Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Večno pospravljanje in čiščenje

Večno pospravljanje in čiščenje

Kamorkoli pogledam, vidim delo. Ni konca ne prahu, ne pometanja, ne čiščenja šip in oken, ne kuhanja in pomivanja posode, ne cunj. Danes sva se s sinom lotila temeljitega pospravljanja, v enem kotu, ki ga imamo za omaro. Temeljito sva vse pregledala, odpadne in neuporabne stvari sem odnesla v kontejner, vse dobro prebrisala in namazala, na kolenih, očistila okno, stene. Zdaj imam kar dober občutek. Čeprav pospravljam in čistim sproti, vedno še dobim kakšen kot, ki je obupen.
Ne vem, včasih imam občutek krivde, da nikoli ne naredim dovolj in da sem premalo pridna.

Ah, ženske… Mam filing, da ste ene obsedene s to čistočo… Ena kolegica je ista: vsak dan mi lohk pove, kaj je tist dan že sčistla… Ma, dej že mir… K sm bla na obisku, je kr vmes sesalc prjela in bzzzzz…. :S

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Tole bi bilo bolj za poiskat kakšnega dobrega psihoterapevta, kot pa še bolj čistiti…

Moder rek na to temo je:
A clean house is a sign of a wasted life…
(Čista hiša je znak zapravljenega življenja.)

nova
Uredništvo priporoča

To je patološka obsedenost s čistočo – ali pa s tem kaznuje ali se poizkuša izvleči iz kakšne druge njej zelo problematične situacije.

Osebno vzamem sesalec v roke, ko so po kotih mački prahu, to je 2x tedensko – izmenično z otrokoma, pomagata brez problema.

Perilo zložim po kupih od vsakega, otroka si sama pospravita po omarah, možu ponavadi jaz zložim, brez jezikove župe.

Doma nimamo hido praholovilcev, to je omar s koti in nekimi figuricami, okraski. Prah 2x tedensko počoham s praholovilcem.

Edino poleti pa večkrat sesam, če uideo note komarji, jih zvečer po stenah polovim, da nas ponoči ne terorizirajo 🙂

Včasih hitro vržem likalnik v kot, ko posije sonce in gremo z družino nasmejani ven in se nasmejani tudi vrnemo – in nihče sploh ne opazi ne prahu po kotih, ne zasušenih vodnih kapljiv na oknih 🙂

Okna pomijem včasih 2x mesečno, včasih pa 3 mesece ne – ne živimo ob glavni cesti, zato to ni problem.

Posteljnino redno prezračim naprimer 2x tedensko, perem 1x mesečnom če je kakšna izredna situacija ( bacili, virusi) pa prej.

To je patološka obsedenost s čistočo – ali pa s tem kaznuje ali se poizkuša izvleči iz kakšne druge njej zelo problematične situacije.

Osebno vzamem sesalec v roke, ko so po kotih mački prahu, to je 2x tedensko – izmenično z otrokoma, pomagata brez problema.

Perilo zložim po kupih od vsakega, otroka si sama pospravita po omarah, možu ponavadi jaz zložim, brez jezikove župe.

Doma nimamo hido praholovilcev, to je omar s koti in nekimi figuricami, okraski. Prah 2x tedensko počoham s praholovilcem.

Edino poleti pa večkrat sesam, če uideo note komarji, jih zvečer po stenah polovim, da nas ponoči ne terorizirajo 🙂

Včasih hitro vržem likalnik v kot, ko posije sonce in gremo z družino nasmejani ven in se nasmejani tudi vrnemo – in nihče sploh ne opazi ne prahu po kotih, ne zasušenih vodnih kapljiv na oknih 🙂

Okna pomijem včasih 2x mesečno, včasih pa 3 mesece ne – ne živimo ob glavni cesti, zato to ni problem.

Posteljnino redno prezračim naprimer 2x tedensko, perem 1x mesečnom če je kakšna izredna situacija ( bacili, virusi) pa prej.[/quote]

Mah, meni je še to tvoje čisto, ampak TOTALNo pretiravanje… vidiš, kako smo si različni… če bi jaz tok pucala kot ti, ne bi nič nasmejana okrog hodila :_)

“Preveč čisto stanovanje je pol življenja stran vrženega”

Se strinjam, ampak kaj ko eni ne znamo živeti drugače kot v popolni čistoči in brezhibnem redu? Jaz recimo brez tega ne funkcioniram 🙂

Ne me narobe razumeti, sem daleč od vzora. Pri hiši nas je veliko,imamo še nekaj kmetije, dela ne zmanjka. Za čistiti in pospravljati sem v glavnem sama. Kuham kosila in večerje za vse, komaj eno pospravim, se moram lotiti že drugo. Po pravici povedano, vse moje sosede imajo super čisto in pospravljeno, jaz imam čisto zgolj za silo. Ne gre za nobeno pretiravanje. Povrh vsega imam še bolnika (co) v postelji. Pogostokrat sem preutrujena.

To je patološka obsedenost s čistočo – ali pa s tem kaznuje ali se poizkuša izvleči iz kakšne druge njej zelo problematične situacije.

Osebno vzamem sesalec v roke, ko so po kotih mački prahu, to je 2x tedensko – izmenično z otrokoma, pomagata brez problema.

Perilo zložim po kupih od vsakega, otroka si sama pospravita po omarah, možu ponavadi jaz zložim, brez jezikove župe.

Doma nimamo hido praholovilcev, to je omar s koti in nekimi figuricami, okraski. Prah 2x tedensko počoham s praholovilcem.

Edino poleti pa večkrat sesam, če uideo note komarji, jih zvečer po stenah polovim, da nas ponoči ne terorizirajo 🙂

Včasih hitro vržem likalnik v kot, ko posije sonce in gremo z družino nasmejani ven in se nasmejani tudi vrnemo – in nihče sploh ne opazi ne prahu po kotih, ne zasušenih vodnih kapljiv na oknih 🙂

Okna pomijem včasih 2x mesečno, včasih pa 3 mesece ne – ne živimo ob glavni cesti, zato to ni problem.

Posteljnino redno prezračim naprimer 2x tedensko, perem 1x mesečnom če je kakšna izredna situacija ( bacili, virusi) pa prej.[/quote]

Mah, meni je še to tvoje čisto, ampak TOTALNo pretiravanje… vidiš, kako smo si različni… če bi jaz tok pucala kot ti, ne bi nič nasmejana okrog hodila :_)[/quote]

no ja, ni ti treba pretiravat, ker vse kar je ze manj, je pa ze lenoba in neorganiziranost lastnega casa -aha, pozabila napisat, da je pri hisi se pes. Tako da, ce nimas psa, potem ti je za oprostit tvoje pretiravanje pri repliciranju 😛

Se strinjam, ampak kaj ko eni ne znamo živeti drugače kot v popolni čistoči in brezhibnem redu? Jaz recimo brez tega ne funkcioniram :-)[/quote]

Se popolnoma strinjam z zgornjim izrekom.

Včasih sem živela na način kot Riba. Vse v nulo. Dokler me ni nesreča v nosečnosti za skoraj pol leta postavila v ležeči položaj. Ugotoviš, da se da preživeti tudi brez sterilnosti in popolnega reda.
Nimam ne razmetano ne umazano. Se pa raje ukvarjam z družino, grem ven na zrak, skvačkam kaj, kot pa da sem suženj hiše.
Neprecenljivih trenutkov, za pospravljanje, ne zapravljam več.

Oooo, kje se ja pa tale rek skrival?! Pisan čisto meni na kožo: imam (skoraj) vedno preveč bolj zanimivega dela kot je čiščenje :). Pa me čisto nič vest ne peče!

Se strinjam, ampak kaj ko eni ne znamo živeti drugače kot v popolni čistoči in brezhibnem redu? Jaz recimo brez tega ne funkcioniram :-)[/quote]

Lahko se spremeniš – naučiš, tako kot marsikaj drugega.

Smo si različni. Bogu hvala za to. Jaz pa recimo ne morem početi ničesar drugega, če vem da imam v košu umazano perilo, v stroju posodo … ne znam si predstavljati da gledam televizijo, v likalnici pa kup nezlikanega perila. Ko vse postorim, je še vedno dovolj časa za vse ostalo.

Jaz tudi veliko pospravljam. Včasih mi je odveč, ampak tudi v veselje – kako lep občutek me preveva, ko je vse čisto.

Na to temo je bila ena luštna epizoda v eni humoristični nadaljevanki. Oče in otroci so šli… ne vem več… menda v neki lunapark, mama pa je ostala doma, kao da se bo spočila. Pa jo zmoti umazano nekaj. Potem še nekaj. Pa če že čisti, bo pa še to. In še ono… Zvečer so prišli oče in otroci celi veseli, mama cela scagana, neke ogromne razlike v čistoči pa tudi ni bilo, ker med znosno čistim in sterilno čistim res ni ekstra razlike.

Oziroma, kot pravijo: 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa porabiš, da opraviš 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dela. Preostalih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dela pa ti vzame 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa. Nam hvala bogu zadošča 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} spucano, pa brez stresa, če je en flek na ogledalu ali če je pajčevina v kotu že malo večja, ko jo šele kdo opazi.

Če res tako uživaš v brezhibno pospravljenem stanovanju, si rajši omisli pomoč, svoj čas, ki ti je odmerjen tu, pa rajši posveti zanimivejšim in koristnejšim stvarem. Marsikdaj je pretirana težnja po urejenosti beg pred samim seboj in bližnjimi, odgovornejšimi nalogami, izgovor, da se ni treba lotiti pomembnejših zadev, tudi podzavestna težnja po “čiščenju” negativnih čustvenih stanj, … in že meji na motnjo. Včasih (sploh če se pojavi iznenada) pa lahko nakazuje tudi patologijo.

A clean hosue is a sign of no internet connection.
Mah ja na vsake toliko je pač nujno pucati, pretiravati pa ni zdravo.

He he, ampak res!

New Report

Close