Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek V tej vročini uporablja sušilni stroj

V tej vročini uporablja sušilni stroj

Vse sušim zunaj, razen v redkih primerih na podstrešju.

Ko piha burja in sije sonce, jaz pa naj cunje tlačim v sušilni stroj? Meni je lepo videti lepo, čisto perilo, ki je lepo obešeno in plapola v vetru…

Sonce tudi pomori vse bakterije, če je slučajno še kje kakšna.

Odgovor na objavo uporabnika
Sosedica, 23.07.2022 ob 12:04

Bila sem pri sosedi na kavi in videla, da uporablja sušilni stroj v tej vročini. Jaz dam perilo na stojalo in je večinoma suho v manj kot 1 uri. Sušilni stroj pa melje tudi do dve uri in ji še dodatno segreva hišo. Res ne razumem.

 

Klasična mončika. Namesto, da bi uživala v kavi in družbi ona poskenira in opazi vse kar ni po njenem okusu. Samo da lahko gobec otresa. 🤣

.https://www.youtube.com/watch?v=PWlIxAZqPuY

 

Odgovor na objavo uporabnika
Nižja stopnja, 23.07.2022 ob 15:34

Avtorica, ne moreš takih tem odpirat na tem forumu. Kje je pri monkljah stopnja zavedanja…. Daleč, daleč.

Tako kot je letos jasno, da gre svet energetsko v maloro, še ni bilo nikoli jasno. A monklje prižgejo sušilec, robota in klimo pa jo mahnejo z avtom s klimo na polno v Citya na hladen gin tonic. To je nivo monkelj, ki ne bere ga drugega, kot Mon, fb in instagram in katerih noga ni nikoli stopila na skandinavska tla.

bla, bla, bla  modrivrag…. Je tvoja noga stopila morda že kdaj na skandinavska tla?

Odgovor na objavo uporabnika
nona iz 20. stoletja, 23.07.2022 ob 15:39

Vse sušim zunaj, razen v redkih primerih na podstrešju.

Ko piha burja in sije sonce, jaz pa naj cunje tlačim v sušilni stroj? Meni je lepo videti lepo, čisto perilo, ki je lepo obešeno in plapola v vetru…

Sonce tudi pomori vse bakterije, če je slučajno še kje kakšna.

Očitno nimaš kakšne njive v bližini , kjer tako fajn polivajo gnojnico vsaj pol leta, pred dežjem intenzivno. Ni šans, da tako perilo sučeno na soncu in zraku pomešano z vonjem gnojnice pospraviš v omaro.

Ne uporabljam mehčalca, ne želim umetnega vonja, še manj pa vonja po kravjem dreku  in urinu v svojem opranem in posušenem perilu.

Odgovor na objavo uporabnika
terra637, 23.07.2022 ob 13:29

Kdo bi razumel ta svet. V vrocini susijo v susilcu, kopajo se v notranjih bazenih, malo stran pa lepo jezero, piiejo vodo kupljeno v trgovini, iz pipe jim pa tece pitna. Ni cudno da gre vse v maloro.

Dobro povedano.

Vse susim na stojalu, že od nekdaj, danes že drugi stroj. Ampak brisače pa dam v sušilec. Zvečer jih dam prat, sušilec za zalaufam okrog 11, preden grem spat. Pa še to enkrat ali dvakrat tedensko.

Važno, da se jamra kako je vse drago, elektrika, gorivo, plin,…jst se res ne čudim da greš svet v maloro. Vse razvajeno, obup! Šla je zdrava pamet!

Kjer je mogoče, ne trosim energentov po nepotrebnem. Perilo praviloma sušimo na stojalu na prostem, klimo uporabljam redko, saj zracim ponoci in imam čez dan rolete do dna, za kratke razdalje hodim pes ali s kolesom. Ko sem brala kako pri 30+ sušite v stroju, sem mislila, da se hecate.

Odgovor na objavo uporabnika
kravji parfum z njive osmradi perilo, 23.07.2022 ob 15:50

Očitno nimaš kakšne njive v bližini , kjer tako fajn polivajo gnojnico vsaj pol leta, pred dežjem intenzivno. Ni šans, da tako perilo sučeno na soncu in zraku pomešano z vonjem gnojnice pospraviš v omaro.

Ne uporabljam mehčalca, ne želim umetnega vonja, še manj pa vonja po kravjem dreku  in urinu v svojem opranem in posušenem perilu.

Gnojnico pri nas redkokdaj polivajo, če se zgodi, da zunaj smrdi, obesim perilo na kašči. Moje oprano perilo nikoli ne smrdi, ko ga pospravljam.

Adijo pamet, zunaj skoraj 40 stopinj, vi pa sušite cunje v sušilcu. Groza, kam gre ta svet.

 

Odgovor na objavo uporabnika
nona iz 20. stoletja, 03.08.2022 ob 22:32

Gnojnico pri nas redkokdaj polivajo, če se zgodi, da zunaj smrdi, obesim perilo na kašči. Moje oprano perilo nikoli ne smrdi, ko ga pospravljam.

Adijo pamet, zunaj skoraj 40 stopinj, vi pa sušite cunje v sušilcu. Groza, kam gre ta svet.

 

Nimam kašče. Blagor tebi za to nostalgično razkošje. Meni bi jo bilo škoda uporabit za sušenje perila – bi se raje vsak teden v njej dobro poseksala.

Če bi mi elektriko plačala ti, bi mi imela pravico moralizirati. Znesek računa je sedaj poleti med 17 in 22 EUR na mesec. Za vse v hiši -tudi za klimo in sušilni stroj pri 35 stopinjah zunaj. Sicer jaz perem in sušim ponoči, ko je poceni tok in zunaj samo 16-19 stopinj.  A to šteje pri tebi kot olajševalna okoliščina ? ( sarkazem off)..

Nismo direkt na “kmetih” kot ti, sem periferija velikega mesta – in nisem nobena fina rit, ker tako ciljaš. Ampak res – kdo za vraga mi ima pravico za očitat in levite pet, če sušim v sušilcu in sama plačam račun za elektriko tudi poleti?  Ti s kaščo še najmanj – prihrani za svoje vnuke. Groza, kam gre miselnost non iz 20. stoletja 🙂

 

 

Predvidevam, da potem vso perilo zlikaš? Ker kot prava monklja mora biti vse zlikano in poštirkano, a ne? Razmisli o tem početju ali je res smiselno trošiti energijo za tako neumno razvado?

Odgovor na objavo uporabnika
likalnica, 04.08.2022 ob 07:46

Predvidevam, da potem vso perilo zlikaš? Ker kot prava monklja mora biti vse zlikano in poštirkano, a ne? Razmisli o tem početju ali je res smiselno trošiti energijo za tako neumno razvado?

 

Perilo posušeno v sušilcu je nezmečkano, mehko, ni treba nič štirkat in likat.

New Report

Close