Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek V trenutku obupa ….

V trenutku obupa ….

Prijatelji, še enkrat eno lepo dobro jutro.
Za vse, ki se boste danes znašli kljub lepo
naraščajoči lunici, svetli samo za nas, bolj
zglancani samo za nas, s prelepim odsevom
– samo za nas, z možnostjo z njo in ob njej
sanjati – tudi samo za nas ……
torej, če se boste znašli morda v nekem
čudnem ali nostalgičnem razpoloženju, izpisujem tole zgodbico, ker mi je tako všeč in ker je v njej toliko življenjske resnice. In ko jo boste prebrali, si prižgite svečko in skozi soj njenega plamena pošičite, kot bi dejala severnica, svojoPOZITIV VAJBRJŠEN !

———————————————-
Tistega dne se je pri meni oglasil prijatelj prav v trenutku, ko sem bil precej potrt.
“Kaj te teži?” me je vprašal.
“Sama smola se me drži … Kakorkoli se obrnem, vsi so proti meni. Sit sem že takšnega življenja ..”
Prijatelj me je pozorno pogledal in me vprašal:
“Imaš morda svečo? Da, svečo. Prinesi jo, prosim.”
“Kaj ti bo sveča?” sem ga začudeno pogledal. “Saj imamo elektriko.”
“Ne sprašuj,” je dejal strogo. “Prinesei svečo in ugasni luč”.
Odšel sem v kuhinjo in se vrnil s svečo. Prijatelj jo je prižgal.
“Zdaj pa glej, kaj bom naredil.” Začel je obračati svečo v vseh smereh. Njen plamen je poplesaval v temi.
“Kakšne vragolije pa zganjaš?” sem ga vprašal, ker nisem razumel njegovega početja.
“To niso vragolije,” je ostal prijatelj resen. “To je življenje samo … Poglej, vrtim svečo na desno, na levo, jo obrnem, da je njen plamen spodaj … Kakorkoli jo obrnem, njen plamen se vedno obrne navzgor … In ne pozabi, to je samo sveča, majhen nezavedajoč se plamen, ti pa si – ČLOVEK, razumno bitje!”

Nič drugega ni rekel, le svečo je obračal v vseh smereh, jaz pa sem kot začaran opazoval plamen, ki se je dvigal pokonci in ves čas gorel navzgor …..
—————————————————

Tako, prijatelji moji mili in dragi, danes bomo tudi mi ves čas goreli – NAVZGOR! kajneda? Tja gori bomo pogledali, tam gori bomo iskali tisto … kar je tam gori prav in samo za nas … morda je to ena od srečnih zvezd, morda je to pozitivna energija, morda je to kanček vedrega modrega neba, morda mali beli oblaček, morda misel nekoga, ki ni blizu nas, je daleč od nas, pa vemo, da nas objema, da nam pošilja lepo željol, ki jo lahko preberemo … tam gori, visoko gori v zraku …. morda je to …. nekaj, česar ne moremo prijeti, spraviti in odnesti domov v predal, ampak bomo shranili v srce in odnesli s seboj in bo vedno z nami, kadrkoli si bomo tega zaželeli, bo v nas in ob nas ……

In danes bo veliko naših lepih misli najbrž za nešega Bruskastega Silvotovega Saška !!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Marija, da bomo danes goreli navzgor, je tudi tvoja zasluga :))) Dobro jutro in hvala za prijetno in poučno zgodbico :)))

…. slišati je bilo petje ptice ,
ki je bilo tako blagoglasno kot poezija .
Mariči , poj naprej .
Hvala .

Nekateri pač vedno potrebujemo nekoga, ki nam odpira učke.
In jaz ? Jaz potrebujem tvoja jutranja razmišljanja Mariči . . .

Mariči….hvala ti, ker si pomislila tudi name in ker vem, da misliš na nas vsak dan sproti in nam vsak dan sproti želiš lepe in prijazne dni….

Lubčka od Saškota.

lepe misli in pot navzgor ne da;-)

jest skoz pravim da kolena hudo trpijo po kuclju navzdol:))

čeprav brez gori – doli pa tud ne gre…..

bruskotu pa velik lbezni še naprej – tq

pa cmakam tudi – mende – in to danes spešl B/S/S – ja :)))

protekcija mora bit pa magar sam za RD:)))

S.O.S.

Ne da :)))))))))))))))))))))))))))))

No , lepa reč … jaz sem pa danes prav globoko v breznu obupa in nisem čist sigurna , da bi mi tvoja zgodbica ta moment lahko dvignila razpoloženje.
Ma , jaz sem borka , pa si pravim – bo že , prej ali slej , enkrat že …

Marija , vseeno hvala (kot da bi vedela , da je nekje nekdo , ki je na tleh , kaj 🙂

Nikita je danes ku ena merda

ma merda :))))) pozna se, da te malo manj crklamo a ne da :))))) Vseeno 🙂 današnji dan bo ziher full lep, zunaj soonce, tko da…. :)))

Nikitka, lep dan!

Jani

Čas je da,Se nam ta merda prepusti…
Naj kar lepo na široko odpre oči…
Usta v nasmeh nariše….
Pol se res ji sam dober piše…
Nikitka hoj,postoj,nikar se nas ti nč ne boj..
Bo sladko,smešno in opolzko…
verjemi ,****res ti nau več čist nč grozno…
le poslušaj Muco,ki ti govori,
saj sama bla je včeri MERDA ZA 3!!!
Cmočke za mojo NIkitko!****

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

New Report

Close