Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vam je to sexy ali je punca predebela?

Vam je to sexy ali je punca predebela?


Jaz sem svoje mnenje izrazila. Ti si pa usuvala gnoj s svojimi besedami.
Ne, v celulitu ni lepote, kot je tudi ni v zanemarjenih zobeh in glivičnih nohtih. In popolnoma vsako od teh stvari lahko človek prepreči. Pa imejte izgovore za svoj celulit v slabih genih. A ko pogledaš, kaj počne oseba, nima to popolnoma nič z geni. Če redno telovadiš in ne ješ mastno hrano, celulita nimaš.[/quote]

lepota je onstran tega.
ko boš imela celulit in nekega dne ga boš imela, upam,d a ti bo kdo v faco pvoedal to, kar ti tu pišeš. Da si angravžna. Pa rpavzaprav niti ne zaradi celulita.[/quote]
Ker je moj način življenja zelo aktiven in sem rada v gibanju, se celulita ne bojim. če ga do štiridesetega tudi pikico nisem dobila, ga verjetno še dolgo dolgo ne bom. Tam pri sedemdesetih pa me tisto malo celulitka ne bo ganilo :-).
Oprosti, ampak tvoje izražanje je bolj agresivno kot moje podajanje mojega pogleda na stvari.
Ne vem no, kaj me žališ, če imaš celulit. Tole lahko uporabiš v koristnejšo smer: vso to jezo in bes uporabi za vsakodnevno intenzivno telovadbo. sem prepričana da se bo veliko celulita razblinilo.

Tale lepotec Robi se pa čisto v vsaki temi o debelosti pojavlja :).[/quote]
Pojavljam se tam, kjer se pojavljajo “ubogi” lažnivci in njihove laži.
Zanimivo, da si tam vedno tudi ti. :)[/quote]

Hm, kje pa so v tej temi ubogi lažnivci in njihove laži?
Kdo v tej temi je ubog in kdo laže?
A potem so to sami lažnivci v tej temi, ko pljuvajo po debelih? Torej si tudi ti lažnivec ali kako?
Sem mislila, da si obseden samo z debelimi ženskami pa praviš, da si tudi z lažnivci. Nadvse interesantno.
Do sedaj sem mislila, da se pojavljaš redno samo v vseh temah o debelih. To verjetno zato, ker sam nič ne športaš pa te potem take teme privlačijo :). Verjamem, da zastan tip, ki nič ne športa, obožuje teme o debelih :).
Pojavljaš se menda tudi v temah, kjer se zgražaš nad športanjem :).

Za večino tu pišočih moških je ta ženska previsoka. Bi jo moralo gledati navzgor pa jim potem ego nagaja.

lepota je onstran tega.
ko boš imela celulit in nekega dne ga boš imela, upam,d a ti bo kdo v faco pvoedal to, kar ti tu pišeš. Da si angravžna. Pa rpavzaprav niti ne zaradi celulita.[/quote]
Ker je moj način življenja zelo aktiven in sem rada v gibanju, se celulita ne bojim. če ga do štiridesetega tudi pikico nisem dobila, ga verjetno še dolgo dolgo ne bom. Tam pri sedemdesetih pa me tisto malo celulitka ne bo ganilo :-).
Oprosti, ampak tvoje izražanje je bolj agresivno kot moje podajanje mojega pogleda na stvari.
Ne vem no, kaj me žališ, če imaš celulit. Tole lahko uporabiš v koristnejšo smer: vso to jezo in bes uporabi za vsakodnevno intenzivno telovadbo. sem prepričana da se bo veliko celulita razblinilo.[/quote]

Moj problem ni ne celulit ne debelost, še manj pomanjkanje športa. Imamo to v družini, celo na višji ravni kot jo boš ti kdjakoli dosegla. Ne gre za to.
Predvidevam pa, da se ti v vsej tej tvoji popolnosti tvojega telesa očitno nikoli v življenju nisi družila z ljudmi, ki so drugačni, torej debeli in s celulitom, jih imela celo za prijatelje. Če bi se, ne bi pisala takšnih stvari. Tudi oni so ljudje in tudi oni so lahko lepi. Žal tvoji možgani lepoto dojemajo samo na enem nivoju – telesnem. Obstaja pa tudi lepota, ki je ti nimaš in je nikoli ne boš imela.

p.s.
v kolikor si vsaj malo ženski podobna in torje privlačna kot ženska in te niso kot vrhunsko športnico filali z moškimi hormoni, te bo nekega dne doletel tudi celulit. Z dolečenimi metodami se da videt stanje pod kožo, akr pomeni, da je celulit lahko prisoten tudi tam, kjer s prostim očesom (še) i viden. Z leti bo hočeš nočeš do enke mere upadla tudi mišična masa in takrat se bo videl celulit.

lepota je onstran tega.
ko boš imela celulit in nekega dne ga boš imela, upam,d a ti bo kdo v faco pvoedal to, kar ti tu pišeš. Da si angravžna. Pa rpavzaprav niti ne zaradi celulita.[/quote]
Zakaj se pa tako agresivno odzivaš? Pač ne more rečt, da je celulit lep, ker ni in gre za navadno salo, nič drugega. Še 3o let nazaj je bilo stanje popolnoma drugačno, danes pa imajo celulit že 20 letnice in ne ni kriva genetika, krivo je prenažiranje skupaj z lenobo. V tej računalniški dobi in ob avtomobilu že skoraj na vsako osebo s katerim se morate pripeljat do vsakih vrat, ne gre niti 100 metrov več peš, ste nekajkrat bolj lene, kot pred 30. leti, jeste pa enako ali celo več, sploh slaščic ipd. In razne rekreacije ipd., so samo mazanje oči, ker ne morejo nadomestit vsakodnevne pretežne lenobe.[/quote]
Celulit NI salo.Imajo ga lahko tudi izredno suhe in presuhe ženske. Lahko so pa celo debeluške brez celulita oz. je manj opazen.

* * * * * *

Celulit je posledica normalne strukture podkožja, ki jo ima 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk. Na vidnost / izraženost celulita ne vpliva telesna teža, pač pa odstotek telesne maščobe ter v kasnejših fazah še možen edem. Veliko žensk ima pri nizki ali normalni telesni teži visok odstotek telesne maščobe in proporcionalno nizek odstotek mišične mase. To je največkrat posledica napačne prehrane in pomanjkanja telesne aktivnosti.

Zakaj imajo viden celulit tudi nekatere športnice?

Značilno strukturo podkožja, ki je opisana v prvem delu članka, imajo tudi športnice. Prav tako imajo lahko – kljub vsakodnevni aktivnosti – tudi športnice povišan odstotek telesne maščobe. K izrazitosti celulita svoj delež prispeva tudi debelina povrhnjice in usnjice. Pri pa tem pa je treba še omeniti, da je kar nekaj raziskav na to temo pokazalo, da je celulit pri športnicah običajno slabše viden kot pri ostali populaciji. To dejstvo gre pripisati praviloma nižjemu odstotku telesne maščobe pri športnicah.

Zakaj se vidnost celulita z leti povečuje?

Ženska usnjica je najbolj kompaktna med 30 in 40 letom starosti. Nato proizvodnja kolagena in elastina upade, zmanjšuje se količina vezivnega tkiva kar ima za posledico tanjšanje in rahljanje usnjice in povrhnjice. Poleg tega vezivno tkivo z leti postane tudi trše, navpična kolagenska vlakna v podkožju se skrajšajo. Vse to v kombinaciji s pritiskanjem maščobnih celic na oslabljeno usnjico in možnim edemom poveča izrazitost celulita. Vidnost celulita je tako z leti vedno večja, še posebej, če mu ženska ne posveča nobene pozornosti oziroma se zadeve loteva z napačnimi informacijami.

Slišal-a sem, da je celulit posledica slabe cirkulacije, zastajanja tekočine in kopičenja odpadnih snovi…

Včasih je veljalo, da je celulit posledica sprememb krvnih in limfnih žil v predelih, kjer je viden celulit. Ta teorija je bila sprejeta tudi zato, ker je celulit viden tudi pri ženskah z nizko ali normalno telesno težo in je po eni strani zato logično, da mora biti v teh predelih nekaj “narobe”. Ta teorija žal ni upoštevela dejstva, da ima celulit 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ženske populacije po vsem svetu. Skokovit razvoj znanosti v zadnjih dveh desetletjih je omogočil boljši in natančnejši vpogled v vzroke za nastanek celulita. Danes vemo:

da je celulit posledica normalne strukture ženskega podkožja,
da je glavni in prvi dejavnik povečane izraženosti / vidnosti celulita visok odstotek telesne maščobe,
da šele povečana količina telesne maščobe pripelje do motenj v cirkulaciji krvi in limfe (in posledično do edema) in da te motnje niso posledica sprememb na krvnih in limfnih žilah.

Zakaj se celulit pojavlja samo na določenih delih?

Razporeditev maščobnih celic po telesu je v veliki meri odvisna od spola – pri ženskah jih je največ na predelu stegen in zadnjice, pri moških okoli trebuha. Poleg tega na shranjevanje in porabljanje maščobnih kislin vplivajo različni hormoni in določene značilnosti maščobnih celic. Na t.i. “problematičnih” delih ti hormoni in značilnosti celic ustvarjajo pogoje, v katerih se maščobne kisline lažje shranjujeo v maščobnih celicah in težje porabljajo za energijo. Zaradi povečane količine maščobe na zadnjici, bokih in stegnih je pri ženskah na teh mestih tudi celulit najbolj izražen / viden. Poleg tega sta na teh mestih običajno tanjši tudi povrhnjica in usnjica.

Brez celulita so samo ženske z moškim tipom telesa. Ozki boki, brez jošk.

Tudi ta premlao športa in cele dneve leži na kavču!

[img]https://drlindseymathews.files.wordpress.com/2013/12/screen-shot-2013-12-08-at-8-05-16-pm.png[/img]

hmmmm


Ker je moj način življenja zelo aktiven in sem rada v gibanju, se celulita ne bojim. če ga do štiridesetega tudi pikico nisem dobila, ga verjetno še dolgo dolgo ne bom. Tam pri sedemdesetih pa me tisto malo celulitka ne bo ganilo :-).
Oprosti, ampak tvoje izražanje je bolj agresivno kot moje podajanje mojega pogleda na stvari.
Ne vem no, kaj me žališ, če imaš celulit. Tole lahko uporabiš v koristnejšo smer: vso to jezo in bes uporabi za vsakodnevno intenzivno telovadbo. sem prepričana da se bo veliko celulita razblinilo.[/quote]

Moj problem ni ne celulit ne debelost, še manj pomanjkanje športa. Imamo to v družini, celo na višji ravni kot jo boš ti kdjakoli dosegla. Ne gre za to.
Predvidevam pa, da se ti v vsej tej tvoji popolnosti tvojega telesa očitno nikoli v življenju nisi družila z ljudmi, ki so drugačni, torej debeli in s celulitom, jih imela celo za prijatelje. Če bi se, ne bi pisala takšnih stvari. Tudi oni so ljudje in tudi oni so lahko lepi. Žal tvoji možgani lepoto dojemajo samo na enem nivoju – telesnem. Obstaja pa tudi lepota, ki je ti nimaš in je nikoli ne boš imela.

p.s.
v kolikor si vsaj malo ženski podobna in torje privlačna kot ženska in te niso kot vrhunsko športnico filali z moškimi hormoni, te bo nekega dne doletel tudi celulit. Z dolečenimi metodami se da videt stanje pod kožo, akr pomeni, da je celulit lahko prisoten tudi tam, kjer s prostim očesom (še) i viden. Z leti bo hočeš nočeš do enke mere upadla tudi mišična masa in takrat se bo videl celulit.[/quote]
očitno sem v osje gnezdo dregnila :-).

Pri ljudeh me ne moti celulit.
Zelo me pa moti njihovo vsiljevanje s svojim prav.

Ti zagovarjaj celulit, to mene nič ne moti.
Ne vsiljuj pa mi svojega prav.

Jaz sem izrazila svoje mnenje, da mi celulit ni privlačen. Imam pravico do svojega mnenja in imam ga pravico iztreči NA GLAS.

Oja, poznam nekaj žensk z celulitom. Poznam pa tudi njihove življenjske navade: nič gibanja, z avtom od hiše do hiše, nato pa doma čičat pred tv ali računalnikom. Z čipsom, krofom in kokakolo.
In poznam nekaj športno obarvanih deklet, čvrste kože in brez celulita.

Tako, sedaj pa idi in premisli, zakaj ne dovoliš ljudem, da izrazijo svoje mnenje :-).
Namreč to je nekaj najbolj odbijajočega pri ljudeh. Ko drugim ne pustijo, da imajo svoje mnenje.

Moj problem ni ne celulit ne debelost, še manj pomanjkanje športa. Imamo to v družini, celo na višji ravni kot jo boš ti kdjakoli dosegla. Ne gre za to.
Predvidevam pa, da se ti v vsej tej tvoji popolnosti tvojega telesa očitno nikoli v življenju nisi družila z ljudmi, ki so drugačni, torej debeli in s celulitom, jih imela celo za prijatelje. Če bi se, ne bi pisala takšnih stvari. Tudi oni so ljudje in tudi oni so lahko lepi. Žal tvoji možgani lepoto dojemajo samo na enem nivoju – telesnem. Obstaja pa tudi lepota, ki je ti nimaš in je nikoli ne boš imela.

p.s.
v kolikor si vsaj malo ženski podobna in torje privlačna kot ženska in te niso kot vrhunsko športnico filali z moškimi hormoni, te bo nekega dne doletel tudi celulit. Z dolečenimi metodami se da videt stanje pod kožo, akr pomeni, da je celulit lahko prisoten tudi tam, kjer s prostim očesom (še) i viden. Z leti bo hočeš nočeš do enke mere upadla tudi mišična masa in takrat se bo videl celulit.[/quote]
očitno sem v osje gnezdo dregnila :-).

Pri ljudeh me ne moti celulit.
Zelo me pa moti njihovo vsiljevanje s svojim prav.

Ti zagovarjaj celulit, to mene nič ne moti.
Ne vsiljuj pa mi svojega prav.

Jaz sem izrazila svoje mnenje, da mi celulit ni privlačen. Imam pravico do svojega mnenja in imam ga pravico iztreči NA GLAS.

Oja, poznam nekaj žensk z celulitom. Poznam pa tudi njihove življenjske navade: nič gibanja, z avtom od hiše do hiše, nato pa doma čičat pred tv ali računalnikom. Z čipsom, krofom in kokakolo.
In poznam nekaj športno obarvanih deklet, čvrste kože in brez celulita.

Tako, sedaj pa idi in premisli, zakaj ne dovoliš ljudem, da izrazijo svoje mnenje :-).
Namreč to je nekaj najbolj odbijajočega pri ljudeh. Ko drugim ne pustijo, da imajo svoje mnenje.[/quote]
Si videla fotke tehle lenob zgoraj? Katastrofa, res! :-)))
Mogoče si pa ti tista, ki bi morala temeljito premisliti o svojem (ne)pravu? :-)))) Eh, glavno, da nimaš celulita, ostalo ni pomembno, a ne? 😛


očitno sem v osje gnezdo dregnila :-).

Pri ljudeh me ne moti celulit.
Zelo me pa moti njihovo vsiljevanje s svojim prav.

Ti zagovarjaj celulit, to mene nič ne moti.
Ne vsiljuj pa mi svojega prav.

Jaz sem izrazila svoje mnenje, da mi celulit ni privlačen. Imam pravico do svojega mnenja in imam ga pravico iztreči NA GLAS.

Oja, poznam nekaj žensk z celulitom. Poznam pa tudi njihove življenjske navade: nič gibanja, z avtom od hiše do hiše, nato pa doma čičat pred tv ali računalnikom. Z čipsom, krofom in kokakolo.
In poznam nekaj športno obarvanih deklet, čvrste kože in brez celulita.

Tako, sedaj pa idi in premisli, zakaj ne dovoliš ljudem, da izrazijo svoje mnenje :-).
Namreč to je nekaj najbolj odbijajočega pri ljudeh. Ko drugim ne pustijo, da imajo svoje mnenje.[/quote]
Si videla fotke tehle lenob zgoraj? Katastrofa, res! :-)))
Mogoče si pa ti tista, ki bi morala temeljito premisliti o svojem (ne)pravu? :-)))) Eh, glavno, da nimaš celulita, ostalo ni pomembno, a ne? :-P[/quote]

Le razmisli malo, preden se sama sebi smejiš in norčuješ iz sebe. Celulit je salo in to salo se je množičnbo pojavilo v zadnjih dveh desetletjih že pri mladih.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

kako šele zgleda celulit na majhnem modrem plešastem valu.


Si videla fotke tehle lenob zgoraj? Katastrofa, res! :-)))
Mogoče si pa ti tista, ki bi morala temeljito premisliti o svojem (ne)pravu? :-)))) Eh, glavno, da nimaš celulita, ostalo ni pomembno, a ne? :-P[/quote]

Le razmisli malo, preden se sama sebi smejiš in norčuješ iz sebe. Celulit je salo in to salo se je množičnbo pojavilo v zadnjih dveh desetletjih že pri mladih.[/quote]
Oh, modrulčica – saj bo bolje. Ali pa tudi ne. Kakorkoli že – na to nimaš nobenega vpliva 😛

Le razmisli malo, preden se sama sebi smejiš in norčuješ iz sebe. Celulit je salo in to salo se je množičnbo pojavilo v zadnjih dveh desetletjih že pri mladih.[/quote]
Oh, modrulčica – saj bo bolje. Ali pa tudi ne. Kakorkoli že – na to nimaš nobenega vpliva :-P[/quote]Seveda ne, dokler tvoja rit večino prelenari, dokler ne morepš naredit par korakov peš in se moraš pripeljat povsod do vrat, dokler uporabljaš naprave od računlniških, do kuhinjskih, ki ti podpirakjo lenobo in dokler se bašeš s slaščicami. In potem nekatere mislijo, da bodo z dveurno rekreacijo nadomestile aktivnosti telesa, ki bi moralo bit ves čas v gibanju.

Kakoo da se kar naenkrat ne da vplivat, a ste zgolj 20. letih spremenile genetiko, na kar se sklicujete? Ne ga srat babe, celulit je lenoba in zanemarjenost , nič drugega.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

modrulčica – saj serješ ga ti že dovolj za nas vse. 🙂

Moj problem ni ne celulit ne debelost, še manj pomanjkanje športa. Imamo to v družini, celo na višji ravni kot jo boš ti kdjakoli dosegla. Ne gre za to.
Predvidevam pa, da se ti v vsej tej tvoji popolnosti tvojega telesa očitno nikoli v življenju nisi družila z ljudmi, ki so drugačni, torej debeli in s celulitom, jih imela celo za prijatelje. Če bi se, ne bi pisala takšnih stvari. Tudi oni so ljudje in tudi oni so lahko lepi. Žal tvoji možgani lepoto dojemajo samo na enem nivoju – telesnem. Obstaja pa tudi lepota, ki je ti nimaš in je nikoli ne boš imela.

p.s.
v kolikor si vsaj malo ženski podobna in torje privlačna kot ženska in te niso kot vrhunsko športnico filali z moškimi hormoni, te bo nekega dne doletel tudi celulit. Z dolečenimi metodami se da videt stanje pod kožo, akr pomeni, da je celulit lahko prisoten tudi tam, kjer s prostim očesom (še) i viden. Z leti bo hočeš nočeš do enke mere upadla tudi mišična masa in takrat se bo videl celulit.[/quote]
očitno sem v osje gnezdo dregnila :-).

Pri ljudeh me ne moti celulit.
Zelo me pa moti njihovo vsiljevanje s svojim prav.

Ti zagovarjaj celulit, to mene nič ne moti.
Ne vsiljuj pa mi svojega prav.

Jaz sem izrazila svoje mnenje, da mi celulit ni privlačen. Imam pravico do svojega mnenja in imam ga pravico iztreči NA GLAS.

Oja, poznam nekaj žensk z celulitom. Poznam pa tudi njihove življenjske navade: nič gibanja, z avtom od hiše do hiše, nato pa doma čičat pred tv ali računalnikom. Z čipsom, krofom in kokakolo.
In poznam nekaj športno obarvanih deklet, čvrste kože in brez celulita.

Tako, sedaj pa idi in premisli, zakaj ne dovoliš ljudem, da izrazijo svoje mnenje :-).
Namreč to je nekaj najbolj odbijajočega pri ljudeh. Ko drugim ne pustijo, da imajo svoje mnenje.[/quote]

Normalno razvita ženska športnica, z vsemi ženskimi atributi v mejah normale (to pomeni ženski boki in normalno razvite prsi, vsaj košarice B), z rednimi menstruacijami (ne tako kot recimo nekatere športne plezalke, ki do 30. leta praktično skoraj niso imele menstruacije in ne govorim o svetovnem trendu, temveč o mali Sloveniji!!), z normalno prehrano (beri: da se ne prehranjuje izključno s praški in tabletami), z zdravim odstotkom maščobe v telesu ( odstotek, ki ženski še omogoča ohranitev rednih menstruacij, plodnost), z normalno ravnijo estrogena v telesu ( brez težav s ščitnico ali povišano ravnijo moških hormonov) bo imela v obdobju ko se njeno telo iz dekliškega spreemni v žensko, vsaj minimalne sledi celulita.
Izjema so kvečjemu športnice, ki zaužijejo nenormalne in že zdravju škodljive doze fat burnerjev in diuretikov. Nobena skrivnost ni, da so tudi fitnes tekmovalke pred tekmovanji izžete z diuretiki. Športnice, pri katerih je hormonsko ravnovesje čisto zmešano in športnice, ki imajo z vidika zdravja, nezdrav, prenizek odstotek maščobe v telesu, primerljiv z moškimi. Podrazumeva se, da je za moškega idealni odstotek maščob okrog 12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ženska pa bo z enakim razmerjem sicer ohranjala vse vitalne funkcije, a je ta odstotek, tudi glede plodnosti in sorodnih zadev, prenizek. Ideal je okrog 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Med meni ni všeč celulit in celulit ni lep je določena razlika. Eno je subjektivno mnenje, drugo je trditev.
Celulit ni absolutni faktor za določanje lepote, še manj absolutni faktor za vnaprejšnje določanje (zdravega) načina življenja. Je določen pokazatelj nekaterih neravnovesij, ni pa to nek absolutni pokazatelj, da je nekdo debel in len. V bistvu bodo ženske, ki se redno uvkarjajo s športom in imajo določeno mišično maso, ob neaktivnosti prej dobile celulit, kot tiste, ki so že celo življenje na orto dieti, suhe kot prekle brez vsakršne mišične mase, npr. kakšne manekenke.
Hočem smaopovedat, da je treba celulit obravnavat včasih tudi ločeno od debelosti. Vsak, ki ima celulit, še ni nujno debel, še manj pa grd. ogosto šport in pridobivanje mišične mase koristi samo za neke vrste “prikritje” celulita, ki je tako manj opazen, še vedno pa s elahko nahaja v podkožju.


očitno sem v osje gnezdo dregnila :-).

Pri ljudeh me ne moti celulit.
Zelo me pa moti njihovo vsiljevanje s svojim prav.

Ti zagovarjaj celulit, to mene nič ne moti.
Ne vsiljuj pa mi svojega prav.

Jaz sem izrazila svoje mnenje, da mi celulit ni privlačen. Imam pravico do svojega mnenja in imam ga pravico iztreči NA GLAS.

Oja, poznam nekaj žensk z celulitom. Poznam pa tudi njihove življenjske navade: nič gibanja, z avtom od hiše do hiše, nato pa doma čičat pred tv ali računalnikom. Z čipsom, krofom in kokakolo.
In poznam nekaj športno obarvanih deklet, čvrste kože in brez celulita.

Tako, sedaj pa idi in premisli, zakaj ne dovoliš ljudem, da izrazijo svoje mnenje :-).
Namreč to je nekaj najbolj odbijajočega pri ljudeh. Ko drugim ne pustijo, da imajo svoje mnenje.[/quote]
Si videla fotke tehle lenob zgoraj? Katastrofa, res! :-)))
Mogoče si pa ti tista, ki bi morala temeljito premisliti o svojem (ne)pravu? :-)))) Eh, glavno, da nimaš celulita, ostalo ni pomembno, a ne? :-P[/quote]
nekaj izjem si nalepila in kaj zdaj? kaj pa veš, kake debelinke so bile prej ? ?

Sicer si s svoji primitivnim pisanjem povedala o sebi vse. kot prvo vzdevek “nagravžna si” ti zelo lepo pritiče.
Takih ljudi, ki mi vsiljujejo svoje mnenje v moje življenju ni.
nimajo kaj iskati v mojem življenju, ker ni njihova naloga, da mi v glavo vcepljajo svoja prepričanja. ta so moja in samo jaz sem tista, ki si oblikujem svoje mnenje.
pa še nekaj- moje kolegice s celulitom so prijazne in nimajo frustracij z njim, kot jih imaš ti. Zato pa tako žešče zagovarjaš obstoj celulita.
In jaz še enkrat na ves glas tebi izrazim svoje mnenje: celulit ni privlačen.
A še bolj so neprivlačni in antipatični so ljudje, ki vsiljujejo svoj prav.
In s svojim pisanjem si pokazala, da pašeš v slednjo skupino ljudi. Si človek, ki drugemu ne pusti imeti svoje mnenje. Fuf, naporna težakinja.

Aja, za tolažbo pa še kar lepi slikice celulitastih stegenc nekih športnic. Si o sebi povedala že vse :-). Preveč!


Si videla fotke tehle lenob zgoraj? Katastrofa, res! :-)))
Mogoče si pa ti tista, ki bi morala temeljito premisliti o svojem (ne)pravu? :-)))) Eh, glavno, da nimaš celulita, ostalo ni pomembno, a ne? :-P[/quote]
nekaj izjem si nalepila in kaj zdaj? kaj pa veš, kake debelinke so bile prej ? ?

Sicer si s svoji primitivnim pisanjem povedala o sebi vse. kot prvo vzdevek “nagravžna si” ti zelo lepo pritiče.
Takih ljudi, ki mi vsiljujejo svoje mnenje v moje življenju ni.
nimajo kaj iskati v mojem življenju, ker ni njihova naloga, da mi v glavo vcepljajo svoja prepričanja. ta so moja in samo jaz sem tista, ki si oblikujem svoje mnenje.
pa še nekaj- moje kolegice s celulitom so prijazne in nimajo frustracij z njim, kot jih imaš ti. Zato pa tako žešče zagovarjaš obstoj celulita.
In jaz še enkrat na ves glas tebi izrazim svoje mnenje: celulit ni privlačen.
A še bolj so neprivlačni in antipatični so ljudje, ki vsiljujejo svoj prav.
In s svojim pisanjem si pokazala, da pašeš v slednjo skupino ljudi. Si človek, ki drugemu ne pusti imeti svoje mnenje. Fuf, naporna težakinja.

Aja, za tolažbo pa še kar lepi slikice celulitastih stegenc nekih športnic. Si o sebi povedala že vse :-). Preveč![/quote]

zgornji zapis, ki ga komentiraš, ni moj.
Če nekdo tako vehementno zatrdi, da so vse ženske s celulitom grde, kot da je celulit ali zunanji izgled edini pokazatelj lepote, potem lahko tudi jaz zelo vehementno napišem kaj si mislim o takšnih ljudeh in njihovi “lepoti”.


nekaj izjem si nalepila in kaj zdaj? kaj pa veš, kake debelinke so bile prej ? ?

Sicer si s svoji primitivnim pisanjem povedala o sebi vse. kot prvo vzdevek “nagravžna si” ti zelo lepo pritiče.
Takih ljudi, ki mi vsiljujejo svoje mnenje v moje življenju ni.
nimajo kaj iskati v mojem življenju, ker ni njihova naloga, da mi v glavo vcepljajo svoja prepričanja. ta so moja in samo jaz sem tista, ki si oblikujem svoje mnenje.
pa še nekaj- moje kolegice s celulitom so prijazne in nimajo frustracij z njim, kot jih imaš ti. Zato pa tako žešče zagovarjaš obstoj celulita.
In jaz še enkrat na ves glas tebi izrazim svoje mnenje: celulit ni privlačen.
A še bolj so neprivlačni in antipatični so ljudje, ki vsiljujejo svoj prav.
In s svojim pisanjem si pokazala, da pašeš v slednjo skupino ljudi. Si človek, ki drugemu ne pusti imeti svoje mnenje. Fuf, naporna težakinja.

Aja, za tolažbo pa še kar lepi slikice celulitastih stegenc nekih športnic. Si o sebi povedala že vse :-). Preveč![/quote]

zgornji zapis, ki ga komentiraš, ni moj.
Če nekdo tako vehementno zatrdi, da so vse ženske s celulitom grde, kot da je celulit ali zunanji izgled edini pokazatelj lepote, potem lahko tudi jaz zelo vehementno napišem kaj si mislim o takšnih ljudeh in njihovi “lepoti”.[/quote]
Tisto je moj zapis (v bistvu edini v tej temi) 🙂 Ampak dvomim, da je tale ženska zmožna to dojeti. Ona vidi in gleda povsod sam celulit. Jaz vidim pa še kaj drugega – npr. limfedem.


nekaj izjem si nalepila in kaj zdaj? kaj pa veš, kake debelinke so bile prej ? ?

Sicer si s svoji primitivnim pisanjem povedala o sebi vse. kot prvo vzdevek “nagravžna si” ti zelo lepo pritiče.
Takih ljudi, ki mi vsiljujejo svoje mnenje v moje življenju ni.
nimajo kaj iskati v mojem življenju, ker ni njihova naloga, da mi v glavo vcepljajo svoja prepričanja. ta so moja in samo jaz sem tista, ki si oblikujem svoje mnenje.
pa še nekaj- moje kolegice s celulitom so prijazne in nimajo frustracij z njim, kot jih imaš ti. Zato pa tako žešče zagovarjaš obstoj celulita.
In jaz še enkrat na ves glas tebi izrazim svoje mnenje: celulit ni privlačen.
A še bolj so neprivlačni in antipatični so ljudje, ki vsiljujejo svoj prav.
In s svojim pisanjem si pokazala, da pašeš v slednjo skupino ljudi. Si človek, ki drugemu ne pusti imeti svoje mnenje. Fuf, naporna težakinja.

Aja, za tolažbo pa še kar lepi slikice celulitastih stegenc nekih športnic. Si o sebi povedala že vse :-). Preveč![/quote]

zgornji zapis, ki ga komentiraš, ni moj.
Če nekdo tako vehementno zatrdi, da so vse ženske s celulitom grde, kot da je celulit ali zunanji izgled edini pokazatelj lepote, potem lahko tudi jaz zelo vehementno napišem kaj si mislim o takšnih ljudeh in njihovi “lepoti”.[/quote]
Ok, sem spregledla tale drugi nik. sori, ker sem te z drugo osebo zamešala.

Narobe si pa ti mene prebrala.
Jaz nikjer ne pišem, da je ženska z celulitom grda. To si si gladko izmislila.
jaz pišem samo o tem, da mi celulit ni privlačen.
Vidiš razliko?
isto kot ko rečem, da mi gnili zobje niso všeč, kar pomeni, da mi ni všeč nehigienske navade ljudi. to pa še ne pomeni, da mi kot ljudje niso všeč. le z nekom, ki ima gnile zobe se ne bom poljubljala in od nekoga, ki si po skretu rok ne umiva, ne bom jedla kosila, ker vem, da ima nehigienske navade.

Torej ponavljam in dobro preberi.
Celulit mi ni privlačen.
in nikjer niti z besedico nisem rekla, da mi ženske z celulitom niso všeč.
tako, sedaj pa to dobro preberi in razumi razliko med tem dvojim.

zgornji zapis, ki ga komentiraš, ni moj.
Če nekdo tako vehementno zatrdi, da so vse ženske s celulitom grde, kot da je celulit ali zunanji izgled edini pokazatelj lepote, potem lahko tudi jaz zelo vehementno napišem kaj si mislim o takšnih ljudeh in njihovi “lepoti”.[/quote]
Tisto je moj zapis (v bistvu edini v tej temi) 🙂 Ampak dvomim, da je tale ženska zmožna to dojeti. Ona vidi in gleda povsod sam celulit. Jaz vidim pa še kaj drugega – npr. limfedem.[/quote]
Pravzaprav se v celulit ne zapičujem, čeprav ima presenetljivo veliko najstnic v kratkih hlačah veliko celulita po stegnih. Zelo zaskrbljujoče dejstvo, kajti to je generacija, ki je že rasla v tehnologiji in temu primerno niso veliko gibali. Razen s prstki :-). Če njim ni v interesu kaj s tem naredit, potem tudi meni ni.
Pa še vedno mi celulit ni privlačen. Čeprav imajo lep obraz ,imajo grdo kožo na stegnih in riti. Ja, je treba povedat po resnici, lagat pa ne mislim.
Sicer je pa to za moške edino pomembno kaj si mislijo, saj so oni tisti, ki sexajo z temi ženskami. In če njih ne moti, naše žensko mnenje sploh ni pomembno.
Aja- a toleriraš s takšno požrtevalnostjo tudi moške zamaščene pivske nosečniške trbuhe? je tu tudi dedna zasnova kriva, njihova sestava tkiva ali je krivec življenski slog?


Tisto je moj zapis (v bistvu edini v tej temi) 🙂 Ampak dvomim, da je tale ženska zmožna to dojeti. Ona vidi in gleda povsod sam celulit. Jaz vidim pa še kaj drugega – npr. limfedem.[/quote]
Pravzaprav se v celulit ne zapičujem, čeprav ima presenetljivo veliko najstnic v kratkih hlačah veliko celulita po stegnih. Zelo zaskrbljujoče dejstvo, kajti to je generacija, ki je že rasla v tehnologiji in temu primerno niso veliko gibali. Razen s prstki :-). Če njim ni v interesu kaj s tem naredit, potem tudi meni ni.
Pa še vedno mi celulit ni privlačen. Čeprav imajo lep obraz ,imajo grdo kožo na stegnih in riti. Ja, je treba povedat po resnici, lagat pa ne mislim.
Sicer je pa to za moške edino pomembno kaj si mislijo, saj so oni tisti, ki sexajo z temi ženskami. In če njih ne moti, naše žensko mnenje sploh ni pomembno.
Aja- a toleriraš s takšno požrtevalnostjo tudi moške zamaščene pivske nosečniške trbuhe? je tu tudi dedna zasnova kriva, njihova sestava tkiva ali je krivec življenski slog?[/quote]

no, napisala si malce drugače, da se je tisto v celulitu ni lepote bralo kot da ženska, ki ima celulit, ne more bit lepa po nobenem drugem kriteriju niti zaradi nobene druge svoje lastnosti in kot da so vse ženske s celulitom ene zanemarjenke, ki ne skrbijo niti za osebno higieno, sploh primerjava z zobno gnilobo je bila pretirana.
Znebit se celulita žal ni tako enostavno kot oprat si zobe ali it k zobozdravniku, tudi če nekdo redno telovadi, hodi na limfne drenaže, masaže itd. Imajo pa nekateri srečo, da so manj nagnjeni k temu, posledično pa lahko vse to pri njih pokaže boljše rezultate.
Posploševat, kako je nekdo zanemarjen in len, ker ima celulit, se meni ne zdi ok in to je tisto, kar me je v tem primeru zelo razjezilo in v tistem trenutku dalo občutek, da si po srcu res eno nagravžno bitje. Se oproščam, če sem šla s tem rpedaleč in te prizadela.
Jaz imam recimo to srečo, da grem lahko skoraj vsak dan na plavanje, ki je po mojih izkušnjah najbolj učinkovito v borbi s celulitom, da se tudi družinsko ukvarjamo s športom in od tega živimo, da si lahko privoščim kvalitetno hrano, razna razstrupljanja itd.. Nimajo pa vsi ljudje takšnega načina življenja. In redno videvam ženske, ki so vsaj 2x na teden zelo športno aktivne, vsaj 2x po 3 ure, pa imajo celulit. So sicer urejene ženske, ki skrbijo tudi za razmeroma zdrav način življenja in zmerno aktivnost. Imajo pa stresne službe in kopico drugih problemov. Tudi stres ni prijatelj celulita. In recimo da so to ženske, ki si finančno lahko privoščijo tudi laserske masaže in vzdržujejo ta svoj celulit v mejah normale oziroma pod kritično ravnijo.
Kaj pa ženske, ki so v slabši ekonomski situaciji, izžete od življenja, tako da nimajo ne moči ne volje delat še redno ciljne vaje za trebuh, noge in zadnjico. So suhice, utrujene od življenja, zdelane, daleč od finančnih zmožnosti za zdravo prehranjevanje. In verjemi, da je celulit zanje še najmanjša skrb. In kaj boš rekla zanje, da so grde, lene?
Pri celulitu pravzaprav ne gre toliko za to ali je lep ali ni. Je pa predvsem pokazatelj določenih stanj v telesu, v okoljuv katerem živimo, v družbi. Zaskrbljujoče je, če videvamo danes toliko najstnic s celulitom. To res ni ok. Če bo pa ženska pri 40 imela nekja celulita na riti, pa azradi tega res ne bo konc sveta in še vedno bo lahko tudi s celulitom nadvse privlačna in urejena.

napisala sem samo to, da celulit ni privlačen.
kako ste si vi to prevedle, pa ni moja stvar. ker nikjer niti z besedo ne pravim, da je ženska z celulitom neprivlačna. Neprivlačen je celulit.

Težave z razumevanjem prebranega, potem pa take odvečne klobasate.
Sem že stopila v osje gnezo :-).
Tudi strije niso lepe pa nikogar ne napadam, če reče da strije niso lepe. Resnica je da niso lepe, pa četudi so tam zaradi nosečnosti.
S tem, da strij se ne da rešit. Medtem ko lahko številne ženske celulit preprečijo. Ker nimajo vse ženske to v genih. Zato ne nakladaj, ker to je grozno da ima 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najstnic celulit.

Za večino moških je punca na sliki precej preveč debela in zato neatraktivna. Mon debeluške jo pa seveda krčevito branijo.

ok, ajde, recimo da se strinjam, ni lep po svoji strukturi, videzu. Ampak to resnično ni nekaj, kar prvo opazimo pri človeku, razen če se sami obsedeno ne ukvarjamos tem ali če je stanje res kritično in nakazuje na začetek resnejših težav v telesu.
Tisto malo celulita, ki doleti SKORAJ vsako žensko ( tebe in še 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svetovne ženske populacije pač ne) v določenih letih pa res ni nekaj katastrofalnega, ne z estetskega ne z zdravstvenega vidika.
Ženska z 20-22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} maščobe v telesu, kar je idealno za zdravo žensko, bo slej kot prej imela celulit in pri tem še vedno vztrajam. V kolikor tudi ti nimaš neke moške konstitucije, sem prepričana, da bi s termografijo tudi pri tebi našli vsaj začetno stanje celulita. To niti ni stvar genetike, v smislu nagnjenost k celulitu, kvečjemu je stvar genetike kvaliteta kože, konstitucija. Celulit, v neki osnovni pojavni obliki, ne v napredovani, je v veliki meri stvar ženskega telesa kot takšnega in hormonov, ki so lastni skoraj vsem (zdravim in plodnim) ženskam. Ne more vsaka ženska do konca premagat celulita, pa tudi če zmeče v to ne vem koliko denarja. Lahko pa ga vsaka omili. Do določene mere je to povezano tudi z zastojem vode v telesu in nekatere to bolj občutijo recimo nekaj dni pred menstruacijo in imajo takrat, recimo temu, opazen celulit, čeprav ga sicer niti nimajo in redno športajo in vse. To se da veliko bolje uravnat s prehrano kot s športom. Pri nekaterih ima vtakšnih razmerah šport še celo momentalni kontra efekt.
Najstnice pa… najbrž jih je 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi na KT tabletkah, če se poleg tega še premalo gibajo, pijejo, kadijo, je rezultat tukaj. To je veliko bolj problematično kot ista težava 20 ali več let pozneje.

New Report

Close