Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek velike družine, vprašanje

velike družine, vprašanje

“Ker “dodatek za veliko družino” je pa tako visok, da pokrije (vse) stroške, ki nastanejo?

Ekonomistka in pol…”

Sploh ne gre za višino zneska, nisem nikjer napisala, da krije vse stroške, marsikdaj preživnina ne krije stroškov, ki jih ima starš skrbnik z otroki. Ampak OP morda žuli, da njen dragi tega ne dobiva, glede na to, da bo kmalu primoran podpirati butaro in 5 sončkov.

ma, vidiš  najstnike od prej, vidiš, da ne gre, da bi bilo potrebno vložiti veliko truda, da bi te sprejeli, da bi funkcionirali kot enotna familija..pa nimaš energije, empatije, ljubezni  za to, samo se pa ne bo rešilo.., z najstniki je potreben velik vložek v odnose., želijo si pozornosti, sprejetja, pripadnosti, … neko sanjarjenje o veliki srečni družini, zmešani z vseh vetrov.., brez ukvarjanja z posameznikom, žal ne gre….in potem lej jo no, ko bi mogoče vložila svoj čas zato, da izboljšuješ, napreduješ, pomagaš že obstoječi mladini, da bi počasi se zbližali,  kar zanosiš, kaj za kontracepcijo še nisi  slišala…in obsojaš te otroke, a sama si ista…in kako se bo nagnila tehtnica v odnosih z prihodom dojenčka, kaj meniš….v srečno in mirno družino ali še večji kaos…no, vem kaj ti bo zabrusila mladina…

Odgovor na objavo uporabnika
Recept za katastrofo, 23.09.2022 ob 10:03

Tudi sama sem rajši za manjše družine, ker otroke lažje vzgojiš. Poznam pa nekaj večjih družin in so vsi otroci prav vzorni. Ogromno zavisi od staršev.

Je pa tvoja situacija recept za katastrofo. Moškega komaj poznaš in greš za nosit z njim. S tem da veš, da ima že tri problematične otroke, ki jih očitno ni znal vzgojiti. Res misliš, da se bo čudežno spremenil in se vajinem posvetil z vsem srcem in razumom, ki je tudi potreben pri vzgoji? Upoštevaj, da bo tudi tvoja hčerka zdaj zdaj v puberteti, ki tudi pri pridnih in ne problematičnih otrocih prinese marsikakšen prepir in siv las. Ti pa si utrujena že zdaj. Kako se vidiš z dojenčkom, svojo pubertetnico in tremi nevzgojenimi pubertetniki ter partnerjem, ki zadeve očitno ne obvlada?

 

Takih receptov za katastrofo  je majhno morje. Prej ko v enem letu zanosi? Moja pamet govori NO GO, ni šans. Sam vprašam, če ne bi želela otroka z njim pa ga ne bi mogla obdržat, ker sicer ne razumem smisla še enega otroka, če ima on že 3? Zaradi obupanosti in odvisnosti od partnerja se odločiš, da bo pokrpala zvezo z otrokom, samo da obdrži partnerja, to poskušala je z otrokom  “rešiti ” vezo, Ja, seveda, to je vedno mission impossible.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
nagonsko, 23.09.2022 ob 18:21

ma, vidiš  najstnike od prej, vidiš, da ne gre, da bi bilo potrebno vložiti veliko truda, da bi te sprejeli, da bi funkcionirali kot enotna familija..pa nimaš energije, empatije, ljubezni  za to, samo se pa ne bo rešilo.., z najstniki je potreben velik vložek v odnose., želijo si pozornosti, sprejetja, pripadnosti, … neko sanjarjenje o veliki srečni družini, zmešani z vseh vetrov.., brez ukvarjanja z posameznikom, žal ne gre….in potem lej jo no, ko bi mogoče vložila svoj čas zato, da izboljšuješ, napreduješ, pomagaš že obstoječi mladini, da bi počasi se zbližali,  kar zanosiš, kaj za kontracepcijo še nisi  slišala…in obsojaš te otroke, a sama si ista…in kako se bo nagnila tehtnica v odnosih z prihodom dojenčka, kaj meniš….v srečno in mirno družino ali še večji kaos…no, vem kaj ti bo zabrusila mladina…

hahahahha, prau nasmejite me eni posti…

vse bo isto, baba pa zmešana, zgarana bebasta še bolj kot je. 5 otrok je ljubezen?

Odgovor na objavo uporabnika
Lol832, 23.09.2022 ob 18:10

“Ker “dodatek za veliko družino” je pa tako visok, da pokrije (vse) stroške, ki nastanejo?

Ekonomistka in pol…”

Sploh ne gre za višino zneska, nisem nikjer napisala, da krije vse stroške, marsikdaj preživnina ne krije stroškov, ki jih ima starš skrbnik z otroki. Ampak OP morda žuli, da njen dragi tega ne dobiva, glede na to, da bo kmalu primoran podpirati butaro in 5 sončkov.

Naj še kdo pojasni kaj je s tem bebcem in delanjem 5 otrok in za 5 otrok? Kaj si oplojevalec misli?

Odgovor na objavo uporabnika
kje imate pamet, 23.09.2022 ob 01:38

Odgovor na objavo uporabnika
mama752, 23.09.2022 ob 00:47

Glede na to, da je tukaj en kup zagovornikov velikih družin, vam bom povedala da je vse skupaj eno sranje! Sama imam 10 letno hčerko, rodila sem mlada, imava lep odnos. Leto dni nazaj sem začela zvevo z novim partnerjem, ki ima iz prejšnjega zakona KAR 3 OTROKE (17,15 in 12 let)!!! Ko so otroci pri bivši ženi ni nobenega problema, ko so pri naju pa ne vem več kaj naj delam. Sem tudi v 3 mesecu nosečnosti in sem popolnoma izčrpana. Partnerjev najstarejši sin je propalica. Nima službe, igra video igrice in se dobi s kakim sebi podobnim prijateljem. Izredno len, ko ga prosim da kaj postori me ozmerja. Partnerjeva 15 letna hči je problematična, katastrofa. Osnovno šolo komaj naredila, kadi, agresivna in zadirčna. Najmlajši pa je nesocializiran divjak. Ko smo skupaj samo še kričimo in norimo. Ta blesava velika familja mi pojeda pamet!!! Ne imejte več kot 2 otroka, vam polagam na srce

 

In ti si sla z njihovim ocetom narediti otroka? Pri takem ocetu, mislis, da bo vajin otrok kaj drugacen kot njegovi starejsi trije?

NJen bo oh in sploh, ker je njen 😂 samo njegovi od prej so grozni. Pa res katastrofalno, da 17-letnik nima sluzbe 😂😂

Vedno opevate velike družine. Očitno samo tiste, kjer je donator semen le en, otrok pa več kot 5.

Odgovor na objavo uporabnika
budala babja, 23.09.2022 ob 17:28

Blesava tukaj si samo ti. Zakaj pri svetem križu bi si želela partnerja  s 3 kot praviš problematičnimi otroci in z njim še dva? Si si sama odgovorila. Kaj si psica? Kdo še kar rojeva in rojeva.

Primer poznam prijatelj se loči, prej dva odrasla, spozna novo 20 let mlajšo. Pogoj, da sta skupi, da nimata več otrok-ona, ker jih on ne želi. Ona to sprejme, čez 4 leta skrivno zanos. Pustil jo je, ker njegove želje ni jemala resno.

Kako se pa skrivno zanosi? Tvoj prijatelj je pač budala in gnoj.

dajte se ukvarjat z mladimi, ki jih že imate iz takih zmešanih družin, rabijo vas, vašo pozornost, empatijo, sprejetost…je tu že zadosti dela z obstoječimi štirimi…ampak ne…je treba še novih pet naštepat, kaj pričakujete iz tega…vse večjo zmešnjavo in kaos.

Odgovor na objavo uporabnika
ne bi hvala, 23.09.2022 ob 00:54

Sicer nimam otrok, ima pa moja sestra 3. Res je grozno, tut ona je zmeri zmatrana. Frocovje pa skače in kriči

Moja prijateljica jih ima 4 in ni nobenega problema. Ko je čas za igro, si dajo duška in se zdivjajo, a ko je treba kaj naredit, naredijo, pri mizi je mir, tišina in lepo jejo, v šoli so pridni, na obiskih veseli, družabni, a vljudni in ne divjajo….. torej, kakor jih vzgojiš.

Nevem no, se bo čudno slišalo,  jaz jih imam 17, od tega 2 s sedanjo ženo, 4 z bivšo, 9 v Sloveniji z vsemi bivšimi in 2 na Hrvaškem z bivšima. Star sem 36. Lepo je imeti veliko družino. Zame je to najpomembnejše. Kako lahko rečeš da sta 2 dovolj te ne morem razumeti.

 

Za začetek naj oni 17-letni obleče uniformo in marš v Ukrajino. Če bo preživel, bo vsaj bogat, saj UK plačuje 5000 €/mesečno za borbo zoper Rusko drhal. Če ne preživi, ga očitno ne boš pogrešala ….

 

Odsvetujem KT. Da si uničiš zdravje, nimaš libida? Vojake in medicinke pa bomo vedno potrebovali! Sovražnik ne počiva in je povsod.

Brezveze razmišljat, kolk vedno je zdaj.

Poglej zakaj – otroci mislim, da imajo “pravico” bit čudni po razvezi, nov sorojenec, še eden v prihaja ju (če že vedo).

Za nazaj brezveze pogrevat, dobit rešitev, kako naprej. En team building. Po možnosti še povezat s kakšno drž no, kjer imajo podobno druščino za družbo otrokom. Da te sploh vidijo, da znaš bit tudi normalna. Lahko prosiš za 14 dni bolniške zaradi bruhanja, pa tačas poveš, da moraš počivat, naj se znajdejo kukr vejo in znajo. Starejšega lohk prosiš, če ima kšno nenasilno igrco zate, ker ti je dolgčas. Srednja bi mogoče lahko pomagala cunjice izbrati… Tvoja je itak tvoja.

Bo pa nerodno, ker je najstnikom že itak vse nerodno, raje ne pomislijo, da imajo “Ta stari” sploh še spolne odnose, no, vidva pa dokaza ne moreta skrit. .. 😀

Glavo pokonci, glavo gor…

Narjedi si, da se boš ti dobro počutila in ko te bojo začutili, da si kul, se ti hojo približali

S tvojim vsiljevanjem ne.

Odklonskost je klic po pozornosti, oni jo pa kot najstniki po defaultu morajo zavračat. Katera fora pali, je loto.

Srečno

(ps, jaz ne bi slonela na očetu, on je v teh odnosih verjetno tud že ves blesav in ti bo samo pobegnil iz navezanosti)

Ti res mislis da je st. otrok tu problem? Problem je da niti en ni vzgojen, tako da ce ni znal prvih 3h vzgojit zakaj mislis da bo vajinega?

Dva že v dobrih službah dva še študenta. Nikoli se nismo obremenjevali z pretirano vzgojo. Samo pri tretjem težave v času pubertete. Res me je samo tarjat in res samo zaradi njega včasih skrbelo. Danes se o tistih dbe9noce pogovarjat je pa postal karna1x odgovoren. Priden, delaven fant. Verjetno je to potreboval. Ni mi žal. Kmalu bom drugič babica 🤗

Poznam dve družini s petimi otroki in vsi so ok, nobenih hujših težav, pridni, pomagajo pri delu, tudi v šoli uspešni, tako, da ne posploševat.

Kaj pa si glupača vzela takega z nekimi nevzgojenimi teleti? Tudi tvoji bodo podobni, če bo on pomagal vzgajati. Kje si imela pamet. Dobila bi si normalnega fanta, s katerim bi skupaj ustvarila normalno družino, ne pa nekega izmečka, ločenega faliranega djeda, ki vidi sam tvoje ubogo mednožje, pa še sedaj se bo verjetno vrgel na novo žrtev, saj si ti iztrošena z rojevanjem in živčnim stanjem. Oplela si

Moja sestrična ima 3 hčerke in enega sina v razponu 7 – 18 let. Vsi štirje otroci so lepo vzgojeni, pomagajo, šola jim ne dela težav. Najstnike seveda malo meče, normalno, ampak nobenih posebnih ekscesov. Živijo v stanjovanju, so skor “eden na drugemu”, pa vseeno vozijo normalno skozi. Veliko prilagajanja, veliko medsebojne pomoči, predvsem pa striktna vzgoja in zgled obeh staršev.  Meni so kot familija prav vzor, midva nad najinima dvema včasih prav obupujeva, pa drugi tudi pravijo, da sta lepo vzgojena. Očitno se drugje drugače obnašata 🙂

Problem je predvsem v tebi. Sama praviš, da so njegovi otroci najstniki -hormoni pa to…, pa nova očetova partnerka…

Ne bodi prehitro preveč pametna in obtožujoča. Ne veš še, kakšna bo tvoja hči v najstniških letih.

Zanimivo, da si se ob vseh teh težavah podala še v eno nosečnost. A sploh dovolj poznaš partnerja in njegove otroke? Da ne boš čez nekaj let samohranilka dveh polsester oz polbratov.

Srečno.

Imam 4, od tega tri 20+. Nobenih podobnih problemov nikoli. Res pa je, da nisva razbila družine in da sva otroke vzgojila.

Kaj lahko še primeri, da bo luzerski polbrat naskočil tvojo hčer in boš babica.

Pri velikih familijah sta samo dve možnosti: totalni kaos ali vojaška disciplina. Srednje poti ni, preprosto ni časa.

Lej, proizvodnih delavce manjka. Sedaj so sami izobraženci. Jaz pa pravim, imejte čim več otrok.

New Report

Close