Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V vedno večjih dvomih sem, da BOG resnično obstaja…

V vedno večjih dvomih sem, da BOG resnično obstaja…

Avtorica, ki tako vneto iščeš resnico, ti povem, da je resnica v tebi, a je ne opaziš, ker zaradi nizke samozavesti preveč idealiziraš sebe, saj se želiš zaščititi pred občutki ponižanja, ki so del tebe.
Ko boš razumela od kje prihaja in kaj oblikuje našo vero v boga, ti bo povsem jasno zakaj si razočarana in kaj je potrebno storiti.
V razmislek le to, da si bila velikokrat razočarana nad svojimi starši ter dobila občutek, da ne spadaš v ta krut svet.
Tvoja vera zato še vedno ohranja ta občutek in posledično tvojo usodo, ki pa ni nič drugega kot lažno upanje, da te bo svet in družba končno sprejela.
Zato je tvoj bog mrtev, ker je tvoja vera nerealna.
Ko nehaš delovati iz tega centra ali ega, ko nehaš iskati potrditve in tolažbe, ko nehaš manipulirati s sabo in nehaš sprejemati le tista mnenja, ki ti ustrezajo in sprejmeš odgovornost za svoje življenje, potem je čas za preobrazbo.

Hvala za ta zapis @Robi, ga bom večkrat prebrala in ga temeljito analizirala.
Imaš pa v določenem delu tako ZELO prav, da me je oblila kar kurja polt. 😉
Srečno, Robi!

Sem samo povedala moj vtis o njej na njen način, po prebranih izpostavljenih temah. V tej temi pa sem se oglasila zato, ker vem kako čustveni vampirji delujejo in koga morijo. Znaki so jasni vendar le ljudem, ki so že spoznali resnico, ostali boste še plačali ceno zorenja. Tudi ti ker je evidentno, da ne skapiraš, da npr tega:
“Itak da je bog sila… Ustvarjalno vesolje, energija.. kliči kot želiš.. Jaz te energije ne zanikam, saj me je ustvarila. In mojega otroka, ki se je kljub skrbni zaščiti zaplodil in rodil zdrav. Čudež.. ki mu je bilo namenjeno živeti. Ne moreš ob temu vedenju delati splava, enostavno ne moreš.” Ne more napisati zdrav, zrel in osebnostno samostojen človek. Kajti tak človek se proti “Itak da je bog sila… Ustvarjalno vesolje, energija.. kliči kot želiš..” skrbno ne ščiti, temveč skrbno sodeluje. Norost dotične vidim tudi v tem, ker piše da energij ne zanika, hkrati pa trdi da je to njen otrok.

Mislim da ti ne bi škodilo, da si kaj prebereš o čustvenih vampirjih in psihopatih. Ampak dobro, vsakemu po njegovih delih…

Religije so nastale za lažje manipuliranje in vladanje. Opij za ljudstvo in pranje možganov… Ali je Bog ali ga ni bo večno vprašanje. Glede na to kaj dopušča, da se dogaja na tem svetu bi rekel, da ga ni ali pa je popolnoma pozabil na svojo stvaritev.

Zame je vera v Boga (ali katerokoli drugo ‘nadbitje’ ali ‘nadbitja’) uteha. Samo uteha in nič več. Pa ne bi rekla za naivneže, prej za bolj občutljive, nežne, ki bi brez te utehe veliko težje shajali.


Malenkost.. ampak kot vidiš sem že nekaj napadov prejela. O tem sem govorila.
Tudi jaz mesa ne jem.. hinduizma ne poznam dobro, me pa vzhodna filozofija zanima.
No, če te ni odvrnil napad name s strani osebe gola resnica in si človek, ki rad sam spozna osebo v živo.. bi me res veselila pijača s teboj. Če si slučajno registrirana, se lahko preko zs zmeniva..[/quote]

Z veseljem bi se dobila s teboj na pijači, ampak žal nisem registrirana in ne vem kako bi se lahko dogovorili. Ni se pa za TUKAJ za izpostavljat, ker nekateri ZELO OČITNO samo čakajo, da lahko “sodijo” in etiketirajo druge, ki jim v bistvu nič nočejo!!!!
Seveda pa ti, ki “sodijo” ob tem pozabljajo, da njihove IZREČENE BESEDE največ povejo o njih samih in nič o tistemu kateremu so bile namenjene.


@Takole
… veš midve sva že večkrat klepetali ( tudi v temi, ki jo izpostavlja @g.r.) in moj vtis o tebi je, da si zelo srčna in iskrena oseba, ter daleč od tega, kar ti očita @g.r.[/quote]
Hvala ti!
Res se pa ni za izpostavljat z maili ali registriranimi imeni tu gor, se strinjam s teboj. Ne vem pa, kako naj izmenjava kontakt.. škoda.. tudi ti se meni zdiš srčna.
Kot vidiš, bo gr vedno našel kaj proti meni in analiziral moje besede v nulo.. na koncu to, da si dovolim svojega otroka jemati kot stvarjenje ustvarjalne enegije in kot svojega sina. Ja, si lahko dovolim oboje.. je moje jajčece notri in je čudež, da je kljub skrbni zaščiti on na svetu. Pika konec!
In mnenje osebe, ki nikoli ne izpostavi samega sebe in svoje lastne izkušnje.. temveč samo pametuje o tem, kako bi morali mi ostali živeti, videti, slišati, se obnašati, pisati, govoriti.. meni ne pomeni nič. Če vidi v meni čustvenega vampirja, je to njegov odraz. S kakšno pravico si tak osebek sploh jemlje ostale oklicati z norimi, ker se ne strinjamo z njegovimi nazori? S kakšno pravico si on jemlje, da me okrona z nezdravo, nezrelo in osebnostno nesamostojnim človekom? Zanimivo, res, kako se nekateri obnašajo, kot da so Boga za j… prijeli…. Eni so pa res, kaj… Bi rekla, da je zelo nesrečen in osamljen človek, ki svoj gnev stresa na druge.
No, ja.. vsak ima svoje užitke..
Sicer je pa zanimivo tudi to, da je Samski iskalec oziroma Realnež poniknil ravno takrat, ko se je pojavila gola resnica…..

S človeškega stališča bi te morda morala pustiti pri miru in spoštovati to vero, ki je tebi v uteho, ker pa sem logik, bi ti vseeno prišepnila, da to, kar pišeš, ni nikakršen dokaz za to, da bog dejansko obstaja. In verjemi, da tvoje življenje ne bi bilo prav nič prazno brez vere. Ker si očitno dober in poduhovljen človek, bi bila to tudi brez maše in biblije in predvsem brez nesmiselnega balasta.

Moj nasvet:
pojdi v Međugorje.
Sama se prepričaj, kaj je na tem.

http://www.medjugorje.si/romanja-medjugorje-medugorje.html

New Report

Close