Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vas moti, če ima partner/ka prijatelja nasprotnega spola?

Vas moti, če ima partner/ka prijatelja nasprotnega spola?

Če ima nekdo od mladih let samskega prijatelja ali prijateljico in od nikoli ni bilo nič, potem mi je to sprejemljivo. Če se pa nekdo na lepem spomni nekaj takšnega, potem pa žal ne.

Se pravi, če pa dvomiš, najedaš, si posesiven in partnerja omejuješ, pa varanja ne more biti?

Res se je za priklonit pomanjkanju empatije in primitivizmu, ki se priklanja ravno tistemu, kar pljuva.
[/quote]
Oh, c’mon, kakšno pomanjkanje empatije neki? A človek, ki v (nov) odnos vleče prtljago iz xy razmerij nazaj (kar beri razne “bila sem prizadeta, zato zdaj nikomur ne zaupam”), je pa ful empatičen? Najprej je treba razpucat (z bivšimi in sam s seboj), potem se pa lahko ” mamice pa očke” igramo.
Pri posesivnih in ljubosumnih ljudeh sem opazila zelo podobno dinamiko: večinoma gre za ljudi, ki ne poznajo samih sebe, temu primerno niso sposobni postavljati mej (ne sebi ne drugim). Ker mej nimajo postavljenih, jih niso sposobni artikulirati, tako da je dialog na to temo zanje cela znanstvena fantastika. Posledično v svoji poziciji niso suvereni, postanejo (še bolj) nesigurni vase; ker niso sposobni odkrite komunikacije, se kopičijo nesporazumi in zamere, nesigurnost pa preraste v konstanten občutek ogroženosti. In ne ti meni, da v tej štali ostane še kaj prostora za empatijo…
Saj razumem, da “kogar je pičila kača, se boji zvite vrvi”, ampak ne v nedogled, no!
Če poznaš samega sebe, veš tudi, kdo in kaj in zakaj ti ustreza, kdo in kaj in zakaj ti pa ne… In temu tudi slediš. In če se potem o ključnih stvareh ne znaš pogovarjati (niti) s človekom, ki bi ti naj bil najbližji, se pa res ne čudim, da potem berem o nekih rdečih lučkah in alarmih… Ki svetijo in tulijo “sto let”, ker se ljudje bojijo odgovorov. Toliko o primitivnosti.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Sem po monovskih kritrijih verjetno kar debela. Po monovskih kriterijih sem gotovo možača in na ocenjevanju lepote bi se težko pririnila na naslovnice. Moj najboljši prijatelj, v katerega sem bila zaljubljena še iz najstnišk ih let, je imel seksi, lepo, sloko in precej mlajšo ženo od mene, pravo damo, ki me je kot njegovo prijateljico podcenjevala, zaradi izgleda. Midva nisva več prijatelja, no, sva – poročena in še vedno najboljša prijatelja. Tako da ja, ni nujno, da so prijateljice lepe in mlade.
[/quote]

😉 …sorodnost osebnosti, za vse, ki mislijo, da vejo, kaksne osebe so partnerju ‘vsec’ … Skratka, ne mores si zagotoviti, da bo partner tvoj za vekomaj.

Saj ne bos vedela … In ravno, ko mislis, da doticna ni njegov tip, se zgodi …

Saj ne bos vedela … In ravno, ko mislis, da doticna ni njegov tip, se zgodi …
[/quote]
Ma verjemi mi da take niso njegov tip 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne
Vem kakšne so njegov tip in zgoraj opisane sigurno niso
Take ki so njegov tip lahko po mili volji gleda ampak samo gleda

Ja, bi me motilo .

Mojo moti in pač nimam. Pa mi niti ni problem, imam doma dovolj dela, če pa grem (na vsake kvatre enkrat) ven, mi pa itak paše moška družba.

New Report

Close