Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VESELJE ……….

VESELJE ……….

Dobro jutro, prijatelji!

Včeraj me je tisti zajčkov in čebeličin “aha” spravil v tak smeh, ne smeh, krohot, da vam to moram povedati: naprej preberem tisti znameniti zajčkov “aha” in pri tem mi je pred očmi cela zajčkova obrazna mimika, drža telesa in sploh vse, kar sodi k temu “aha”, nakar se zarežim, zakrohotam pravzaprav in ta krohot je dobil pot ….. naprej od PC-ja do sten moje pisarne, nato skozi (zamislite si!) zaprta vrata na hodnik, pa po stopnicah navzdol v prvo nadstropje in ….. baje, tako so mi povedali, se je nalezel prav vseh v vseh pisarnah ….. vsi so dobili ene čudne grimase na obrazih, podobne prizanesljivemu nasmehu, nekateri celo pravemu pravcatemu nasmehu, drugi tako …… prikritemu, podoba nečesa, česar ne razumejo čisto. Kako tudi bi …… in pride sam generalni, najbrž ga je prignal moj “krohot” in mi nameni hudo prijazen in odkrit pogled naravnost v oči (včeraj so bile baje temno modre barve????) in mi …… vošči srečno novo leto, nakar doda, da mi najbrž ni potrebno posebej zaželeti veselja in smeha … te de te de te de, ker to očino že sem, saj to občuti praktično cela uprava etc.etc……….
No, tukaj sem se torej spet zamislila nad tistim tako pomenljivim “aha”. “Aha”, ki toliko pove, ki toliko prevpraša, ki toliko ponudi v razmislek, ki lahko celo upravo spravi v smeh, “aha”, ki mu dodaš malo ene začimbe in pomeni eno, dodaš malo druge začimbe in pomeni drugo, “aha”, ki te popelje v svet razmišljanja, “aha”, ki te po nečem vpraša, “aha”, ki ti želi pritrditi, “aha”, ki postane v hipu sumnjičav, “aha”, ki ponudi vse …….. ali nič! Ta presneti “aha”, ki takorekoč s samo tremi črkami in malo primesi očbutij pomaga urejati naša življenja! Kdo bi si lahko mislil, kaj vse lahko naredi en sam samcat “aha”???

In še danes zjutraj se mi na račun tega “aha” hudo smeji. In sem zelo dobre volje. “Aha” je naredil svoje, ni kaj. In ker sem tako zelo dobre volje, ker sem lahko prišla prej v službo in že nekaj postorila, in ker si močno želim, da bi tako dobre volje bili tudi vi, vam posredujem ta znameniti zajčkov in čebeličin “aha” in si ga zamislite, kako prihaja od mene.

V razmislek čez dan pa še misel o tem kaj je veselje in komu pripada:
VESELJE – AHA – VESELJE??? Ja, mislim, da ta hip, ta sekunda, ta minuta, ta ura, ta dan pripada predvsem nam, Tjavendanovcem, oziroma tistim, ki oznanjajo veselje!!

Bodimo danes veseli!!!!

Aha!!!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hm, hm, če bi kdorkoli iz uprave hotel o omenjeni zadevi govorit z zajčkom, bo to nemogoče. Namreč, zajček je hudo vesel, da je bil vzrok smeha, ampak ” kregan “, pa že noče bit, he,he….ta je pa dobra !
Torej, ljuba moja mariči, lepo in prisrčno jutro polno zimskih dobrot, tebi in ostalim:
Zajček

Zajči moj ljubi, kako si danes? Greva na kavico? In
poklepetava?
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)
nova
Uredništvo priporoča

Aha :))))

Oh ne, zajček, saj bi ne bila kregana, to
ne, sploh ne. Smeh je bil le dobrodošel,
zanimiv, sproščen, smeh je tisto, česar ne
bi smeli nikoli izgubiti, ga vedno nositi s seboj,
če ne v srcu, pa v torbici … Saj veš, da gre v
žensko torbico čisto vse, tudi smeh bi morale spravaiti tja!
Nič ne bi bila kregana, čisto nič! Nikar, bog ne daj! Zaradi smeha???!!! Pol so pa vsi zarolani, če bi kdo koga zaradi tega kregal? Nč!! Se pa ne grem vem več! Smej se, zajček, smej, zdaj, ta hip …… no ja, tako, vidiš, saj gre, še mučit se ni treba. Fino, tako ja, tako!!
Oki, doki, gremo naprej!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Oh, ja! Pa smo spet tam: ha, ha, ha,
ej, si pa res dober, Janči! Se mi dozdeva,
da si kar dobro zadel!!!
Ojla, dobro jutro!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro jutro tud teb Marija:))) Evo, zdej grem na kofe 🙂 Nej se sliš’ tvoj smeh….. :))

A prideš v Lj.?

Zajček, dobro jutro! Če te bo kdo kregal… bo imel opravka z mano…. ti sam rec’

Ja, ja, ja, in rada bi te videla!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Tako se govori ! Zdaj si še bolj velik moj prijatelj !

lp, zajček

A še ne piješ kofeta? Jaz tudi grem ……
zdaj, takoj, eko …….. sam še to pošljem,
no, gremo, dej no, gremo!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Potem bo že moralo biti tako !

In odšla sta…………………………………………………………………………………………………….skodelici kave, nasproti !

Juhej!

Ja, viš, včerej sva jo z zajčkom pila skupi, danes sem moral pa kar sam na kavo….. Ampak, je pa prov pasala 🙂

V čast in veselje 🙂

Evo mene opet, zajči in Janči.
Kavica je pasala, pa malo natrenčka notri,
pa klepetek, pa …….. eh, življenje je res
lepo! Življenje je bister potoček, ki se vije in
vije v strugi, ravni ali neravni, taki, kakršno si pač sami izdolbemo, globoko in vredno, plitko in ravno, voda v njej pa je ali čista ali kalna, kakor kdaj. Ampak, življenje je še vedno lepo!!! Eh, kako sem zasanjana!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Saj bova že še šla. Na jagermaistra, heh.

… al pa na margaritko ;)))

Barbara

…. dobro jutro vsem …. al sem že mal pozna .. no sej .. pa dober dan :)))

Nima veze kdaj prideš, samo da prideš, pa četudi zvečer Barbi.
Margaritka??

Sam od preveč jegermajstra… lahk glava boli 😉

Jani, vedno vse , ampak prav vse, do prave mere, ko ti je še lepo ! :))

jap .. tud margaritko :)))))

Barbara

Ne ne, Jani, tu se pa motiš. Jagermaister ima 54 ali
56 zelišč v sebi: zelišča poženejo kri po žilah, glava
pa ponavadi boli od nekvalitetnih stvari!

Jaz sem jih enkrat popila 13; baje so bili 0.3, ampak v
to jaz še danes nisem prepričana, ker se me ni nobeden od teh 13 prijel in sem šla zrojit h kelnarju in ga nasula, naj mi začne nalivati 0.3 in ne 0.1!!!!
Ja, ja, Jagermeister, to ti je ta pravo!!!! Ko se dobimo, ga prinesem in se mu bomo posvetili z dušo in s telesom!!!! Kajti le tako se dela s kvaliteto!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Neč prepozen Barbara… a ne Zajček :))), samo da si tu… Margaritko?? Ja, probat bo treba, a ne 🙂

New Report

Close