Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Večina otrok se ne uči svojim sposobnostim primerno!

Večina otrok se ne uči svojim sposobnostim primerno!

Moja otroka se nista v OŠ nič učila in izdelovala oba odlično, vsa leta. V gimnaziji pa se je bilo potrebno začeti učit in sta se. Dandanes so otroci tako pametni, veliko bolj, kot smo bili mi. Danes je OŠ zelo zahtevna, preveč, še jaz sme morala kdaj dobro napeti možgane, da sem jima kaj razložila, preveč komplicirate, preveč tujih in finih izrazov in včasih sme dobila občutek, da kdaj nalašč matrate otroke z vsem tem. Ko se lahko zelo enostavno vse razloži in nauči.

Torej po mojem, če je otrok pameten ne potrebuje nič dodatnega učenja, vse dela lepo sproti, seveda, če je profesor tak, da zna odlično razlagat in je v razredu prava klima, žalostno je tudi to, da je veliko profesorjev-ic takih, ki niso kos svojemu delu, kaj šele otrokom in pri takih urah se nihče nič ne nauči.

Poznam pa tudi primere, ko so starši morali že v OŠ jemati inštrukcije za otroke…sigurno ne zato, ker je oŠ tako lahka in otroci tako leni, neumni, dejstvo je, da je OŠ zdaj zelo zahtevna.

Kar se pa tiče končnh ocen, zato pa se lahko končna ocena zaključi glede na celoto dela, skozi vse šolsko leto in če je bil nekdo priden, sodelujoč, so naloge super, zvezki … da veš da res zna in četudi na koncu popušča, le kdo pa ne, mesec pred koncem so vsi že na počitnicah, menda ja ti je to jasno…in prav zato ti je tudi jasno koliko vsak otrok zna, saj si ga imela celo leto…zato komot lahko zaključiš ocene brez kompliciranja, tako to delajo odlični učitelji, pa brez zamere! In ne, nič ne šenkuješ ocen, kajti dobro veš za koliko zna vsak tvoj učenec, vsaj morala bi vedeti. SEveda pa se tudi do konca šolskega leta trudimo in učimo, ampak zdanji mesec je to vse težje in zato smo tudi navajeni,d a otroci popuščajo, tako je vsako leto in tako bo in zakaj bi iz tega delali dramo in dkrarijo, nehaj no.

Učitelj, ki zna, zna, eni pa radi zezajo, pa ne govorim,d a si to ti zdaj takšna, le pišem svoje misli. Srečno!

Aja, sm starš, ki zahteva da dokler je lahko 5 naj bo, in otrok je to razumel, saj se uči zase, če 5 ni, kljub temu da bi lahko bila in je zaradi lenobe ni, mu dovolim tudi to, nekaj časa, da se nato iz svojih napak nauči, da je bolje dobit 5 kot 3 ali dve, glede na končni cilj, ki ga ima, izbira dobre šole in poklica in vsega. Usmerjam, pomagam, otrok sam pa spoznava kako in kaj, veliko otrok pa nima podpor staršev, rastejo ob netu, ulicah, medijih in jebe se jim celi svet… in verjamem in te razumem, da s takimi otroki pa ni najlažje, sploh svaka vam čast učiteljem v današnjih šolah, pa čeprav tudi sama učim;)). čao.

Še dobro, da nisem učiteljica. Da mi ni treba v življenju srečevati takihle “katastrof” od staršev.

Katastrofa!

Si na dobri poti, da boš imela ti sama in tvoj otrok (otroci) težave z učitelji. Ker ne premoreš niti osnovnega spoštovanja do učiteljev in njihovega dela.

Ti dam dobronameren in preizkušen nasvet: spoštljivo se obnašaj do učiteljev, ko boš enkrat mama učenca. Potem se bodo tudi oni do tebe tako obnašali. Na govorilnih urah boš zvedela za vse pozitivne stvari o tvojem otroku, pa tudi tisto, kar je ušpičil slabega (ker angelčki pa niso glih). To ti bo v pomoč, da boš lahko svoje potomce (skupaj z učitelji) furala skozi otroška in najstniška leta in da bo kdaj kaj iz njih.

Ampak itak se boš zdaj razkokodakala in me ozmerjala. Tvoj problem.

Zanimivo opažanje.

Moja deklica gre sicer šele letos v šolo, ampak mislim, da bi kar znalo držati, da smo starši (za razliko od naših) premalo zahtevni do svojih otrok. Se mi zdi, da je čisto preveč zavijanja v vato, “naj reveži malo uživajo” ipd. Na vseh področjih. S čimer seveda samo delamo škodo otrokom, saj če starši nimajo zaupanja vanje, da zmorejo več, tudi sami tega samozaupanja ne morejo dobiti. Kar jih bo teplo celo življenje.

In verjamem, da se to v šoli že zelo dobro kaže.

In se strinjam, da sploh ne gre samo za šolo – gre za čisto vsa področja otrokovega življenja. Kdor je len, z malim zadovoljen, nezahteven do sebe, nesamozavesten, je tak povsod.

Kure potegnjene. Marš v kokošnjak. samo svinjate s vojim drekom po monovskem dvorišču.

Kokoška, si tudi ti funkcionalno nepismena? Daj naučite se prebrati in potem zmerjajte.

Katasrtoga, tvoj post je katastrofa, upam, da v resnici nisi tako nestrpna.

Že res, da se vzgoja začne doma.
Ampak šola je VZGOJNO IZOBRAŽEVALNA ustanova, učitelji pa so plačani za svoje delo. In izobraženi, usposobljeni. In pri tem delu se pač zelo kaže tudi značaj in moralne vrednote učitelja.
Je pa na žalost premnogo učiteljev, ki to nebi smeli biti. ki ne spoštujejo ne otrok, ne njihovih staršev, ne svojega poklica. Ki nimajo avtoritete, želje po dobrem opravljanju svojega dela.
Seveda taki učitelji pač nimajo uspehov, svojo nesposobnost pa opravičujejo z vsem mogočim, večinoma pa se izgovarjajo na lene otroke in starše.
V teku šolanja mojih otrok sem spoznala kar nekaj učiteljev, poznam kar nekaj učiteljev tudi osebno in povem vam, da slovenskih učiteljev pač ne spoštujem. Seveda niso vsi učitelji slabi, nekateri se trudijo in z zanosom opravljajo svoj poklic. A je preveč, mnogo preveč takih, ki temu poklicu krnijo ugled.
Dandanes so otroci brihtni, razgledani, tudi pridni. Tudi zato, ker starši veliko energije, pozornosti vlagamo vanje. Tisti, ki to niso, so običajno prikrajšani doma, izhajajo iz družin s težavami. In takim bi se morali učitelji posvetiti, jim poskusili nudit tisto, česar doma nimajo. Pa zmorejo zgolj kritizirati in obtoževati. In se tega niti ne sramujejo, ker niso dorasli svojemu poklicu.
In dogaja se, da otroci ne spoštujejo takih učiteljev. Ne zato, ker so nevzgojeni, ampak zato, ker so enostavno bolj zreli in odgovorni od njih.
To pa bi vas moralo skrbeti, učitelji. Vsi tisti, ki vam ni vseeno, ki dobro opravljate svoje delo in se trudite, bi se morali boriti, da bi se stanje izboljševalo.
Na žalost pa se dogaja ravno obratno, v zbornicah in pisarnah se vse preveč kokodaka, dobri učitelji pa so tiho in delajo po svoji vesti in bojim se, da so že krepko v majnšini.

da bi za neznanje otrok krivila učitelja.

mogoče sem ena redkih ampak v pismu od trdim nisem nikjer našla ne vzvišenega in ne ponižujočega odnosa ne do otrok in ne do staršev.
Vse tiste ki ste to zasledile, razbrale med vrsticami – se mi smilite še bolj pa vaši otroci.

Sicer je že milionkrat potrjeno, da se proti otrokom monovk ne sme nič grdega povedat, kaj šele da se jih kritizira, moramo jih čuvat, saj so najboljši, najbolj pametni, pametnejši od staršev, učiteljev, vzgojiteljev… in tako jih je treba tudi vzgajat.
Potem pa po OŠ jokat, da kadijo, se drogirajo, besnijo in jih ni moč več obvlada.

Vedno moraš vsemu sledit večini popolacije, ki ponavadi ne vidi dalje od praga, ker če ne si žaljiv in nestrpen in to dobiš napisano z takimi besedami, načinom in žaljenjem, da te mine.

Vsaka čast vsem vzgojiteljicam, učiteljicam in profesorejm… komer koli, ki dela z otroci, najstniki, mladostniki. Zame ste občudovanja vredni. Žal pa je tako, da se vaše delo več ne ceni – pa še marsikatero drugo ne in se boste morali sprijaznit s tem, da so vsi pametnejši in bolj sposobni vzgajat svoje otroke od vas, ki imate to izobrazbo.

ne razumem, če bo tvoj otrok bolan in zdravljenje ne bo potekalo uspešno, ti tudi ne bo prišlo na pamet, da bi krivila zdravnika?
delo vsakega pa se ponavadi ceni premosorazmerno s trudom, ki ga vloži vanj in rezultati, ki izhajajo iz tega.
kdo je torej kriv, da se delo učiteljev več ne ceni?

Zdravnik in učitelj je velika razlika…

Učitelji so za to tam, da otrokom pokažejo kaj naj se učijo, od kod naj se učijo, kje naj iščejo znanje….. in ne da jih učijo – učiti se morajo otroci! In na koncu učitelj oceni kaj so se naučili.

Hvala bogu so mene moji starši tako vzgajali in tako vzgajam svojega otroka.
Ker draga moja ko bo otrok prišel na študij – bo kaj – kot so sedaj nekateri študentje – iskali vse možne načine da bo imel status in žural – ker se nebodo vedli učiti.

In ja tudi zdravniki niso bogovi – ali je zdravnik kriv, če se mi zastrupljamo z slabo hrano, najprej dve leti bolečine lajšamo z zdravili in tabletami in še nevem čem potem pa na smrtni postelji pričakujemo da nas čudežno odzdravi. Ne ne gre tako.
Čas bi bil, da bi se ljudje naučili sami prevzemat odgovornost za svoja dejanja.

pa ja. maš pa res krasno predstavo o učiteljskem poklicu. žal tako razmišlja tudi preveč učiteljev, zato pa je tako stanje.
da moramo sami prevzemat odgovornost za svoja dejanja, se strinjam, ampak to velja tudi v poklicnem življenju, torej tudi za učitelje in zdravnike.
in zakaj meniš, da je učitelj in zdravnik velika razlika? mar ni res, da mora vsakdo odgovorno opravljat svoje delo? tudi mehanik ti mora odgovorno popravit avto, sicer se ti lahko zgodi kaj tragičnega.

?
Kakšno pa je tvoje mnenje – kaj mora delat učitelj?
Ali res starši pričakujete da bodo profesorji in predavatelji na fakultetah vaše otroke učili ?? Z njimi brali knjige, učbenike, ponavljali, delali vaje??

Se opravičujem če si že kje napisala, sama nisem prebrala vseh sporočil, ki se pojavljajo v temi…

Da tako je moje mnenje in predstava in za tem stojim.

hahahahaha, da ne bom počila od smeha, kake imate eni, res.

Njen IP bo iskal, ja, zaradi enega brezvezenega posta. In tudi če ga najde, kaj potem?:)) Bo šel na sodišče po sodni nalog, da razkrije njeno identiteto zaradi tega, ker je napisala nekaj, kar gre tebi v nos?:))

matr ste eni adijo pamet, res.

Raje se ti zamisli nad svojimi neizživetimi težnjami po nadzoru in kontroli, da takoj, ko je nekdo napisal nekaj, kar ti ni všeč, groziš.

Imaš kar precej za pred svojim pragom za pomest, draga.

New Report

Close