Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek velike družine in vabila

velike družine in vabila

No…saj počasi boste dojele. Mi imamo prijatelje, ki imajo največ 2 otroka. Kdor jih ima več pač ne more biti v našem krogu.Najraje pa itak vidim, da se družimo brez otrok. Je bolj sproščeno.
Ker mi enostavno niso pri srcu take družine, jih v večini ne razumem…

Tudi res je njihov način življenja čisto drugačen kot naš. Manj si lahko privoščijo in je potem zoprno s takimi hoditi okoli. Pa še plačevat za njihove otroke po možnosti.

Ja. Moj otrok gre drugo leto k birmi in najbolj ga zanima kaj vse bo dobil.
Ne boste verjele tudi drugi sošolci se pogovarjajo samo o tem. Vera jih ne zanima.

Danes so očitno drugačni časi, kot samo 20 let nazaj.

Tako. Odkrito sem povedala kaj mislim.

No…saj počasi boste dojele. Mi imamo prijatelje, ki imajo največ 2 otroka. Kdor jih ima več pač ne more biti v našem krogu.Najraje pa itak vidim, da se družimo brez otrok. Je bolj sproščeno.
Ker mi enostavno niso pri srcu take družine, jih v večini ne razumem…

Tudi res je njihov način življenja čisto drugačen kot naš. Manj si lahko privoščijo in je potem zoprno s takimi hoditi okoli. Pa še plačevat za njihove otroke po možnosti.

Ja. Moj otrok gre drugo leto k birmi in najbolj ga zanima kaj vse bo dobil.
Ne boste verjele tudi drugi sošolci se pogovarjajo samo o tem. Vera jih ne zanima.

Danes so očitno drugačni časi, kot samo 20 let nazaj.

Tako. Odkrito sem povedala kaj mislim.[/quote]

Se bojim da sem bila tu narobe razumljena! Svakinja s 4 otroci mi je ravno tako pri srcu kot tista brez otrok.
Samo žal imam veči del leta premalo časa da bi pripravljala kosila za 8-10 ljudi. In premalo prostora.
Ne maram pa druženje brez otrok. Po celodnevnih in celoletnih otepanjih, ki jih imam v službi z odraslimi mi družba otrok zelo dobro dene.

Moja hči pa ne bo šla k birmi. Ali pa se bo odločila za to, ko bo sama polnoletna.

No…saj počasi boste dojele. Mi imamo prijatelje, ki imajo največ 2 otroka. Kdor jih ima več pač ne more biti v našem krogu.Najraje pa itak vidim, da se družimo brez otrok. Je bolj sproščeno.
Ker mi enostavno niso pri srcu take družine, jih v večini ne razumem…

Tudi res je njihov način življenja čisto drugačen kot naš. Manj si lahko privoščijo in je potem zoprno s takimi hoditi okoli. Pa še plačevat za njihove otroke po možnosti.

Ja. Moj otrok gre drugo leto k birmi in najbolj ga zanima kaj vse bo dobil.
Ne boste verjele tudi drugi sošolci se pogovarjajo samo o tem. Vera jih ne zanima.

Danes so očitno drugačni časi, kot samo 20 let nazaj.

Tako. Odkrito sem povedala kaj mislim.[/quote]

Hmmm, NE takih kot si ti ne bom nikoli dojela.
Smo petčlanska družina. Vsi otroci še majhni, a vzgojeni dosti bolj lepo, ko marsikateri že skoraj odrasel. Delam veliko z ljudmi in vidim vse. Največkrat so edinčki ali otroci najbolj ambicioznih staršev kriza božja.
Bog ne daj mu reči ne. Obnašanje pa da te res nekam prime.

Živimo v svoji hiši, otroci imajo vsak svojo sobo in pohištvo enega najdražjih proizvajalcev.
Stanovanje imamo veliko 160 kvadratov, velik vrt, novo fasado, veliko dvorišče.
Punci imata vse od Hello Kitty in Winks, obleke kupujemo nove, imamo dva avtomobila, hodimo na počitnice, jemo samo hrano 1. kvalitete, ker veliko kuham in jemo doma.
Skratka ali verjameš ali ne IDILA, ki jo živimo se res dogaja nam.

Pa mi je še vedno na prvem mestu odnosi, pravila obnašanja, sšprejemanje ljudi in vse to skušam naučiti otroke.
Imamo veliko družin, ki prijateljujo z nami z po tremi otroci in če spet omenim primer od zgoraj, ki ga imam pri vratih, kjer imajo 2 otroka in denarja kot DR…., se veliko raje družim z prvimi.
Vse je bolj pristno, otroci se igrajo in pogovarjajo med sabo…

Tako malo, da boš vedela, da vsi niti slučajno nismo socialni problem, pa vseeno znamo ločit med takimi kot ste vi in ljudmi, ki so topli, ČLOVEŠKI in jim DOBRI MEDSEBOJNI ODNOSI še kaj pomenijo.

Bi se čudila, če bi povabila nas, vsaj kar se otrok tiče v to sem prepričana. A tudi če bi me doletela ta “čast” bi se ti na daleč ognila.
Tebe, tvojega birmanaca in tvoje cele družine.

Pa itak ne boš razumela, ker kot je ena napisala imaš s takim razmišljanjem res plombo na možganih.

Kakšna žalost od ženske jao, jao!

Upam, da ti je jasno da življenje ni idila in da te bo tako treščilo po glavi po napihovanje s pravljico, verjetno na isti način kot Einsilderco, ona je imela enake pravljice.

No…saj počasi boste dojele. Mi imamo prijatelje, ki imajo največ 2 otroka. Kdor jih ima več pač ne more biti v našem krogu.Najraje pa itak vidim, da se družimo brez otrok. Je bolj sproščeno.
Ker mi enostavno niso pri srcu take družine, jih v večini ne razumem…

Tudi res je njihov način življenja čisto drugačen kot naš. Manj si lahko privoščijo in je potem zoprno s takimi hoditi okoli. Pa še plačevat za njihove otroke po možnosti.

Ja. Moj otrok gre drugo leto k birmi in najbolj ga zanima kaj vse bo dobil.
Ne boste verjele tudi drugi sošolci se pogovarjajo samo o tem. Vera jih ne zanima.

Danes so očitno drugačni časi, kot samo 20 let nazaj.

Tako. Odkrito sem povedala kaj mislim.[/quote]

Da, danes so drugačni časi, poudarjen je materializem in večina temu trendu slepo sledi. Če bi ti svojega otroka vzgajala drugače, mu ne bi bilo najbolj pomembno, kaj bo dobil za birmo. In to za birmo, krščanski zakrament. Žal vse bolj razumem tiste, ki imajo do dvoličnih kristjanov odpor. Upam samo, da si srečna s svojim načinom življenja in da je in bo srečen tudi tvoj otrok s tvojo vzgojo.

Upam, da ti je jasno da življenje ni idila in da te bo tako treščilo po glavi po napihovanje s pravljico, verjetno na isti način kot Einsilderco, ona je imela enake pravljice.[/quote]

Lahko me trešči po glavi že čez eno uro. Nisem nikakršna izjema in vem, da se lahko vse spremeni.
Bistvo vsega, mislim, da tu vse, ki smo prebrali naslovni post vemo, kaj sem hotela povedati.

Vedno in vedno in vsak dan in vsepogosteje se tule blati in vlači velike družine in se jih meče vse v en koš. Vsi smo kao reveži, problemi družbe….

Ma na kozlanje mi gre že vse to brat.

IDILA je zgoraj omenjena zgolj zaradi tega, da noste morda nekatere doumele ( čeprav upravičeno ) dvomim v to da boste, da vidite, da smo morda pa na svetu vseeno taki čudaki po vaše, ki smo si tri ali več otrok želeli, jim omogočamo lepo življenje z vso vzgojo, ki paše zraven in smo jih tudi sposobni več kot dostojno preživljati. Težko dojeti a ne?

In ugrizni se v jezik. Tudi ti, ki imaš morda le enega ali dva otroka lahko ostaneš brez meoža. In da te ne boi potem tako vlačili po zobeh kot to zdaj počnejo z Sašo, pa čeprav je moški, ki pusti tako družino za en k. Žezaradi same odgovornosti, ki je ni sposoben prevzeti.
Ampak, ve…itak Hop na Sašo in naslajat.

Ma itak, ta forum je odraz današnje družbe. kar slabo mi je koliko zlobe, šovinizma, privoščljivosi, posploševanja…

Pa čeprav mi je jasno, da tako samo zdravite vaš ubogi ego.

Uh žalost

Jaz se ne naslajam nič nad Sašo, samo teh idiličnih zgodb ne pogoltnem. Tok idealno si šla to napisat kot da drek tvojih otrok ne smrdi. Una zgoraj je pa pod kritiko in bi birmo morala imeti sama ali mogoče še koga zraven, ki mu privošči hrano.

No…saj počasi boste dojele. Mi imamo prijatelje, ki imajo največ 2 otroka. Kdor jih ima več pač ne more biti v našem krogu.Najraje pa itak vidim, da se družimo brez otrok. Je bolj sproščeno.
Ker mi enostavno niso pri srcu take družine, jih v večini ne razumem…

Tudi res je njihov način življenja čisto drugačen kot naš. Manj si lahko privoščijo in je potem zoprno s takimi hoditi okoli. Pa še plačevat za njihove otroke po možnosti.

Ja. Moj otrok gre drugo leto k birmi in najbolj ga zanima kaj vse bo dobil.
Ne boste verjele tudi drugi sošolci se pogovarjajo samo o tem. Vera jih ne zanima.

Danes so očitno drugačni časi, kot samo 20 let nazaj.

Tako. Odkrito sem povedala kaj mislim.[/quote]

kaj h _ _ _ _ _ pa vaša otroci delajo pri verouku in v cerkvi? In vi? A tolk poguma pa nimate, da se ne udeležujete stvari, ki niso v vašem rangu?

New Report

Close