Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v stiski…kam in kako?

v stiski…kam in kako?


A bo oče moral poskrbet za otroka al za žensko?

Pa plačevat kao za otroka še preden se je ta rodil?[/quote]
ja jasno da otroku,komu pa?
dragi moj danes vecino moskih kar lepo prezivljajo zenske,ce to niso zene so pa mame..zal takole se je obrnilo
sami loleki ,se dalec nisto videli kaj pomeni biti pravi moski,vsi bi opletali s svojimi curaki,ko je pa treba dat to isto curo na mizo pa miza izgine..
vsak odrasel clovek se mora zavedati svojih dejanj in nositi posledice le teh ne glede bil moski ali zenska..
ocitno je da je to mnogim znanstvena fantastika..
vecni otroci do 60 leta

Pred kakšnim tednom sem videla oglas para, ki se seli v tujino in nudi brezplačen najem stanovanja v zameno za “čuvanje” in skrb za stanovanje. Je v območju Maribora. Se ne spomnim točno kje sem ga zasledila, je pa bil v enem od nepremičninskem oglasnikov na netu (go home.si, nepremicnine.net in podobno). Bom malo pobrskala, pa daj tudi ti.

Vso srečo ti želim!

To sem tudi našla, verjetno je ugodno (pričakujejo pomoč pri delu okoli hiše), pokliči


Sem za!

EVO NAŠLA (probaj se zmeniti):

srečno!

Jaz sem takoj za,,,seveda bi jo potem tudi rada spoznala
da vidim kam gre moj denar…

Obupana mamica obrni se direktno na materinske domove, nosečnice imajo prednost, in gotovo se bo v doglednem času sprostilo vsaj eno mesto v katerem od materinskih domov, saj zdaj za eno leto mogoče ni nujno, da si na vašem koncu, ker boš na porodniški.

http://pelikan.karitas.si/materinski/

http://med.over.net/telefonske_stevilke/seznam_materinski_domovi_varne_hise.php

Tudi jaz ti svetujem,da sama prekličeš vse materinske domove in se sama pogovoriš z njimi in razložiš svojo situacijo.
Sama sem se pred leti najprej obrnila na CSD,ampak preden so oni kaj naredili v tej smeri sem si nski že sama našla prostor.
Razširi iskanje, v situaciji v kateri si je čisto vseeno tudi če greš v materinski dom na drugi konec Slovenije in potem počasi in predvsem v miru in s streho nad glavo rešuješ situacijo.
Vse dobro ti želim!

Sem takoj za, če Primož prevzame zadevo.
Pa nimam nobene želje po poznanstvu, ker vem, da ji je dovolj hudo.

Ženske, Ida pač namesto na čustvenega – za razliko od mnogih tukaj – preklopi na razumskega pilota.

Face it, kdo bo vzel na lepe oči in brez protiuslug v stanovanje mamico tik pred porodom, brez denarja in rednih prihodkov? So najemodajalci dobrotniki? Sponzorji nesrečnih družin?
(In pojma nimam, zakaj ste Idin prvi odgovor brisali – đizs, dajte bit malo manj melodramatični!)

Imam hči in me je zbodlo recimo, da dekle “ne more k staršem”. Upam, da moj dečva ve, da lahko vedno pride domov po pomoč, nasvet, pogovor. Zakaj pa ta ne more, ne vemo in vse ostalo so zgolj natolcevanja in ugibanja. Ampak – da nimaš prav nikogar – tole je pa žalostno…

Če prav razumem, je tip med časom trajanja veze naredil otroka neki drugi ženski (otrok je že rojen), potem pa je z njim zanosila še ta prva ženska. Odmisliti tipa, kar se preživnine tiče, je huda neumnost in škoda na račun otroka.
No, razen seveda, če želiš, da bo oče neznan, otrok nepriznan in oče brez vseh pravic – in dolžnosti, jasno.

Ženska pa naj se usmeri na oglase, v katerih starejši ponujajo streho nad glavo v zameno za občasno pomoč.

Denarja za plačilo varščine jaz ne mislim nakazovati.

Lepo, da vas je nekaj za:)

Lahko Primož prevzame zadevo in če se nas najde enih 20 bi bilo za začetek dovolj, seveda če se avtorica strinja, prosim napiši, ker bi ti rade pomagale.

Tako je. On naj situacijo malo prežveči, pove kako in kaj, nato se pa žensko obvesti. Do konca akcije bi pa ona tudi lahko že našla kakšno luknjo.


Ah ne bodi naiven.
Tud tiste, ki so najbolj tolkle po Idi, ji očitali zlobo, pokvarjenost,… so razmišljale tolk razumsko, da jo nobena ni vzela na stanovanje.
Sram je pa lahko tud moderatorja, ki je njen post čisto po nepotrebnem brisal, pa je Ida povedala čisto po resnici. Tud ni nikogar žalila, ali komu škodovala, kot so ji babe očitale.

Pa tud koristila nikomur!


Kot tudi drugi ne.
Od tolažilnih besed si bodoča mamica nima kaj pomagat.

pozdravljeni!

ker nimam dostopa do interneta se nisem uspela prej javiti. hvala za vse vaše odgovore in vzpodbudne besede. tukaj je stevilka TRR. že vnaprej se lepo zahvaljujem za vse ki ste se odločili da mi boste pomagali. in seveda se lahko tudi spoznamo da veste komu boste sploh pomagali. SI56 0410 7023 9740 674 Kar se pa tiče Ide pa si njenih besed ne jemljem preveč k srcu ker jaz sama najbolje vem v kakšni situaciji sem se znašla in kakšno je moje življenje. Res še enkrat iskrena hvala vsem ki ste pripravljeni pomagati!

Odgovor na objavo uporabnika
obupana mamica, 30.08.2010 ob 12:54

pozdravljei!

upam da ne bom naletela na en kup negativnih odzivov, vendar sem resnično obupana. sem bodoča mamica. ker sva se s partnerjem razšla v grdih odnosih ( ima otroka z drugo,le tega je spočel v času najine veze in to je spretno prikrival kar nekaj časa ) sem ostala sama. kmalu nisem več zmogla plačevati najemnine sama in ostala sem brez strehe nad glavo. obrnila sem se na CSD kjer seveda niso naredili ničesar. ponudili so mi materinski dom, nato pa ugotovili da so pravzaprav vsi polno zasedeni. trenutno se stistkam v eni sobici pri prijateljici, kar pa je samo začasna rešitev. ko iščem stanovanje pa vedno znova naletim na take, kjer je treba vnaprej plačati pravo bogastvo preden se sploh lahko kam seliš. zanima me če je kje kdo ki oddaja stanovanje v najem in ne zahteva plačila varščine? sem iz območja maribora, najemnino bi plačevala kasneje redno saj je situacija le trenutno res grozna. ne vem več kam se naj obrnem, kmalu bo dojenček tukaj jaz pa se borim in resnično že obupujem. prosim če mi ne odgovarjate taki ki želite samo moralizirati. k staršem ne morem , dejansko nimam nikogar na koga bi se obrnila. ker potem ne bi pisala tukaj in iskala nasvete in pomoč od neznanih ljudi. hvala vsem za odgovore!

 

Pojdi na veselico, spoznaj novega moskega in bodi njegova pa zvesta in te bo pazil (glej da vzemes najbolj takega ki bi tezko dobil punco ampak je ultra prijazen in cim bolj nenasilen). Streha nad glavo garantirana!

Zakaj odpirate teme iz 2010????

Odgovor na objavo uporabnika
Sito, 06.11.2023 ob 05:51

Pojdi na veselico, spoznaj novega moskega in bodi njegova pa zvesta in te bo pazil (glej da vzemes najbolj takega ki bi tezko dobil punco ampak je ultra prijazen in cim bolj nenasilen). Streha nad glavo garantirana!

Mamica ima sedaj že dvanajstletno hčerko, poleg nje še dva otroka ter novega partnerja s hišo!

Ve se boste pa še naslednjih deset let žrle, kako ji boste pomagale 🤣

New Report

Close