Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vabljena na poroko, ampak…

Vabljena na poroko, ampak…

…s partnerjem ne moreva iti. Ker sta mladoporočenca najina prijatelja, me zanima, ali bi vi prav tako kupili darilo oz dali denar, četudi se poroke ne bi udeležili?

Predvsem si ne znam predstavljat, kaj bi mi lahko preprečilo da bi šla na poroko prijateljev. Če sta res prijatelja, je edino, kar bi lahko “prišlo vmes” smrt v družini.

Osebno bi po njuni poroki, ko se vrneta že s potovanja, če gresta vprašala, če lahko pridemo voščit, ker nismo mogli na poroko in bi jima ob tej priložnosti kaj praktičnega dala.

nova
Uredništvo priporoča

A če naprimer, za njun rojstni dan ne greš na požrtijo, tudi nič darila ni??

Butasto!

Če sta vajina prijatelja, jima bosta kupila darilo, jasno. Če ne bosta na poroki, to z darilom samim nima nobene veze.

Vsekakor bi se čimprej po poroki najavila na obisk, jima zaželela srečo in seveda dala tudi darilce.
Nikakor ne denarja (razen izjemoma ne podarjam denarja) in tudi kakega “praktičnega” darila (brisače, posteljnina, likalniki, piskri in podobna šara) ne. Razen če res veš, da nekaj od tega potrebujeta in vsaj približno veš, kako naj bi to zgledalo.

Ja, seveda. Mislim, da je to dogodek, ki se ga morajo najbližji prijatelji spomniti s primernim darilom.

Nama se je zgodilo podobno. Na poroko nisva mogla it, ker sva se na tisti dan udeležila poroke mojega brata. Prijateljica je seveda to razumela. Sva ju pa kasneje obiskala in nesla tudi darilo.

Hja, si pač brez širine.
Lahko ima kdo operacijo na tisti dan ali kak dan prej. Lahko ima kdo od njiju kemoterapijo in ni za med ljudi. Lahko gre ona rodit. Mogoče sta bila že prej povabljena na kakšno drugo poroko/krst/maturantski ples … Lahko bosta na potovanju, ki sta ga organizirala in rezervirala že leto dni prej. Lahko bosta na izobraževanju tisoč km proč. Tekmi za reprezentanco.

Se je že zgodilo. Smo šli par tednov kasneje na obisk in nesli darilo.

Bi in sem.

Seveda se spodobi,da kljub temu, če ne bosta na poroki,prineseta darilo.

Hja, si pač brez širine.
Lahko ima kdo operacijo na tisti dan ali kak dan prej. Lahko ima kdo od njiju kemoterapijo in ni za med ljudi. Lahko gre ona rodit. Mogoče sta bila že prej povabljena na kakšno drugo poroko/krst/maturantski ples … Lahko bosta na potovanju, ki sta ga organizirala in rezervirala že leto dni prej. Lahko bosta na izobraževanju tisoč km proč. Tekmi za reprezentanco.[/quote]

Podpis pod tole!

Kaj bi jima pa prinesli kot darilo? Naj povem, da večino stvari že imata… denarja v tem primeru v kuverti ne bi nosila. Razmišljala sem o kakšnem bonu… kakršenkoli predlog? 🙂

meni je logika, da četudi se ne morem odzvati povabilu (na poroko, rd, itd.) pridem in voščim in zaželim vse lepo in srečo, takrat ko lahko…
…saj pa darilo ni nekaj s čimer poplačaš stroške, ki jih bodo oni imeli s tvojo prisotnostjo…
še več – če gre za prijatelje – ti pač kaj takega sploh ne bi smelo priti na misel…darilo daš, ker želiš prijatelju to podariti – neglede na to ali on tebe povabi ali ne…
tako jaz za svoje prijatelje npr. ko imajo osebni praznik nikoli ne čakam – da me najprej povabijo, in potem grem v nakup darila…ampak jih sama želim presenetiti in jim podariti nekaj kar jih bo razveselilo…in jim to podarim, jim voščim – četudi oni morebiti nimajo organiziranega slavja za rd in ne vabijo nikogar in posebej ne praznujejo…sama prej vse prištimam in potem ga pokličem če se lahko oglasim ali da se dobiva kje na kofektu,da mu voščim ob prazniku…in mu prinesem tisto, kar sem se sama namenila mu podariti, da ga razveselim…
n

Hja, si pač brez širine.
Lahko ima kdo operacijo na tisti dan ali kak dan prej. Lahko ima kdo od njiju kemoterapijo in ni za med ljudi. Lahko gre ona rodit. Mogoče sta bila že prej povabljena na kakšno drugo poroko/krst/maturantski ples … Lahko bosta na potovanju, ki sta ga organizirala in rezervirala že leto dni prej. Lahko bosta na izobraževanju tisoč km proč. Tekmi za reprezentanco.[/quote]

Podpis pod tole!

Kaj bi jima pa prinesli kot darilo? Naj povem, da večino stvari že imata… denarja v tem primeru v kuverti ne bi nosila. Razmišljala sem o kakšnem bonu… kakršenkoli predlog? :)[/quote]

Bon je isto kot denar. Pravzaprav slabše, saj mora bon človek porabit v točno določeni štacuni, denar pa lahko kjerkoli.
Takim, ki že vse imajo, jaz kupim kakšno bolj umetniško zadevo, kako grafiko, kipec, kakšno miniaturico, lahko tudi kak lep plakat s primerno tematiko, skratka kaj takega, kar ostane za spomin. Se da dobit tudi za čisto zmerno ceno marsikaj. Seveda je pa vse odvisno od obdarovancev, obdarovalca in financ le-tega. Nekaterim take stvari pač nič ne pomenijo. Za take je pa res najboljše bon iz BTC-ja…

Služba?????

Hja, si pač brez širine.
Lahko ima kdo operacijo na tisti dan ali kak dan prej. Lahko ima kdo od njiju kemoterapijo in ni za med ljudi. Lahko gre ona rodit. Mogoče sta bila že prej povabljena na kakšno drugo poroko/krst/maturantski ples … Lahko bosta na potovanju, ki sta ga organizirala in rezervirala že leto dni prej. Lahko bosta na izobraževanju tisoč km proč. Tekmi za reprezentanco.[/quote]

Podpis pod tole!

Kaj bi jima pa prinesli kot darilo? Naj povem, da večino stvari že imata… denarja v tem primeru v kuverti ne bi nosila. Razmišljala sem o kakšnem bonu… kakršenkoli predlog? :)[/quote]

No, odvisno, kakšni osebi sta. Lahko poiščeš kakšen malo bolj luksuzen set za kavo ali dražjo kafetjero, če na primer kuhata kavo na tak način. Jaz sem prijateljici, ki se je poročila s tujcem in ne bi mogla v tujino vleči velikih paketov (jih tudi ni, seveda je dobila en kup klasičnih poročnih daril, pa je vse pustila pri starših) kupila luksuzne dizajnerske ključavnice za na kufre (veliko potujeta). Res drobceno darilo, ampak vem, da ona zna cenit in da je vedela pravo vrednost, čeprav se je mogoče komu zdelo, da sem prinesla darilo za pet evrov.

Midva na poroko kolegice tudi nisva šla (dolga zgodba) pa sva darilo vseeno nesla. Ta druga, ki pa sploh povabila ni (se je pametno delala da je pozabila povabiti, ja kao) pa tudi darila nisem nesla. Za take mi dol visi. Če se vidite “vsak dan”, darilo definitivno nesite.

zdaj dobiš romantične bone za dva ,razna razvajanja,masaže,zakup wellnesa za dva,za v savno…mladoporočenca bi se imela lepo in nepozabno,saj spomini tudi štejejo!

New Report

Close