Varstvo pri delu-pomoč pri odgovorih
Prosim za pomoč pri nekaterih odgovorih!
1.Kaj ste dolžni storiti, če v vašem delovnem okolju preti težja poškodba pri delu?______________
2.Kdo mora seznaniti delavca z nevarnostmi, ki mu grozijo na delovnem mestu in z načinom dela, ki mu zagotavlja njegovo varnost?
a direktor
b neposredni vodja
c varnostni inženir
3.Delavec, ki kljub opozorilom ne izpolnjuje varnostnih ukrepov in s tem ogroža svojo in varnost drugih zaposlenih delavcev mora z dela odstraniti?
a strokovni delavec za VZD
b direktor
c neposredni vodja
4. Oddaljenost gorljivih materialov od vira vžiga mora biti minimalno?
a 0,5m
b 1m
c 2m
5. Poti do ročnih gasilnih aparatov hidrantov in elektro omaric morajo biti vedno proste , širine najmanj:
a 50 cm
b 75 cm
c 100 cm
Prosim za samo sigurne odgovore! Aja, pri meni skupinskega dela ni, ker imam sama:-(
aja, še eno
6. Kaj je treba storiti takoj, ko se je pripetila poškodba pri delu s težjimi telesnimi poškodbami?
a)poklicati zdravnika ali rešilni avto
b)zavarovati kraj poškodbe, poklicati ustrezno zdravniško pomoč in poškodovancu nuditi PP
c) poškodovancu nuditi PP ali poklicati ustrezno zdravniško pomoč, zavarovati kraj poškodbe in odgovorne osebe obvestiti o poškodbi
hvala,hvala,hvala!!!
totka, če si dobila na tak način reševanje testa – torej ni prisoten varnostni inženir ampak si dobila po pošti, elektronski pošti ali faksu – se prosim najprej pozanimaj, če ima firma, ki ti to ponuja tudi dovoljenje za delo s strani ministrstva, drugače vse to delaš in plačuješ za brez veze, ker boš ob obisku inšpektorja vse delala ponovno. Seznam pooblaščenih inštitucij imaš na strani ministrstva za delo, družino,….
odgovor c[/quote]
Niti slučajno – najprej je B
Najprej zavaruješ kraj nesreče, enako tudi pri prometnih nesrečah (če tega ne narediš, si ob nudenju pomoči lahko poškodovan še sam!)[/quote]
Ja, sicer res, ampak tule gre za zavajanje in trik; pri odgovoru b) ni navedeno, da se odgovorne sploh obvesti o poškodbi. In je torej pravilen odgovor c) -čeprav je zaporedje bolj pravilno pri b).
Niti slučajno – najprej je B
Najprej zavaruješ kraj nesreče, enako tudi pri prometnih nesrečah (če tega ne narediš, si ob nudenju pomoči lahko poškodovan še sam!)[/quote]
Ja, sicer res, ampak tule gre za zavajanje in trik; pri odgovoru b) ni navedeno, da se odgovorne sploh obvesti o poškodbi. In je torej pravilen odgovor c) -čeprav je zaporedje bolj pravilno pri b).[/quote]
Saj je vprašanje “Kaj je treba storiti takoj, ko se je pripetila poškodba pri delu s težjimi telesnimi poškodbami?”, ne “Kaj vse je treba storiti…”