Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V spalnico sta ji nastavila kamero

V spalnico sta ji nastavila kamero

Mislim, da moja nečakinja zelo trpi in da ji starša delata totalno krivico. Deklič je star 16 let, njena starša pa obsedena z nadzorom. Ne pustita ji popolnoma nič kar odstopa od tistega kar sta si ona dva zamislila zanjo. Dela dva srednji šoli, gimnazijo in glasbeno, plesni treningi so ubijalski, v šoli ji gre dobro, med počitnicami ima en kup zadolžitev, na plesne tabore hodi čez poletje, v bistvu jo vozita starša in potem jo hodita gledat na treninge, ji nosita domačo hrano,… Nekajkrat od kar so se zaćele počitnice so bile pri njej na obisku sošolke, med tem ko staršev ni bilo doma. Ko sta ugotovila je nastal cel kažin oziroma enkrat je moj brat prej prišel domov in jih je spodil domov, kao nima hčerka časa za take bedarije kot je druženje ima bolj pametne stari za počet. Zdaj sta pred vhodna vrata, na teraso in v njeno sobo namontirala kamere in jo nadzirata če vse dela tako kot so dogovorjeni, ker ima namreč sestavljen urnik po urah.

Ker mi nečakinja kdaj na skrivaj potoži, vem kako zelo trpi. Poskušala sem govoriti z odraslima a sta gluha, deklič pa je bil kaznovan, ker nosi okoli družinske zadeve. Počutim se nemočno, rada bi pomagala, zdi se mi da imam čisto zvezane roke. Odgovor CSD pa je da v takem primeru oni ne morejo nič. Še kaj hujšega se lahko godi otrokom pa ni v niihovi pristojnosti, da posredujejo. Kako bi lahko nesrečnemu in utrujenemu dekliču pomagala?

 

 

Če bi bili VSI disciplinirani, kot ta hčerka, bi bilo ok. Ker pa so ostali nedisciplinirani, ji bo še težko v življenju. Razen, če se bo gibala v pravih krogih/ima dobro stoječe starše.

Predlagam, da jo z 18-leti vzameš k sebi. S tem tudi vso skrb zanjo. Resno, ker bo sicer njeno življenje uničeno.

Odgovor na objavo uporabnika
Predlog, 28.07.2022 ob 18:13

Predlagam, da jo z 18-leti vzameš k sebi. S tem tudi vso skrb zanjo. Resno, ker bo sicer njeno življenje uničeno.

Poskusi lahko, ampak se grem stavit, da bosta tastara ponorela 😀

Odgovor na objavo uporabnika
Kar tako, 28.07.2022 ob 18:07

Če bi bili VSI disciplinirani, kot ta hčerka, bi bilo ok. Ker pa so ostali nedisciplinirani, ji bo še težko v življenju. Razen, če se bo gibala v pravih krogih/ima dobro stoječe starše.

BUDALO! Upam, da nimaš otrok.

Jaz sem slišal 17 let nazaj, ko so mladoletni punci svetovali, da se lahko obrne po pomoč, če jo starši čustveno zlorablajo in, da jo bo država v nek center za take primere naselila. A to še obstaja?

Nekam moraš to prijaviti. Probaj urediti, da jo dajo k tebi.

Pa ne obremenjuj se, če bosta njena starša prekinila stik s teboj. Ker to nista uredu človeka.

 

Odgovor na objavo uporabnika
MijaNija, 28.07.2022 ob 17:59

Mislim, da moja nečakinja zelo trpi in da ji starša delata totalno krivico. Deklič je star 16 let, njena starša pa obsedena z nadzorom. Ne pustita ji popolnoma nič kar odstopa od tistega kar sta si ona dva zamislila zanjo. Dela dva srednji šoli, gimnazijo in glasbeno, plesni treningi so ubijalski, v šoli ji gre dobro, med počitnicami ima en kup zadolžitev, na plesne tabore hodi čez poletje, v bistvu jo vozita starša in potem jo hodita gledat na treninge, ji nosita domačo hrano,… Nekajkrat od kar so se zaćele počitnice so bile pri njej na obisku sošolke, med tem ko staršev ni bilo doma. Ko sta ugotovila je nastal cel kažin oziroma enkrat je moj brat prej prišel domov in jih je spodil domov, kao nima hčerka časa za take bedarije kot je druženje ima bolj pametne stari za počet. Zdaj sta pred vhodna vrata, na teraso in v njeno sobo namontirala kamere in jo nadzirata če vse dela tako kot so dogovorjeni, ker ima namreč sestavljen urnik po urah.

Ker mi nečakinja kdaj na skrivaj potoži, vem kako zelo trpi. Poskušala sem govoriti z odraslima a sta gluha, deklič pa je bil kaznovan, ker nosi okoli družinske zadeve. Počutim se nemočno, rada bi pomagala, zdi se mi da imam čisto zvezane roke. Odgovor CSD pa je da v takem primeru oni ne morejo nič. Še kaj hujšega se lahko godi otrokom pa ni v niihovi pristojnosti, da posredujejo. Kako bi lahko nesrečnemu in utrujenemu dekliču pomagala?

 

 

Ni jih malo, ki se jim potem taki otroci obesijo.

 

Kamere naj poslika za dokaz in prijavi. Je pa verjetno zaradi te vzgoje preveč plašna. Najprej pa ti povej staršem, da boš podala prijavo na csd in potem še na šolsko svetovalno. Nema tu hm nja, ne, ne vem. Direkt v faco jim povej kaj jih čaka.

In potem se bodo vsi zgražali, ko se bo čez dvajset let priplazila do prvega človeka na ulici in povedala, da sta jo starša imela ves ta čas zaklenjeno v kleti …

Odgovor na objavo uporabnika
Fakmi, 28.07.2022 ob 19:15

 

Ni jih malo, ki se jim potem taki otroci obesijo.

 

Ja to je pa res. 🙂

AVTORICA niti slučajno ne opozarjaj staršev ampak samo ukrepaj in jo umakni iz okolja teh dveh plehkih pokvarjenih egoistov.

opet koki pametuje a razvaljen da razvaljeniji nemože da bude.

 

jst učasih razmišljam… da bom pomoje lažje shajal z neko ki je imela doma trdo roko… ki ni mogla kakor ji paše. ampak se je vedel red in disciplina.

 

Ja in kako naj avtorica kar umakne mladoletno osebo ? To ni neka roža, da si jo lahko kar domov neseš.

Je pa res fajn te reči pofotkat in pa potem en resen pogovor s tem bratom in nekako razložit, da bo to prijava. Samo vprašanje kdo bi pri nas kaj ukrepal. CSD je bolj sam sebi namen.

Odgovor na objavo uporabnika
ne more kar, 28.07.2022 ob 20:06

Ja in kako naj avtorica kar umakne mladoletno osebo ? To ni neka roža, da si jo lahko kar domov neseš.

Je pa res fajn te reči pofotkat in pa potem en resen pogovor s tem bratom in nekako razložit, da bo to prijava. Samo vprašanje kdo bi pri nas kaj ukrepal. CSD je bolj sam sebi namen.

pravno. A ni jasno, da doma nesme ostati? Inštitucije morajo ukrepati.

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivčata, 28.07.2022 ob 20:06

opet koki pametuje a razvaljen da razvaljeniji nemože da bude.

 

jst učasih razmišljam… da bom pomoje lažje shajal z neko ki je imela doma trdo roko… ki ni mogla kakor ji paše. ampak se je vedel red in disciplina.

 

BOŽO a zato, da bo imela tudi z tabo trdo roko in te lopnila z polno vrečo po glavi ko bo prišla iz trgovine?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾, 28.07.2022 ob 20:21

pravno. A ni jasno, da doma nesme ostati? Inštitucije morajo ukrepati.

In kaj naj bi to pomenilo pravno? Kdo in kam bi namestil punco? Če imaš v mislih CSD in rejnike, je bolj malo verjetno, da bi ukrepali. Pa kaj bi punca, ki bo 18?

Starša sta zblojena, ampak punca je pač človek in človeka ne moreš kar nekam dat tako kot eno rožo. Punca bo še dolgo rabila podporo, finance.

Odgovor na objavo uporabnika
ne more kar, 28.07.2022 ob 20:27

In kaj naj bi to pomenilo pravno? Kdo in kam bi namestil punco? Če imaš v mislih CSD in rejnike, je bolj malo verjetno, da bi ukrepali. Pa kaj bi punca, ki bo 18?

Starša sta zblojena, ampak punca je pač človek in človeka ne moreš kar nekam dat tako kot eno rožo. Punca bo še dolgo rabila podporo, finance.

Prej sem vprašal: “Jaz sem slišal 17 let nazaj, ko so mladoletni punci svetovali, da se lahko obrne po pomoč, če jo starši čustveno zlorablajo in, da jo bo država v nek center za take primere naselila. A to še obstaja?”

In zakaj naj tam ustane? Zato da bo imela uničeno življenje, ker bosta v njej ubila vso veselje in dušo?

Ali še bolj vrjetno, a naj tam ostane zato, da se bo fentala prej ko slej? Ali pa njiju, da bomo spet brali v Slovenskih novicah.

Kje pa je tak center? Še vedno nisi povedal katera ja te pravna pot, katere inštitucije imaš v mislih?

Obstajajo rejniki. Ampak tudi, če jo spraivjo k rejnikom (močno dvomim, da bi bila punca za kaj takega), je rejništvo do 18. leta. Potem pa konec. Kam bo pa potem šla?

Pametuješ in pametuješ, ampak nekaj konkretnega pa ne napišeš.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ne more kar, 28.07.2022 ob 20:37

Kje pa je tak center? Še vedno nisi povedal katera ja te pravna pot, katere inštitucije imaš v mislih?

Obstajajo rejniki. Ampak tudi, če jo spraivjo k rejnikom (močno dvomim, da bi bila punca za kaj takega), je rejništvo do 18. leta. Potem pa konec. Kam bo pa potem šla?

Pametuješ in pametuješ, ampak nekaj konkretnega pa ne napišeš.

 

Sej zato sprašujem. 17 let nazaj je ženska razlagala mladoletnici, da ji tam, dajo sobo in da država poskrbi zanjo, če se dogaja čustvena zloraba doma. Povedala ji je ime in naslov in take podatke, ki sem jih že pozabil. Zato sprašujem glede tega, če kdo kaj ve.

Zakaj misliš, da ne bi bila za kaj takega? Če je doma v zaporu, ki deluje kot delovno Severnokorejsko taborišče zakaj potem misliš, da ne bi hotela stran?

16 letno lahk k meni pošleš. Bom legalno poskrbel zanjo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾, 28.07.2022 ob 20:43

Sej zato sprašujem. 17 let nazaj je ženska razlagala mladoletnici, da ji tam, dajo sobo in da država poskrbi zanjo, če se dogaja čustvena zloraba doma. Povedala ji je ime in naslov in take podatke, ki sem jih že pozabil. Zato sprašujem glede tega, če kdo kaj ve.

Zakaj misliš, da ne bi bila za kaj takega? Če je doma v zaporu, ki deluje kot delovno Severnokorejsko taborišče zakaj potem misliš, da ne bi hotela stran?

Nikjer ne pametujem. Pač pa sprašujem.

Veliko otrok, ki jih starši pretepajo, mučijo, pa ko pridejo CSDjevci, noče stran od takih staršev. Tako, da je zelo malo možnosti, da bi ta punca želela v kake center (če sploh obstaja kaj takega) ali pa k rejnikom. Pa seveda rabila bo finance in to še dolgo.

Vprašanje je, če bi CSD ob takih prijavi sploh kaj ukrepal. So bolj sami sebi namen. Dejstvo pa je, da ne moreš enega snemat v njegovi sobi pa, čeprav si lastnik te hiše. Tako, da mogoče bi jim zadostovala grožnja s policijo in CSD.

Pa upanje, da v času študija pride v kak študentski dom ali kaj takega, da se jih odreši.

Kamere pa preproto onesposobit.

Odgovor na objavo uporabnika
Moji baloni, 28.07.2022 ob 19:22

Kamere naj poslika za dokaz in prijavi. Je pa verjetno zaradi te vzgoje preveč plašna. Najprej pa ti povej staršem, da boš podala prijavo na csd in potem še na šolsko svetovalno. Nema tu hm nja, ne, ne vem. Direkt v faco jim povej kaj jih čaka.

Ni nujno. Jaz sem se mami totalno uprla. Ekstremno. Imam srečo, da imam faks, službo in da sem k pameti pol prišla Najprej si z uporom škodiš. Greš mogoče v drogo. To jaz nisem nikoli, ne kadim,ne pijem. Sem pa počela kar mi na grdo niso pustili. Če bi bile takrat kamere, bi mene mati nadzirala. Ni pa rešitev da gre otrok v rejo. Otrok se drugje še bolj izgubljen počuti. Rad bi edino starše normalne. Res je med takimi veliko samomorov. Dobro vem kaj je depresija.

Odgovor na objavo uporabnika
ne more kar, 28.07.2022 ob 20:50

Veliko otrok, ki jih starši pretepajo, mučijo, pa ko pridejo CSDjevci, noče stran od takih staršev. Tako, da je zelo malo možnosti, da bi ta punca želela v kake center (če sploh obstaja kaj takega) ali pa k rejnikom. Pa seveda rabila bo finance in to še dolgo.

Vprašanje je, če bi CSD ob takih prijavi sploh kaj ukrepal. So bolj sami sebi namen. Dejstvo pa je, da ne moreš enega snemat v njegovi sobi pa, čeprav si lastnik te hiše. Tako, da mogoče bi jim zadostovala grožnja s policijo in CSD.

Pa upanje, da v času študija pride v kak študentski dom ali kaj takega, da se jih odreši.

Kamere pa preproto onesposobit.

Možno, da ne bi hotela. Jaz naprimer tudi ne bi hotel pri tistih letih. Zato, ker je bila prisotna čustvena navezanost na starša in ker sem bil navezan na dom in na stvari.

Vsekakor pa ZELO ODSVETUJEM, DA SE STARŠEM ZAGROZI S TEM. Ker bosta samo odstranila kamere in jo mučila in začlezovala še naprej. To je treba prijaviti, da pride do neprijavljenega  prihoda policije in socialne. In dati v mediji, ker Tedniki in druge oddaje bi takoj objavile prispevke, da starši doma snemajo otroke.

Tako bosta starše padla pod nadzor inštitucij, ki bojo pazile, da jo ne zlorabljata.

Naše inštitucije so vse prej kot učinkovite. Recimo policija reagira šele, ko je nekdo pretepen ali pa ubit. CSD pa je itak adijo pamet. V OŠ smo ismeli tudi psihologinje in soc. delavke. v SŠ pa ne. AMpak tudi tiste v OŠ so bile totalno neuporabne, same sebi namen. Pretepni otroci, zlorabljani, nikoli reagirale.

Vprašanje kako je punci. Ona je od malega tako vzgojena, da se jo zatira.

Mogoče avtorici uspe malce brata v roke vzeti. Ker tole s kamerami je totalno psihopatsko. Če ne drugega: vsak pubertetnik hoče mir, ko se preoblači, da ne omenjamo, da še kaj drugega počno. In da je ravno puberteta obdobje, ko nujno rabijo zasebnost.

Odgovor na objavo uporabnika
ne more kar, 28.07.2022 ob 21:05

Naše inštitucije so vse prej kot učinkovite. Recimo policija reagira šele, ko je nekdo pretepen ali pa ubit. CSD pa je itak adijo pamet. V OŠ smo ismeli tudi psihologinje in soc. delavke. v SŠ pa ne. AMpak tudi tiste v OŠ so bile totalno neuporabne, same sebi namen. Pretepni otroci, zlorabljani, nikoli reagirale.

Vprašanje kako je punci. Ona je od malega tako vzgojena, da se jo zatira.

Mogoče avtorici uspe malce brata v roke vzeti. Ker tole s kamerami je totalno psihopatsko. Če ne drugega: vsak pubertetnik hoče mir, ko se preoblači, da ne omenjamo, da še kaj drugega počno. In da je ravno puberteta obdobje, ko nujno rabijo zasebnost.

Ja sej. Zato pa jo bosta toliko uničila in zlomila, da nikoli ne bo mogla biti zadovolna v živlenju.

Morda imaš prav, a vseeno naj avtorica malo vstraja na policiji in socialni, ker mogoče bo vseeno dosegla, da jih začnejo obravnavati. Ker vem, da so ljudi obravnavali tudi za primere ko jih noben od obravnavanih ni niti hotel, da se vtikajo. Opozorilo in grožnje povzročijo še več škode, ker storilci postanejo le bolj premeteni in začnejo bolje skrivati svinjarije, ki jih počnejo.

V katerih letih si hodila na osnovno? In a je to bila prestolnica, manje mesto, vas? Je bilo dosti pretepenih in zlorabljenih otrok glede katerih socialne niso nič naredile?

New Report

Close