Najdi forum

Vegani

Jaz pa poznam in tudi sama bi bila debela, če ne bi hudo pazila pri vnosu količine hrane in vsak dan trenirala. Odvisnežem od OH tega načina prehrane ne bi svetovala.[/quote]

To pa zato, ker se zdaj dobi tudi torte veganske, meso vse. Še nekaj let nazaj pa so pravi vegani jedli samo nekuhano zelenjavo, sadje, oreščke……od tega se pa noben ne more zrediti. Razen, če samo cel dan je in leži na kavču.[/quote]

Glede tega se zelo motiš. Večina še vedno ne je “veganskega mesa” ipd., tudi jaz ne, nikoli nisem, nič od hrane, ki ni naravnega videza in porekla. Pa vseeno …oreški npr. to je taka kalorična bomba, praktično sama maščoba. Pa ne da jamram, samo sama sebi lagala ne bom in zavajala nikora tudi ne. Izbira vrste diete ni odločilna za primerno TT, ampak zgolj in samo vnos kalorij in telesna vadba.


Edini pameten komentar v tej temi.
Čez dva dni pa bo Gunnar in co., spet trdil, da so vegani vsi posušeni. Zato se primitivni provokatorji najprej odločite ali so vegani vsi zavaljeni ali pa podhranjeni in potem naprej provocirajte.

Sem zadnjic brala intervju z eno mikrobiologinjo in dietologinjo. Je lepo razlozila zakaj po vecletni vegi prehrani pride do vecjega tveganja za sladkorno, debelost… zal se ne spomnim mehanizma, pac veganom zacne primanjkovati nekaterih mikrohranil, ki so samo v hrani zivalskega izvora, porusi se ravnotezje, zaradi pomanjkanja enega se drugo ne absorbira, telo kompenzira s tretjim…. in imamo sladkorno, telo kopici mascobe…

Ni še tako daleč, ko so zdravniki trdili, da diabetes pridelamo s soljo, rafiniranim sladkorjem, maščobami in sedečim življenjskim slogom. Se pravi, da slovenska stroka trdi, da ga dobimo zaradi prehrane s sadjem in zelenjavo?

Resnično pa me zanima, katera mikrohranila so v mesu, sploh ker živali ne vidijo ne sonca, ne pašnikov? Pa zakaj ni diabetesa, ne srčno žilnih bolezni tam, kjer jedo v glavnem riž in tortilje, ogromno teh bolezni pa je v t.i. razvitem svetu, kjer se poje tako veliko hrane živalskega izvora, ki naj bi bila zdrava?


Edini pameten komentar v tej temi.
Čez dva dni pa bo Gunnar in co., spet trdil, da so vegani vsi posušeni. Zato se primitivni provokatorji najprej odločite ali so vegani vsi zavaljeni ali pa podhranjeni in potem naprej provocirajte.[/quote]

No, no ti se pa malo umiri in mi razloži v čem je osnovna fora veganstva.
Jaz ne rabim gunarja in co. imam svoje mišljenje.
Čakam na tvoj pameten odgovor, lahko pa tudi napišeš kaj ješ, če si tudi ti v veganskih vodah.

V mojem okolju se pase govedo, kokoši in tudi kak pujs bi se našel.

Poznaš pradavnino in dejstvo o lovcih in nabiralkah?


Edini pameten komentar v tej temi.
Čez dva dni pa bo Gunnar in co., spet trdil, da so vegani vsi posušeni. Zato se primitivni provokatorji najprej odločite ali so vegani vsi zavaljeni ali pa podhranjeni in potem naprej provocirajte.[/quote]

No, no ti se pa malo umiri in mi razloži v čem je osnovna fora veganstva.
Jaz ne rabim gunarja in co. imam svoje mišljenje.
Čakam na tvoj pameten odgovor, lahko pa tudi napišeš kaj ješ, če si tudi ti v veganskih vodah.[/quote]
Tisim, ki ste polni predsodkov in katerim mišljenje temelji na posploševanjih in stereotipih, nima smisla karkoli razlagati.
Na netu je že vse razloženo. Kogar res zanima, bo našel. Kogar ne, bo provociral in posploševal, da ohrani svoje mišljenje.


Mene zanima katera mikrohranila so samo v hrani živalskega izvora ?
Še B12 ne.


Pravzaprav obstaja veliko študij in pričevanj tistih, ki so si z vegansko prehrano izboljšali ali pa celo ozdravili diabetes.

https://www.zalozba-planet.si/2/productID=4845

No, no ti se pa malo umiri in mi razloži v čem je osnovna fora veganstva.
Jaz ne rabim gunarja in co. imam svoje mišljenje.
Čakam na tvoj pameten odgovor, lahko pa tudi napišeš kaj ješ, če si tudi ti v veganskih vodah.[/quote]
Tisim, ki ste polni predsodkov in katerim mišljenje temelji na posploševanjih in stereotipih, nima smisla karkoli razlagati.
Na netu je že vse razloženo. Kogar res zanima, bo našel. Kogar ne, bo provociral in posploševal, da ohrani svoje mišljenje.[/quote]
Eh, klinc, saj imaš prav. Jaz jem meso samo še zaradi okusa.

No, no ti se pa malo umiri in mi razloži v čem je osnovna fora veganstva.
Jaz ne rabim gunarja in co. imam svoje mišljenje.
Čakam na tvoj pameten odgovor, lahko pa tudi napišeš kaj ješ, če si tudi ti v veganskih vodah.[/quote]
Tisim, ki ste polni predsodkov in katerim mišljenje temelji na posploševanjih in stereotipih, nima smisla karkoli razlagati.
Na netu je že vse razloženo. Kogar res zanima, bo našel. Kogar ne, bo provociral in posploševal, da ohrani svoje mišljenje.[/quote]

Od kot ti ideja o mojih predsodkih?
Samo zanima me, kar je bilo napisano v uvodnem postu.

Zanima me tudi beseda iz prve roke, ne obširna pisanja po internetu.

Pa še to, o Likarju ne bi, ga poznam.


Mene zanima katera mikrohranila so samo v hrani živalskega izvora ?
Še B12 ne.[/quote]

Sploh ne gre za vsebnost mikrohranil. Gre za zmožnost absorbcije teh hranil iz živila. In kakor obrneš, še najlažje gre marsikaj ven iz mesa. Zelenjava je težko prebavljiva, posebej v surovem stanju. pa spet ne gre posploševati, ker jaz recimo pa mesa ne prebavljam, razen surovega. A ker takega nekako ne morem jesti, ga pač ne jem sploh. Zelenjavo pa zgolj termično obdelano, sicer pride do hudega zaprtja. itd.


Tisim, ki ste polni predsodkov in katerim mišljenje temelji na posploševanjih in stereotipih, nima smisla karkoli razlagati.
Na netu je že vse razloženo. Kogar res zanima, bo našel. Kogar ne, bo provociral in posploševal, da ohrani svoje mišljenje.[/quote]

Od kot ti ideja o mojih predsodkih?
Samo zanima me, kar je bilo napisano v uvodnem postu.

Zanima me tudi beseda iz prve roke, ne obširna pisanja po internetu.

Pa še to, o Likarju ne bi, ga poznam.[/quote]
Na tvoje vprašanje ti ne morem odgovoriti, ker nisem debel in ne zamaščen.
Prav tako ne poznam zavaljenih veganov. Poznam le tiste zavaljence, ki so štirinajst dni vegani, prej pa se 30 let nažirali s klasično prehrano.


Pravzaprav obstaja veliko študij in pričevanj tistih, ki so si z vegansko prehrano izboljšali ali pa celo ozdravili diabetes.

https://www.zalozba-planet.si/2/productID=4845%5B/quote%5D

Ampak to velja le za sladkorno tip2! Pri sladkorni tip 1 ti veganstvo nič ne pomaga. Edino to, da je lažje kontrolirati sladkor, če ješ res zdravo. Ampak tako je tudi, če se vsejedci ravnajo po splošnih načelih zdravega prehranjevanja.

Jaz pa poznam in tudi sama bi bila debela, če ne bi hudo pazila pri vnosu količine hrane in vsak dan trenirala. Odvisnežem od OH tega načina prehrane ne bi svetovala.[/quote]

To pa zato, ker se zdaj dobi tudi torte veganske, meso vse. Še nekaj let nazaj pa so pravi vegani jedli samo nekuhano zelenjavo, sadje, oreščke……od tega se pa noben ne more zrediti. Razen, če samo cel dan je in leži na kavču.[/quote]

Si zamešala s presnojedci?

Tam, kjer jedo “samo” riž in tortilje, ne požrejo pol kotla na obrok.

Tiste ki jaz poznam so v glavnem na zelenjavI , sadju , semena, oreški , kuskus in takšne zadeve.

Vegan ne more bit debel. Saj vegansto ne more prakticirat vsak!!!! Potrebno je znanje nadomeščanja npr maščobe (avokado) omega 3 šest b vitamin (alge)…itD
Sama poznam dva Vegana sicer eden iz Kanade druga iz Irske. Prehrana temelji na mikroživilih in super živilih. Na dolgi rok drugače vegansta no možno prakticirat!

SUPER ŽIVILA NE OBSTAJAJO, oz. je zakonsko prepovedano v Sloveniji označevanje živil kot superhrana!

Ja? Kje to?

Potem smo tisti, ki živimo od zelenjave že desetletja, preden so uvedli oznake za super živila, že mrtvi?
Ali veš, da sodi ajda med 10 svetovnih super živil? In da ima kisla repa nekajkrat več antioksidantov kot goji jagode? Da za uravnoteženo prehrano človek potrebuje krompir, stročnice, zelenolistno zelenjavo in nekaj sadja?

Kaj pa so to mikroživila?

Tudi jaz špoznam kar nekaj veganov, vendar so vsi vitki.

New Report

Close