Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Viber …se kdo spozna

Viber …se kdo spozna

Jaz na Vibru večkrat dnevno za vsaj 10+ stikov pogledam, kdaj so bili nazadnje gor, tako vse vem, kdaj kdo dela, katera je izmena. Čim se zbudim, pogledam kdo je jutranja ptica, večkrat čez dan, zvečer, ponoči. Točno vem, kdaj je kdo na pavzi, koliko kdo zabušava med delom, kdaj hodi spat, kdaj vstaja. Kolk poročenih je do 2,3 ure zjutraj gor, pojma nimate. In to redno.

Te pa reči da gre za sive kljukice.
Joooj. To nima nobene veze z online statusom.
Dokler je telefon povezan z internetom bosta ob tvojem poslanem sporočilu dve klukici. Pa lahko ima telefon doma, v pisarni ali pa mu ga kdo vkrade.
Primer. Zjutraj mu pošlješ sporočilo in se naredita 2 sivi klukici. Ded je telefon pozabil doma, kjer je telefon povezan z WiFi-jem.
Torej. Če te muči to, zakaj ti ne odgovori, ni zato, ker noče, ampak v zgornjem primeru recimo zato, ker nima telefona pri sebi.
Seveda je tu še druga opcija. Da se mu ne da odpisat,saj se v po javnem okencu točno izpiše kdo ti je kaj poslal in del sporočila in če se ti ne zdi nujno in zanimivo, odgovoriš,ko se ti da.
Tako delam jaz. In še celo pobrišem obvestila ter pozabim, da sem sploh kaj dobila… odgovorim čez 1 teden, ko me drugo (meni pomembno) sporočilo “spomni” da imam neprebrane vrstice.

Ojoj, ti imaš pa res preveč časa, da živiš tuja življenja namesto svojega 🙁

Samo prek fb. Obsedena sem:/

Če dobi obvestilo na screen, ga lahk prebere v celoti in zapre in ni vijolčnih kljukic 😁 vmes je lahk online pa ta babnica še zmer ne ve dokler ne bo kliknil na ikono viber in odprl aplikacije. Če bo kliknil samo na obvestilo in se pogovarjal z nekom drugim bo za avtorico še zmer offline, za drugega dopisovalca pa online in to je tisto kar verjetno avtorica sprašuje. Torej, ko odpreš viber z ikone, pokaže avtorici last seen takrat in takrat ali da je online, če klikne na obvestilo, recimo mu pošlje nekdo sporočilo preko zaslona in gre direkt v pogovor z drugim, pa avtorica ne more vedet če je online, ker se stanje ne bo posodobilo. Če bo kliknil back po pogovoru, da vidi ta oseba vse pogovore, bo to avtorica videla, da je online, pa če je prebral ali ne. Če bo samo zaprl pogovor ali pustil odprto, da je online ne bo videla in bo še zmeraj, last seen takrat in takrat ali če prebere v offline mode. Torej, dobi sporočilo avtorice, izklopi wifi in ga prebere, nato zapre viber in vklopi wifi. Dokler bo odpiral sporocila samo od drugih preko zaslona, avtorica ne bo vedela da je prebrano. Ko bo kliknil v viber preko ikone, pa ji bo javilo vijolični dve oznaki. Tako sem delal z ljubico ob bivši ženi. Vse ostalo “neprebrano”.
[/quote]

Tako je…mislim da je to to….mi lahko daš več navodil…kako naj si nastavim ta sporočila preko zaslona da sprobam to zadevo.
Verjetno dobim na zaslon sporočilo, ga odprem in kliknem na reply in pošljem če prav razumem….drugi pa ne bodo videli kdaj sem bila online in odgovorila na to sporočilo ali rabim kaj nastavit

Hvala

Zakaj ste tako obsedeni s tujimi življenji??? Kaj imate od tega?

Ravno zaradi enega takšnega obsedenega sem sama naredila, da na vibru moj status ni viden. Ker sva šla samo na 1 zmenek in zatem me je stalno kontroliral, kdaj sem gor, če sem pogledala sporočilo in če sem odpisala. Bognedej, da nisem odpisala takoj, ko sem pogledala ali bila vmes še na vibru, brez da njemu odpišem. Mi je kar težil. Jao! 1 sam zmenek, torej niti par nisva bila in nič. Na zmenku ni deloval tako napačno in sem želela iti še na 2., ampak raje nisem, ker je bil čist psiho s tem preverjanjem. No, ampak še sreča, da se je to zgodilo, sem vsaj takoj videla, da je kontrolfrik in ga skenslala.
Od takrat naprej imam za vedno izklopljen status in tako me ne more nihče čekirat, kdaj sem gor in kdaj sporočila preberem.

A to maste prevec cajta, da cekirate te kljukice in statuse?
Itak k ti bo odgovoru, ti bo zacingljalo, zavibriral, vse ostalo je brezveze spremljat. Bo, ko bo.
Se mi pa zdi, zdaj k berem na kaj vse bi mogla bit pozorna, da boljs da si ga ne nastimam.

Mene pa zanima, ko pišete, da se na viberju vidi, kdo si s kom piše… A to gledate kdo je trenutno online, ali se da še kako drugače videt, kdo je s kom na vezi?

Hvala za vaše odgovore.

Mi na misel ne pade, da bi sploh preverjala, kdo je online, kdo ne … jaz sem verjetno online ves čas, doma v hiši in v pisarni imam vse pokrito z wi-fijem, telefon se sam preklopi na najmočnejši signal, v avtu ali kje drugje, kjer ni wi-fija, so mobilni podatki, odjavljam se iz aplikacije ne.

 

Ko se mi telefon oglasi, da je nekaj prispelo in to slišim, včasih pogledam takoj, ker imam čas, včasih pogledam šele čez par ur.

Pa je lahko Viber, Whatsapp, SMS, kak mail v katerega od predalov (imam več naslovov), bližnji ljudje to vedo.

In vedo, da če je nekaj nujnega, naj me kličejo, ker na klice pa vedno dvignem. Tudi če so si teledon izposodili in številke ne poznam.

Odgovor na objavo uporabnika
Tanja77181, 13.02.2024 ob 11:22

Mene pa zanima, ko pišete, da se na viberju vidi, kdo si s kom piše… A to gledate kdo je trenutno online, ali se da še kako drugače videt, kdo je s kom na vezi?

Hvala za vaše odgovore.

Izklopi funkcijo “status” in se s tem ne ukvarjaj več;)

go to Viber’s More tab –> Settings –> and disable “Display my online status”

New Report

Close