Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vegani so nas povabili na večerjo

Vegani so nas povabili na večerjo


In kako ti veš to?

Da bi si slikala vsako jed ali pa skoraj vsako jed! Kakšno nakladanje neki.

Ne, ni smešno, je pa nagnusno. Da bi bila jaz vegetarijanka in bi to izvedela, bi tako gostilno ali restavracijo razkrila na spletu.
To je lahko smešno samo i.diotu.
[/quote]

A zopet delate dramo zaradi malo masti? A je bolje, da vam v hrano nagnetejo umetne jušne kocke z raznimi ojačevalci okusa in umetnimi aromami?

Ko sem bil še otrok je stara mama običajno že zjutraj skuhala ajdove žgance, ki jih je prepražila na masti in zraven sem vedno dobil mleko. Kdor ima pa rad zraven žgancev kislo mleko, ali pa jogurt, pa da je res vegan je pa seveda potem rešitev za tako kosilo sojin jogurt.
[/quote]

Sploh ne maram ajdovih žgancev!

A zopet delate dramo zaradi malo masti? A je bolje, da vam v hrano nagnetejo umetne jušne kocke z raznimi ojačevalci okusa in umetnimi aromami?
[/quote]

Potem bi pa v tvojo hrano prav tako lahko vmešali malo fekalij ali smrklja. Menda ne boš delal drame zaradi malo telesnih izločkov? A je bolje, da ti v hrano nagnetejo umetne jušne kocke z raznimi ojačevalci okusa in aromami?

Sploh ne maram ajdovih žgancev!
[/quote]

Potem pa lahko pripraviš koruzne žgance, ali pa žgance iz bele moke, ali pa krompirjeve žgance s praženo čebulo.

Potem bi pa v tvojo hrano prav tako lahko vmešali malo fekalij ali smrklja. Menda ne boš delal drame zaradi malo telesnih izločkov? A je bolje, da ti v hrano nagnetejo umetne jušne kocke z raznimi ojačevalci okusa in aromami?
[/quote]

A ni svinjska mast prehrana, za razliko od tega kar ti naštevaš… čeprav neke vrste fekalije res dobiš v probiotikih? In ti res misliš, da ti v gostilni ni še nihče kihnil v krožnik, oz. ti ga prinesel potem, ko je bil na wc-ju?

A zopet delate dramo zaradi malo masti? A je bolje, da vam v hrano nagnetejo umetne jušne kocke z raznimi ojačevalci okusa in umetnimi aromami?
[/quote]

A si ti že od rojstva butasta ali je prišlo do tega stanja šele z leti?

Mene meso ne moti, sem napisala, da nisem vegetarijanka. Imam pa občutek za prav in narobe ter za pošten odnos do ljudi. Tu gre za princip, za spoštovanje človekovega prepričanja in če je nekdo vegetarijanec, mu poskušaš ustreči, ne pa, da mu zanalašč delaš svi.njarije in se mu potem za hrbtom hinavsko režiš.

Kaj pa, če bi po žemljicah ponoči hodile miši, potem bi pa te žemljice ti v nekem hotelu dobila za zajtrk in bi jih pojedla? Saj bi bil okus še vedno v redu, pa kaj potem, če je šla miš preko. Gre za odnos do strank, kupcev, gostov. Nekateri tega seveda ne zmorete doumeti.

P.S. Sama imam prijatelje, ki so vegetarijanci. Ko doma naredim piknik, jih z veseljem povabim in se prilagodim njihovim željam. Še zelenjave ne pečem tam, kjer sem prej pekla čevapčiče in pleskavice, ampak najprej naredim zelenjavo, pa potem meso. Kaj šele, da bi jim kaj podtaknila v hrano. Meni bi se to zdelo podlo.

A si ti že od rojstva butasta ali je prišlo do tega stanja šele z leti?

Mene meso ne moti, sem napisala, da nisem vegetarijanka. Imam pa občutek za prav in narobe ter za pošten odnos do ljudi. Tu gre za princip, za spoštovanje človekovega prepričanja in če je nekdo vegetarijanec, mu poskušaš ustreči, ne pa, da mu zanalašč delaš svi.njarije in se mu potem za hrbtom hinavsko režiš.

Kaj pa, če bi po žemljicah ponoči hodile miši, potem bi pa te žemljice ti v nekem hotelu dobila za zajtrk in bi jih pojedla? Saj bi bil okus še vedno v redu, pa kaj potem, če je šla miš preko. Gre za odnos do strank, kupcev, gostov. Nekateri tega seveda ne zmorete doumeti.

P.S. Sama imam prijatelje, ki so vegetarijanci. Ko doma naredim piknik, jih z veseljem povabim in se prilagodim njihovim željam. Še zelenjave ne pečem tam, kjer sem prej pekla čevapčiče in pleskavice, ampak najprej naredim zelenjavo, pa potem meso. Kaj šele, da bi jim kaj podtaknila v hrano. Meni bi se to zdelo podlo.
[/quote]

Hja, vegetarijancem bognedaj pečti zelenjavo na isti plošči za čevapčiči… mesojedcem pa lahko pečeš čevape na posvinjanem žaru od zelenjave? Fuj.

A si ti že od rojstva butasta ali je prišlo do tega stanja šele z leti?

Mene meso ne moti, sem napisala, da nisem vegetarijanka. Imam pa občutek za prav in narobe ter za pošten odnos do ljudi. Tu gre za princip, za spoštovanje človekovega prepričanja in če je nekdo vegetarijanec, mu poskušaš ustreči, ne pa, da mu zanalašč delaš svi.njarije in se mu potem za hrbtom hinavsko režiš.

Kaj pa, če bi po žemljicah ponoči hodile miši, potem bi pa te žemljice ti v nekem hotelu dobila za zajtrk in bi jih pojedla? Saj bi bil okus še vedno v redu, pa kaj potem, če je šla miš preko. Gre za odnos do strank, kupcev, gostov. Nekateri tega seveda ne zmorete doumeti.

P.S. Sama imam prijatelje, ki so vegetarijanci. Ko doma naredim piknik, jih z veseljem povabim in se prilagodim njihovim željam. Še zelenjave ne pečem tam, kjer sem prej pekla čevapčiče in pleskavice, ampak najprej naredim zelenjavo, pa potem meso. Kaj šele, da bi jim kaj podtaknila v hrano. Meni bi se to zdelo podlo.
[/quote]

OMG, a ni bolj pomembno to, da so na koncu vsi srečni in zadovoljni z dobro, zdravo hrano? A otrokom ne zmiksaš skrivaj zelenjave v mineštrico zato, da jo pojejo in so zdravi?

Hja, vegetarijancem bognedaj pečti zelenjavo na isti plošči za čevapčiči… mesojedcem pa lahko pečeš čevape na posvinjanem žaru od zelenjave? Fuj.
[/quote]

Danes pa sami butalci na MON-u!
Mesojedci, ki pridejo k meni na piknik, VSI jedo tudi zelenjavo. Raje napiši kaj pametnejšega, no…

A si ti že od rojstva butasta ali je prišlo do tega stanja šele z leti?

Mene meso ne moti, sem napisala, da nisem vegetarijanka. Imam pa občutek za prav in narobe ter za pošten odnos do ljudi. Tu gre za princip, za spoštovanje človekovega prepričanja in če je nekdo vegetarijanec, mu poskušaš ustreči, ne pa, da mu zanalašč delaš svi.njarije in se mu potem za hrbtom hinavsko režiš.

Kaj pa, če bi po žemljicah ponoči hodile miši, potem bi pa te žemljice ti v nekem hotelu dobila za zajtrk in bi jih pojedla? Saj bi bil okus še vedno v redu, pa kaj potem, če je šla miš preko. Gre za odnos do strank, kupcev, gostov. Nekateri tega seveda ne zmorete doumeti.

P.S. Sama imam prijatelje, ki so vegetarijanci. Ko doma naredim piknik, jih z veseljem povabim in se prilagodim njihovim željam. Še zelenjave ne pečem tam, kjer sem prej pekla čevapčiče in pleskavice, ampak najprej naredim zelenjavo, pa potem meso. Kaj šele, da bi jim kaj podtaknila v hrano. Meni bi se to zdelo podlo.
[/quote]

Se popolnoma strinjam s tabo. Veseli me, da so tudi normalni na MONu. Pozdrav!

OMG, a ni bolj pomembno to, da so na koncu vsi srečni in zadovoljni z dobro, zdravo hrano? A otrokom ne zmiksaš skrivaj zelenjave v mineštrico zato, da jo pojejo in so zdravi?
[/quote]

Otrok je otrok, odrasli so pa odrasli.

Omg, sama sem veganka, ampak se ob tako slabi večerji kar zgrozim. Jaz bi bila tako lačna, da bi pod mizo ležala 🙂

Ko sem prišel do besede Etično, sem celoten sestavek prebral še 2x.

Definitivno nekdo opisuje fiktivni dogodek, ki se ni zgodil. Kako ceneno.

Od kdaj je prehranjevanje neetično?

Oh, jaz pa z veseljem okušam nove jedi, pa naj bodo veganske, vegetarijanske ali mesne… Tako že dolgo vem, da veganska hrana ni ne enolična ne prazna.
Prav tako z veseljem poustvarjam recepte, jih prilagajam vegijem in veganom, pri tem pa ekstra pazim, da je hranljiva. Zgolj za primer, kaj sem nazadnje pripravila, ko sem imela na obisku vegane:
brokolijeva juha, čičerikin kari, rjav riž s praženimi sončničnimi semeni, popečen tofu, zraven pa mešano solato (zelena solata, rukola, paradižnik, avokado, dresing sem naredila pa iz bučnega olja in arašidovega masla).

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

New Report

Close