir pa šnicli. Eni imate pač omejena obzorja in je za vas bodisi na kupe šniclov al pa trava.

Da je vmes še na tone okusne raznolike hrane še niste opazili. Pa ne govorim o soji in tofujih, tega ne jem. Obstaja ogromno nemesnih obrokov, ki bi jih prilagodljiv gostinec lahko ponujal svojim strankam, ki so bodisi vegetarijanci bodisi pač niso ravno neki jaki ljubitelji mesa. Ampak očitno v zahojeni, takole agresivno nastrojeni Sloveniji to res ni opcija- Žal.[/quote]

ok, so še pohan sir ups, mlečni izdelki, sirovi štruklji, ups spet mlečni izdelki, palačinke, ups, spet mlečni izdelki, pečena zelenjava, ups pekl so jo na istem žaru kt meso, gobova juhca ups, ma še mal goveje not itn…. jebi ga kt sm že omenu, specifičn futr = specifične restavracije, če jih pa ni nej pa kdaj mal pojejo kej živalskega, ubil jih ne bo. Pa še to, nism še vidu, da bi ker dobu konkretno alergijo na meso tko k jih dobiva folk na arašide, jagode ipd. aja, sej to pa sploh ni vege futr ane?[/quote]

Če ne je mesa ga ne je, njegova odločitev. Kaj maš ti nekomu za govorit da ga to ne bo ubilo. Se točno vidi da te doma niso naučili spoštovanja do ljudi in njihovih odločitev. Spoštuj tiste, ki so drugačni od tebe, ker šele potem boš začel spoštovati sam sebe. Trenutno je tebi toliko besa in negativne energije da se ne spoštuješ, saj v tem primeru ne bi na ves glas tukaj kričal da bi najraje vegije z zemlje zbrisal. Če v meniju piše gobova juha, pečen krompir in pohan sir, jaz pričakujem točno to in nič drugega,saj to tudi plačam potem.

to je zato k vege skoz jokate za boljsi planet pa kako ste brez hrane, spizdite na travnik.

Ali ti ločiš med ekologami in vegeterijanci? Aem vege pa o tem ne jokam, res pa je da je planet že do konca onesnažem. Žal pišeš brez vsake kulture, jaz se po travniku sprehajam ne jem.

Ali ti ločiš med ekologami in vegeterijanci? Aem vege pa o tem ne jokam, res pa je da je planet že do konca onesnažem. Žal pišeš brez vsake kulture, jaz se po travniku sprehajam ne jem.[/quote]

Pejt drevo objemat.

ok, so še pohan sir ups, mlečni izdelki, sirovi štruklji, ups spet mlečni izdelki, palačinke, ups, spet mlečni izdelki, pečena zelenjava, ups pekl so jo na istem žaru kt meso, gobova juhca ups, ma še mal goveje not itn…. jebi ga kt sm že omenu, specifičn futr = specifične restavracije, če jih pa ni nej pa kdaj mal pojejo kej živalskega, ubil jih ne bo. Pa še to, nism še vidu, da bi ker dobu konkretno alergijo na meso tko k jih dobiva folk na arašide, jagode ipd. aja, sej to pa sploh ni vege futr ane?[/quote]

Če ne je mesa ga ne je, njegova odločitev. Kaj maš ti nekomu za govorit da ga to ne bo ubilo. Se točno vidi da te doma niso naučili spoštovanja do ljudi in njihovih odločitev. Spoštuj tiste, ki so drugačni od tebe, ker šele potem boš začel spoštovati sam sebe. Trenutno je tebi toliko besa in negativne energije da se ne spoštuješ, saj v tem primeru ne bi na ves glas tukaj kričal da bi najraje vegije z zemlje zbrisal. Če v meniju piše gobova juha, pečen krompir in pohan sir, jaz pričakujem točno to in nič drugega,saj to tudi plačam potem.[/quote]

mene so doma naučil, da spoštovanje je treba zaslužit, torej če že o spoštovanju, predavaj vegijem in nej spoštujejo kulturo klasičnih restavracij in nej ne zahajajo tja ker strežejo meso in živalske izdelke, da pol tud pizdil ne bodo čez take restavracije, čist simpl kt pasulj.

kar se naročila tiče, če naročiš pohan sir ga dobiš, samo noben pa ne bo gledal al ti je všeč če je ocvrt v masti al pa v olju, ker jim ni treba.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Mislim da mesojedci bolj komplicitare glede vegijec kot oni sami. Sem vege in si naročim vege menu ali pa normalnega brez mesa ali vprašam če bi lahko namesto zrezka dobila kaj drugo. Ne vem kakšno hrano vi mislite da jemo, ker je vse kar je razen mesa. Tudi na kakšnih piknikih,rojstnih dnevih, obletnicah… ne kompliciram ampak je kar je brezmesno, ker vedno nekaj je, saj nišče ne je samega mesa.

Ko sem kuhal v neki koči v hribih, je bilo največ sranja z vegetarijanci! Ne bi jote, ne bi ričeta, ne bi zelenjavne juhe, ne bi tega , ne onega………………, pa sem imel vse kuhano tudi za njih. Seveda brez mesa in mesnih dodatkov.
Ne ne maram ljudi, ki jih motijo oči, ne priznavajo pa da tudi rastlino boli, ko jo ubijamo.
Pa ne mi spet z dušo in čustvi! Če priznavate to pujsu in kravi, priznajte to tudi pšenici in kaši, pa soji, tako ali tako večina te hrane že vsebuje živalske gene!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

ma ti kensington si res faca…zdej sem se tako nasmejala tvojemu odgovoru

Ja, pa če je mogoče kak konj voz z zelenjavo z njive vlekel tud ni v redu …[/quote]

Ahahahahaaaaaaa, dobra!

Ce skoz jokajo.

…kako bedno mora bit življenje posameznika, ki v virtuali vsak dan cel dan puca frustracije zaradi pomanjkanja mamine ljubezni…ali se pretvarja, da je nekje drugje…bedno, zelo bedno.

Mrbit pa od dons ni več, saj jo kar še in še na ene trave pošiljate;-))

A je že zastor padel?

No, hvala za smeh, bilo je prijetno;-))

Mene pa vegiji skoz učijo, da tut jajc ne sme bit notr?
No, mi imamo veliko posebnih želja, ko kam gremo (kolektiv v službi), ampak vedno najdemo in nekaj za morske jedce, mesojedce, vegane,vegetarijance, tiste s celiakijo in še celo za take, ki ne marajo gostiln z vonjem po hrani (??!).

Kot je že en omenil…mal je treba zbirat, kam it jest. Ni pa vsaka izbirčnost poceni in za vsakim vogalom. (Žal…)
Bi pa bilo fajn, če bi bili vsi malo bolj spoštljivi eden do drugega…tisti, ki papamo meso in tudi tisti, ki to obsojajo…

Envy (also called invidiousness) is best defined as an emotion that “occurs when a person lacks another’s (perceived) superior quality, achievement, or possession and either desires it or wishes that the other lacked it.”[1]

Envy can also derive from a sense of low self-esteem that results from an upward social comparison threatening a person’s self image: another person has something that the envier considers to be important to have. If the other person is perceived to be similar to the envier, the aroused envy will be particularly intense, because it signals to the envier that it just as well could have been he or she who had the desired object.[2][3]

Bertrand Russell said envy was one of the most potent causes of unhappiness.[4] It is a universal and most unfortunate aspect of human nature because not only is the envious person rendered unhappy by his envy, but also wishes to inflict misfortune on others. Although envy is generally seen as something negative, Russell also believed that envy was a driving force behind the movement towards democracy and must be endured to achieve a more just social system.[5]

Ah dejte no, bodite pametni in se ne jajcajte več s hordo debilov in primitivcev tule gor a la govnar in mamin sine iz VB pa še nekateri primitivci zraven. Saj vidite, da so omejeni, neumni in retardirani. Pač, nizka zavest – s takimi nima smisla debatirat. Un mulasti pokovc od kensija itak samo še osnovnošolske primitivizme ven meče, saj drugega ne premore, no. saj nima pojma o ničemer.
da o govnarju niti ne govorim, živ primerek zagovedanega primitivizma in agresije. je itak jasno, da je tak tip za zdravljenje, ne pa za debate. Kdor imaj količkaj soli v glavi, se z njimi ne spušča v nobene razgovore, ker oni potrebujejo psihološko pomoč in to konkretno in s takimi nimaš kaj, samo vlečejo te dol v svoje blato.

Pustite jih, itak sami sebe najbolj žrejo, ker so pač bolani.

Kak Šiptar bi vprašao,če je to kake nove vrste burek ali kebab.

I am famous!

Bravo. Z vsakim razgledanim in pametnim človekom se da normalno kumunicirat, z tebi tukaj pa ne.

New Report

Close