Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Varuška je tudi dojilja. WTF?

Varuška je tudi dojilja. WTF?

Vračam se iz obiska pri sestri, ki živi v tujini. Tam kje živi nimajo urejene porodniške tako kot pri nas, nimajo pa niti vrtcev tako kot mi. Ženske, ki niso v službah itak same čuvajo svoje otroke, tiste, ki hodijo v službe pa imajo dovolj denarja, da si privoščijo varuške. Moja sestra ni premožna, je pa dobro situirana. Tri sosede imajo skupaj eno varuško, ki pa ima tudi svojega otročka, starega enako kot so njeni trije varovanci. Do sem vse lepo in prav. Varuška je skrbna in res lepo skrbi za otročke, kot bi bili njeni. Na tej točki pa mene zmoti naslednje. Otročki so dojeni oziroma še vedno na mleku svojih mamic. Ko sem prišla po nečakinjo se je ravno hranila in to na varuškini dojki. Skoraj me je kap. Se to sploh sme? Kaj nima vsaka mama v mleku svojih protiteles? Je sploh primerno mleko druge ženske za dojenega otroka? Vsa zgrožena sem klicala sestro, ki me je poskušala pomiriti, da je tako varuško, varuško, ki je tudi dojilja, iskala. Ne razumem, kako lahko pustiš, da se tvoj otrok doji pri drugi ženski. To je ja edinstvena vež, ekskluzivna, med mamo in otrokom. Sestre ne razumem, še manj pa se strinjam z njeno odločitvijo. Zdi se mi tako narobe, a otrok je navsezadnje njen. Ne morem se vpletati, vendar pa bi rada razumela. Sestra pravi, da ni kaj razumeti, da pač želi, da je njen otok dojen, ker pa je ona v službi, mu polnega dojenja ne more nuditi. Meni bi se zdelo bolj normalno, če bi si črpala svoje mleko in bi nečakinja v varstvu to njeno mleko pila po steklenički. Morda sem zakomplicirala zapis, upam, da je vseeno dovolj razumljivo napisano, ker bi res želela slišati vaša mnenje, saj sestra misli, da sem zelo nazadnjaška in da na situacijo gledam zelo omejeno.

 

Sestra ima prav!

Odgovor na objavo uporabnika
Aunt Mary, 04.03.2022 ob 11:41

Vračam se iz obiska pri sestri, ki živi v tujini. Tam kje živi nimajo urejene porodniške tako kot pri nas, nimajo pa niti vrtcev tako kot mi. Ženske, ki niso v službah itak same čuvajo svoje otroke, tiste, ki hodijo v službe pa imajo dovolj denarja, da si privoščijo varuške. Moja sestra ni premožna, je pa dobro situirana. Tri sosede imajo skupaj eno varuško, ki pa ima tudi svojega otročka, starega enako kot so njeni trije varovanci. Do sem vse lepo in prav. Varuška je skrbna in res lepo skrbi za otročke, kot bi bili njeni. Na tej točki pa mene zmoti naslednje. Otročki so dojeni oziroma še vedno na mleku svojih mamic. Ko sem prišla po nečakinjo se je ravno hranila in to na varuškini dojki. Skoraj me je kap. Se to sploh sme? Kaj nima vsaka mama v mleku svojih protiteles? Je sploh primerno mleko druge ženske za dojenega otroka? Vsa zgrožena sem klicala sestro, ki me je poskušala pomiriti, da je tako varuško, varuško, ki je tudi dojilja, iskala. Ne razumem, kako lahko pustiš, da se tvoj otrok doji pri drugi ženski. To je ja edinstvena vež, ekskluzivna, med mamo in otrokom. Sestre ne razumem, še manj pa se strinjam z njeno odločitvijo. Zdi se mi tako narobe, a otrok je navsezadnje njen. Ne morem se vpletati, vendar pa bi rada razumela. Sestra pravi, da ni kaj razumeti, da pač želi, da je njen otok dojen, ker pa je ona v službi, mu polnega dojenja ne more nuditi. Meni bi se zdelo bolj normalno, če bi si črpala svoje mleko in bi nečakinja v varstvu to njeno mleko pila po steklenički. Morda sem zakomplicirala zapis, upam, da je vseeno dovolj razumljivo napisano, ker bi res želela slišati vaša mnenje, saj sestra misli, da sem zelo nazadnjaška in da na situacijo gledam zelo omejeno.

 

 

Ti si omejena!

Meni je pa to nagravžno.

Avtorica, umiri konje. Še nisi slišala za dojilje. Še nisi slišala za Aleksandrinke? Malo preberi in potem komentiraj.

Odgovor na objavo uporabnika
boddka, 04.03.2022 ob 12:13

Avtorica, umiri konje. Še nisi slišala za dojilje. Še nisi slišala za Aleksandrinke? Malo preberi in potem komentiraj.

Ja, ja, sem slišala za dojilje ampak v razviti državi in v današnjem času je pa to malo adijo pamet.

Boljše da pije človeško, kot 100x predelano kravje mleko ali pa postano človeško.

Nedojeni ljudje in tudi živali, se hitreje starajo in imajo krajšo življenjsko dobo.

Dojilja je super  rešitev.

BBla bla odkar ni več korone vam je irnk dolgčas.

Če še ne veš imajo v porodnišnici Lj. humano mleko, to je mleko mam dojilj, ki donirajo svoje mleko za tiste mame, ki mleka nimajo.

Kaj to resno? Druga ženska ji doji otroka? Fuj.

Saj pa nismo v času Alkesandrink, ko so bogatašice najemale dojilje, ene uboge reve, ki so si svojim mlekom služile kruh. Smo v civiliziranem svetu.

Tale varuška doji 3 tuje otroke pa še svojega? Od kje ji mleko za 4 otroke? Saj pa ni krava.

Težko verjamem, da bi ena ženska imela toliko mleka.

Aja, potem, ko bodo otroci veliki, se bodo menili: ej tamle je pa ženska, katere joške si ti vlekel pa ti tudi…

Takve dojilje se tudi same dojiju – ko ga gazda iz hlač potegne.

Tudi meni ni to normalno in vsi encimi, pot, vonj to vse od druge..dojenček najprej prepozna mamin vonj, če ga pa druga doji pač išče tisto zizo..tako narobe res. Hčerka je bila dojena 1m potem je pila AM pa je zdrava ko dren tako da tralala da so ti otroci večkrat bolni itd..ogabno se meni zdi res ne veš kaj vse ima druga ženska

Ma saj ni res. Katera mama pa ima mleka za 4 otroke? Saj pa ni to krava, da bi namolzli toliko mleka.

tko pa nastajajo kurbirčki, jih že tako mlade učijo več zizik uporabljat.. jebat ga..

 

Ne, meni osebno to ni okej. Je pa včasih bilo to tako.

Posebna vez med mamo in otrokom ? To so izničile novodobne mamice, ki dojijo v polnih nakupovalnih centrih, restavracijah oz. prav povsod. Sicer pa je tvoj edini problem zavora v glavi, ki ti ne dovoli videti preko plankov.

 

Ste 100 let zadaj… Zaradi spolno prenosljivih bolezni v bolnišnicah nimajo darovanega mleka. Že od takrat ko se je AIDS začel širiti.

Da postane ženska darovalca mleka morata oba in partner čez malo morje preiskav in tega ne delajo več. Sem sama celo skrinjo mojega mleka zmetala stran…

Bolje, da ga doji dojilija, kot pa da ga filajo z mlekom v prahu in ne vem kakšnim mlekom še, kot to rade počnejo novodobne mame, ki celo imajo dovolj mleka pa otroka nočejo dojiti. Imajo vsaj pristni človeški stik, tudi če ni od original mame. Bolje kot instant pa na flaško kot teleta.

Se strinjam z vami….

iz dojenja se dela prevelik rom pom pom. Ženske dojijo zato, da je otrok sit. Te čustvene vezi in bla bla vonj po mamici in ne vem kaj, so si izmislili zato, ker je pred parr desetletji postalo adaptirano mleko moderno in ni nobena dojila več, saj je bilo tako bolj praktično. Ve se, da je človeško mleko za človeškega mladiča najbolj primerno. Vezi z mamico se ustvarjajo tudi drugače, ne samo med dojenjem. Dojenje je hranjenje otroka, ne pa intimen dogodek. To, da se vam gnusi, da otroka doji druga ženska, je samo predsodek. Saj ne rečem, da bi jaz lahko dojila drugega otroka, ali da bi svojega dala dojit komu drugemu, ampak se vsaj zavedam, da je to moj predsodek in drugih ljudi ne obsojam, če počnejo drugače.

Odgovor na objavo uporabnika
Aunt Mary, 04.03.2022 ob 12:17

Ja, ja, sem slišala za dojilje ampak v razviti državi in v današnjem času je pa to malo adijo pamet.

V razviti državi je mimo tudi to, da nimajo vrtcev, se ti ne zdi?

Odgovor na objavo uporabnika
dojenje, 04.03.2022 ob 21:46

iz dojenja se dela prevelik rom pom pom. Ženske dojijo zato, da je otrok sit. Te čustvene vezi in bla bla vonj po mamici in ne vem kaj, so si izmislili zato, ker je pred parr desetletji postalo adaptirano mleko moderno in ni nobena dojila več, saj je bilo tako bolj praktično. Ve se, da je človeško mleko za človeškega mladiča najbolj primerno. Vezi z mamico se ustvarjajo tudi drugače, ne samo med dojenjem. Dojenje je hranjenje otroka, ne pa intimen dogodek. To, da se vam gnusi, da otroka doji druga ženska, je samo predsodek. Saj ne rečem, da bi jaz lahko dojila drugega otroka, ali da bi svojega dala dojit komu drugemu, ampak se vsaj zavedam, da je to moj predsodek in drugih ljudi ne obsojam, če počnejo drugače.

Mleko v prahu je praktično? Paket stane 10, 15 eur in traja par dni. Kup flašk, cucljev, prekuhavanje vode, gretje, steriliziranje? Praktično bolj kot pristavit na dojko kjerkoli in kadarkoli, pa pocuca 2x, 3x pa lepo pospraviš dojko vs. naredit flašo sredi noči, prevret vodo, ohladit, pripravit 220ml, spije 30ml, 190 zavrečt je praktično? S katerega planeta si ti?

Daj ne bluzi, da je bolj praktično.

1. Vsako AM ne odgovarja vsakemu dojenčku in včasih sprobaš xy različnih preden je en ok, kar je en sam stres

2. Drago je že samo AM, potem rabiš še flaške, cuclje (ki tudi ne pašejo vsem dojenčkom vsi), termovko…

3. Vsakič, ko je dojenček lačen je treba vodo gret na pravo temperaturo, delat mešanico, enkrat maš premalo, drugič preveč… sploh ponoči je zakon, res.

4. Vsakič, ko kam greš moraš vlečt vso to kramo s seboj in že vnaprej razmišljat, kdaj bo otrok lačen, koliko vode bo treba, koliko mleka…

Edina prednost AM je to, da lahko še kdo drug nahrani otroka.

Dojenje:

Mleko vedno pri roki, zastonj, 100% odgovarja otroku, vedno ravno prav toplo, ne zmanjka niti ostaja, ponoči daš samo zizo, če je dojenček pri tebi se  niti vstat ne rabiš, ko kamorkoli greš nobenih skrbi, da bo lakota, nobenih pripomočkov, priprave, čiščenja, razbijanja glave, kaj še poskusit, da bo ok…

Kdorkoli trdi, da je AM lažja in bolj praktična izbira nima pojma o čem govori.

Odgovor na objavo uporabnika
Bogpomagaj, 04.03.2022 ob 22:29

Daj ne bluzi, da je bolj praktično.

1. Vsako AM ne odgovarja vsakemu dojenčku in včasih sprobaš xy različnih preden je en ok, kar je en sam stres

2. Drago je že samo AM, potem rabiš še flaške, cuclje (ki tudi ne pašejo vsem dojenčkom vsi), termovko…

3. Vsakič, ko je dojenček lačen je treba vodo gret na pravo temperaturo, delat mešanico, enkrat maš premalo, drugič preveč… sploh ponoči je zakon, res.

4. Vsakič, ko kam greš moraš vlečt vso to kramo s seboj in že vnaprej razmišljat, kdaj bo otrok lačen, koliko vode bo treba, koliko mleka…

Edina prednost AM je to, da lahko še kdo drug nahrani otroka.

Dojenje:

Mleko vedno pri roki, zastonj, 100% odgovarja otroku, vedno ravno prav toplo, ne zmanjka niti ostaja, ponoči daš samo zizo, če je dojenček pri tebi se  niti vstat ne rabiš, ko kamorkoli greš nobenih skrbi, da bo lakota, nobenih pripomočkov, priprave, čiščenja, razbijanja glave, kaj še poskusit, da bo ok…

Kdorkoli trdi, da je AM lažja in bolj praktična izbira nima pojma o čem govori.

Če meni pišeš, si narobe razumela. Moja poanta je tocno to, da mleko v prahu ni niti najmanj prakticno, še manj poceni.

Imam primerjavo, en na umetnem mleku in en dojen. Neprimerno je lažje, ko je otrok dojen! Vse je pri roki, čisto, prave temperature, nobenega pomivanja, nobenega stroska. To, da je umetno mleko prakticno so naumile tiste ekstremistke, ki nabijajo slabo vest materam, ki iz katerega koli razloga ne morejo dojiti.

Pa folk kok ste vi eni dvolični hinavci. Ne me basat, da vam je cool, da tuja ženska doji vašega otroka. Come on!

New Report

Close