Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Varčevanje za otroka

Varčevanje za otroka

katja pust, če ti ni problem, rada bi prišla v stik s teboj.potrebujem nekaj nasvetov. Moja številka je 031 412 413 in če imaš možnost, me prosim pokliči.Pozdrav

Zase imam narejeno VIP polico (tudi oblika nezgodnega z varčevanjem v PFS ali PFA), odprt imam PFS konto, ki pa bo namenjen kasneje otrokom. Razmišljam pa še o vlogi v en malce bolj donosen, toda manj varen sklad. S prvim viškom se bom malce poigrala, pa da vidim, kaj bo.
Fond polica ali pa VIP ne dvigata davčne osnove, ter gresta podjetjem v stroške. V primeru, da podjetje plačuje za svoje zaposlene in so oni upravičenci v primeru nezgod ali doživetja, se jim priznajo nakazila delodajalca kot boniteta.
Mislim, da bi bila zate boljša varianta vzeti eno od teh dveh polic s tem, da je zavarovanje minimalno in gre pretežni del v sklade.
Kako točno je s Fond polico še ne vem (mi bo Mojca razložila ob kavici), vem pa, da pri VIP gre 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v nezgodno 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v varčevanje, ko pa je zavarovalna premija dosežena, gre celotno nakazilo v sklad.

Veš kako gre tisto – le dvem stvarem v življenju se ne moremo izogniti – DAVKOM in SMRTI!

No, z zadnjim stavkom se ne bi čisto strinjal, obstajajo davčni ščiti tudi za Slovenijo, ki ti lahko krepko olajšajo življenje.

Za drugi del sem ti pa hvaležen, čeprav bi jaz, tudi za svojega, trenutno raje kupil kako zlato ploščico, take cene kot sedaj, zlato ne bo več imelo kmalu. če bi pri varčevanju gledal samo na donose.

Pa kaj hočeš, otrok mora imeti zgled, zato tudi imam tisti račun z drobižem.

Aja, glede teh polic…

Očitno ti bolje spremljaš debate o davkih, ampak kolikor vem, so v špilu za obdavčitev tudi tovrstni produkti…

Skupinski: obdavčeni so samo donosi. Če ni donosa, ne plačaš davka. JAz imam vseeno raje 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letnega donosa, kot pa 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki jih imaš za denar pod blazino.

Jaz, hvala. Razumel sem poanto.

Za enkrat še ne in imam tudi uradno pojasnilo do min. za finance, kako je s prijavo davka.
Tele VIP-ke so mega zadeva za podjetja, saj jim znižujejo davčno osnovo.

Kar pa se tvojih otrok tiče, sem pa prepričana, da če že hodite v banko polagat denar, da otrok ne ve, ali je položil na TR ali v VIP-ko. Tako imaš ubite tri muhe na en mah – varčevanje – boljši donos – pa še nezgodno in invalidsko je zavarovan.

Enkrat bom tudi jaz varčevala za otroke, res. Včasih mi je hudo žal, da moja mami in oče nista varčevala zame 😉

Nalozbene police so izven debate o davkih, ker spadajo pod zavarovanja
Pa lep dan, postala je vroca debata.

Skupinski, a veš, da moraš tudi zlate ploščice prijavljati pri vlogi za znižano plačilo vrtca :o))))

Jaz imam pa za svojega otroka sklenjeno štipendijsko zavarovanje pri Zav. Triglav. Plačujem 15 eur na mesec, doba plačila je 17 let, ko bo star 18 let pa bo 6 let dobival po cca. 50 eur (to je osnova brez pripisa dobička) na mesec. Ni ne vem kakšnega donosa, je pa zihr, pa še nekaj denarja bo imel. lahko pa čez 17 let dvignem tudi ves denar naenkrat, če slučajno ne bo hotel študirat. lp

Vsi ki vas mika varčevanje v Paribas skladih si oglejete malo forum v Financah recimo:
http://www.finance-on.net/forums.php?mode=zoom&id=196895
ali uporabite iskanje po forumu!

Romeo, škoda, da verjameš vse neznancem s foruma. Po Gustlovih postih sodeč je celotno svotovno gospodarstvo v največjem dreku, ker so času svetovne gospodarske krize vsi svetovni indeksi delali minuse. Očitno so le slovenski skladi the best, saj so ja zadnje tri leta delali velike dobičke (le tega nihče ne pove, da so bili ti plusi na račun tranzicije).

To si pa čist mimo brcnila! Čudno, da ta isti Gustl (Jure Gostiša), mimogrede on je eden izmed urednikov financ, predava na raznih borznih šolah, piše članke, trguje na tujih borzah…
V svetu je dosti skladov ki so brez vstopne provizije, imajo dosti manjšo upavljalsko provizijo, in so veliko donosnejši ko tvoj PFS. Malo si poglej donos PFSja za zadnjih pet let in ga primerjej z drugimi (ne slovenskimi) in se zamisli!
Drugače pa, ja sej slovenčeke se da farbat… Vi kar poslušajte razne nasvete “svetovalcev”, ki sicer kao ne “tržijo” storitev, v istem postu pa dodajo svojo tel. številko…

Pozdravljena!

vidim, da so na to temo imeli precej različnih pogledov. Mi za otroka varčujemo pri Zavarovalnico Maribor. Ne vem če si že slišala ampak to varčevanje se imenuje zlati ključek. ob sklenitvi smo dejali, da bomo vsak mesec dali 20 EUR, ki nam ga oni 15. v mesecu potegnejo preko trajniki sami iz računa dol, da ne rabimo mi še za to imeti skr. Kaj a je najlepše pri vsem tem pa je to, da v primeru, da imaš še kakšnega otroka dobiš 200 EUR kot neko nagrado z njihove strani. Pri nas se je to že splačalo.

Pa dobro izbiro.

Galea

Meni bolj relavanten je Kleindinst in se držim njegovih nasvetov.
p.s. kateri konzervativni skladi pa so bili od l. 2000-2003 ves čas pozitivni?

New Report

Close