Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vasa jutranja rutina

Vasa jutranja rutina

pod katerimi pogoji je partner in pod katerimi mož?

Če vstaneš in oblečeš pižamo, a to pomeni, da spiš naga?
😉

Vstanem okoli 6:30, grem na wc, v kuhinjo na kozarec vode z limono ali donata, poljubim moža, ki običajno že kuha kavo. Sledi tuš (2x tedensko umivanje las-takrat traja malo dlje), krtačenje zob, krema za obraz, deodorant, oblačenje. Medtem me v kuhinji že čaka kavica, včasih še sveže stisnjen pomarančni sok ali rogljiček, če je mož uspel skočit v pekarno pod blokom. Med pitjem kave pokadim cigareto, vmes preklikam novice na telefonu. Okoli 7:30 odrinem od doma.

a ti si prej opereš zobe in potem ješ?

jaz drugace vstanem, wc, zajtrk, oblecem, umijem in v sluzbo…cca pol ure
[/quote]mož me poboža in da poljub in s tem me zbudi ob 6h(odhaja v službo) ,vstanem ,grem na wc, vzamem pripravljeno kavo in uživam ob njej kakega pol ure,nato tuš, se oblecem in odd idem, to že vrsto let tako, razen ob vikendih jaz prej vstanem (ker mož rad polezi) in skuham kavo ,…tako naprej. ..

Najprej se še v postelji pošteno pretegnem. Potlej se obrnem na desni bok, sedem, se raztegnem sklenjenih rok proti nebu, jih spustim pred srce in si rečem:

“Prosim, dan naj potuje vesel…”

Cakamopopaja

Ura 5:45,vstanem, 5:47 v kopalnici, WC, umivanje obraza, britje, umivanje zob. 06:05 v avtu na poti v službo. To je to, za več se mi ne da izgubljat časa.

….

Če vstaneš in oblečeš pižamo, a to pomeni, da spiš naga?
😉
[/quote]
Haha v gatah pa res. Včasih tudi v pižami. Ampak bolj redko. Pižama je super stvar do ene 11 ure dopoldan . Pol se pa preoblečem v trenirko če sem doma. Če grem ven iz bajte se pa oblečem opravku primerno.

4.30: vstanem, umijem, spijem kavo, sprehod s psoma, umijem psu tace i jo posušim, se stuširam, oblečem in grem.

ob 6.30 imam budilko, vklopim dremež in sledi obvezno stiskanje k moži. Seveda zaspim in še trikrat poklopim budilko. Najkasneje ob sedmih vstanem, wc, se stuširam, umijem zobe in se oblečem. To vse poteka v neskončni naglici, ker grem 7.10, najkasneje 7.15 od doma. Vmes še preverjam, če imam telefon, denarnico. Zajtrkujem v službi.

Vstajanje 05.45, umivanje zob in obraza, oblačenje, 10 minut ogrevanja, ob šestih grem tečt s psom, 40 minut vsak dan, čez teden, pridem 6.40 nazaj, psu zajtrk, tuširanje, oblačenje in 7.10 grem v službo.

….
[/quote]

Čisto resno. Poskusi, deluje.

P.S.
Sadje, telovadba, tuš, umivanje še sledi…

Prebujam se okrog sedme. Meditacija, kopalnica, čaj, zračenje stanovanja, joga, kava, delo (delam doma).

Vstanem 5.05, najprej WC, umivanje, ličenje, bide, oblečt,pojest tableto, vzet banano iz hladilnika, obuvanje, 5.25 sedim v avtu.

Zbudim ob 6h, obvezno pristavim za kavo, se vmes oblecem spijem kavo se umijem, naličim nahranim psa, mačko in zdaj zunanje ptice in gasa na šiht.

a ti si prej opereš zobe in potem ješ?

jaz drugace vstanem, wc, zajtrk, oblecem, umijem in v sluzbo…cca pol ure
[/quote]
Ja, najprej umijem zobe.

Zjutraj imam občutek “kosmatih” zob in se mi zdi, da se hrana bolj prime nanje, če si jih pred zajtrkom ne umijem. Kljub temu, da si zobe zvečer vedno temeljito očistim z zobno ščetko in nitko ter da nimam težav z zgago, jutranjim zadahom ali čim podobnim. Gre samo za to, da imam zjutraj rada občutek umitih, gladkih zob še preden kaj pojem. Po zajtrku pa ostanke hrane po potrebi splaknem s kozarcem vode, ampak večinoma se mi hrana ne zatika med zobe in tega ne naredim.

Si me prav spodbudila, da sem šla preverit, če je res kaj na tem ali se mi vse skupaj samo dozdeva. In mi seveda dala misliti, če je moja ustna higiena ustrezna, čeprav nimam težav z zobmi, zobozdravnica pa mi na kontroli vsako leto omeni, da imam dobro ustno higieno.

Našla sem tole:

Vaš link

– 6:30: budilka, malo še podremam
– 7:00: pijem kavo, jem zajtrk, igram igre na telefonu
– 7:30: wc, tuš, umivanje zob, britje nog, včasih umivanje las, sušenje las
– 8:00: izbiranje oblačil, make-up, priprava torbice
– 8:15: ostali last minute opravki (odnašanje smeti, obešanje cunj,..)
– 8:30: odhod v službo

vem, da bi marsikdo znorel, če bi se 2 uri svaljkal doma, tudi jaz bi s posebno predpripravo lahko to vse zrihtala v 15 min, samo imam raje miren in počasen štart dneva… itak je potem do večera eno samo dirkanje 🙂

Rabim 1,5 ure, preden se zjutraj odpravim od doma.
6.00 – budilka zvoni
6.05 – budilka zvoni drugič
6.10 – budilka zvoni tretjič, hkrati pa maček skoči na posteljo, se hoče crkljati, prede na ves glas in začne gristi moje lase:))
6.15 – najprej lulat, potem umit obraz
6.20 – kava se kuha, pripravim zajtrk zase, ker se mi maček zaletava v noge in glasno mijavka, seveda hitro odprem konzervico tudi njemu in mu zamenjam vodo
6.45 – pospravim posodo, mačku nasujem svež pesek v mačji WC
6.50 – hop pod tuš in včasih si operem tudi lase že zjutraj
7.15 – malo make-upa, izberem oblačila
7.20 – maček mi strga najlonke, naderem ga in obujem nove
7.25 – še enkrat preverim, če je vse OK v stanovanju in rečem mačku, naj bo priden in naj ne dela pizdarij
7.30 – odhod v sluzbo

Ojoj, pri nas je kar pestro…moz zbudi mene in otroke, skuha kavico in pripravi zajtrk, nato siba v sluzbo. Najprej wc, umivanje, zobje, se hitro oblecem-vedno oblacila pripravim zvecer- nato gresta 1. In 2. Otrok na wc, umiti zobke …dobro, da imamo 2 kopalnici, drugace bi bila kar guzva:))), ta 3.otrok pa rabi se mojo pomoc. Potem oblacenje, prerivanje kdo bo prej po stopnicah dol, kdo nagaja, kaze jezik in ostale neumnosti, otroci pojejo zajtrk, sama se se uredim, nasminkam, spijem kavico, vitamine, nato sledi oblacenjje in obuvanje in hitro z avtom v vrtec in solo. Rabimo eno uro, da se zrihtamo…pa vsak dan se trudim, da bi bili hitrejsi, pa ne gre…no saj ko bodo starejsi in bolj samostojni bo bolje. Ko pridem v sluzbo sem ze cisto zmatrana , no pa spijem se eno kavick in sem spet ok…:)))))

Kakšen simpatičen opis:))) Gotovo imaš rada tega svojega mačka!
P.S. tudi jaz imam mucko, samičko, pa imava zjutraj tudi cele litanije, preden me spusti v službo!

Od 5:10-5:30 mi teži budilka. Potem ponavadi vstanem ali pa izklopim budilko in si v miru spraznem prašnike. Se umijem, pristavim obvezen kofetek, naredim malico za na šiht in včasih še vmes malo popapcam, potem pa se za ene 15 minut počim na kavč in uživam v jutranji kavi s cigaretom v ustih, ponavadi ob muziki ali pa brskanju po netu. Potem grem še enkrat na skret in v kopalnico, papagaju dam sveže sadje in zelenjavo in gasa na šiht. Med tednom je tako, za vikende in ko sem fraj pa čisto odvisno…včasih vstanem ob 5h ali pa ob 12h, kakor nanese…

Prekajen meso dl cajt gvera;)

-06:05 budilka–>dremež za 10 min
-06:15 vstajanje
-06:15-06:40 wc, kakav/kava/nekaj pač, vmes cartanje mačka in nahitro malo po netu, oblačenje, umivanje, britje (nekako v tem vrstnem redu)
-06:45 odhod 🙂

Budilka 5:30, par minutno crkljanje z macko st. 1, wc in zobje. Nato dam obema mackama zajtrk in cakam da pojesta ker zatem letita ven (ajd cau, pridne bodta pa ne se tepst pa se vidmo popoldne) preden se naredi kaka luzica (ker je pac tako fajn lulat doma). Zatem lahek MU in cesanje las ter vmes cohljanje psa, ki je zaspano pricapljal v kopalnico, obvezno po trebuscku z nogo. Sledi se da se oblecem (vse je pripravljeno ze vecer prej ker bi drugace predolgo trajalo haha), kljuci, urbana, zaprem vrata in laufam na bus. V sluzbi ob cca 7ih.

Plan A(grem v službi,ko se mesto spi):vstanem-nahranim mačka-wc-umivanje zob-tuš z umivanjem las-sušenje las-deo/krema/…-oblačenje-obuvanje-odhod
Plan B(otroci v vrtec):ni rutine:),ponavadi zgleda tako,da otroci vstanejo prej kot midva in naju zbudijo,prvo zajtrk za otroke,jaz medtem likam oblačila za vrtec,wc,mlajša se pokaka v plenico in jo stuširamo,oblačenje,igrače,gremo.Redko še risanka,če smo prehitri.Je pa velikokrat zjutraj pri nas kaos,kljub želji po redu.

New Report

Close