Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vem da ni to ok vendar zagledana v drugega

Vem da ni to ok vendar zagledana v drugega

Bravo!!

A si žival, ki jo ženejo samo nagoni??? A nimaš razuma??? A boš kar enega na cesti naskočila, če ti bo všeč, čeprav imaš doma moža in otroke???
Človek ni žival in lahko uporablja tudi svoj razum!!!
[/quote]

To kar se ti dogaja je predvsem posledica tega, ker ti nekaj manjka v življenju. Ne želim soditi, ali ti resnično nekaj manjka ali je to le tvoj občutek. Dejstvo je, da če tega občutka ne bi bilo, (mogoče sicer potlačenega) se ti kot vezana ne bi zaljubila kar tako zlahka v vezanega sodelavca.

Pred teboj je preprosta naloga. Ugotoviti moraš, ali ti res kaj primankuje ter to skupaj s svojim možem poskusiti popraviti, izboljšati. Zapomni si, da nikoli ne more biti tako dobro, da ne bi moglo biti še bolje. Torej izkoristi to v pravo smer.

Mogoče boš celo ugotovila, da te hormončki mečejo dejansko povsem brez razloga in da to, kar misliš, da ti primankuje že dejansko imaš doma, vendar si zaradi občutka samoumevnosti to spregledala, oba z možem pa sta malce zanemarila. Namreč to je klasični problem skupnega življenja med mnogimi pari po nekaj skupnih letih. Ljubezen se ne izkazuje več tako strastno kot prva leta, nastopi rutina, občutek, da je dan enak dnevu, občutek, da se ti nič razburljivega ne dogaja… tebi pa signali sporočajo, da si ponovno želiš razburjenje in strast. Za to morda niti ne rabiš novega moškega.

Morda boš spoznala, da vse to dejansko morda že imaš doma, le naložiti je treba malce gor, da bo plamen ponovno zagorel in grel. :-))
V to smer išči rešitve in ne v bežanju in menjavi službe. Službo menjaš tako kot partnerja… ko z njim res nisi zadovoljen.

ja pa veliko sreče mim grede, kar koli boš že storila. Imaš vso pravico, da se sama zajebeš, vendar za to ne krivi kasneje drugih ali išči olajševalnih okoliščin.

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Nism bral vseh komentarjev ampak, ti ženska že v bistvu varaš, v čem je fora, pa kaj pol, če boš menjala službo, ….. ti si zaljubljena, to je hujš, kot, da se za rekreacijo dol daš zaradi adrenalina in popestritev zakonske monotonije.

Kot je že en napisal prej – saj ok zaljubljenost samo kaj ko je cena potem previsoka.
Zaljubila si se v lik, v nekaj kar vidiš a ne poznaš. Na koncu pa je enako ali še slabše kot s sedanjim partnerjem s tem, da ti gre družina, otroci ti zamerijo itd. itd.
Veliko ljudi v družbi kaže obraz, ki je všečen, nasmejan, išče pozornost, mu godi pozornost in na splošno rad pohvali… za zaprtimi vrati pa je velikokrat drugačen obraz. Tam pade maska, pride naveličanost, na plan privre vsakdani stres…
Na tvojem mestu bi metuljčke iskala pri partnerju. Ga malo “zbudila” iz otopelosti in prevetrila obstoječi odnos.. Družina je le družina.
Če si brez otrok, je mnogo stvari veliko lažje, ko so enkrat otroci pa je treba v odnos tudi kaj vložiti.

Ostanita vsak v svojem domačem zelniku ki sta ga ustvarila. Pomislita na posledice koliko ljudi bosta prizadela, pa sebe tudi – zaradi enega ali več fu:ko.v? A se splača? Sigurno ne. Mir dajta. V službi sta zato da delata torej samo služben pogovor med vama.

Pravijo, da se najbolj splača, če si ljubica doma, svojemu možu…
Verjemi, da je ta faza lahko najlepšja… dokler je samo spogledovanje in rajcanje..
Verjemi, da se ne splača nadaljevati, ker ti bo hudičevo žal!
Ženske cenite se in ne pustite, da vaše telo dobi vsak, ki z mezincem pomiga..
Naj bo še tako očitno pecanje…

Mislim, da avtorica ne govori o tem, da ima namen preverati svojega moža s tem sodelavcem. Sama sem dobila občutek, da ima moža rada vendar jo je zatreskanost v tega sodelavca čisto presenetila. Verjetno je hotela samo nekomu povedati svoje občutke.
Popay ne razumem pa tvojega komentarja, da ona v bistvu že vara? Da je manj narobe če z nekom seksamo kot če se zaljubimo? Avtorica se je zaljubila – ponavadi si ne moremo kar ukazati v koga se bomo zaljubili – vendar se je zavestno odločila (upam) da glede tega ne bo nič naredila. Super ane? Če pa skočiš v posteljo z xxx zaradi potešitve trenutne sle, si se pa zavestno odločil za to dejanje in za varanje. Kar te postavi na nivo živali.

jaz sem bila tako zaljubljena v sodelavca.sem poročena, 15 let, 2 otroka. nisem mu dala vedeti, to je ostalo v meni. bil mi je res všeč, njegov značaj me je čisto prevzel. sploh nisem delala drame iz tega, nobenemu povedala, samo živela sem s tem. Lep občutek. Nekaj let sem bila zaljubljena, nisem pomislila na to, da bi se spustila v kakšen odnos s tem sodelavcem, sem želela mir v zakonu. Če to pomeni, da mi v zakonu nekaj manjka, potem mi res manjka. Ampak itak v vsakem zakonu nekaj manjka, ne more partner izpolnjevat vse moje potrebe in ne more biti nosilec vseh lastnosti, ki so mi všeč. Obnašala sem se tako, da ta sodelavec nikoli ne bi mogel zagotovo trditi, da sem bila zaljubljena. Lahko da bi kdaj zaslutil, če bi me grozno analiziral, če tega ni delal (po moje ni), potem ni mogel vedeti. Meni je zaljubljenost v njega ful polepšala dneve v službi. Še danes, po 5 letih, čutim naklonjenost, pomešano z močnim občutkom fizične privlačnosti do njega, čeprav ni več moj sodelavec, sem zamenjala službo (ne zaradi njega). Ampak vse to čutim tudi do moža.
Meni se ne zdi tak problem, če se zaljubiš, na to itak ne moreš vplivat. Problem je, če imaš generalno slabši odnos s partnerjem, kot si ga imel na začetki veze, ko si bil zaljubljen samo v parnerja. Midva z možem sva povezana. Za zaljubljenost mu nisem povedala, je pa vedel, da mi je ta sodelavec všeč, ker sem vedno tako naklonjeno govorila o njemu. Sama ne bi hotela vedeti, če je mož v kakšno zaljubljen (torej da mu je všeč mentalno in čuti spolno privlačnost do nje), motilo bi me, če ji to da vedet. Z občasnimi zaljubljenostmi, ki so realnost v vsakem odnosu, mora vsak pri sebi opraviti in pustiti, da minejo, ne da bi ponižal partnerja. In predvsem ne nakladat o tem s prijateljicami in ne dati vedeti tipu, ki vam je všeč. Pač zadržiš v sebi in uživaš v občutku metuljčkov.
Saj te metuljčki ne spreletavajo 24 ur/dan, to so samo kakšni trenutki v tednu. Če ne forsiraš. To je potem napaka.

Dobro zapisano.

moški ne da ne čutijo tako intenzivno, kot ženske,ampak čutijo dostikrat samo z nagonskega stališča; zadovoljiti potrebo….. Na to tudi malce pomisli, avtorica.

si bila s kom poročena 11 let?
to ni samo neka zveza, to je že rutina in vsak pade vanjo, zreli ljudje iz te rutine pridejo še bolj povezani, nezreli gredo pač narazen.
[/quote]
Sicer pa je rutina samo en izgovor.
Saj pa je, če tako gledaš, vsak dan ena rutina. Pa to ne pomeni, da se človek nima fajn. da ne uživa v službi, čeprav je več ali manj isto kot prejšnje dni.
Torej je treba le v to partnersko rutino vnesti življenje in v tem uživat.

Tako je. Zadrzis zase, ne razpredas o tem s prijateljicami. Pametna!

S tem se pa ravno ne bi strinjal. Moj tast se je po 25 letih zakona in 2 otrocih noro zatreskal. Pa je imel popolno ženo doma, ampak ta druga (pa je samo 10 let mlajša od prve žene, tako da je ni izbral zaradi let) mu je čisto zmešala glavo. Sedaj sta že 6 let srečna. Popoln par. Kolateralna škoda je bivša žena, no moja tašča:)

Hočem povedati, da se vsakemu lahko zgodi. Ljubezen ne izbira, zaljubljenost še manj. In ja tudi moški se noro zatrapamo. Vsaj tisti, ki smo emotivni.

Na koncu bomo vsi mrtvi – a ni škoda, da se odrekamo najcenejši in najlepši stvari na svetu? Je pa treba dati na tehtnico. Lahko bo avtorico minilo, lahko ne. Lahko pa bo do konca življenja nesrečna z možem in se spraševala, kaj bi bilo – če bi bilo?
[/quote]

Ne bi se mogla bolj strinjat. Ne vem kdo se dandanes verjame, da si lahko v eno osebo zaljubljen 10+ let in da nikol ne zacutis privlacnosti do druge osebe. Point je samo v tem, da imas kot clovek moznost izbire, torej za koga se bos odlocil. Zato pa jaz vedno pravim, ljudje preden se ustalite glejte v prihodnost. Nikoli ne ves kaj se lahko zgodi. In glede na to koliko vse je pri nas locitev, mam samohranilk… se mi vseeno zdi, da se clovek raje veckrat zaljubi tekom zivljenja, kot pa zivi neko rutino in nepotesenost vso svoje zivljenje. Ne recem da ne obstajajo pari, ki so si res usojeni in jim na kraj pameti ne pride, da bi iskali drugje, ampak priznajmo si, takih parov je zelo malo. Problem nastane ko so v igri otroci. Jaz mislim, da ce imas moza se vedno rada in je dober s tabo in otroci, bos afero ali locitev obzalovala, enkrat ko bojo metulji odleteli in te bo realnost usekala po glavi. Ce pa je tvoj moz slab clovek, nasilen in si ob njem nesrecna, da zato gledas v drug skedenj, potem pa je ze zavoljo otrok treba stran. Ti pa svetujem, da se ne zapletas s porocenimi moskimi.

Čustvena prevara je hujša kot fizična, neki,……, koliko čustvenih pravar je v biznisu recimo, ko nekdo nekomu verjame na besedo, samo posojanje denarja je en takšen primer, evo to ni fizično varanje, kao na silo skrivaš svoja čustva, s partnerjem pa delaš tisto kar delaš samo zaradi tega, ker so takšni normativi v okolici v kateri živiš, če te tist v katerega si zaljubljen samo rajca, da se doma bolj krešeš je to čisto nekaj drugega, ko so pa ustva vpletena, tud, če ne porivaš s tem , v akterga si zaljubljen/a si pa v qurcu, tako ,tak ogledamo na takšno situacijo skulirani ljudje, za lkar sebe seveda štejem, si ti ziher, da ona ne misli, na sodelavca, ko mož prodira v njo, če se sploh še šopata, in si predstavlja, da je njegov penis od sodelavca, ehhhh…., kej vi živite.
Seveda pa,…. fizična prevara je pa tista, ko bi treba tega modela, ki je to naredil po kratkem postopku na grmado spravt in zažgat, hehe, kot v srednejm veku. Le kako si je nekdo to dovolil, ko je pa pred bogom in županom prisegel, da bo do smrti zvest.
Valjda, velja samo tisto, kar rečeš patnerju, ko sta se spoznala in, če si mu stalno nabijal, jst te ne bi mogel nikoli prevarat itd., do nezavesti, itak, si ga netegnil kot panta pito, zvabil si ga v past s svojimi sladkimi besedami oz. obljubami, s svojim karakterejm, ki je za oskarja zarad glume.
Zdej pa, ..varanje zaradi gole strasti po določenem cajtu seveda zveze, je pa samo dokaz, da je v tem človeku še dosti življenske energije in, da je živ, to je to. ni pa to nujno, da je konkreten sex, lahko je samo šlatanje oblin, da zaćutiš sploh kaj je to za en človek v katerge si zacopan kot avtorica, recimo…, evo, eno lepo pesem za vse, ki živite v iluzijah, aja,.. vem, pa, da se s tem ne gre za igra v manjših krajih, kje vsak vsazga pozna….., to lahko, tud za tistga, ki se zajebava izpade tragedija…

https://www.youtube.com/watch?v=N6SxHUuDdxY

Kako si lahko noro zaljubljen v nekoga s komer nimaš nič.? Men se zdi to bolj neka močna privlačnost. Tako kot v OŠ ko si na skrivaj občudoval sošolca in fantaziral (pač fantazije primerne starosti) . Kako je bilo to luštno.
Ampak takrat smo bili v OŠ. Kot odrasel pa ja veš v kater predal gre tako občutje.

New Report

Close