Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vesela nato pa šok

Vesela nato pa šok

jaz imam bruto 680€. nevem kako je lahko bruto 680€ ce je min. bruto 940€🤷🏼‍♀️

Polno je takih, ki serjete o teh pogajanjih z delodajalcem, nihče pa ne pove, kako gre to pogajanje, ko ga vprašaš. Kako se ti pogajaš? Ga en dan pokličeš po telefonu in vprašaš, kdaj bo imel čas zate, da se usedeta in bi se malo o tvoji plači pogajala, ali kako to gre?

Skupni bruto na plačilni listi mora biti za poln delovni čas in brez bolniške/nege/spremstva najmanj v višini minimalne plače + morebitni drugi dodatki (delovna doba, nočno, nedelksko, praznično delo, stimulacije…).

Dobiti mora osnovno plačo + dodatek do minimalca in potem k temu še ostale dodatke.
Prispevki pa se mu plačajo najmanj od minimalne osnove za prispevke, ki je še malo več kot pa minimalna plača.

če ni skrivnost, kdo je ta delodajalec ki ti ponuja še toliko ne?

Pozdravljena. Kaj takega ni popolnoma nič novega. Moja mama dela že vrsto let v eni proizvodni firmi v Mariboru, pa vedno je imela izplačila dobesedno čisto minimalno neto plačo, odkar pa je zadnji dve leti prevzel to neki Američan, pa imajo bruto plačo 553€, ostalo kar pa manjka do minimalne plače pa plača država… Mene je skoraj kap ko sem vidla plačilno listo…

Kaj pa si 3 leta delala? Dobiš kolk si vredna na trgu. Delodajalci zato ne zaposlujejo, ker se pogovarjate samo o bolniškah, regresih in penzijah pa kakšne pravice imate. Odpri firmo kot jaz, 12 let že delam dan in noč in zaslužim 10K na mesec. Prva leta sem imel komaj za prispevke, sem kraspal drobiž skupaj pa mleko za otroke. Nehajte jamrat pa raje kakšno njivo obrnite pa kravco, karkoli, ljudje so željni domačih stvari samo če se komu ljubi rit dvignit pa na prag pripeljat.

….ostalo kar pa manjka do minimalne plače pa plača država……

NE PLAČA DRŽAVA, AMPAK TUDI TO PLAČA DELODAJALEC!

Vem, ker delam v službi tudi to!

….ostalo kar pa manjka do minimalne plače pa plača država……

NE PLAČA DRŽAVA, AMPAK TUDI TO PLAČA DELODAJALEC!

Vem, ker delam v službi tudi to!
[/quote]

ma saj ne moreš verjet no
zakaj bi država kaj plačevala?

država plačuje zgolj refundirane bolniške, ne pa dodatka do minimalne plače.

Mate kaksen kontakt?

Nič ne plača država, razen morda posredno, če lastnik prejema kakšne subvencije.

O čem se pa privatniki pogovarjate, razen o denarju, davkih, subvencija, dobičkih, kako so minimalne plače previsoke in kakšni so stroški? Delate noč in dan, imate pa vseeno čas viset na forumih.

Vse sorte korupcije se dogajajo te čase in tudi na veliko izkorišča državni denar. Sorodnica je zaposlena v firmi, kjer so jih lepo dali na čakanje, ampak na delo morajo še vseeno hoditi, vsak dan, 8 ur. Če želijo kak dan fraj, recimo sedaj, ko so bili prazniki, so morali dati svoj dopust, čeprav uradno so na čakanju.
Tako elegantno delodajalci izkoriščajo, da država daje plačo zaposlenim, njihovi delavci pa delajo nemoteno dalje. To je v branži, ki zaradi korone ni bila prav nič prizadeta. Če komu od zaposlenih kaj ne paše- evo, tam so vrata in adijo.

To je zaradi tega, ker mnogi še kar padate na te finte: “Tam so vrata in adijo”.

A ni po zakonu doloceno z januarjem letos 1050 bruto? Kako lahko dajo pod 900€?
[/quote]

delodajalec ti bo moral dodati razliko do minimalne plače… veliko del. mest je rangiranih, še slabše plačanih – za moje pojme je to neumnost in res tako ne bi smelo biti, ker se tako podira lestvica plačil delovnih mest… in bi res najnižja dovoljena plača morala obstajati uradno določena minimalka, vsi ostali pa potem po delovnih mestih višje… ampak žal tako ni… in prihaja do tega,da potem delodajalec tem, ki imajo manj določeno bruto mora izplačati razliko… in to boš dobila – bruto izplačilo moraš imeti toliko kot je uradna minimalna plača in ne manj plus še dodatke, ki se v to ne vštevajo.

ma saj ne moreš verjet no
zakaj bi država kaj plačevala?

država plačuje zgolj refundirane bolniške, ne pa dodatka do minimalne plače.
[/quote]

In kaj sem napisala?

Citirala Lauro92, prekopirala to, kar je ona napisala in ji pojasnila, kaj je res.
Še celo velike črke sem uporabila za svoj zapis!

Enostavno jim odgovori, da je minimalna 1050 in da za ta znesek si prioravljena podpisat pogodbo in priceti z delom.
Potem bos pa hitro videla kam si prisla.
Ce ti ne dajo, je bolje da sedis doma, kot da delas za njih. Sej ne ves kaj bo naslednja zadeva…
Hkrati pa tovrstno ravnanje, ko se ze na zacetku pocutis prevarano, ne pelhe k zadovoljnemu delavcu.

In kaj sem napisala?

Citirala Lauro92, prekopirala to, kar je ona napisala in ji pojasnila, kaj je res.
Še celo velike črke sem uporabila za svoj zapis!
[/quote]
ja, samo strinjala sem se s tabo.

Vi ste v januarju dobila plačo za december, z januarjem 2021 se spremeni minimalna plača na 1050 eur. Tako, da se bo zvišanje poznalo v mesecu februarju (če bo vse tako kot bi moralo biti), ko prejmete januarsko plačo.

Bruto minimalna placa je cca 1025€.
Ampak tu se gre za osnovno bruto placo ki jo ima avtor tega posta. Ona bo dobila minimalno placo ven to ja. Ampak do minimalne place se ji bo dodajalo.
Problem je da vsi dodatki in vsi placani prispevki so na bruto osnovno placo ki je zelo nizja od bruto place. Kar predstavlja manjsi znesek. Pa tudi manjsi znesek bo ko bo v pokoj.saj pokojnina bo racunana na osnovno bruto placo kar je manj od 1025€. In na koncu se pozna.
Moja sestra ima osnovno bruto placo 558€. In vsi dodatki gredo na osnovno bruto placo. In vplacevanje za invalidsko in pokojninsko delodajalec placije na osnovno bruto placo. Zato pa ljudje imajo minimalno pokojnino ker gre vse na osnovno bruto placo in ne na minimalno placo

Ni res.
Bolniška do 30 dni se računa iz zadnje ali pa zadnjih treh skupnih bruto plač.
Bolniška nad 30 dni se računa iz skupnih bruto plač preteklega leta.
Pokojnina se računa iz letnih plač oz.prispevkov, celo ločiti je treba, koliko je bilo dejanskih plač z dodatki in koliko nadomestil zaradi bolniške (izjema je krvodajalstvo, ki se šteje k plačam).

Za avtorico pa – to je tvoja osnovna plača. Ki je lahko nižja od minimalne. In minimalna je tudi nižja od minimalne osnove za prispevke.
Dobila boš dodatek do minimalca in potem še ostale pripadajoče dodatke (delovna doba…).
[/quo

Dodatka na skupno delovno dobo v denarju ne pričakuj. Ker je odvisen od kolektivne pogodbe, kolikor vem pa ga tudi najboljša v Sloveniji ne določa. Edino nekatere določajo dopust na izpolnjena leta delovne dobe. Dodatek je le prevoz, malica, delo v izmenah…
Še to. Ko sem jaz začela lani delat po dolgem času kot ti, sem tudi pričakovala, da bom dobila minimalno 700 evrov neto, kot se je govorilo, da je minimalna. Pa sem to dobila le 2x v letu, večinoma pa okoli 667 evrov. Imamo pa bruto uro določeno, minimalna pride le, če je ur največ kar je možno v mesecu. No, sedaj ko naj bi bila 736 vsaj upam na tistih 700. Tako da, tudi meni niso jasne vse te špekulacije ki jih delodajalci počnejo. Vendar je žal vse po zakonu.

Bruto minimalna placa je cca 1025€.
Ampak tu se gre za osnovno bruto placo ki jo ima avtor tega posta. Ona bo dobila minimalno placo ven to ja. Ampak do minimalne place se ji bo dodajalo.
Problem je da vsi dodatki in vsi placani prispevki so na bruto osnovno placo ki je zelo nizja od bruto place. Kar predstavlja manjsi znesek. Pa tudi manjsi znesek bo ko bo v pokoj.saj pokojnina bo racunana na osnovno bruto placo kar je manj od 1025€. In na koncu se pozna.
Moja sestra ima osnovno bruto placo 558€. In vsi dodatki gredo na osnovno bruto placo. In vplacevanje za invalidsko in pokojninsko delodajalec placije na osnovno bruto placo. Zato pa ljudje imajo minimalno pokojnino ker gre vse na osnovno bruto placo in ne na minimalno placo
[/quote]

In to se pri nas dovoljuje? Zgrožena sem, res.

In to se pri nas dovoljuje? Zgrožena sem, res.
[/quote]

Ja tako je. To pri nas vlada dovoli. Da nekaterim dodajajo do minimalne place tudi po vec kot 400€

Ce imas en dodatek okoli 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je velika razlika 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 1025€ ali od 558€.

Bruto minimalna placa je cca 1025€.
Ampak tu se gre za osnovno bruto placo ki jo ima avtor tega posta. Ona bo dobila minimalno placo ven to ja. Ampak do minimalne place se ji bo dodajalo.
Problem je da vsi dodatki in vsi placani prispevki so na bruto osnovno placo ki je zelo nizja od bruto place. Kar predstavlja manjsi znesek. Pa tudi manjsi znesek bo ko bo v pokoj.saj pokojnina bo racunana na osnovno bruto placo kar je manj od 1025€. In na koncu se pozna.
Moja sestra ima osnovno bruto placo 558€. In vsi dodatki gredo na osnovno bruto placo. In vplacevanje za invalidsko in pokojninsko delodajalec placije na osnovno bruto placo. Zato pa ljudje imajo minimalno pokojnino ker gre vse na osnovno bruto placo in ne na minimalno placo
[/quote]

Ma ne piši, če nimaš pojma!

Prispevki se plačujejo od minimalne osnove za prispevke, ki so še malo višji kot pa je minimalna plača.
Za decembersko plačo, ki je bila 940€, so bili prispevki plačani od osnove 1.052€, ni pa neta od te razlike (med 940 in 1.052).
Dodatki pa res gredo na minimalno plačo.

New Report

Close