Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Sloveniji je 800 morišč

V Sloveniji je 800 morišč

Mene vedno znova osupne ta številka. 800 morišč! ČLOVEK kaj takega ni sposoben. Za to moraš biti komunist in zločinec. Kaj takega so bili sposobni le Hitler, Stalin in Tito.

Se vedno velja, ce bi vas leta 45 vse pobili se sedaj ne bi vec oglasali….popolnoma razumljivi je da se je pobilo ustase, cetnike, dpmobrance itd…..ce jih ne bi bi se v jugoslaviji razplamtela drzavljanska  vojna…..no saj se je grand finale leta 45 po zadlugi idiotov tipa kucan, milosevic, tudman, jansa odvil med leti 90 do finala na kosovu leta 99

Babica in dedek sta mi povedala približno še za dva ali tri … Točnega mesta sicer ne poznam, a tam kar nekaj okrog ni kake oznake.

Zelo verjetno, če in ko bodo to našli, bodo prišteli k tem moriščem.

 

V bistvu so morišča, povojna. Od takrat, ko so ustaši, četniki, belogardisti bežali v Avstrijo in so sami puščali za sabo ali celo pobijali tiste, ki so omagali, bili prehudo ranjeni in so jih s tem ovirali.

Sta stara starša na lastna ušesa slišala,  kako so jih streljali.

 

 

 

Korosica…od dolica do sg so jame kjer so zakopani, samo na nasi kmetiji je 5 mest kjer so zakopani, pod misinjskim klancem kjer je zdaj parkirisce so pokopani, žancani itd….ce ves kje kopati, zakopljes 30 cm globoko in prides do prvih kosti…to so dejstva…dr.Linasi je ve dosti o tem oz dosti o tem pise….ce se ve da je slo skozi hudo luknjo oz mislinjsko dolino aprila 45 oz v zacetku maja cca 400000 ljudi …vojastvo, civili…so govorice o tem kako je Paka tekla krvava dneve in dneve resnicne…moji domaci niyo hoteli nikoli o tem govoriti razen ob kakih prilikah in takrat si sele dobul nekak obris tega kar se je tu dogajalo

Ni tako samo od Doliča do SG, moji so bili doma med SG  in Dravogradom, pa je bilo enako.

Linasija pa osebno poznam, tudi Kosa, tudi on je o tem ogromno vedel, zdaj je že upokojen.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 05.05.2024 ob 21:32

Se vedno velja, ce bi vas leta 45 vse pobili se sedaj ne bi vec oglasali….popolnoma razumljivi je da se je pobilo ustase, cetnike, dpmobrance itd…..ce jih ne bi bi se v jugoslaviji razplamtela drzavljanska  vojna…..no saj se je grand finale leta 45 po zadlugi idiotov tipa kucan, milosevic, tudman, jansa odvil med leti 90 do finala na kosovu leta 99

Res je, in od teh pobitih ljudi je večina Ustašev in drugih izdajalcev nižje od nas.  Vse te so zmagovalci nagnali iz Avstrije nazaj v Slovenijo z namenom, da se jih v Jugi pobije.  To ni nobena skrivnost.

Barbara rov je recimo grobišče Ustašev, to vemo vsi, zato tudi romanje Ustaških voij na tisti vhod…le naši Jajčkoti krulijo o nekakšnih ženskah, Slovenkah.  V resnici so tisti skalpi lasišč in kit pripadali Ustašem, nosili so jih kot Indijanci za pasom.

Drugače pa, ja, pri nas je veliko grobov po hostah, imeli smo veliko izdajalcev in tudi ostali Jugoslovanski izdajalci in četniki, ustaši so pred koncem vojne bežali čez Slovenijo v Avstrijo…. Potem se je zgodba obrnila in so jih nagnali nazaj.  Zato je pri nas veliko mrtvih izdajalcev.  Niso to samo naši, slovenski, teh je še najmanj.

Sem mlajša generacija in prosim nekoga za objasnitev kaj je fora “belčkov” in “rdečkarjev”, zakaj so se dogajali pokoli itd. … ?

Slovenija je en sam grob. Večino inteligence pobite, negativna selekcija zadnjih desetletij nam je pa golobove navrgla. Kronane bedake.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ja tako je to, 05.05.2024 ob 22:06

Res je, in od teh pobitih ljudi je večina Ustašev in drugih izdajalcev nižje od nas.  Vse te so zmagovalci nagnali iz Avstrije nazaj v Slovenijo z namenom, da se jih v Jugi pobije.  To ni nobena skrivnost.

Barbara rov je recimo grobišče Ustašev, to vemo vsi, zato tudi romanje Ustaških voij na tisti vhod…le naši Jajčkoti krulijo o nekakšnih ženskah, Slovenkah.  V resnici so tisti skalpi lasišč in kit pripadali Ustašem, nosili so jih kot Indijanci za pasom.

Drugače pa, ja, pri nas je veliko grobov po hostah, imeli smo veliko izdajalcev in tudi ostali Jugoslovanski izdajalci in četniki, ustaši so pred koncem vojne bežali čez Slovenijo v Avstrijo…. Potem se je zgodba obrnila in so jih nagnali nazaj.  Zato je pri nas veliko mrtvih izdajalcev.  Niso to samo naši, slovenski, teh je še najmanj.

Ni to vse od takrat, ko so jih Avstrijci poslali nazaj.

So tudi od takrat, ko so šele bežali v Avstrijo.

 

Me ravno ne zanima koliko morišč je, kaj mene briga ali so v eno jamo zmetali 10 ljudi ali 1000, pa je potem 100x manj ali več morišč

Važna je številka pobitih ljudi, to je malo težje napihovat. In mamo uradne številke, 42000+ Slovencev so pobili nacisti, fašisti in kolaboratorji, 30000 pa komunisti (ruski in jugo skupaj, vsi povojni poboji vključeni). In to je to.

Pa to je res čista svinjarija! 800 morišč, pa niti ene dovolj velike NORIŠNICE za njihove pankrte!

Take brez prostih izhodov in interneta mislim. Tale v Trstenjakovi res nujno potrebuje zunanji nadzor in ureditev razmer.

pa še od tega od komunistov, 5 jurjev rdeča armada. dobrih 9 jurjev partizani med vojno, 15 jurjev po vojni.

Ker poraženci po vojni pač niso pobijali, je do konca vojne bilo 42000 pobitih Slovencev na računu nacifašistov, 14000 na računu komunistov. Itak je bilo polno jeznega naroda. šprinterji so mislili, da bodo lepo kliznili v Avstrijo in jim ne bo nič, da bo večina lepo mirno prekopavala 42000 trupel. Pa so še jih potem 15000 po vojni potamanili, da je bilo bolj enakomerno, razumljivo.

Odgovor na objavo uporabnika
Rozamunda627, 05.05.2024 ob 22:10

Slovenija je en sam grob. Večino inteligence pobite, negativna selekcija zadnjih desetletij nam je pa golobove navrgla. Kronane bedake.

 

In kdo so bili ta inteligenca? Naštej nekaj imen pobitih akademikov, izumiteljev, umetnikov, pisateljev …

Odgovor na objavo uporabnika
me ravno ne zanima, 05.05.2024 ob 22:41

Me ravno ne zanima koliko morišč je, kaj mene briga ali so v eno jamo zmetali 10 ljudi ali 1000, pa je potem 100x manj ali več morišč

Važna je številka pobitih ljudi, to je malo težje napihovat. In mamo uradne številke, 42000+ Slovencev so pobili nacisti, fašisti in kolaboratorji, 30000 pa komunisti (ruski in jugo skupaj, vsi povojni poboji vključeni). In to je to.

 

Vir za te podatke?

Odgovor na objavo uporabnika
jek šamin, 05.05.2024 ob 22:51

In kdo so bili ta inteligenca? Naštej nekaj imen pobitih akademikov, izumiteljev, umetnikov, pisateljev …

Za enega tako iz prve roke vem ime in priimek. Je bil strokovnjak za izživljanje in kuhanje živih sovaščanov v vrelem kotlu.

Še malo, pa bo število žrtev in “žrtev ” več kot je bilo vseh prebivalcev. Samo vprašam se, kaj imamo o tem za razpredati sedanje generacije, ki pojma nimamo kaj, kako in zakaj se je dogajalo. Sicer pa, zakaj so jih  iz A preko meje na našo stran nagnali? Sigurno ne za nagrado zaradi izdaje domovine in sodelovanje z okupatorjem, pa naj se Ferenc in njemu podobni še tako trudijo predrugačito zgodovino. Zame je izdajalec še vedno  le izdajalec,  ne opravičujem pobojev in jih ne zagovarjam, ampak to je bil čas po 5 letni vojni je napravil veš gnev, žalost in kolateralna škoda so poboji, ki pa se v pripovedih žrtev in “žrtev” lahko zelo razlikujejo.

Pustimo mrtvim njihov mir in res škoda, da prelivamo črnilo za take stvari. Tudi  jaz sem marsikaj slišala, ampak soditi o tem ne morem, ker nisem 5 let preživljala vojne takrat in se dejansko soočila s stanjem, potem pa nastane ta kazala- rekla po 80 letih. Točno pa se ve, kaj so delali z izdajalci domovine v drugih državah. Pa sigurno niso dobili medalj za zasluge.

Brez skrbi, da so zavezniki dobro vedeli. da ustaška in ostala zverinska golazen ni vredna da živi, kaj šele, da se jo futra. Zato so pognali nazaj, da si sami niso rok mazali s pobijanjem.

A je spet Možina lapal o tem? To je njegova priljubljenih tema, o zakopanih domobranskih kosteh. Prav dolgočasen je že, ker kar naprej ponavlja eno in isto, kot papiga.

Vir za te podatke?

Inštitut za novejšo zgodovino. Najdeš tudi v par intervjujih  te uradne številke, v levih in desnih medijih. Seveda najdeš samo če iščeš objektivne podatke, ne čustvenega nabijanja ene strani.

Sem že starejša in sem neposredno od očeta slišala, kako je bilo v tistih časih. Oče je bil takrat star 15 let in zagotovo ni bil ne domobrance ne ustaš. Ljudje so se bali komunistov oziroma partizanov. Ko so prodirali iz Primorske smeri, so ljudje v strahu bežali proti Ljubljani in nato Gorenjski na Koroško. Tudi ženske z malimi otroki. Nekateri peš, drugi z vpregami, konji. Bile so cele kolone. Konfuzni dnevi so bili, ljudje niso vedeli, kako se obrniti, vladal je nek čredni nagon. Vmes med potjo se je potem začelo govoriti, da so ženske z otroki varne in se jih je veliko vrnilo domov, za moške in tudi mlade fante pa je bilo bolje, da vseeno bežijo. Oče je bil nekaj časa potem, ko so jih Angleži vrnili nazaj, v enem od zloglasnih povojnih taborišč. Imel je srečo, da je prišel ven živ. O vsem tem je deloma spregovoril šele konec 80. let, prej je le kdaj kaj dvoumno namignil. Prej so vsi strogo molčali, ker so se bali.

Neglede na anekdote posameznikov so dejstva enostavna, ko si ogledamo številke. Tisti, ki so imeli slabe izkušnje ali so pa samo bili pod določeno propagando, so se posledično bali, so se pofočkali sami, bežali in so bili večinoma vrnjeni in likvidirani. A en milijon Slovencev je pa lahko ostal doma brez bežanja? Tistih 15000-20000 pa ni moglo? Teh 20000 / 1000000 je pač združevalo nekaj zelo specifičnega, če se milo izrazimo. Bili so manjšina.

Slovenija je eno samo veliko grobišče 😒

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10934, 06.05.2024 ob 01:53

Slovenija je eno samo veliko grobišče 😒

Cel svet. Tisočletja je bilo Zakopanih nekaj kosti. Kaj misliš?

Morda je kaj res, morda tudi ne. Če je folk tako neumen, da se med seboj pobija za vrag ve čigave interese pa naj se. Kmalu bo minilo 100 let. A to koga res še zanima? Sicer pa ni za verjeti nikomur. Najprej  so 100 na uro pravljičarili zmagoviti rdeči, zdaj lažejo kot cigani črnuharji že več kot trideset let. Mah … koga to sploh briga. Spelte se tja pod cipresne korenine eni in drugi.

Nisem rojena v vojnih casih. Precej kasneje. Smo se pa ucili o tem v soli, kar se danes menda ne vec. Sramujemo se samih sebe, svoje zgodovine. Osebno sem ponosna, da smo zmagali v vojni, cetudi so nas oropali ozemlja, ampak pustimo to…Ne razumem vas kako lahko sovrazite ljudi, ki so umirali zato, da danes govorimo slovensko in zivimo na svoji zemlji. Zase vem, da bi ubila vsakega, ki bi mi poskusal vzeti zivljenje, svobodo in hiso. Vi ne? Domobranci so se skurbali z Nemci. KAJ TU NI JASNO???? Seveda je bilo treba narest cistko, haloooo??

Kar mi je pa najbolj smesno, je pa to, da simfate cez komuniste in mislite, da ste danes svobodni. Dobro jutro, svobode ni vec odkar smo v kapitalizmu

New Report

Close