Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek V tej vročini uporablja sušilni stroj

V tej vročini uporablja sušilni stroj

Bila sem pri sosedi na kavi in videla, da uporablja sušilni stroj v tej vročini. Jaz dam perilo na stojalo in je večinoma suho v manj kot 1 uri. Sušilni stroj pa melje tudi do dve uri in ji še dodatno segreva hišo. Res ne razumem.

 

38.2 * C mi kaže termometer

Jaz tudi. In? Nimam kje sušiti toliko perila. Imam eno stojalo notri, kjer pa se ne posuši dovolj hitro, pa že tako imamo preveč vlage notri. Poleg tega je zunaj polno saj – belega prahu in soseda ima to na obešenem perilu. Bo dala še enkrat prat. Ker to je pa bolj eko, a ne? Sicer pa naj te ne skrbi za druge. Imamo dobro izolirano hišo, pa tudi klimo, ki jo imamo bolj za razvlaževanje kot pa samo hlajenje. Notri imamo prijetno hladno ob res minimalnem delovanju klime. Zadovoljena?

Jaz tudi. za brisace. 🙂

Sicer so brisace cist trde, mehcalca ne uporabljamo.

Odgovor na objavo uporabnika
Sosedica, 23.07.2022 ob 12:04

Bila sem pri sosedi na kavi in videla, da uporablja sušilni stroj v tej vročini. Jaz dam perilo na stojalo in je večinoma suho v manj kot 1 uri. Sušilni stroj pa melje tudi do dve uri in ji še dodatno segreva hišo. Res ne razumem.

 

VEdno za vse uporabljam sušilni. Tudi na morju.

Je v kleti, hiše dodatno ne segreva.

Ne maram trdih brisač, posteljnine, ki se posuši na soncu.

Če ti je bilo pri njej vroče, naslednjič spijta kavo pri tebi.

Odgovor na objavo uporabnika
Uhbkf, 23.07.2022 ob 12:22

Jaz tudi. za brisace. 🙂

Sicer so brisace cist trde, mehcalca ne uporabljamo.

Trde, grobe brisače so naravni piling 😉

Jaz sušilec uporabljam le, ko ne morem sušiti zunaj. Zvečer obesim, zjutraj poberem, da brisače le niso tako trde.

 

 

Zunaj je zažgan vonj po pogorelem lesu – ja oblak dima  požarpov je nad celo Slovenijo – zavohan že na naselbinah pod  kamniško savinjskimi  Alpami od 9. ure zjutraj – še smrdi…

In kaj za vraga ima tebe za zanimat, če suši perilo v sušilcu, da je mehko dišeče in brez delcev umazanije, prahu, dima, vročinskega smoga? A ji ti plačaš elektriko?

Da obesiš sedaj ven tudi v senco, imaš trde plahte, zacugnjene od perila, da se moraš skoraj gor usest da lahko prepogneš in zložiš.

Odgovor na objavo uporabnika
liar, 23.07.2022 ob 12:33

Trde, grobe brisače so naravni piling 😉

Jaz sušilec uporabljam le, ko ne morem sušiti zunaj. Zvečer obesim, zjutraj poberem, da brisače le niso tako trde.

 

 

Piling se dela pod tušem, ne pa potem z brisačo, da se odmrli delci kože zažrejo v brisačio in se to pojca potem še par dni, ko se z njo brišete.

Trda brisača, posušena zunaj na soncu ali senci v tej vročini se meni usmradi v omari po dveh dneh, pa jih suhe ko poper poberem in zložim. So oprane na 60 stopinj, pa ne s kakšnim smrdljivim , preveč koncentriranim in posledično težko izperljivim  pralnim sredstvom. Pa tudi ne uporabljam mehčalca

Brisače za osebno nego, brisače za kuhinjo in kuhinjski servieti – jaz vedno v sušilcu.

Odgovor na objavo uporabnika
usmrajene brisače po sušenju, 23.07.2022 ob 12:37

Piling se dela pod tušem, ne pa potem z brisačo, da se odmrli delci kože zažrejo v brisačio in se to pojca potem še par dni, ko se z njo brišete.

Trda brisača, posušena zunaj na soncu ali senci v tej vročini se meni usmradi v omari po dveh dneh, pa jih suhe ko poper poberem in zložim. So oprane na 60 stopinj, pa ne s kakšnim smrdljivim , preveč koncentriranim in posledično težko izperljivim  pralnim sredstvom. Pa tudi ne uporabljam mehčalca

Brisače za osebno nego, brisače za kuhinjo in kuhinjski servieti – jaz vedno v sušilcu.

Saj zato zvečer obesim, zjutraj poberem. Nikoli ne smrdijo. Mehčalca za belo ne uporabljam, perem z nekim hoferjevim praškom, ki mi opere bolje kot vsi persili in arieli in ne vem še kaj skupaj.

Pa brisačo uporabim samo 1x, pol gre prat, na 90.

Vedno uporabljam sušilni stroj. Včasih istočasno prižgem klimo..  Največkrat dam sušit, ko grem od doma.

 

Malo kmečko zgledajo cunje na spagi, ali na stojalu. Kakšne stare mame še razumem .   Kdor ima čut za estetiko ne bo gledal gat, kako plapolajo v vetru.

 

Kdo bi razumel ta svet. V vrocini susijo v susilcu, kopajo se v notranjih bazenih, malo stran pa lepo jezero, piiejo vodo kupljeno v trgovini, iz pipe jim pa tece pitna. Ni cudno da gre vse v maloro.

Trde brisače pridejo če jih peres pod  60 stopinj.

Odgovor na objavo uporabnika
Di793, 23.07.2022 ob 12:47

Malo kmečko zgledajo cunje na spagi, ali na stojalu. Kakšne stare mame še razumem .   Kdor ima čut za estetiko ne bo gledal gat, kako plapolajo v vetru.

 

No ja, take že:

 

Don't hang knickers on the line? I say pants to that! Claudia Connell vows  to keep hanging her intimates on the washing line come laundry day despite  old fashioned notions | Daily

Takih pa res ne:

 

Washing Line Underwear Images – Browse 2,341 Stock Photos, Vectors, and  Video | Adobe Stock

 

Skoz sušim v sušilcu, poleti in pozimi, razen npr.kopalk in svile ne. Perilo je mehko, dišeče predvsem brisače, ni ga potrebno likati, samo zložim v omaro in to je to.  Sušilni stroj s kondenzatorjem ne segreva prostora in porabi malo energije.

Odgovor na objavo uporabnika
terra637, 23.07.2022 ob 13:29

Kdo bi razumel ta svet. V vrocini susijo v susilcu, kopajo se v notranjih bazenih, malo stran pa lepo jezero, piiejo vodo kupljeno v trgovini, iz pipe jim pa tece pitna. Ni cudno da gre vse v maloro.

ne kopam se v bazenih, še manj stoječih vodah ( nobenih jezerih in gramoznicah napolnjennih z vodo ) , vodo pijem iz pipe, ker imam to srečo in čast, da jo lahko, ne kupujem je v plastenkah, tudi ko kam grem si vzamem od doma svojo- imam termosko 2 l, pa vodo not, pa dotankam, če je treba.

Še tole: zadnjič videno tako lepo idilično realno: dva lovila postrvi v kamniški Bistrici,  pobila jih kar tam  in spucala drobovje v tok vode, spodaj 30m sta se pa ena ženska i nmoški predajala užitkom pretočne poličke- sta dobila potem ta ribja črevca v usta 🙂  Sicer ribičema očitam samo to, da sta vsem na očeh pobijala ribe z švicar nožem po glavi, unadva sta se pa namakala popolnoma na svojo odgovornost na nejavnem kopališču 🙂

Spet brisače pa Iz Kopra pa galerijka. Je sploh ne vroče, saj me tudi roka boli, pa gŕe z levo, pa da so novice tekoče Ni pa drugače 500 evrov, če je možn9🙃☺

jaz sem brisače letos samo enkrat sušila zunaj, pa sem jih mogla vse še enkrat oprat, ker so na sosednjo njivo zlival gnojnico.

Ravno po tem se mi Balkanci razlikujemo od zahodnjakov. Da guramo svoj nos tja kamor ni treba.

Tudi meni se to zdi bedasto .. pa kakšni izgovori … občutljivčki …

Odgovor na objavo uporabnika
-misst-, 23.07.2022 ob 12:25

Če ti je bilo pri njej vroče, naslednjič spijta kavo pri tebi.

Točno tako.

Hkrati pa jamrajo koliko je elektrike za plačat in naj jim država priskoči na pomoč. Svet je res šel v maloro.

Tudi jaz uporbljam susilca..imamo klimo ..kje problem

Avtorica, ne moreš takih tem odpirat na tem forumu. Kje je pri monkljah stopnja zavedanja…. Daleč, daleč.

Tako kot je letos jasno, da gre svet energetsko v maloro, še ni bilo nikoli jasno. A monklje prižgejo sušilec, robota in klimo pa jo mahnejo z avtom s klimo na polno v Citya na hladen gin tonic. To je nivo monkelj, ki ne bere ga drugega, kot Mon, fb in instagram in katerih noga ni nikoli stopila na skandinavska tla.

New Report

Close