Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Večina sodelavcev v službi je za Putina

Večina sodelavcev v službi je za Putina

Pozdravljeni,

Delam v službi, kjer bi rekla, da je 2/3 zaposlenih starejših od 50 let ali pa so iz juga. Gre pa za proizvodno firmo.

Vsak dan se med pavzo pogovarjajo o Putinu in o situaciji v Ukrajini ter gledajo Telegram kanale. Sploh južnaki so na to čisto usekani.

Najbrž ne rabim govorit, da je glasna večina za Putina. Meni pa se ne zdi prav kar ta človek počne. Sploh kar je naredil nazadnje z Navalnim. Kakršnakoli opozicija je bil, bil je opozicija in ne moreš ubiti opozicijo.

Bi vi o svojem “prav” spregovorili ali bi bili raje tiho? Jaz sem tiho, ampak trpim, ko poslušam boomerje in južne, ki se o tem vedno na glas pogovarjajo.

Haha in potem naj bi juga delovala. Poleg popolnoma drugačnih političnih nazorov (vzhod -zahod, demokracija – diktatura) je velika razlika tudi matriarhat – patriarhat.

Južni ženskam ne pustijo v službo. Če ni denarja pač ni samostojnosti. Ampak denar pa v familiji še vedno mora bit. in potem fotr dela od 6ih zjutraj do 6ih zvečer. In ker fotra v življenju pamža ni prisotnega, mamici pa pamži zrastejo čez glavo pri trinajstih, se začnejo pi*darije… majo pa ti pamži tudi vse možne pomoči v šoli. Celo toliko učiteljev jim pomaga, da zmanjka za osnovno učenje tvojega otroka.

Jaz bi to vse nateral iz države ali pa naj se asimilirajo.

Katera firma je to?

V moji službi se nikoli ne pogovarjamo o politiki.Sicer bi bila pa jaz tiho.Ker  ne bo nič drugače.

Zakaj pa bi sploh moral za k9ga biti?

Zakaj se je potrebno opredeliti?

Nimam dovolj in ne pravih informacij.

Je pa vse skupaj zelo čudno. Od vojn, Putina  Ameriškega predsednika..a zda res nimajo primernejš osebe????? Nič mi ni več jasno in  isem ma nobeni strani.

Odgovor na objavo uporabnika
Kulturno neprilagojeni, 23.02.2024 ob 01:58

Pozdravljeni,

Delam v službi, kjer bi rekla, da je 2/3 zaposlenih starejših od 50 let ali pa so iz juga. Gre pa za proizvodno firmo.

Vsak dan se med pavzo pogovarjajo o Putinu in o situaciji v Ukrajini ter gledajo Telegram kanale. Sploh južnaki so na to čisto usekani.

Najbrž ne rabim govorit, da je glasna večina za Putina. Meni pa se ne zdi prav kar ta človek počne. Sploh kar je naredil nazadnje z Navalnim. Kakršnakoli opozicija je bil, bil je opozicija in ne moreš ubiti opozicijo.

Bi vi o svojem “prav” spregovorili ali bi bili raje tiho? Jaz sem tiho, ampak trpim, ko poslušam boomerje in južne, ki se o tem vedno na glas pogovarjajo.

Starejsim se očitno toži po totalitarnih režimih. So mladost preživeli v enem izmed njih, zato se jim zdi normalen. Poleg tega so očitno dojemljivi za manipulacije, poslušajo le medije, ki jim polnijo glavo z neumnostmi, pa je, kar je. Jaz se s takšnimi sploh ne bi pogovarjala o tej temi, so na prenizkem intelektualnem nivoju zame. Prepričala z nasprotno jih tako ne boš. Škoda tvojega časa in živcev.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8949, 23.02.2024 ob 04:43

Starejsim se očitno toži po totalitarnih režimih. So mladost preživeli v enem izmed njih, zato se jim zdi normalen. Poleg tega so očitno dojemljivi za manipulacije, poslušajo le medije, ki jim polnijo glavo z neumnostmi, pa je, kar je. Jaz se s takšnimi sploh ne bi pogovarjala o tej temi, so na prenizkem intelektualnem nivoju zame. Prepričala z nasprotno jih tako ne boš. Škoda tvojega časa in živcev.

Sem že v penziji kaki dve leti, pa se mi nikakor ne toži po tistih časih! Poln kufer sem imela tistih tozdov, ozdov, delegatov, samoupravljanja , največ pa butljev, ki so prilezli na višje položaje samo s partijsko knjižico.Pa yugotov in tega , da v trgoviñah nisi dobil enkrat ne čokolade, drugič pralnega praška, banan, pa bencina( par nepar)….Kaj šele spodobnih kavbojk , kakšnih res lepih oblačil ali obutve…Vse samo čez mejo…

…imajo pa glas ne volitvah kateri velja enako kot tvoj.

Preberi so knjigo Kako je zahod pripeljal vojno v Ukrajino. Pisec je Američan.

Malo se izobrazi teslo, ne pa samo medije poslušat.

pri nas v firmi je pa samo nočna izmena za V. Putina

Kaka skrivnost pa je, da absolutisti uporabljajo strategijo poceni reklam, s katerimi kupijo neuko rajo? Putin z mačizmom, Trump z zlatimi supergami,… folk pa po direktni liniji ene same informacije v glavi, ker več kot enega podatka ne zmorejo predelati.
So pa večina in na njihovih tupih glavah se pride do prestola.

Kaj mislite, zakaj vsi sistemi težijo k poneumljanju? V zadnjih treh generacijah je nastalo vse preveč pametnih ljudi in takim je težko vladati, zato je treba ljudi spet poneumiti. V to smer gremo. Žal

Odgovor na objavo uporabnika
Arabeska420, 23.02.2024 ob 05:02

Sem že v penziji kaki dve leti, pa se mi nikakor ne toži po tistih časih! Poln kufer sem imela tistih tozdov, ozdov, delegatov, samoupravljanja , največ pa butljev, ki so prilezli na višje položaje samo s partijsko knjižico.Pa yugotov in tega , da v trgoviñah nisi dobil enkrat ne čokolade, drugič pralnega praška, banan, pa bencina( par nepar)….Kaj šele spodobnih kavbojk , kakšnih res lepih oblačil ali obutve…Vse samo čez mejo…

Kot da drugod v zahodni Evropi pa niso imeli par-nepar a ne?

Mater si zabita, ampak sem ti to že prevečkrat napisal.

putinaziji

Nekateri voditelji iz vzhodnih držav se za nobeno ceno ne bodo prodali birokratom iz Bruslja.

pozabil sem na A. Vučića, ki tudi nima namena prodati svoje države.

Jasno da so neuki, neizobraženi in nerazmišljujoči ljudje lahka tarča kakršne koli propagande. Vsak ki nima lastnega znanja o določeni stvari ga populistične ideje hitro prevzamejo in jim verjame. Populisti to vedo in izkoristijo. Več kot je nevednežev na kupu, večja je verjetnost za razraščanje teh populističnih idej.

To se lepo vidi tudi tukaj, večina neizobraženih in plehkih ljudi verjame propagandi in populizmu, ker ne znajo sami poiskat in raziskat ozadja določenih dogodkov, stanja … s takimi nimaš kaj razpravljat, njihov mentalni domet je kimanje raznim dvovrstičnim propagandno populističnim idejam. Ozadja itak ne razumejo, tako da kakršnakoli poglobljen dialog odpade.

Sem tudi sama zelo razočarana, kako so ljudje brez sočutja do trpečega napadenega UKR naroda. Kako so nekateri dejansko vse verjeli Rusiji, češ da je imela pravico napasti in okrasti sosednjo suvereno samostojno državo! Kako se pri tem izmišljuje vse mogoče češ da je vsega kriv zadeti narkomani Zelenski itn itn. Ljudje so brez sočutja in brez srca in brez osnovneega čuta za pravičnost!

 

Dokler bo v Sloveniji veliko takih ljudi in ne le manjšina 2 do 3 % psihopatskih skodozeljnih posebnežev , tako dolgo bo tudi v Skoveniji in povsod pp svetu trpljenje, krivice in zmagovala bo krivica! Zato ker so ljudje odločeni za podporo zla.

Če si dve leti v penziji potem bolj malo veš o tem kar pišeš, ker si bila takrat otrok, predvidevam, da gre pri tebi za sindrom: starši so mi povedali! koliko od tega je res je pa vprašanje.

Odgovor na objavo uporabnika
R2D2, 23.02.2024 ob 06:15

Preberi so knjigo Kako je zahod pripeljal vojno v Ukrajino. Pisec je Američan.

Malo se izobrazi teslo, ne pa samo medije poslušat.

A ti pa verjameš vse, kar piše v knjigah?? In to v taki, ki jo je napisal kar neki amerikan??

Politika (in zgodovina) pač nista “črno – beli”, kot nas poskušajo prepričati. Navadno sta zelo “šarasti” :-).

Pa nekaj dejstev:

1. na ozemlju Ukrajine je živelo (in še živi) precej ljudi, ki se počutijo Ruse. Imajo ruske prednike, govorijo rusko, skratka, se počutijo ruse.

2. Ukrajinske oblasti in (recimo) večinsko  prebivalsvo, se se odločili malce “očistiti” ukrajinski narod, podobno kot tudi v Sloveniji, nekako  “izbrisati” ta ruski del.

3. Glede na to, da teh Rusov le ni bilo tako malo, so se v delih države, kjer so bili v večini, uprli “izbrisu”.

4. Da se zadeve pomirijo, se je iskala diplomatska rešitev – Minski sporazum, ki je nakazoval možno rešitev – določeno avtonomijo predvsem ruskih območij.

5. Ukrajinske oblasti – z krepko podporo zahoda so (menda) to uporabile predvsem kot “prehodno obdobje” za krepitev svoje vojske in po nekih izjavah niso imele nobenega namena ta sporazum implementirati,

6. Rusi – Putin so “pokazali zobe” in vdrli v Ukrajino – bilo je nekaj uporabe sile, a dokaj omejeno (vsi se lahko spomnimoo posnetkov, ko so civilisti z svojimi telesi ustavili ruske tanke)

7. Mirovni pogovori v Turčiji – menda bili pred dogovorom, Rusi se umaknejo izpred Kijeva in Harkova, ko se Ukrajinska oblast odloči, da je edina možnost popolna “osvoboditev” Ukrajine.

No, ob polni podpori zahoda (tako materialni kot logistični in moralni) je rezultat nekaj 100.000 mrtvih, povprečna starost Ukrajinskega borca menda okoli 45 let !!! in brez nekih izgledov, da Ukrajina izpolni svoje optimistične cilje.

Globalno pa Evropa izgublja svoje surovinsko zaledje, Kitajska in azija ga pridobiva.

Skratka – genialno vodena politika zahoda. No, od voditeljev tipa Biden (pa tudi Trump), Laiden, Macron … in podobni “kalibri”  pač ni “bogvekaj” pričakovati.

Naši pa – ali nimajo ali pa ne smejo imeti svojega mnenja. JJ je bil med prvimi pri poklonu ukrajini, Golob mu je pa sledil nekaj mesecev kasneje . Torej nobene bistvene razlike. So enotni!

 

Odgovor na objavo uporabnika
mentalna sirota, 23.02.2024 ob 10:40

Politika (in zgodovina) pač nista “črno – beli”, kot nas poskušajo prepričati. Navadno sta zelo “šarasti” :-).

Pa nekaj dejstev:

1. na ozemlju Ukrajine je živelo (in še živi) precej ljudi, ki se počutijo Ruse. Imajo ruske prednike, govorijo rusko, skratka, se počutijo ruse.

2. Ukrajinske oblasti in (recimo) večinsko  prebivalsvo, se se odločili malce “očistiti” ukrajinski narod, podobno kot tudi v Sloveniji, nekako  “izbrisati” ta ruski del.

3. Glede na to, da teh Rusov le ni bilo tako malo, so se v delih države, kjer so bili v večini, uprli “izbrisu”.

4. Da se zadeve pomirijo, se je iskala diplomatska rešitev – Minski sporazum, ki je nakazoval možno rešitev – določeno avtonomijo predvsem ruskih območij.

5. Ukrajinske oblasti – z krepko podporo zahoda so (menda) to uporabile predvsem kot “prehodno obdobje” za krepitev svoje vojske in po nekih izjavah niso imele nobenega namena ta sporazum implementirati,

6. Rusi – Putin so “pokazali zobe” in vdrli v Ukrajino – bilo je nekaj uporabe sile, a dokaj omejeno (vsi se lahko spomnimoo posnetkov, ko so civilisti z svojimi telesi ustavili ruske tanke)

7. Mirovni pogovori v Turčiji – menda bili pred dogovorom, Rusi se umaknejo izpred Kijeva in Harkova, ko se Ukrajinska oblast odloči, da je edina možnost popolna “osvoboditev” Ukrajine.

No, ob polni podpori zahoda (tako materialni kot logistični in moralni) je rezultat nekaj 100.000 mrtvih, povprečna starost Ukrajinskega borca menda okoli 45 let !!! in brez nekih izgledov, da Ukrajina izpolni svoje optimistične cilje.

Globalno pa Evropa izgublja svoje surovinsko zaledje, Kitajska in azija ga pridobiva.

Skratka – genialno vodena politika zahoda. No, od voditeljev tipa Biden (pa tudi Trump), Laiden, Macron … in podobni “kalibri”  pač ni “bogvekaj” pričakovati.

Naši pa – ali nimajo ali pa ne smejo imeti svojega mnenja. JJ je bil med prvimi pri poklonu ukrajini, Golob mu je pa sledil nekaj mesecev kasneje . Torej nobene bistvene razlike. So enotni!

 

Za mentalna sirota in ostale, podobnomisleče

menda?

Tudi ti slepo verjameš neki umetno ustvarjeni propagandi. Svetujem da čimprej pogledaš še drugo plat zgodbe:

 

************************

Za vse, ki ne veste točno zakaj je v Ukrajini stanje kot je, si lahko pogledate v teh par minutah na spodnjem filmčku. Bol na izi se res ne da razložit. Če pa ne razumete angleško pa res že v osnovi nimate predpogoja da bi sploh vedeli zakaj točno gre.

No v linku si vsi, ki ne razumete, vseeno lahko nalimate slovenske podnapise z generičnim prevodom na gumbu settings.

.https://www.youtube.com/watch?v=CmiIDcrODyQ

In lepo vas prosim nehajte že širit rusko propagando, ker v uradnih virih je vse, kar je rečeno v zgornjem linku preverljivo, laži, ki jih ruska propaganda širi pač niso.

 

Avtor teme a se ti zdi način kako so se amerikanci znebili Kenedyja, Gadafija pa še koga kaj bolj humana rešitev . Sigurno ni prav , da na tak način obračunavajo z konkurenco vendar je napisano kot bi to počel samo Putin . Klečeplazci zahodnjakov amerikancev pa ne vidite in angležov. Vsi slovanski narodi bi se morali združiti se zavedate sploh koliko nas je. Rusi , Madžari ,Poljaki itd so zadnji moralni steber evrope , ki si upa reči ne zblojencem EU in ZDA.

Odgovor na objavo uporabnika
Maidan, 23.02.2024 ob 11:21

Za mentalna sirota in ostale, podobnomisleče

menda?

Tudi ti slepo verjameš neki umetno ustvarjeni propagandi. Svetujem da čimprej pogledaš še drugo plat zgodbe:

 

************************

Za vse, ki ne veste točno zakaj je v Ukrajini stanje kot je, si lahko pogledate v teh par minutah na spodnjem filmčku. Bol na izi se res ne da razložit. Če pa ne razumete angleško pa res že v osnovi nimate predpogoja da bi sploh vedeli zakaj točno gre.

No v linku si vsi, ki ne razumete, vseeno lahko nalimate slovenske podnapise z generičnim prevodom na gumbu settings.

.https://www.youtube.com/watch?v=CmiIDcrODyQ

In lepo vas prosim nehajte že širit rusko propagando, ker v uradnih virih je vse, kar je rečeno v zgornjem linku preverljivo, laži, ki jih ruska propaganda širi pač niso.

 

Propaganda je. Seveda na obeh straneh. No, do nas ruska resnično težko prodre. Z zahodno pa nas indoktrinirajo na vsakem koraku.

Osebno pač rad razmišljam na osnovi nekih predstavljenih dejstev. In argumenti kot “Putin je nor” mi nekako ne delujejo prepričljivo. (Osebno bi prej verjel, da je npr. Trump nor in Biden popolnoma senilen).

In doslej so edina “dejstva”, ki sem jih v zahodni propagandi zasledil, da je Putin neizzvano napadel suvereno državo (kar sicer tudi “zahod” dokaj redno počne).

Daj mi torej povej, na kateri točki mojih “izvajanj” sem podlegel “Ruski propagandi”

Pogledal “tvoj” video – tipična propaganda – seveda ne ruska. A vseeno  propaganda. Žal.

Jaz tudi trpim, ko vsak ljubi dan poslušam in berem EU propagando proti Rusiji. Povsod : radijo, televizija, internet. Prav iskat moraš kakšno globljo analizo situacije. Tisti, ki mislite, da EU ni diktatura, se krepko motite. Deluje, kot Sovjetska zveza.

New Report

Close