Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek veliko število obolelih učiteljev in vzgojiteljev, v vrtec hodijo okuženi otroci

veliko število obolelih učiteljev in vzgojiteljev, v vrtec hodijo okuženi otroci

Očitno si nesposobna biti mati. Daj otroka v rejo. Problem rešen. Fotr se, kot razumem, itak ne zmeni zanj, tebi bo pa odleglo.

Točno tako, če te v današnjih časih odpusti, ker si bila ob bolnem otroku, ki ne sme v šolo, samo na inšpekcijo in bo gagal. Sestri je delodajalec takole grozil pred mesecem (ko sploh še ni bilo tako kritično), pa mu je samo omenila, da če jo misli odpustiti zaradi nege, ga prijavi inšpekciji. Ni več piskal o tem! To so samo prazne grožnje! Noben delodajalec si tega ne upa privoščit v današnjih časih.
[/quote]

Ne bom letela med ali takoj po stalezu ampak ob prvi priliki.

Točno tako, če te v današnjih časih odpusti, ker si bila ob bolnem otroku, ki ne sme v šolo, samo na inšpekcijo in bo gagal. Sestri je delodajalec takole grozil pred mesecem (ko sploh še ni bilo tako kritično), pa mu je samo omenila, da če jo misli odpustiti zaradi nege, ga prijavi inšpekciji. Ni več piskal o tem! To so samo prazne grožnje! Noben delodajalec si tega ne upa privoščit v današnjih časih.
[/quote]
A ti misliš, da bo dobila na pisno, da je odpuščena zaradi nege?? Ji pač ne bo podaljšal pogodbe, če ima za NDČ bo pa poslovni razlog, v teh časih to res ni nič takega.


A ti misliš, da bo dobila na pisno, da je odpuščena zaradi nege?? Ji pač ne bo podaljšal pogodbe, če ima za NDČ bo pa poslovni razlog, v teh časih to res ni nič takega.
[/quote]

Če ji ne bo podaljšal, ji ne bo zato, ker meni, da je zanič delavka, ne pa zato, ker je bila odsotna ob bolezni otroka. Sem delodajalec in vem o čem govorim. Ja, ni fajn, ko manjkajo delavci, ampak če je delavec drugače zagnan in deloven, je jasno, da ko je bolan, je pač bolan. Imaš take in drugačne delavke, ki manjkajo zaradi nege. Take, ki manjkajo pogosto, ker je otrok pač mali in pogosto bolan in to vsi razumemo. Ampak ene bodo med to nego tudi kaj vprašale, odgovarjale na vprašanja, pomagale z nasveti tistim, ki jih nadomeščajo (recimo uro na dan) in ko so v službi tudi kdaj podaljšale, če je potrebno. In imaš tiste, ki telefon kar izklopijo, ko so na negi. Če rečeš, da ni nujno, da so na negi, ampak lahko delajo od doma, se ne strinjajo. Sploh jih ne dobiš, tudi če kaj nujnega rabiš…No, enkrat lahko ugibaš, koga bom obdržal in komu ne bom podaljšal. Ker otrok bo zrasel in ne bo več toliko bolan, delavec bo pa ostal ali dober ali pa slab.

Velikokrat je to, da se te je delodajalec znebil, ker si bil prepogosto na bolniški, samo izgovor slabih delavcev.


A ti misliš, da bo dobila na pisno, da je odpuščena zaradi nege?? Ji pač ne bo podaljšal pogodbe, če ima za NDČ bo pa poslovni razlog, v teh časih to res ni nič takega.
[/quote]

Jaz sem bila veliko na negi, nikoli na bolniški zase oz. zelo zelo redko. Otrok je bil ob vhodu v vrtec ogromno bolan. Babice daleč. Bila sem za določen čas. in sem obdržala službo. Ampak hej, jemala sem zadeve s seboj domov, če je bilo kaj nujnega in me ni nihče mogel nadomestit, naredila kaj prek računalnika. Že takrat sem bila kar nekajkrat na delu od doma. Ko sem bila v službi, sem se trudila maksimalno. In ja, so me obdržali kljub negi- mislim ,da sem bila dve leti vsak mesec kakšen teden na negi. Ampak delo zato ni nikoli trpelo preveč. Pa vskočila sem, ko so bili drugi na bolniški, sem sprejela njihovo delo….

Ne bom letela med ali takoj po stalezu ampak ob prvi priliki.
[/quote]

če si drugače podpovprečna ali komaj povprečna delavka, boš letela, ja. Za službo se je pač potrebno malo potruditi. Pa to nima z bolniškimi nič. Vsaj kar se gre teh bolniških za sproti, ne govorim o tem, da si tri mesece na bolniški itd. potem si delodajalec s tabo itak nima kaj pomagat.

eni so non stop na negi, potem ko pridejo v službo pa niso pripravljeni nič dlje potegnit, niso pripravljeni nadomeščat koga drugega, niso pripravljeni med nego nič narediti, nič od nič. Kaj boš s takim?

Ampak v nekaj si lahko prepričana. Če ti ne bo podaljšal, ti ne bi niti če bi bila ves čas v službi. Si pač pogrešljiva in misli, da je večja verjetnost, da dobi boljšega kot slabšega od tebe.

Eni z vasi so tud poslali okuženega froca v vrtec, k sreči smo tisti petek izvedeli, da so vsi pozitivni v familiji in smo oba dali k babici. Dva tedna za tem je bil vrtec po novicah, da je zaprt zaradi korone. Froc pa nadaljno v privat varstvu, okužil varuško, njeno babico, komaj preživela… Odgovornost na višku.


Pravzaprav zelo narobe. Narod, kjer vlada tako prepričanje, bo v nekaj generacijah izumrl. Otroci so prihodnost družbe, zato je v njenem interesu, da ustvarja okolje, kjer se staršem ni potrebno ukvarjati s takimi nemogočimi dilemami. Problem avtorice je predvsem problem družbe/države, ki to dopušča, saj bo v nekaj generacijah izginila.
[/quote]

Obstajamo družinam prijazne firme. Ampak, to ne pomeni, da dovolimo staršem, da nas izkoriščajo.
Kaj pri nas pomeni družini prijazno podjetje?
-delavke v času nosečnosti takoj ob najavi stanja dobijo najlažja delovna mesta za isto plačo, kjer lahko svoje zdravje in zdravje otroka varujejo, imajo manj odgovornsoti in s tem manj stresa
-pred nosečnostjo dobijo “posebni dopust podjetja” 2 tedna preden nastopijo porodniško, ki je plačan s strani firme
-ob porodu dobijo denarno nagrado v vrednosti 350 eur vsi delavci, ki dobijo otroka, tako ženske kot moški, oz oba, če sta oba naša delavca
-sicer izven pravil firme, običajno ostali sodelavci zberejo še kaj denarja ali pa kupijo kakšno večje darilo
-med porodniško se jim ni potrebno javljati ali karkoli “pomagati z informacijami”
-ob vrnitvi v službo delajo še vsaj mesec dni kot “pomoč”, da lahko svoje obveznosti sputsijo iz rok in gredo po otroka v vrtec oz. varstvo, ki se šele uvaja, seveda za enako plačo kot pred nastopom porodniške
-prejšnje pravilo velja tudi za novopečene očete, ki imajo doma otroka, ki se uvaja v vrtec, in se za to odločijo, nekateri to zelo koristijo, predvsem v družinah, ko njihova žena ni naša delavka
-v podjetju imamo “igralnico”, sobo, kamor lahko pridejo otroci po šoli in počakajo na skupni odhod s starši domov, če so dovolj mirni, lahko sedijo ob staršu v pisarni
-možnost skrajšanega delovnega časa za vsakega, ki želi pa če gre za starša ali invalida ali enostavno željo delavca, je pa plača nekoliko manjša pač po obsegu ur
-vstop v vrtec, prvi šolski dan, zadnji šolski dan itd. so za delavce starše vedno prosti dnevi, ne glede na starost otroka
-delavci z otroci do 16 leta delajo samo dopoldanske izmene in od pon-pet
-homeoffice je bil možnost že pred korono

Zelo pogosto moramo zato jemati študente, tudi delavci brez otrok so bolj na udaru, čeprav se trudimo, da imajo tudi ti dobre delovne pogojein da se jih ne izkorišča, ker otrok nimajo.
Nege za otroka niso težava, je pa seveda pomembno, da se delavec oglasi, če je pomembno ali pomaga kaj oddelati od doma, to cenimo. Če je delavec sam bolan, potem avtomatsko za vsakega velja, da se ga pusti na miru, pa če ima otroka ali ne v negi. V izjemnem primeru se bolnim delavcem na bolniški v nujnem stanju napiše mail ali sms, da imajo možnost se javiti takrat, ko to zaradi zdravstvenega stanja zmorejo.
Kot so že drugi pred mano povedali, je pa pomembno, kakšen je odnos delavca. Če je larifari, potem ga ne bomo gledali pri nas in bo dobil hitro iz poslovnih razlogov odpoved. Plače so za slovenske razmere odlične, delovni pogoji tudi. Tisti, ki se izkažejo, dobijo nagrade. Vsako pomoč ali dober odnos do podjetja se zabeleži. Tako da se razen lenuhom ne splača iskati dela pri nas. Čeprav že precej časa nismo iskali delavcev, ker jih imamo dovolj in nihče ne razmišlja o menjavi. V zadnjih 3 letih smo izgubili samo eno delovko, se pravi odpoved delovnega razmerja je prišla z njene strani, ker se je podala na samostojno podjetniško pot. Pa se rada vrača in tudi sodelovali smo že.

Zdaj pa dajte prst na čelo vsi, ki se bojite odpovedi in se vprašajte, ali ste res dobri delavci ali zabušanti?
Izjema tisti, ki dela ne morete nesti domov in tisti, ki imate res slabe delodajalce, ki žal tudi obstajajo. Ampak v vsakem primeru ne mislite, da bo podjetje zadovoljno, če bo imelo zaradi vas izgubo.

Noro! In zato pošlješ okužene otroke v šolo, da oni tam naprej kužijo npr. učiteljico, ona pa doma starša in starš umre – kdo je kriv za smrt tega človeka? Otroci so tvoji (in partnerjevi), ti si dolžna najti rešitev za tvoj problem, ker je tvoj problem, če otrok zboli.
Zato se nam pa širi virus tako hitro. Kakšno razmišljanje, ne morem verjet!
[/quote]

Ne ni njen problrm, da nas nategujejo vsepovprek, ona mora poskrbeti, da preživi sebe in otroke, tako kot še mnogo drugih ljudi.

New Report

Close