Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vabilo glasovanje za Slovenko leta – Kristina Modic

Vabilo glasovanje za Slovenko leta – Kristina Modic

Imam zelo podobno izkusnjo in vem, da nisem edini. Pred zarometi je res krasna, dobra, pozrtvovalna in se in se superlativov lahko nastejemo. Ko zarometi ugasnejo pa ena velika zalost in beda.
Zakljucek enak: NE HVALA.
So me leta in izkusnje naucile, da se je pametno izogibati ljudem, ki hlepijo po slavi in Kristina je zelo zelo lacna. Zelo dalec od vseh nastetih superlativov.

Ji pa zelim vse dobro in predvsem veliko zdravja. Mogoce se popravek nekoga visje. Najprej je bila glasna na neplodnosti in zrusila kar se je dalo. Nato je zbolela in se je sedaj spet vrnila na neplodnost. Mogoce nepomembno, no ali pa ne.[/quote]

Ne, hvala – je seveda vajina pravica. Kar izvolita.

Vendar pa kot človek, ki je rakasti štoriji blizu in pozna vse tu omenjene vpletene vama (in vsem ostalim, ki le berejo) povem, da so vajini izpeljani zaključki čista neumnost.
Da niti ne govorim o tem kako nezrelo in trapasto je soditi ljudi, ki jih človek ne pozna osebno.

Glede FBja… kar številni smo, ki imamo tam svoje osebne prijatelje – in le njih. Če sta želela kontakt bi morala nasloviti svoje pisanje na društvo, ki ga Kristina predstavlja. Temu bi se vedno lahko pridružila, če bi to seveda želela. Saj povsod jasno pove, da govori v imenu društva bolnikov .

Sicer pa… Blue… a si na tisto vprašanje, ki je sledilo tvojemu pisanju in prošnji odgovoril? SI razvil debato ali odnos ali je bil to konec?

Po drugi strani pa je treba pomisliti tudi na to, da tudi ljudje ki se razdajajo in delajo za dobro drugih – so le ljudje – in jim dovoliti nekaj lastne zasebnosti.
Zato se bom tudi jaz zdajle nehal vtikati v druge in bom povedal le še to, da jaz Kristino podpiram.

Razmišljam, da prijateljevanje na FB ni prostor za resne pogovore in vzpostavitev stika za zasebne “težave”.
FB je namenjen zabavi, seznanjanju kaj se dogaja in druženju.
Za resen pogovor je bolje uporabiti npr. telefonski klic, e-pismo, osebni obisk, seveda v prostorih in času delovanja društva.

Žal mi je, da ste imeli slabo izkušnjo, še bolj žal pa mi je, da ste si na podlagi tega ustvarili sliko o človeku, ki vam jo težko kaj spremeni.
Če boste tako ravnali z vsemi, boste na koncu ostali sami, saj vsakdo kdaj ravna drugače od naših pričakovanj.
Upam, da vas nisem sedaj razočarala in naslednjič, ko “bom na tapeti”, ne boste kaj podobnega rekli zame. 🙂

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Andreja menda tega ne pišeš čisto resno 🙂 Fb ni prav veliko drugačen od tega sistema kjer marsikdo postavlja hudo resna vprašanja in dobi temu primeren odgovor.
Sliko o ljudeh si pa ustvarjamo ob vseh mogočih situacijah in ravnanje človeka v trenutkih, ki niso javni povedo veliko. Zelo veliko. Pravzaprav si upam trditi, da taki trenutki povedo o osebi veliko več kot javno pisanje na forum kjer se nekdo pač potrudi kazati svojo sliko na nekoliko umeten način.

Rok brez zamere ampak tako kot jaz tebi ne oporekam in ne izpodbijam tvojega mnenja ampak le pišem o svoji izkušnji bi bilo prav, da tudi ti dovoliš obratno. Razen če je ta post namenjen samo hvali in je vse ostalo prepovedano. Si upam trditi, da dotično osebo poznam osebno veliko dlje od tebe in pač ne morem napisati ničesar prav lepega. Glasovali bodo pa seveda več ali manj ljudje, ki kandidatov osebno ne poznajo in bodo verjeli napisanem hvalospevu novinarjev ali pa ne. To pa zame še vedno ne pomeni, da ne bi smel napisat svojega mnenja.

Kristini ne želim čisto nič slabega ampak od Slovenke leta je pa svetlobna leta daleč. Slovenka leta je zame pač veliko veliko več. O tem, da so naziv razvrednostili že v preteklosti ravno z izborom oseb, ki to niso, so pa že drugi pisali.

No… vsekakor nimam nič proti tvojemu mnenju, do katerega imaš vso pravico na kakršnihkoli temeljih že je.
Če poznaš dotično gospo dlje kot cca 7 let jo res poznaš dlje od mene – kar pa tudi niti ni bistvo debate in zato o tem ne bi več.

Sicer pa je bilo moje prejšnje pisanje namenjeno citiranima avtorjema.

V preteklosti sem (smo? … ste tudi vi?) marsikdaj podvomila v izbor, predvsem v zmago kakšne kandidatke. Ampak s temi stvarmi je tako – kdor že poklicno nastopa v javnosti, ima veliko več možnosti, da ljudje glasujejo zanj, pa tudi to, da nekdo pokupi cele pakete Jane in pošlje vse izpolnjene glasovnice ni ravno prepovedano … ni etično, a je dovoljeno. Sama sem bila vedno za skromna imena – male ženske, ki so nekako le prišle v izbor, še posebno, če je njihov cilj izpostaviti dobroto, pogumnost, srčnost, nek družbeni presežek, posameznice, ki po tem izstopajo. Če kdaj, rabimo prav v teh časih posameznike, ki se potrudijo in izstopajo. – kot pravi Vafeljka.

New Report

Close